Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

martinexa

To byla zase jednou blbost! A historické reálie? Vůbec žádné! Mamuti na poušti? Si z lidí Emmerich dělá jen srandu nebo to fakt myslí vážně? ()

AArrxen

Blaa blaaa blaaaa...jediné, co tu čtu, jsou hate hate hate, jak strašně debilní ten film je, jak Emmerich slábne, a jak moc jsem se dneska vyhonil nad mým skvělým kritickým výkonem na csfd. Co sem viděl já, byl epický výpravný film, romantická pohádka a zároveň drama, které mě donutilo zamačknout jednu malou slzičku nad tím, jak se klučina z jedné malé vesnice obětuje pro záchranu své milé pravěké kámošky. Četl jsem zde, že Emmerich naházel na hromadu všechno možné, co mu přišlo pod ruku, mamuty, pyramidy, africké vesničky, horské vesničky, různé doby a různé kultury. No anoooo, proto ten film má napsáno pod žánrem FANTASY (to pro ty blbější). Skvělý a naivňoučký film bez přetvářek, složitostí, žádné Heverly Debils 90210 nebo neDallas, jednoduché, jak se na pravěkou fantasy sluší. Pokud chcete mít všechno tam, kde to má být podle logiky, jděte si zapnout National Geographic. Pátou hvězdičku nedám z jediného prostého důvodu...čekal jsem, že onen "bůh" bude nějaká super zmutovaná potvora nebo alespoň nadčlověk...ne obyčejný bílý strejda. (Pro novotena jednu malou poznámku - jakým jazykem mají ti kromaňonci mluvit? Umba-umbštinou? Celý film? Really?) ()

moorks

Je to tak trochu romantická podívaná s dobrým koncem! Nenáročné a odpočinkové dílko! Kdo má rád neohrožené hrdiny, trochu pravěké přírody,počítačové animace, ten si přijde na své! ()

Mrsina odpad!

Zajímalo by mě jestli u tohohle Roland Emmerich přemýšlel, protože si myslím, že vůbec. Kdyby tenhle film nedostal název, jaký dostal, tak by mi to třeba vůbec nevadilo, ale když je to 10 000 let př. n. l., tak proč tam jsou pyramidy, lodě, mamuti tam běhají v létě a další blbosti? ... ()

Andrea_Amaya

Jednu hvězdičku za to, že tato slátanina musela někoho napadnout a že všechno zařídit, natočit, sestříhat (a kdo ví co ještě) dalo dost lidem dost práce. A za ty chlupy. Jinak pokud nemáte pro sarkastickou poznámku daleko, vždy víte, že do sklepa se neleze a je nutné na to hlavní blondýnu upozornit - doporučuji pustit si to jako pozadí pro nějaké domácí práce a pěkně si ulevit trefnými poznámkami. ()

Tumas

Hvězda za jeden fór. A to slovo "otrokářství" s ypsilon v zajímavostech. To jsem šel do kolen, že to tu musím na mobilu okomentovat. Film nestál ani za ten komentář, toliko ke kvalitě. ()

Holly_Molly

Pojem Emmerichovina lze chápat dvěma směry (<--tupej ale epickej hnůj / actually dobrej epickej film-->). Zkráceně řečeno čím víc epična tím víc demence, ale divák to neřeší, protože jsou tam mamuti pomáhající se stavbou piramid a dav opičáků bojujích s klackama proti vyzbrojený armádě (kdopak asi vyhraje hmmm) a celý to budí dojem velkýho spektáklu, ikdyž je to v zásadě jenom nahodilá hromada sraček, ze kterých někdo spatlal scénář na kus toaleťáku...Kvalitka pro extrémně nenáročný diváky, bažící po jednoduchý zábavě. :-) ()

Thalin

Dost průměrná rychlokvaška s dějem, u kterého si divák říká, jestli to má být nějaká podivná alternativní historie, pohádka nebo si tvůrci z člověka regulérně střílí. Je tam takových děr a kiksů, že v půlce filmu už je  protáčíte oči. Kráska v nesnázích je sice docela kočka, ale to už film nezachrání.  A totálně to zabíjí český dabing, kdy dospělé herce mluví snad desetiletá děcka. Celé to působí jako nějaká snaha natočit výpravný film s týpky v bederních rouškách, "bohy" a mamuty, ale je to jen jedna veliká zbytečnost. ()

Abruzzi

no tak tohle jsem opravdu nečekal... musel jsem se smát, scéna z vězení otroku mi připomíná scénu ze Žhavých výstřelu 2. Mamuti v poušti byli taky dobří. No a ten příběh.... špička! Dávám 1 hvězdičku za efekty a triky... ()

romannet

No ja si nemuzu pomoct ale vetsi slataninu jsem za posledni rok snad nevidel( a to ze je v tomto vazne konkurence).Domorodci se bavi jak dnesni pubertaci,hlavni hrdinku hraje nejaka modelka,ktera se do role vzila jedine tak ze na sebe navlikla kuzi,celkove herecke vykony jsou vazne k uzoufani. Navic na to ze film ma temer 2 hodiny mi prisel tezce o nicem a jsou v nem obsazeny snad vsechny klišé, ktere dilmový svět zná. Pro mě osobně je to obrovske sklamani s dobou 10 000 př.n.l to ma společný jen název protoze svět ve kterém se "příběh" odehrava nemá nic společného s tím co je vědecky dokýzané.Neříkám že vse musí byt podle reality ale co je moc to je moc.Chci varovat všechny kdo se na to chystaji do kina aby si vybrali jiny film a na tento zapomneli. ()

Stellaria

R. Emmerich asi utrpěl mozkovou příhodu, jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale nějakou komediální hodnotu ten film má, dvě hvězdičky za vyvolání několika záchvatů smíchu. :) ()

arianne

Oddychova blbinka, logika a historicke suvislosti ziadne, ale pozeralo sa na to pekne...a hrozne sa to pacilo mojej mamicke:) ()

Stardust

hlavním problémem filmu je, že víte že kecá...já vim,je to film - ale už jenom ta angličtina jihoamerického pašeráka drog mi tahala za uši. Jediné, co se opravdu povedlo je ta velkolepost/výpravnost - která je v závěru sražená naprosto stupidním koncem,kdy se herečce rozmazává pravěká řasenka,škoda mohlo to být aspoň za 3* ()

Gr!mReefer

Podle komentářů zde jsem očekával spíš podprůměrný film nebo přinejlepším průměrný... A tak jsem byl příjemně překvapen. Samozřejmě je to taková pohádka, ale mě ty roztomiloučký zvířátka bavily. Děj je sice více, než předvídatelný, ale občasný zvrat vás udrží stále ve střehu... Velice příjemně strávené středeční odpoledne! ()

jvoza

Film na který jsem se těšil, je něco mezi Gibsonovým Apocalyptem a Štorchovým Lovcemi mamutů. Když jsem byl malý, slupnul jsem Lovce mamutů jako malinu a když jsem teď velký, slupnul jsem stejně tak Apocalypto. Bohužel mix obou se úplně nepovedl. 100 minut jsem se příjemně a nenáročně bavil, ale úplný konec sundal v mém hodnocení hvězdičku dolů. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický