BoncheR

"Very impressive!" Gratulujem pán Nolan, zase vám to vyšlo. Opäť ste mi vyrazili dych a vtiahli ma do deja. Ale to vám predsa ide najlepšie nie?________ Nolan týmto len potvrdil, že na natáčanie filmov, a nie len hocijakých filmov, má proste nadanie. Len v máloktorom filme vidieť toľko lukratívnych hercov pohromade (Jackman, Bale, Caine, Johansson ). Všetok potenciál deja absolútne využitý. To je tajomstvo, prečo sú jeho filmy také dobré (aj keď si nedovolím za toto tvrdenie dať ruku do ohňa, Nolan je predsa "kúzelník" a jeho metódy niesú zrejme tak ľahko zistiteľné) .Celý film mal dych berúcu atmosféru z ktorej priam sála tajomno, a keď sa na film pozrieme ako na celok, vzíde z toho masterpiece. Je to oveľa lepšie ako Iluzionista, (( 100% )) P.S.- naozaj som nevedel čo čakať, keď som si tento film pustil a tak bolo moje prekvapenie oveľa väčšie, keď som ho dopozeral. Odporúčam všetkým bezvýhradne a čo najskôr! A po druhom zhliadnutí je môj obdiv o to väčší. Celý film totiž zaváňa akousi psychológiou, ktorá ho robí ešte príťažlivejším. ()

neoBlast

[Čtvrté zhlédnutí] Je to tak, jeden z nejlepších filmů 21. století obstává překvapivě i na opakované zhlédnutí, což u pointových filmů nebývá častým jevem. Toť důkazem originálního způsobu vyprávění a hlavně dokonalé práce pana režiséra. Myslím, že nejsem fanatickým uctívačem Christophera Nolana, ale fakt že dokázal (4x) totálně zamaskovat účelové fortunové lapsy scénáře, nad kterými by jinak divák přemýšlel, potvrzuje jeho genialitu. Christian Bale úmyslně nesympatický, Hugh Jackman v absolutně životní formě. Lépe to nešlo. 95 % ()

Gar-mogoth

Další pecka od Nolana. Ten režisér snad neumí natočit špatny film. Přiznám se, že jsem nevěděl komu fandit, Angierovi nebo Bordenovi? ()

tnp101

Kouzelník Christopher Nolan opět a ani zdaleka ne naposledy ve velkém stylu ukazuje, jak bezchybně umí ovládat filmovou magii. Jako vždy neprůstřelný a v mnoha bodech takřka geniální scénář s obrovskou hloubkou a možností pro diváka interpretovat si každičký malý detail po svém, zároveň však pod nevědomým vedením za ručku z opačné strany. Nejen v tom se skrývá ten pravý trik. To kouzlo, díky němuž mě rozuzlení příběhu dostane stejnou měrou pokaždé, i přes jeho podrobnou znalost. Prostě dokonalé a podpořeno vynikajícím obsazením. V tomto případě obzvlášť doporučuji minimálně dvě projekce, napoprvé to člověk nemá šanci naplno docenit. RECENZE ČESKÉHO BLU-RAY: A teď k u nás distribuovanému vysokodefiničnímu disku. Jako většina starších BD titulů pod záštitou „Warner Brothers“, i zde se po vložení disku a přehrání loga okamžitě spustí film. Samotná hlavní nabídka (resp. bonusová) je k dispozici po skončení filmu, či po stisknutí „menu“ tlačítka. Nic to však nemění na faktu, že zvukové stopy, či titulky si budete muset nastavit z „pop-up“ nabídky během přehrávání filmu. Necháme však nabídky nabídkami a přejdeme k technické stránce titulu. Obraz je prezentován v poměru stran 2,40:1 (horizontální černé pruhy) a popravdě řečeno se nejedná až o takový zázrak. Ostrost je celkově nadprůměrná, několikrát jsem však narazil na výraznější neostrosti (především při doostřování). Podobně jsou na tom detaily. Film je po celou stopáž doprovázen jemným, ne tak viditelným zrnem. Co však dojmu z technické stránky (ne divácké) ubližuje nejvíce, je barevné podání. Barvy jsou výrazně tlumené na tmavé, především hnědé odstíny. Scény jsou navíc minimálně nasvícené. I přesto to nevypadá zas tak špatně a to především díky velice kvalitní černé, převážně vysokému kontrastu a hloubce. Nějaké rozzářené orgie přepis nenabízí ani u denních venkovních scén. Přesto za obraz palec nahoru, není to žádný zázrak, soudit jej však za stylizaci, která navíc na diváka výborně funguje, by bylo hodně nefér. To u zvuku už lze kritizovat právem a to z jednoduchého důvodu. Chybí originální HD stopa! Musíme si vystačit pouze s DD 5.1, která naštěstí celkový zážitek nějak výrazně nehatí. Je však pravda, že nemám možnost přímo porovnávat s vysokodefiniční stopou. Vrhněme se ale na její zhodnocení. Stopu lze rozdělit na dvě části, tichou a hlasitou. Zatímco v konverzační (neakčních) částech je celková hlasitost relativně nízká a stopa nevýrazná s jemným prostorovým efektem za doprovodu tišších, ale čistých dialogů, to v efektních scénách (či v těch, které si to z nějakého důvodu „zaslouží“) se všechny reproduktory do jednoho neskutečně rozzuří. Ten nával energie je tak obrovský, že nejeden divák sáhne po ovladači a sníží hlasitost. Nedovedu si v tomto případě ani představit, o jak víc diváka nakope do pozadí plnohodnotná HD stopa … nebo je ta DD 5.1 na disku tak povedená? To sice dosti pochybuji, faktem ale je, že stejně jako v případě obrazu, i zde se nehraje vyloženě na zvukové orgie, ale na tvůrcem zamýšlený prožitek z filmu. Škoda jen té chybějící plnohodnotné HD stopy, tohle na Blu-ray disku, obzvlášť u filmu tohoto formátu, opravdu dobře nevypadá. Česká zvuková stopa je také zastoupena formou DD 5.1, disponuje však slyšitelně horší dynamikou. Samotný dabing se řadí mezi pomyslný kvalitní průměr. V českém znění, o nějž se postaralo „AV Studio Praha“, uslyšíte v hlavních rolích Aleše Procházku, Lukáše Hlavicu, Petra Olivu, či Zuzanu Kajnarovou. Bonusovou nabídku odstartujeme 20 minutovým „making of…“ filmečkem, u něhož nemám žádný zásadní problém z pohledu informativního (těch je tam nahuštěno vskutku hodně), ale s jeho stopáží. Ani ten nejšikovnější člověk by do 20 minut nedokázal vměstnat všechno, co člověka o tvorbě takového snímku zajímá. Ne, že by bylo něco vyloženě opomenuto, jen se nejde moc do hloubky, což je vzhledem ke stopáži pochopitelné. Bohužel se jedná o jediný bonus, který vám na disku informace tohoto typu poskytne. Po něm se tu nachází ještě čtyři fotogalerie (film, kostýmy a sety, ze zákulisí a plakáty z filmu) s celkem 84 snímky a kinotrailer. Potěší tedy alespoň jejich plná HD prezentace a česká lokalizace ve formě titulků. Jedná se o vynikající film na disku s několika výraznými mezerami. Kupujte podle uvážení. Za ten film to nakonec při nějaké výhodné ceně stojí, jen bych si to představoval výrazně lepší. Slabých 60%. () (méně) (více)

Santa666

Jak je u Nolanových filmů zvykem, The Prestige má opět skvěle propletený příběh s dokonalou pointou, která sama o sobě vás donutí pustit si film ještě jednou. Propletené čtení kouzelnických deníků byl skvělý nápad, stejně jako zapojení historických postav do děje. A konečně tu Hugh Jackman ukázal, že i on je pan herec a k tomu, aby měl úspěch nepotřebuje dvojici plastových drápů. ()

Dreaker.24

Po asi pátém zhlédnutí už musím napsat jak skvělé to je. Atmosféra dobového Londýna a kouzelnických jeviští podtrhává silná rivalita dvou hlavních postav. Vešlo se i pár povedených zvratů a ten poslední je zvlášť extrémně povedený a donutí k pocitu zamyšlení. A i když tu Hugh Jackman i Christian Bale předvádějí opravdu dobré kousky, tak my všichni víme kdo je tady ten největší kouzelník… ()

noriaki

Ani nejlepší Nolan, ani můj nejoblíbenější, ale pravděpodobně nejdotaženější a nejpreciznější. Na tom filmu jsou šílené dvě věci - to že se všechny ty bytostně anglické scény točily v Los Angeles, a to že scénář ani na minutu nelže. Film hraje fér hru. Všechny zvraty jsou poctivě ohlášené a všechna tajemství jsou přesně taková, jaká se jeví. Trik je v tom, že jsme všichni uhranutě sledovali to blyštivé a nevšímali si toho podstatného. To pravé kouzlo ale leží jinde. Dokonalý trik je strhující, i když jeho tajemství znáte. Napoprvé i napopáté. ()

Brandon

The Prestige má spád, atmosféru, dramatické situace, je výborně zahraný a hlavně vám pěkně zamotá hlavu při rozkrývání triků a to nejen těch kouzelnických. Po této stránce 5*. Ale přeci jen mi chyběla jedna důležitá věc. Výrazné emoce. Má-li to být být dokonalý trik, pak vás musí ohromit, uchvátit. Nolanův trik je spíš však komorní záležitostí, takže celkový verdikt jsou ne úplně čisté 4*. ()

Saku

"Are you watching closely?" Jestli ne, tak se v tom vsem mozna ztratite. Kazda scena je nejak dulezita, ke konci uz je jich zbytecne moc. Ale jak je v tomto jinak vynikajicim filmu receno - treba ani nechcete vedet jak to vlastne je! ()

Compadre

Jeden z mála filmů z naprosto dokonalým koncem. Čekal jsem teda všelicos, ale to co se na konci stalo, to by asi nenapadlo ani Copperfielda. Navíc celkově zajímavý děj z kouzelnického prostředí a perfektní herecké výkony všech zůčastněných. ()

Aven

Wow, hodně překvapivý scénář, tohle jsem vážně nečekal a zabroušení do science fiction mi vůbec nevadilo. Dokonalý trik se mi líbil nejen kvůli zmiňovanému konci filmu, ale i díky dobře zvládnutému prostředí a vybudování atmosféry boje mezi hlavními hrdiny. Btw Christian Bale fakt umí. ()

JohnSmith

Zdá se že Nolan si z Balem padli do oka.Vynikající temná režie,o napětí není nouze.Bale hraje opět rozpolceného člověka (Batman, Harsh Times),ale nedá se mu ni vyčíst. O nic horší není ani Jackman. Už aby byl hotový Dark Knight ()

MishKonn

Z tohoto filmu nejvíc čišela hlavně magie mezi dvěma hlavními postavami. Zbožňuju jak Balea, tak Jackmana a tenhle duet ve mně zůstane ještě dlouho. Ne, že by to nebylo taky velkou zásluhou Nolana:) ()

yeniczek

K filmu jsem přišel jak slepý k houslím. Vůbec jsme netušil o čem to bude, ani že to má být trochu sci-fi.. Ale za to se mi film odměnil nehorázným způsobem. Seděl jsem, ani nedutal, nechal se oklamávat od obou kouzelníků a na konci jsem jen civěl na titulky a říkal si, že je to dokonalé.. ()

Mihail123

Ďalšia spolupráca Christophera a Jonathana Nolana, ktorá dopadla na výbornú. Film s vynikajúcou pointou (ktorú síce pozornejší divák odhalí ešte pred koncom), so super hereckými výkonmi Christiana Balea, dokonca ani Hugh Jackman sa nenechal zahanbiť, Scarlett Johansson je už len taká malá ozdoba. Film pri ktorom mozgové bundky nemajú ani nachvílu pokoj. ()

dANo

Réžia, výprava a herecké výkony sú jednoznačne 5*-ové, čo sa týka scenáru, ale aj hudby, tak tu sa dá pol* ubrať. Suma sumárum je to fantastický film a veľmi mi pripomenul Nolanovu prvotinu Following, asi hlavne podobným vystavaním príbehu. Akurát s tým rozdielom, že v tomto prípade som prekvapivý záver tak trochu vytušil (pár detailov mi samozrejme ušlo, ale to asi tým, že som chcel byť oklamaný:). Ďalej spomeniem ešte film s podobnou problematikou Iluzionista, ktorý sa s týmto skvostom jednoducho nemá s čím porovnávať. Dokonalý trik je proste kúzelný! :o) ()

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

Tvůrce Westworlu natočí pilot Falloutu

09.01.2022

Jaký dostal Nolan rozpočet?

Jaký dostal Nolan rozpočet?

23.06.2019

Kouzelník a herec Ricky Jay zemřel