Horský kmen lovců mamutů Jagalové se obává hladovění, protože zvířata, která jsou jejich zdrojem obživy, přicházejí stále později a je jich méně. Když najdou v horách mrtvou ženu a u ní modrooké děvčátko, prorokuje stará šamanka, že dívka, která dostane jméno Evolet, je znamením velkých změn. Současně však slibuje, že ze středu Jagalů vzejde válečník, který se ožení s Evolet a povede Jagaly k novému životu. Do dívky se zamiluje DeLeh. Když je přepadnou bojovníci na koních, mnohé zabijí a další včetně Evolet odvlečou, rozhodou se KaRen, DeLeh a TikTik vydat po stopách nájezdníků a zajatce osvobodit. Po vyčerpávající cestě dorazí k Hoře bohů, kde tisíce otroků stavějí pod dohledem kněží a válečníků pyramidu pro všemohoucího vládce. DeLeh a náčelník Nakuů proniknou na stavbu, aby se pokusili získat podporu otroků v boji proti jejich utiskovatelům, ti však váhají. Dosud se totiž neobjevilo znamení, které by zvěstovalo příchod bojovníka osvoboditele, kterého se i všemohoucí bojí. (TV Nova)

Havala

Drahý film s překrásnými efekty, kde peníze do něj investované "jsou vidět". Bohužel to celé padá na horších hereckých výkonech, neskutečném patosu a klišoidních situacích až to unavovalo. Závěr filmu u pyramid působí až moc počítačově. celkově převládá velké zklamání. Stran dějepisu rozhodně doporučuji "Zděňka" Buriana a jeho kresby :-) ()

Vykuk

Mám rád pohádky, ale co je moc, to je moc, hvězda jen za efekty a kromě toho, že jsem nevěřícně kroutil hlavou, jsem se zase úplně nenudil.. ()

helrohir

No áno, je to stupídne, jednoduché a historicky nepresné, ale napriek tomu je to aj typicky emmerichovsky zábavný film. O hereckých výkonoch sa tu veľmi hovoriť nedá, dialógom som postupom času ani nevenoval pozornosť, pretože väčšinou nedávali zmysel a boli tam asi len preto, aby z toho nebol nemý film. Pozitívne hodnotím peknú hudbu, dokonalé CGI zvieratá a ešte peknú Evolet. ()

matab

Film už jsem jednou viděl a říkal jsem si, že už to znovu neudělám. Včera ho ale dávali v televizi tak jsem si řekl, že se kouknu aspoň na kousek znova. A své hodnocení jsem nijak nepřehodnotil. Jediné co hodnotím kladně je vizuální stránka a občasné chvilky akce a napětí. Jinak je to naprostá slátanina. Z historického hlediska by to byl odpad. Naprosto nesmyslné věci plácané do sebe mlátí do hlavy asi každého. Ale prvoplánovost, pohádkovost a nepovedený námět všechno podtrhuje. Opravdu i ty dvě hvězdičky jsou asi dost :-D ()

Sarcasmgirl

Když už chce někdo mervomocí natočit film z doby 10 000 př.n.l., tak nechť se poradí s odborníky kvůli autentičnosti, nebo ať si aspoň přečtě Štorchovi Lovce mamutů, ale ať nás proboha netýrá. Z dobrodružného hlediska je to další katastrofa. Jedna hvězda za efekty. ()

MatyTM

Nic na co by se člověk rád podíval znovu.Připadalo mi že se film přenáší z dob neandrtálců do období méně vyvinutějších římanů.Ani mi film nepřipadá z oblasti fantasy spíš z odvětví dobrodružných dokumentů... ()

kubilov

Historii Roland pokálel, lidskou logiku Roland pokálel a Hollywoodský stereotyp Roland využil. Karikatura faraona, mamuti stavějící pyramidy, nesmyslná konfrontace vyspělé civilizace a pustinných křováků, ale přesto všechno má u mě Emmerich big up za to, že se nebál pracovat s dost ošemetným historickým obdobím, které sice historicky znehodnotil a natočil podle sebe, ale to už mu ani nejde vytýkat. Ovšem efekty měl jako vždy takřka bezchybné, to se vážně musí nechat. ()

brzozin

Tak Emmerich ukazal, ze krome geologie (2012), klimatologie (Den po te) a astronomie (Den nezavislosti) nema paru ani o historii. Krasne splacany pravek, starovek a stredovek v jedne bramboracce. Asi stejne logicky, jako kdyz Asterix a Obelix, dva hrdi Galove z roku 1 - 2 zachranuji kralovnu Viktorii. No ale ta stavba pyramid si hvezdu zaslouzi. Jeste ze se tu neobjevil dobracky americky prezident, nezbytna to rekvizita vetsiny Emmerichovych filmu. ()

Ivoman

Za šavlozubého tygra jsem počet zvýšil na 4 hvězdičky, i když by si možná ty 4 hvězdičky film zasloužil i tak, ale ten šavlozubej tygr je tak krááásně propracovanej ... ()

Pitryx

Hezká holčina, špičkové efekty, pochopitelně výprava a hudba. A navíc, pro mne zvláštní, charismatický hlavní záporák. Příběh jako takový mne absolutně nechytal pro svou naprostou banalitu a to celou hodinu, když už jsem chtěl začít přejíždět vyšší rychlostí. Jenže právě po hodině se to všechno „přesype“ a já změnil názor. Kombinací určitých věcí se totiž z filmu stává tak trochu jiný žánr. Proto nebýt několika chyb (nemyslím tím historických, ale v ději a logice), byl bych šel jistě s hodnocením ještě výše. Zatím nechávám takové jaké je, ale zcela jistě se podívám znovu a pak možná přehodnotím. Myslím, že zkrácením úvodní pasáže a prodloužením druhé by film jen získal. A mimochodem, autoři nám zůstali dlužni pár vysvětlení. 201404279352/10426///*** a půl ()

hepi_

Ako vtip to nebolo zlé :D Jedinou prednosťou filmu angličtina – jednoduchá v krátkych vetách, odporúčam najmä pre začiatočníkov_celé zle 10% ()

Ocelotr

Dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal, no nakonec to nebylo tak strašné. Minimálně zasazení je originální. Nejsem žádnej dějepisář takže nevím jestli se mohl potkat šavlozubej tygr a goaudové, pro mě je důležité, že mi film zpříjemnil nedělní odpoledne a dobře jsem se bavil. ()

darthvader77

Tenhle film se drží historie stejně, asi jako já jsem Edith Piaf. Zábavná blbůstka, která pobaví, odreaguje a některé scény, celkem dobré. 2,6 hvězdičky. ()

Guran

Roland Emmerich umí udělat film s pořádnými efekty, za což ho hodně vychvaluji. Nicméně film jako takový moc nezaujme. Dobrá, pravěcí lidé, obří mamutu, šavlozubí tygři, hrecké obsazení. Nejvíc chválim za krásnou Camillu Belle. Časem mi to připomínalo několik filmů. Jako třba "Apocalypto", "Boj o oheň" atd... To je špatně. Kdyby snímek obsahoval více vlastních nápadů, mohl by být daleko lepší. Ke konci si myslím, že je to takový nepromyšlený. ()

Brano

Chabý pokus natočiť niečo "veľkolepé". Emmerichovú tvorbu nemusím a tento film nie je tiež žiadnym prekvapením. Reklamy ako vždy nafúknuté, ale realita bola úplne iná. Nudné pasáže, hrozná výprava, ale takisto tu ťažko hľadať akúkoľvek logiku. Je to len zábava bez mozgu. Aspoň záver vypadal byť nádejný, ale samozrejme na konci príde "nečakané" vzkriesenie a dostane sa to opäť do toho trápneho happy-endu. Celé je to postavené len na počítačových efektoch, ktoré boli zvládnuté na jednotku a začo dávam 2*. Ináč je to len taká fantasy rozprávka pre deti a ani herci ma nezaujali. ()

regentor

10. 000 Emmerichových slátanin propojených ve 109. minutách. Jakýsi Mauglí žije kdesi ve vysokých horách celkem spokojeně , než však dorazí nájezdníci kteří vypadají jako hunové ale nastrojeni jsou jak z vetešnictví ale loupit umí... Tak rychle z hor do pralesa kde už odrostlejší Mauglí zakopne, spadne do jámy a potká Šerchána ten je zřejmě víc vyděšený než Tarzan ve kterého se Mauglí přerodil a tak se oběma podaří štastně přežít. Uffffffffffffffffffff. Vandr za lupiči asi Huny... pokračuje. Přes džungli plnou nástrah kde pobíhají kříženci dinosaurů 10.000 před naším letopočtem , no pro Emmericha žádný problém.Naštěstí prales mizí a jsme kdesi v moři písku a na obzoru Sydney. Ne ne, nejsme bleskově v Austrálii to jen spatříme lod v podobě známé budovy opery. A koho tam potkáme , no přece naše Huny ! Ti chlapi jsou nejen skvělí v sedle koně ale ke všemu by jim lodní mistrovství mohl závidět i Kryštof Kolumbus.Útrapy našeho Tarzana (ani diváků) však zdaleka nejsou u konce . Všechny cesty vedou do Říma , zde však inovace tohoto rčení je situována (asi!) do Egypta kde nám Emmerich aspol podali vysvětlení jak to bylo se stavbou pyramid a pokud jste viděli Hvězdnou bránu , pak i víte jak to bylo dál. ()

mrclTV

Jednohubková rozprávočka, ktorá je skrz nasrkz priemerná - nezaujímavými dialógmi, poslabším obsadením (hlavne hlavný hrdina je nepresvedčivý), neoriginálnym príbehom a dokonca aj podpriemernými trikmy. Rozhodne nedoporučujem sledovať viac ako raz, hrozí, že si budete lepšie všímať chyby a diery v deji a zistíte ako skutočne slabý film to je. A to, že to ani nevidelo učebnicu dejepisu snáď nemusím dodávať. ()

knihovna odpad!

Nevím co Emmerich kouří, ale musí to být slušný materiál. Ovšem pokud to natáčí bez kouření, tak je to na vestu a skotský střiky. ()

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

Nový zákon jako superhvězdný trhák?

08.02.2009

Kazisvět Emmerich opět v akci

Kazisvět Emmerich opět v akci

22.02.2008

Pokud jde o jeho novinku 10 000 př. n. l. (stručně shrnuto: pravěcí lovci prohánějí mamuty kolem pyramid), nejsou komerční ani umělecká očekávání nijak vysoká, ale to ještě neznamená, že by byl… (více)

Emmerich bude mikroskopický

Emmerich bude mikroskopický