Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

tommy187

Tento film zostal hlboko, hlboko pod mojimi očakávaniami. Deň pred tým som si vravel, že konečne uvidím dobrodružný film ako má byť - snímka bola propagovaná ako úžasný film. Možno aj to je pre diváka horšie, keď čaká veľa a dostane niečo úplne obyčajné, čo už bolo. Dlho som sa zastával hercov, režiséra aj scenáristu, no nedá sa to. Síce bola zápletka a koniec celkom vydarená - no samotný dej bol veľmi strohý a musím uznať, že som sa veľmi nudil. S hodnotením som váhal, ale je to niečo medzi ** a ***. Prikláňam sa k negatívnejšiemu hodnoteniu. ()

Luksa

Některé základní díry v logice mi trochu kazily jinak vcelku příjemný nenáročný zážitek, při kterém je dobré vymáčknout mozek z hlavy a jen se bavit. Už jen ta naivita, která přetéká z každého filmového políčka mi brání být na tento výplach zlý, podstatné je že jsem se nenudil. Ještě pochválím slušnou výpravu, triky, pravěkou zvířenu a hezkou Camillu Belle... prostě se na to dobře kouká. 70% ()

Looser

Směsice Vikingů a Apocalyptica, ktera si bohuzel z obou vzala to nejhorší a spoustu dalšího přibalila. Podivní herci, téměř soap opera scénář. Jenom to CGI je ok, ale to už film nezachrání. Takže pokud máte rádi kresby Zdenka Buriana a chcete videt americkou "cesto do praveku" tak mohu doporucit. Jinak se tomuto filmu radsi vyhnete. ()

ZkuKol

Žůžo dobrodrůžo. Mozek nechte doma a uši pro jistotu zacpěte. Dostanete docela pěkné obrázky tu a tam slušnou akci s velkejma zvířatama a trochu tajemna jako bonus! ()

Smileface

Roland Emmerich je hitmaker. Muž jako stvořený pro Univerzálního vojáka, Den nezávislosti či Godzillu, kdykoliv se ale pustí do něčeho opravdu vážného, vyhoří jak krabička sirek. 10,000 B.C. dopadlo ještě hůř než Patriot. Kdyby byl tento film pojat jako odpočinková blockbusterová jízda, mohlo by to být i zábavné, 10,000 B.C. se však bere smrtelně vážně, tváří se jako epický velkofilm, který chce diváka něčím obohatit, ale ve skutečnosti nemá, co by mu dal. Neuvěřitelné dialogy začnou nudit od první chvíle, chabé herecké výkony vás rozesmutní, tuny nelogčností se snažíte nevnímat a špatné akční scény vás s konečnou platností přesvěčí, že tenhle film je pohroma. ()

BMAJTZ

Pokud bych to mel brat jako nejaky historicky epos tak by to rozhodne neobstalo pokud na to budu pohlizet jako fantazy pohadku je to na 50% ()

ArdathBay

"Desetitisícovka" je jako krásná blondýnka s chytrostí Britney Spears mixlé s Paris Hilton. Scéna s šavlozubákem v nesnázích mě rozesmála jak už dlouho nic. Demence a hloupost v německém balení za americké peníze. Nepouštět učitelům dějepisu : hrozí infakt. Alespoň efekty vypadají dobře. Pro DaViDaˇ82 : mluví se v "cože" anglicky ? Zde ano :)) Sice nejsem věřící, ale : děkujme francouzskému bohu za "Boj o oheň" ()

sedm.1

Tento film to nejen zde kritikou pěkně schytal a kdybych ho bral jako nějakej potrhlej hltač filmového klubu,nejspíš bych mu to také pěkně osolil.Ale já do takovéhoto typu filmu jdu předem s tím,že to bude nejspíš pěkná ptákovina,ale budu od ní vyžadovat zábavu.A pokud film natočí Roland Emerich,budu očekávat velkolepou zábavu.A 10 000 př.n.l. velkolepá zábave je.Takže své poslání naplňuje bezezbytku.Jediné,co bych snad filmu vytknul je naopak to,že není ještě víc odvázanější a velkolepější.Na Emmericha mi totiž skutečně přišlo,že se tentokrát drží nějak při zemi a je zde až přespříliš upovídaný(což mu skutečně moc nejde a chvílemi se tak těmito pasážemi dostavuje docela nuda).Ony megalomanské pasáže jsou tentokrát zkrátka opravdu v menší míře,ovšem na druhou stranu,jakmile se dostanou ke slovu,jsou opět strhující,velkolepé,dynamické a v neposlední řadě skutečně výborné.10,000 B.C. je prostě další Emmerichovým výpravou za co nejbombastičtější podívanou,já jeho velkolepé vize mám velmi rád a tento film je jeho další skvělou ukázkou filmové zábavy a výpravou do světa,kde se fantazii meze nekladou.A veškerý hnidopichové se mohou jít bodnout! ()

lskala

Viděno v kině. Zajímalo by mě, zda by se někdo pozastavoval nad nelogičností filmu, resp. nad jeho historickými faux pas, kdyby se film označil jako fantasy žánr?! Myslím, že kritičtí Čecháčkové by se ale stejně nabažili. U mě platí jednoduchá rovnice - kino - dvojsedačka - zábava - oddech - vypnutý mozek - Nachos se sýrem! Tohle mě náramně pobavilo. 80% - 4**** ()

Maynard.

Hmm, nečekal jsem žádný zázrak a taky mi žádný zázrak nabídnut nebyl. Emmerich skloubil dohromady pár již zajetých filmů (Barbar Conan, Hvězdná brána, Jurský Park, Apocalypto). Celkově to tak nějak šlape a svou koukatelnost si to udržuje po celý film, ale na to, že to je právě z dílny Emmericha jsem čekal daleko víc akce, než-li velmi mnoho ubohých dialogů. Dostalo mě, jak kmen dredatců žije v horách, všichni odkrytá ramena a nebo rovnou do půl těla. Celkově bych to zhodnotil jako : "Lepší než drátem do voka". ()

Cejny

Tak takový příběh jsme tu ještě neměli. Film si mě získal především svým dobrodružným putováním, což by se někomu mohlo zdát nudné, ale mě se neskutečně líbilo veškeré prostředí, k tomu všemu nádherná Camilla Belle. Musím říct, že je to průměrně slušná práce, tak akorát na zabavení. Hlavně na tom nesmíte hledat nic vědeckého, protože spojení kromaňonců s mytologií starověkého Egypta, říše bohů, kteří přiletěli z hvězd, nebo ze země, kterou zatopila voda (jak je řečeno ve filmu), nesmíme brát moc vážně. 60 % ()

Yeosol

Ačkoli mám Rolanda Emmericha velice rád, tak mě s tímto filmem velice zklamal, aneb jak zbytečně vyházet miliony dolarů a přitom se vůbec nebavit. Škoda no. Čekal jsem víc. ()

ranp

Jeden z filmů, které mě vůbec nechytly. Nedokázalo mě to vtáhnout do děje a pár dní po zhlédnutí už jsem si na tenhle film ani nevzpomněl. Podle mě tahle věc ničím nevybočuje z průměru. A evidentně nejsem jediný, kdo dává spíš slabší hodnocení. ()

LuciusWlk

Vcelku jednoduchý snímek. Příjemná jednorázovka, která neurazí, ale ani nezanechá nějak ohromující dojem. Natočeno je to pěkně. Přesto spíš zapadá do kategorie rodinných filmů. ()

Bratricek

Ač je scénář hromadou smradutých exkrementů, typických pro tohoto zaprodaného režiséra, povedlo se to Emmerichovi docela úspěšně natočit. Tudíž se jedná o tragédii pouze morální a dějovou, nikoli technickou. Mimochodem, takový scénář může vzniknout jen a jen v USA. ()

herr_carter

Jáhahahahahahahahahahaha, největší přešlap Rolánda Emerichových v jeho dosavadní blockbusterovské kariéře, aneb takhle nějak to dopadá, když do hrnce nasypete všechny suroviny, co najdete v ledničce a ve špajzce, pak to smícháte, vaříte na mírném ohni cca 50 minut a pak.....to celé vyhodíte......................moje hodnocení = 1,5 z 10. ()

Maark

Efekty v celku slušný... Prostředí na "pískovišti" u piramid zajímavý,ale bohužel(i přes očekávání)jinak nic extra coo se příběhu týká.. ()

chmíří

Velice slabé 3*. Jako obvykle Emmerich nadřazuje efektivní triky nad příběh a narozdíl od předchozích filmů kde mu to jakž takž vycházelo (i díky tomu že si sem tam udělal legraci i sám ze sebe), tak tentokrát to nedokázal. Bere se moc vážně a tu hromadu výmyslů co nám serviruje sám bere jako pravdu. Takže doufám že se do příště trochu polepší, protože třeba ID nebo Hvězdná brána stály za to... ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický