Poslední polibek

• USA The Last Kiss (více)

Michael a Jenna spolu chodili tři roky a teď se chtějí vzít …až do okamžiku než Jenna zjistí, že je těhotná. Najednou si Michael uvědomí, že navždy přijde o svůj bezstarostný život a bude muset zabezpečit rodinu. Na svatbě svého přítele potká studentku Kim, která ho svede a díky ní svět kolem sebe začně vnímat jinýma očima. Tragikomedie o rozchodech, láskách a trápeních dnešních třicátníků. (oficiální text distributora)

Soweek

Zajímavý a ani tolik romantický příběh několika párů s jemným humorem který určitě nikoho urazí. Zach Braff rozhodně umí zahrát tento typ mužů "ňoumů", kteří nesprávné rozhodnutí udělají v nesprávných chvílích, o tom mě už přesvědčil v seriálu Scrubs. Dal bych i pět hvězdiček, ale jelikož problém "krize středního věku" mám teprve před sebou, nemůžu to brát zas až tak s nadhledem. ()

Niella

Zach Braff je genius! Dobre, tak mozno az tak uplne nie... The Last kiss sa pacil este viac ako Gardent state. Film by sa na prvy pohlad dal oznacit ako tuctovy,ale kdeze!!!!!!! Hoci nelame vsetky, ale rozhodne aspon niektore podstatne (americke) cliche (nie je tu ziadna podla mrcha, ktora zlakala "nevinneho" muza do svojich osidiel). Film bol podanny s takou lahkostou, ze som si na nom nevsimla ziadnu chybu. Zach toci filmy o periodach, ktorymi sam prechadza, Garden state bol o teenageroch, Last kiss o 26-30 rocnych, pred vstupom do manzelstva a jeho najnovsi Fast track uz bude o "manzelskych problemoch." Dufam, ze si udrzi uroven az do filmu o posmrtnom zivote... PS: His eyes are amazing!!!! ()

Heraldika

Tenhle film mě dostal jako dlouho žádný, řadím si ho do skupiny s Before sunset a Before Sunrise, Love Actually atd. Co se týká Zacha Braffa, jedna skupina ho nesnáší a druhá ho považuje za výborného herce - já se od dob Scrubs a Garden State řadím do té druhé. ()

Rousse

Máte trápeníčko? Pusťte si Poslední polibek - nebo si ho dejte - je to dobrá meducínka. Moc pěkná, hleďavá - líbí se. ()

kisha

Další z filmů stvrzujících Zelenkovu proslulou větu "Muži a ženy jsou dva různý živočišný druhy" a jeden z mnoha faktorů v krátkym časovym horizontu kradoucích mi ideály o manželství. ()

mikulíšek

Film o životě ve vztahu, stejně tak zajímavý jako i nudný, prostě jako historka z krize vztahu lidí, které neznáte. Problém je, že sledujeme osudy vícero párů, které procházejí různými problémy v různých fázích svého vztahu, takže jsem nedokázal přilnout ani jednomu z hrdinů. Na filmu je hezké, že vypráví bez hodnocení, bez prvoplánovitého škatulkování. Nikdo není vinen, ale nikdo není bez viny. Člověk se v něm může hledat a nacházet, od čehož se pak může odvijet i to, jak vám film bude líbit. Pro mě je to nadprůměrně dobrý film o lásce a vztazích, který mě jednoduše nebavil. ()

gutshoter

Příběhy, které se dějí ve světě den co den. Bohužel na můj vkus to moc křičí - typická americká filmařina alespoň co se nynější doby týče. Moc mě to nebavilo a nemyslím si, že je tentokráte chyba ve mně. Mimochodem, z hlavního "hrdiny" mi je poněkud nevlídno. Průměr, něco mezi 2* a 3*. ()

vaja

Nebudu se tady zabývat souzením, jestli je v Posledním polibku Zach Braff (a jeho kámoši) posera nebo zodpovědný borec. At´ už si myslím cokoliv, musím uznat, že se film opravdu povedl. Od zajímavé kamery, přes skvělé výkony herců, až po smysluplný a hlavně realistický scénář, obsahující uveřitelné dialogy. To se dneska moc nevidí... Celou dobu jsem byla přesvědčená o plném počtu, ale závěr mě lehce naštval - Braffovy psí oči, společně s předložkovým káním celý snímek degradovaly o stupeň níž. A taky by neškodilo trochu invence v hudebním podkresu. Profesionální plačky Coldplay jsou už docela nuda. ()

SkyLukey

Upřímně řečeno jsem čekal romantickou komedii pro puberťáky. Jenže Last kiss se neopovažuji nazývat komedií. Je to film točený s mírnou nadsázkou odlehčen několika úsměvnými scénami. Leč je film poměrně dost ukecaný, dialogy jsou napsány s citem a odvyprávěny natolik zajímavě, že se divák zkrátka nenudí. Film v konečném stádiu nenadchne, ani neurazí. ()

keoma26

i přes všechno to verbální distancování se od "černobílého pojetí světa a vztahů" (tato "nálepka" dokonce zazní v samotném filmu, sic!) se film drží zavedených schémat,jen je jakoby mírně protáčí a převrací: krizi dospělého manželství odstartuje žena svou touhou po "vášni", chlap čekající dítě a uvažující téměř "ideálně jako žena" (neustále slovní rozbory svých pocitů a sama sebe s partnerkou nebo okolím) se nechá sbalit holkou, která jedná spíše "jako chlap", otec chce opustit matku kvůli dítěti, protože sï myslí, že jejich vztah dítě ničí (ne naopak, že by dítě ničilo vztah) - tyto inverze ale nejsou jako u jiných filmů tak samoúčelné, tak očividné a mají decentnost i vtip. Něco o tom vypovídá také to, že manželka ten film rozkoukala přes můj odpor a já ho dokoukal i přes její spánek;-) ()

Madluska

Neokouzlil mě film Garden State, neoslovil mě ani tento. Možná je chyba ve mně, neboť zřejmě nedovedu pochopit ty "skutečné problémy" života (spojené s krizí středního věku). Prostě mi to přešlapování na místě, nerozhodnost, afektovanost a pokrytectví postav nějak nesedly. Zajímavé komentáře: Cival, Ridick, sokov, waits, horovska, s_c_o_r_p. ()

noctambule

Wou, toto teda nebyla ledajaká americká romantická komedie! Velké překvapení, ale nebylo to dokonalé. Mé nadšení pramení z toho, že jsem od The last kiss moc nečekala:-) Zach Braff hrál super, ale jeho postava...no, choval se dost dementně:-) ()

Rssa

Zach nezklamal a natočil opravdu uvěřitelný a atmosférický snímek, který se k jeho osobě hodí. 85% ()

kazatel

Last Kiss na mňa udrel veľmi silno a nečakane. Hoci som bol vopred upozornený na to, že ma nečaká len nejaká jednoduchá komédia so Zachom Braffom alebo trochu predĺžený diel Scrubs, presne to som čakal. No Paul Haggis na mňa zaútočil niekoľkými pármi postáv, ktoré sa práve dostali do bodu, v ktorom je treba veľmi premýšľať o tom, čo urobiť ďalej, pretože to bude mať vplyv na celý ďalší život. Michaelova situácia nie je práve ružová a to, ako ju vníma a snaží sa ju riešiť, je jednou z najprirodzenejších vecí, aké som vo filme videl. V dome pekná tehotná skoromanželka, akási istota, ktorá už v sebe nemá žiadne čaro a tam kdesi vonku nádherná vysokoškoláčka plná života pripomínajúca mu kapitolu života, ktorú sa chystá uzavrieť. Priznajme si to, kto by odolal? Pointa však nie je v tom, že je treba si užiť, kým sa dá, ale že za všetky chyby sa musí pykať a že raz človek musí skutočne dozrieť a správať sa zodpovedne. What you feel only matters to you. It's what you do to the people you say you love, that's what matters. It's the only thing that counts. A ešte nezabudnuteľný Zach Braff. ()

joshula

Takovéto filmy mám rád. drama jak má být. myslím, že podtitulek komedie je zbytečný a moc k zasmání zde není. Prostě film o tom co nám může přinést život a je jen na nás co dovolíme a co ne... ()

dopita

Z pěkně rozběhlýho filmu o životě několika třicátníků, se nakonec stane jednoduchej příběh o nevěře jednoho páru. To je dost škoda, film měl nakročeno mnohem dál. Přesto film kvalitu má a kouká se na něj dobře. Jen se nemůžu zbavit jistej pachuti. ()

Bohemák

Dost uvěřitelný, i když chvílemi trochu příliš upjatý příběh o vztazích. Počátek se jeví jako komedie, pak se hodinu váhá, kdo všechno se k sobě vrátí. O tom je to asi celé. Ale pořád je to čtyřicetkrát více ze života než jiné "příběhy o mladých" (BH 90210 atd.). ()