Gabriel (R. Williams) moderuje oblíbený noční rozhlasový pořad. Jednou jej kontaktuje těžce nemocný chlapec Pete (R. Culkin) . Po mnoha rozhovorech se Gabriel rozhodne zjistit pravou Peteovu identitu. Jeho telefonní číslo ani adresa však nejsou pravé a obklopují ho samá znepokojivá tajemství.. (oficiální text distributora)

honajz2

Utahané, nemastné, neslané, ale zase na druhou stranu se na to dá dívat. On ten nápad je celkem zajímavý, sám o sobě, to provedení už je horší. Už jenom to, že strašně dlouho trvá, než se ho vydá najít... Ani to vysvětlení není špatný, ale i přesto je to utahané a slabé. 2* ()

Jino

Příjemný film. Kde od začátku až úplně do konce jste v nejistotě, zda je to tak, či onak....Zápletka je dobrá a tvůrci z ní vytěžili fakt co se dalo, aby film byl zajimavý. Robin Williams a skvělá Toni Collette jsou základními stavebními kameny tohoto filmu. ()

Juto

Osamelý mysteriózny thriller, ktorého cieľom je znepokojujúca atmosféra nad definíciou postáv. 6/10 ()

Gavin87

Tenhle film byl pro mě příjemnou podívanou. Mám pocit, že poslední dobou se neustále obměňují stále stejná témata. Myslím, že tento film je svébytný a originální. ()

Sfinkter

Líbilo se mi to, film má pohodový kvalitní tempo a celou dobu mě zajímalo, jak to dopadne, což ne každý film dokáže. ()

-dRaGoN-

Gabriel Noon (R. Williams) je oblíbeným nočním vypravečem příběhů v rádiu, kterému dal nedávno pauzu v jejich vztahu jeho přítel. Po několika týdnech telefonních rozhovorů s těžce nemocným čtrnáctiletým Petem (R.Culkin), který je jeho velkým fanouškem a který chce vydat knihu, kde popisuje jak byl v dětství sexuálně zneužíván dvěma muži a jak to poznamenalo jeho život, se Gabriel na podnět svého přítele rozhodne zjistit pravou identitu chlapce a jeho adoptivní matky (T. Collette). Nikdo se s nimi totiž ještě nesetkal osobně, pouze po telefonu. Jejich telefonní číslo zdá se neexistuje, a na jejich adrese se nachází.... Film je inspirovaný skutečnými událostmi. -------- Jak jsem si po několika minutách myslel že tohle bude další moderní překombinovaný psychologický film, tak v okamžiku kdy se začlo pochybovat o skutečné existenci Peta jsem názor změnil, Film začal být tajuplný a mysteriózní, a až do konce mě chytnul. 80ti minutová stopáž není určitě na škodu, herecké výkony jsou velmi přesvědčivé, jediná chybka je scénář viz úvodní nevyváženost a způsob představení jednotlivých postav. Každopádně nakonec celkově velmi pozitivní překvapení. ()

venison

Příjemný béčkový napínavý psychosnímek s hlavním hrdinou ztvárněným výborným Robinem Williamsem.. Trošku pomalejší, trošku bez konce, ale každopádně svým způsobem napínavé :-) Obyčejný příběh přetransformován do temně tajemného.. Příjemná zábava :-) ()

lennyd

Gabriel (Robert Williams) moderátor oblíbeného nočního pořadu, kam mu volají různí lidé se svými příběhy, z těchto příběhů těží do svých knih. Jednoho dne jej kontaktuje nemocný chlapec Pete - jehož příběh Gabriela velmi zaujme, a snaží se chlapce kontaktovat. Ale chlapec jako by se ztratil - jeho matka tvrdí, že je v nemocnici, ale v žádné nemocnici o chlapci není ani zmíňka. Existuje chlapec doopravdy nebo je to jen hra jeho chorobomyslné matky? ... Podobné filmy mám moc rád (Forgotten, ...), takže jsem se na Noční volání docela těšil. Hlavní role - Robin Williams, to slibovalo i jisté herecké výkony. Bohužel jsem tímto filmem byl velice zklamán - i když má jen hodinku a půl, neskonale jsem se při sledování nudil, a ani sirky v očích nepomáhaly tomu, abych neusínal. Už od počátku je tušit, jak to celé asi bude pokračovat, a většinou se ani nemýlíte. Robin Williams se sice snaží - ale do role homosexuálního moderátora mi nijak moc nezapadl. Celkově tedy zklamání, které je ale částečně dáno tím, že jsem se na film hodně těšil... ()

Guzo

Celý příběh je v podstatě založen na neustálých spekulací, jestli je "ten kluk sakra pravej" nebo ne. Konec vám samozřejmě nepovím, protože rozhodně nechci nikomu kazit zážitek, jen řeknu, že opravdu do poslední chvilky nevíte a už si jenom přejete, aby to skončilo a zjistili jste, jak to teda je. Co se týče hereckého obsazení, Robin Williams mě mile překvapil, není tu ten taťka, jak ho určitě všichni známe z mnoha filmů, je to homosexuální vypravěč příběhů a tahle role mu prostě sedla.. Jen je škoda, že napodruhé už to nejspíš nebude úplně ono, když budete vědět co a jak, proto "jen" 4* ()

jefff

Pořád jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Noční volání je velmi zajímavý film s velmi zajímavým příběhem. Bohužel jsou tu občas dosti hluchá místa a nezajímavé scény, které celek dost sráží. Mít to v rukou lepší režisér byl by z toho trhák, nápad je to úžasný. Konec byl zajímavý. Doporučuji. ()

Soweek

Robin Williams už neni tím skvělým hercem, jeho výkon rozhodně nepřidal tomuto naprosto průměrnému filmu. ()

Smileface

Rozhodně nejde o žádný extranapínavý thriller, spíš plyne svým pomalým tempem a obsahuje i pár vrcholných momentů. Děj je věrohodný a Robin Williams zvládl homosexuálního vypravěče příběhů na jedničku. U tohoto filmu je nutno si vážit i přívlastku "podle skutečné události". Na druhou stranu však nejde o nic světoborného, originálního či extra zábavného, prostě čistý průměr. ()

made1

Když jsem si přečetla obsah filmu a potom se mrkla na hodnocení, myslela jsem si, že se prostě zase jednou nesrovnám s ostatními, protože to znělo moc dobře. Jenže potom jsem dostala chuť pustit si film a celých devadesát minut jsem čekala, kdy se to konečně rozjede. Nestalo se. Příběh prostě plyne, ale naprosto nezáživně. ()

Teg

Hodně slušný misteriózně naladěný snímek. Toni Collette je moc drsná. Mrazilo mě v zádech celou druhou polovinu filmu. ()

storq

Nevím, příběh ja zajímavě zpracovaný , ale myslím, že toto téma už bylo mnohokrát viděné. I když film může vyzdvihovat , že je natočen podle skutečné události , přesto nic nového. ()

FilmWave

Nenápadný filmeček mě dokonale zaskočil. Prvotřídní psycho, kde se toho vlastně ani moc nestane, ale díky Robinu Williamsovi, Tony Collette a úsporné a dusné režii Vám to vezme dech. ()

Heroine

Opravdu silná atmosféra. Je pravda, že by film potřeboval trochu větší spád, nějaký jasnější konec, nebo aspoň podrobnější vysvětlení. Na konci jsem čekala nějaký dramatický flashback, kdy Gabrielovi konečně DOJDE jak to bylo. Že si vzpomene jak mu slepá žena říkala "hodí se mu k očím", že se podiví jak mohla slepá žena vidět betlémskou hvězdu na vodojemu, nebo že se aspoň ukáže, že toho syna opravdu má, ale že ho zneužívala sama. NĚCO, cokoli. Takhle jsem si spíš přála aby to ještě nekončilo, ať ještě přidají něco. Pak to skončilo, a zůstala jsem trochu naštvaná že skoro nic nevím. Ze slibně se vyvíjejícího se thrilleru se v druhé polovičce stala mírně patetická historka o osamělosti průměrného člověka. Robin Williams mi moc nesednul, ale Toni Collette spolu s Rory Culkinem opravdu hrajou divákovi na nervy, v dobrém smyslu. ()