Gekidžóban Hagane no renkindžucuši: Šambala o juku mono

• Japonsko 劇場版 鋼の錬金術師 シャンバラを征く者 (více)

"Shambala, tajemný svět propojený s tím naším. Svět ve kterém platí rozdílné zákony než v našem, přesto svět, kde se lidé rodí a umírají." Edward Elric žije v Mnichově a píše se rok 1923. Nemá žádnou možnost použít své schopnosti, neboť ty v tomto světě nefungují, přesto však stále doufá, že se znovu setká se svým bratrem Alfonsem. Brzy potkává tajemnou romskou dívku Nou a velice rychle se zaplétá s organizací Thule, jejíž úmysly na pozadí vzrůstající nacistické moci v Německu rozhodně nevypadají mírumilovně. Thule touží otevřít bránu mezi oběma světy - tímto i Amestris, kterou nazývají Shambala. Film popisuje události dva roky po posledním díle seriálu a tentokrát se dočkáme lepší animace i všech starých známých. Příběh na pozadí ekonomického kolapsu po první světové válce, plný témat jako odpovědnost, přátelství, nenávist a pýcha. (kaspar)

geimz

Menej krkolomnejšie vymyslieť znovusetkání Eda s Alom než s nacistami a cigánkami nešlo? Paskvil, ktorý robí hanbu pôvodnému seriálu. ()

Procker

Bomba, snad ještě lepší než seriál. Občas jsem byl dokonce velice emotivně rozložený a to bych rozhodně nečekal. Pro příznivce seriálu nutná záležitost, snad si nenecháte ujít, jak to všechno dopadne? Co víc říct? Všechno bylo dotažené do puntíku. Škoda jen, že už se asi All s Edem nikdy nepodívají na druhou stranu a MY kvůli tomu příjdem o další pokračování:) ()

TaanStari

Stejně dobrý jako seriál. Jen mě docela zaráží jak mohli jen tak lehce opustit svůj svět se všema lidma co znali... ()

DHDV

Seriál jsem viděl, tak proč se nepodívat na film. Je to velké překvapení. Příběh navazuje perfektně na seriál a zahrává si se společností Thule. Drží se zajeté stopy a nevybočuje. Grafické ztvárnění je znovu na dobré úrovni. Tenhle anime film je výborné dílo, bohužel Evropan bez znalosti seriálu to odsoudí. Síla v těchto filmech je v příběhu, proto je nutné první zhlédnout seriál, jinak to nepochopíte a to je věčná škoda. ()

solid

Smysluplné zakončení povedeného seriálu, který ale utrpěl na zbrklosti tvůrců. Každopádně stojí za to vidět. ()

HDeer

Verím, že množstvo fanúšikov pôvodnej verzie Fullmetal Alchemist si želali niečo podobné. Problém tohto celovečerného pokračovania však pramení omnoho hlbšie, než v bežnej štylizácií už beztak nekompletného diela. Tvorcovia si totiž vo filme prispôsobili až priveľa vecí nato, aby mohol bezproblémovo fungovať. Tak zapôsobí aj konečné zadosťučinenie, ktoré je nanešťastie len polovičnou záležitosťou, miestno plnohodnotného zážitku vo svete, ktorý je príbuzný tomu nášmu. Viem si predstaviť neskonalé nadšenie, nad zaistením Hitlerovského drobného povstania, avšak aj napriek tomu si tento pokus o dôstojné zakončenie nedokážem zaradiť inak, než za nedotiahnuté. ()

foundation

no ak by som mal byt moc kriticky tak film nedosahoval uroven serialu ani zdaleka..mozno to je aj tym ze uz to bolo skratka o niecom uplne inom ako cely serial..ale na druhej strane je to priame pokracovanie FMA cize ak by som to mal hodnotit ako celok spolu so serialom muselo by byt este vela zlych pokracovani aby som nedal celych 5 hviezd..a nebolo to zasa az take zle..film samotny tak za 3,5-4 ale ako vravim urcite ich nedam do hodnotenia :) a aj ten koniec bol v pohode :) ()

K.a.r.i.n

„Musíme zmizet. Tenhle hrad brzo vybouchne.“ „Proč?“ „Protože ho vyhodím do vzduchu.“ Ed s Alem se vrací v plné síle a s nimi i ostatní – znovu se setkáváme s Winry, Royem Mustangem s novou "prestižní" hodností desátníka, státními alchymisty a samozřejmě homunculy, kteří mají ovšem v alternativním světě poněkud jiné role (aneb jak se ze záporáka stane filmový režisér), cameo Dante, Lust a Scara nemělo chybu. Nechybí samozřejmě spousta akčních scén, charismatický záporák a nějaké to morální poselství. A jako bonus anime verze Hitlera :). Co se týče konce příběhu, tak ten asi psali přímo pro mě - SPOILER po tom otevřeném konci seriálu jsem ten happy end potřebovala. KONEC SPOILERU. Jako skalní fanoušek FMA dávám samozřejmě plný počet. "Plukovníku... s tou páskou vypadáte jako pirát." ()

groman

Celý film vypadal na to, že konec dopadne dobře. Ke konci ale nastaly změny a člověk se cítil jako na houpačce. Dopadne to dobře, nedopadne to dobře? Nakonec to dopadlo tak napul dobře ale i tak jsem spokojen. ()

SamanthaM.M

Fullmetal Alchemist meets HYDRA in nazi Germany aneb toto som si nedokázala predstaviť ani v najdivokejších snoch. A navyše mi to hrozne pripomínalo novších Avengers. ()

Vorlon

Absolutně nejde tento film hodnotit samostatně, když je to završení seriálu a proto mu musím dát stejný počet hvězd. ()

artuš

Důstojné zakončení tohoto vynikajícího seriálu. I když by se některé scény dali rozšířit a řeba by mohli ukázat, zda se bratrům alrickovým podařilo najít ty uranové bomby a jak se jim vedlo ve 2.sv. válce. Jinak souhlsím s HAL, pokud jste neviděli seriál tak tento film nepochopíte. ()

Respex

Perfektní zakončení nejlpšího seriálu. Některé myšlenky jsou jedinečné. Dějové linky ze seriálu jsou dokresleny a některé momenty mě velice překvapili. Preciznější animace je v mém případě přínosem. Za mě 5*. ()

Blacki

Přiznávám předem, že jsem viděla jen Fullmetal Alchemist Brotherhood, takže někdo může říci, že jsem zaujatá, ale toto byl děs. Podle mého byly dva světy na film moc, vůbec se jim nepodařilo to nějak srovnat do sebe. Fullmetal měl svoje kouzlo ve svém světě, ne v tom našem, reálném. Zasazení do historických událostí mi vůbec nepasovalo k minulému ději, postavám.....vlastně ke všemu. Také jsem zde postrádala alchymii, bylo jí tu po čertech málo. Celkově je to pro mě zklamání a jsem ráda za Brotherhood. ()

amim

"Lidé se bojí toho, co neznají! A tak začínají války!" Bratři Elricové jsou zpět a přinášejí s sebou velké změny. Magický svět je nahrazen méně magickým předválečným Německem, všichni jsou zpracování tak 6x lepší animací a starou dobrou alchymii nám nahradil luger v ruce. Conqueror of Shanballa je bezpochyby velmi kvalitní, ale dle mého názoru o trochu horší než původní seriál. Upadá hlavně v tom, co uměl Alchemista nejlépe - atmosféře. Nevím, jestli to bylo způsobeno českým dubingem, ale film mě nevtáhl do děje tak, jak jsem na to byl zvyklý. Pokud se chcete na film podívat bez znalosti seriálu, tak si okamžitě dejte facku, neb to není dobrý nápad. Na vysvětlování totiž není v 105 minutách čas, takže je člověk neznalý původní série okamžitě v koncích. I když je příběh stále velmi dobře podáván, už to prostě není ono. Osobně si myslím, že je to způsobeno tím, že v seriálu existovala kromě hlavní linky taky linka vedlejší, která se zabývala objevováním tajů alchymie. Právě tuhle linku jsem měl hrozně rád a právě tato linka ve filmu chybí, neboť všechny taje již byly objeveny. Conqueror of Shamballa je bezpochyby důstojným zakončení původního Alchemisty, které je pro fanoušky původní série naprostou povinností. ()

Petus

Film navazuje na seriál v podstatě v tom místě, kde seirál skončil. Opět skvělá záležitost, byť oproti seriálu nepatrně ztrácí, a to hlavně na začátku. Ovšem jinak disponuje stejnou atmosférou a pro ty, kdo viděli seriál - prakticky povinnost. ()

merlinovic

Film navazuje na konec seriálů, který se mi nelíbil a dál ho rozvíjí. Záplateka nestojí za nic, alchymistických transmutací po skromnu. Čekal jsem nějaké smysluplné zakončení seriálů a o to větší je moje zklamání. Subjektivně bych musel dát odpad, ale budu to hodnotit objektivně a dám o něco málo vyšší hodnocení. ()

Quendi

Ne zrovna uspokojivý konec, ale chvíli to vypadalo, že to bude i horší. Jako celek mi Conqueror of Shamballa ale přišel poněkud zmatený a určitě ne tak návykový jako seriál. Staří známí se objevují málo a jakoby byli jen stíny svých seriálových já. ()