Castielo

Tak ten závěr filmu byl naprosto dokonalý:-). Jackman i Bale předvedli výborný výkon, smekám. A ten děj, ta zápletka. To se musí vydět. 5* ()

IXOXI

Po vizuální stránce není co vytknout. Bohužel, během prvních 21 minut jsem odhalil tajemství Dokonalého triku a celý film tím pro mě ztratil své kouzlo. Vzhledem k tomu, že první podívání mě ničím nepřekvapilo, další projekce filmu nedává smysl. Hodnotím 71% a jestli jej uvidím někdy znovu, pravděpodobně se posune směrem dolů. EDIT: Po La Migliore offerta nemohu nechat na ****. ()

Iriquindae

Typický Nolan, jak ho vidím já - dokonale vybroušená a lehce chladná forma, kterou se snaží vyplnit na první pohled velmi zajímavý příběh, který ale po bližším zkoumání ne zcela obstojí. Musím přiznat, že mě překvapil konec, který jsem uhodl jen z poloviny, což je jednoznačné plus. Pár věcí tu rozhodně stojí za vidění, ale celek je mělký. ()

Biopler

Geniálny príbeh, ktorý ma úplne pohltil. A keď by som už po vzájomnom stretnutí kúzelníkov vo väzení čakal bodku, tak snímok v záverečných 15 minútach ešte gradoval a ukázal čo bol vlastne Borden zač. Tzv. kúzelnícky tretí krok si maestro Nolan nechal v talóne na spomínaných posledných 15 minút, kedy nám ukázal ako to dokonale zakončuje. Nolan je v princípe kúzelník! Jeho réžia je v tomto snímku iná, jedinečná a bravúrna :) Strih je brilantný, herci perfektní. Pri druhej projekcii sa rozhodne dostaví úžasný zážitok. Čaro tohto filmového klenotu nevyprchá. ()

odmocnina

Po zhliadnutí tohto filmu som asi 10 minút ešte pozerala na monitor s otvorenými ústami. Ten koniec ma úplne odrovnal a prekvapil, nechápala som ako to tak skvelo dokázal Christopher Nolan natočiť. Všeobecne mám rada Nolanove filmy, tento je u mňa už dlho ako najlepší film vôbec a ešte bude trvať kým ho nejaký iný prekoná. Príbeh pojednáva o 2 kúzelníkoch, ktorý medzi sebou súperia a sú ochotný prekročiť aj hranice zákona, aby získali Prestíž. Herecké výkony sú absolútne geniálne. ()

dakarin

Poctivá profi práce - to je ke 5 hvězdám, casting, výkony, režie, scénář atd... Myšlenková náplň by mě ovšem oslovila v době tak kolem 17ti let - to bych byl vcelku nejspíš i fanda filmu ;-) Takže filozoficky řadím do proudů - "všechno je vlastně jinak" a taky "na skok do snového světa" - byť se nejedná o zcela typického a už vůbec ne stupidního člena. Vidět možno jako barevnou zajímavost - ovšem krom chvilkového zážitku nepotěší aniž obohatí ... ()

Joppo88

H. Jackman a Ch. Bale si to rozhodne nedarovali! Výborne spracovaný príbeh dvoch kohútov na jednom smetisku. Dokonalý trik si ma získal svojou komplikovanosťou a zápletkou, ktorá ale mala tak jednoduché rozuzlenie ako akýkoľvek kúzelnícky trik. Abraka dabra - bolo to viac ako dobré! S kľudným svedomím a príjemným dojmom som vyčaroval štyri hviezdy. ()

1Legend1

"Now you're looking for the secret. But you won't find it because of course, you're not really looking. You don't really want to work it out. You want to be fooled." Oh yeah, I was totally fooled! 90% ()

maaan

V půli filmu jsem přestal tápat, jak to asi dělá a řekl si, že je tam něco "nadpřirozeného". Na konci jsem se mlátil do hlavy. ()

joker30

Pán Film, výborné herecké obsadenie. Vznikol v rovnakom období a konkuroval si s Iluzionistom. Zaujímavé je, že po prvých pozretiach oboch filmov sa mi pacil viac Iluzionista, ale postupom casu vítazí tento snímok. Predsa len asi u mna zvitazilo trpke obetovanie sa profesii, pred sladkym aj ked s trocha zamotanym happyendom. 90% ()

Pekisan

Tak ako chodi clovek na kuzelnika s chutou nechat sa klamat a balamutit, tak isto si moze vychutnat aj tento film. Od zaciatku sa snazi odhalit tu fintu - pointu a je mozne, ze na nieco pride, ale na konci ho aj tak cakaju jedno, dve prekvapenia. Proste dokonaly trik a tiez vyborny triler o vrazednej sutazivosti az po hrob. Trosku mi vadila "sci-fi Tesla barlicka", alecely cas to bolo aj tak len o jednom: nechat sa a byt oklamany. ()

Ondr@932

Slušný, zajímavý kouzelnický drama fantasy! Ale toto téma mě až tak moc nebaví, ale u tohoto to bylo zajímavé ... Ale prostě víc dát nemůžu. Ještě bych to třeba klidně jednou kouknul, ale vícekrát ne. 65% ()

Whannell

Mé první setkání s komorním Nolanem a i po třetím shlédnutí mě neobyčejně baví. Po všech stránkách strašně chytrý a poutavý mystery-thriller, který dáleko předčí všechny ostatní a je magický už jen tím, že je magický. To je mindfuck, co? Jinak by to s Nolanem nešlo. A je to atmosférické, je to herecky perfektní, je to scénáristicky brilatní, je to nápadité, je to pěkně natočené, je to originální a nevím, co ještě všechno to je. Jediný, komu se to nelíbilo byl mistr pravdovravny. Ale s tím se dalo počítat. Takže 5* a respekt směrem k Nolanům. ()

anulka

Musím povedať, že je to jeden z najlepších filmov, ktoré som videla v tomto roku. Vôbec som nečakala, že to bude také dobré. Je tu zvrat za zvtratom, a keď si myslíte, že už sa nestane nič prevratné...tak sa stane. The Prestige je veľké predstavenie ktoré vás zavedie do sveta ilúzií a očarí. Odporúčam pre všetky vekové kategórie. ()

redwik

Toto je jediný film z mojej TOP10, ktorý som (zatiaľ) videl iba raz, a radím ho až na posledné desiate miesto, takže v prípade, že by sa mi nejaký iný film zapáčil, práve The Prestige by bol pravdepodobne nahradený. To však ale nič nemení na tom, že film som doslova (nie doslova) hltal očami a záver bol z toho všetkého najviac mega poprdeli. Obaja herci boli parádni a myslím, že celkom právom je to 27. najobľúbenejší film. Veľmi sa mi páčil aj fan-made poster, ku ktorému ma viac pobavil komentár "More like Hugh Jackman, Christian Bale, Hugh Jackman, Christian Bale, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman, Hugh Jackman". Hugh Jackman - Robert Angier /:/ Christian Bale - Alfred Borden /:/ Michael Caine - Cutter /:/ Piper Perabo - Julia McCullough /:/ Rebecca Hall - Sarah Borden /:/ Scarlett Johansson - Olivia Wenscombe /:/ Samantha Mahurin - Jess Borden /:/ David Bowie - Nikola Tesla /:/ Andy Serkis - Alley ()

Gixian

Extrémně dobře obsazená jednohubka. Neurazí, ale nenadchne. Je to pěkné, je to barevné, většinu času napínavé, bohužel zvraty odtušíte už tak nějak dopředu, a ne všem musí sednou i ty obsažené "nadpřirozené" prvky. Tak do dvou třetin filmu bych uvažoval o čtyřech hvězdičkách, ale závěr mě přesvědčil že tři jsou akorát. ()

Alpachino

Scénáristicky naprosto dokonalý film plný překvapení a perfektních odhalení. Režie však mohla být o něco lepší, hudba mohla být lepší v těch klíčových momentech a i herecké výkony mohli být lepší. Možná to jen není můj styl zrežírovaného filmu. Celkově to byl však vynikající film, který mě na konci dostal. Jsem rád i za mysteriózní faktor. 75% ()

tranquill

Neřekl bych, že to bylo napínavé. Poměrně poutavé a mysteriózní, to ano, ale na tu délku bylo nejzajímavějších posledních 30 minut. ()

KafuR

Tesla se zas musel v hrobě otáčet jak vrtule, jako by těch konspirací na jeho účet nebylo i tak dost. Jinak ale Nolanové na pozadí rivality dvou (tentokráte) kouzelníků vystavěli důmyslný příběh, který ladně stírá rozdíly mezi triky jednoduše geniálními a triky, které by i v současné době patřily spíše do žánrových vod Matrixu, a dokážou je všechny prodat takovým způsobem, že si člověk vlastně až do poslední chvíle není jistý, na jakou strunu se tady hraje. Polopatické vysvětlení na konci pomůže při prvním shlednutí, na ty další už je to spíše věc navíc a škoda toho zmíněného laciného zneužití Tesly, jinak totiž scénaristicky promyšlené. ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel