Gekidžóban Hagane no renkindžucuši: Šambala o juku mono

• Japonsko 劇場版 鋼の錬金術師 シャンバラを征く者 (více)

"Shambala, tajemný svět propojený s tím naším. Svět ve kterém platí rozdílné zákony než v našem, přesto svět, kde se lidé rodí a umírají." Edward Elric žije v Mnichově a píše se rok 1923. Nemá žádnou možnost použít své schopnosti, neboť ty v tomto světě nefungují, přesto však stále doufá, že se znovu setká se svým bratrem Alfonsem. Brzy potkává tajemnou romskou dívku Nou a velice rychle se zaplétá s organizací Thule, jejíž úmysly na pozadí vzrůstající nacistické moci v Německu rozhodně nevypadají mírumilovně. Thule touží otevřít bránu mezi oběma světy - tímto i Amestris, kterou nazývají Shambala. Film popisuje události dva roky po posledním díle seriálu a tentokrát se dočkáme lepší animace i všech starých známých. Příběh na pozadí ekonomického kolapsu po první světové válce, plný témat jako odpovědnost, přátelství, nenávist a pýcha. (kaspar)

Ernie_13

Animacia moze byt akokolvek dobra, ten pribeh jednoducho stal akurat tak za prd salamovy a cele je to na mile vzdialene dokonalosti serialu. Velikanske sklamanie. ()

darthvader77

Viděl jsem Brotherhood a pak v domění, že tohle navazuje na něj a né na starého FMA jsem si pustil tohle. Takž v ději trošku guláš ale dávám čtyři hvězdičky za perfektní zpracování. ()

janovrom

Přestože si nepotrpím na happy endy, tak mám pocit, že neprávem připravili bratry Elricovy, Winry a jejich přátelé a zasloužený dobrý konec a život spolu. Závěr mi trhal srdce - kam se hrabou novodobé romantické (Twilight) filmy nebo drama. Je důvod proč se dívám na anime: naprostá většina z nich prostě vtáhne do děje a silně na diváka působí. ()

MartinTerran

Velmi zajímavé zakončení skvělého seriálu. Propojení dvou světů je zajímavý a musím uznat, že dobrý nápad. Celkové zpracování příběhu dobré, animace stále pěkná. Pro fanoušky seriálu můžu jedině doporučit. Hodnocení: 80/100. ()

DExUS

Je super že film je priamim porkačovaním anime. Plusom je o cca 20% krajšia animácia a fakt že ide o pokračovanie anime ktoré má otvorený koniec. Záporom je chabší dej, seriálu sa to nevyrovná, niečo podobné by sa dalo vymyslieť za jeden deň. Tento film nedoporučujem nikomu kto nevidel seriál, aj ja som sa sem tam stratil pri prvom zhliadnutí. No kto chce ale vedieť ako to s Eduardom dopadlo to musí bezpodmienečne vidieť. ()

GoloBB

Tak toto bolo veľmi zlé.Je jasné že človek rád uvidí rozpohybované obľúbené postavy ale ak sa majú správať úplne hlúpo a nelogicky + zlá zápletka...škoda reči.Okamžite mažem z pamäte mojej aj môjho disku a budem si predstavovať že žiadna iná verzia ako FMA:Brotherhood nikdy neexistovala. Ak máte menej ako 15 rokov kľudne si pridajte jednu až dve hviezdičky. ()

dudo24

Hneď po seriály, ktorý bol super, som išiel na film. Po pozretí mám jedinú otázku: Aký fetiš si plnili autori tohto filmu? ()

ranhojic

Lidé, co se to s Váma děje? Důstojné pokračování? Ani náhodou.. Tohle si seriál nezasloužil, "děj" plný nesmyslů, překombinovanosti, bez atmosféry.. se seriálem se to absolutně nedá srovnat, kdo si nechce zkazit dojem, ať se nedívá.. ()

SmajdalfCZ1

Tak po tomhle zakončení původního seriálu mam velice rozporuplné pocity. Jelikož jsem osoba, která nemá ráda špatné konce, tak jak se - Edward/Eduard ( různé překlady ) vracel do svého světa, tak jsem měl dobrý pocit a zadostiučinění, že konec dobrý vše dobré, že jsem to i obrečel, ale co se nestane. On se rozhodne vrátit bez bratra a to už jsem chtěl rozbít klávesnici, protože jsem si již dával v hlavě dohromady recenzi. No nakonec to dobře dopadlo, takže žádný špatný konec ani Fuhrer .... Hele jediné co se mi nelíbilo je animace těch vojáků ve zbroji. Jinak prostě je to celkem důstojné zakončení seriálu, ikdyž vůči seriálu je to výrazně slabší, ale jsem vážně moc rád, že to bylo nějak ukončeno a nemá to otevřený konec. Kvůli tomu konci, kdy vlastně nebylo vůbec možné posoudit jak to skončí, tomu dávám 95% a jdeme na Brotherhood. ()

MtS

Film přímo navazuje na seriál. Bohužel ale podle mě postrádá atmosféru seriálu. Divně na mě působila i počítačová animace, která občas působila až příliš plynule (například pohyby těch rytířů působily fakt divně). Vlastně mi ani nesedlo detailnější zpracování pozadí. *SPOIL* Navíc mě naštvalo, že Ed s Alem skončili v tom našem podělanym světě a nechali doma Winry samotnou. Hlupáci! Určitě se to dalo řešit jinak! :-) *SPOIL END* Tři hvězdičky vlastně dávám asi jen proto, že jsem tak miloval seriál. ()

Shaman1135

V prvom rade, film som videl v jednom ťahu s poslednými 20-timi časťami seriálu (áno som závislák, ja to viem) a možno to nebol až tak dobrý nápad. Bolo fajn vidieť Eda v našom svete, i keď v Nemecku, a Alfonsa konečne vo svojom tele. Ale všetko ostatné bolo o hubu. Prekombinovasť záveru seriálu pokračovala a nakoniec z toho vzniklo niečo na pol ceste. Čo už, predsa len som si zvykol na seriálový svet alchymistov. Chýbal humor, chýbala dráma, chýbala tá iskra. A nakoniec mi bolo trocha ľúto Winry. P.S.: v polovici filmu som sa bál, že cez bránu prejde aj Adolf, to by len bola sranda. ()

Liltamire

Pro mě poněkuj zklamání. Film je pokračováním "obyčejného" Fullmetala, ne Brotherhoodu, který je pro mě kvalitativně o třídu výš. Jestli to nebude tím, že je točen podle originální mangy až do konce. Na filmu bylo nejpříjemnější to, že je to další "dávka" Haganena, že vidíme opět spoustu postav, které se na cestě ztratily, ale u toho to dost končí. Pro mě zklamání, hlavně ten konec..proč se vracel?! Ale je to pořád Fullmetal, takže za tři. ()

Tionois

Film, který kromě nového setkání s Edem a Alem nic nepřináší. Jako by to ani nebyl Fullmetal Alchemist, ale prostě nějaká anime. Necítila jsem s postavami, bylo mi naprosto jedno, co se s nimi děje... jediný opravdu živý a reálný mi připadal židovský režisér v podobě Führera. DODATEK: Po vychladnutí nutno přiznat, že jsem se s prvním hodnocením unáhlila... Jedna nebo dvě scény se povedly, ale celkově nic nového Shambala nic nového nepřinesla. Škoda. ()

J.M.Kubik

Koukat na tenthle film bez znalosti seriálu nebyl zajisté nejlepší nápad, ale při plné pozornosti a soustředění se dala většina z nevyřčeného tak nějak domyslet. Takže i jako nezasvěcenému se mi to moc líbilo. ()

Crucifere

Jelikož jsem seriál neviděl a tento snímek byl prvním setkáním s Alchymistou, moje hodnocení možná není adekvátní, ale celé jsem to pochopil až někde v 3/4 filmu, a musím říct, že mě zápletka zaujala (paralelní svět napaden tím zdejším je fajn), ale bylo to příliš pozdě a po celou tu dobu jsem se nudil, až na tú zbývajíci 1/3 a přiznávám, že na chvíli jsem i usnul. ()

gamer228

Chci další pokračování. Prostě se nedokážu vypořádat s tím že to nemělo naprostý happy end, za celou dobu seriálu i filmů jsem si k postavám udělal jistý vztah a tedy na konci mi bylo Winry docela líto. Určitě to, ale chce úplné zakončení a konečně s tím happy endem. Jinak skvělý OST, dokonce i japonský dabing byl dobrý a graficky na výbornou, jinak řečeno nikdy jsem si s tak dlouhou recenzí práci nedal, ale tohle si to zaslouží. ()