Adaptace románu jednoho z nejslavnějších spisovatelů generace beatniků Jacka Kerouaca. Hlavními hrdiny jsou Sal Paradise a Dean Moriarty, kteří odmítají žít spokojeným konvenčním životem a spolu s dalšími kamarády se vydávají na bláznivou cestu po Spojených státech. Sal je spisovatelem a žije v New Yorku. Dean je dítětem ulice, často pobýval v polepšovně a živí se hlavně krádežemi. Oba jsou svobodní a tak pro ně není problém sbalit si věci a vyrazit. Nakonec se dostávají až do Mexika. Během svých cest si užívají absolutní svobody a volnosti, navštěvují večírky, užívají si alkoholu, drog, sexu a jazzu. (Creony)

fixaman

První polovina mě bavila hodně, v druhé už to nějak začalo upadat do stereotypu. Stejně jako knižní předloha se to nikam neubírá, nevypráví to takřka o ničem a je to ukázkou "umění", kdy všichni pseudointelektuálové chtějí vést rozpravy o černém plátně a předhánět se ve výkladech toho, co tím chtěl umělec říct. Od Kerouaca mě skutečně bavili jen Dharmoví tuláci, On the road považuji za to horší z jeho tvorby. Filmařům ale musím nechat, že jednak film vizuálně skvěle zmákli, vybrali dobré herce a perfektně vystihli atmosféru knihy - na jejich levelu se tedy jedná o víc než poctivý kus práce. I za to dávám nakonec tři hvězdy a ne dvě. ()

Mahoney.

Som to len ja? alebo aj iných ľudí tento film naozaj chytil? New York, iné štáty Ameriky, cestovanie, sloboda, sex, drogy. A celý ten samotný nádych a príbeh mladého spisovateľa vo mne vzbudil geniálny pocit z celého filmu. ()

danek22

Tenhle příběh je potřeba si přečíst a ne se na něj dívat. Aby ve filmu bylo řečeno vše z knihy bylo by potřeba nejméně 12 hodin. Tohle je takové osekané, zmatené a zcela bez drog a navíc to nemá s Kerouacem co společného i když je to adaptace jeho knihy. ()

Illioplius

Pomerne nudná výpoveď o niečom, čo ma vôbec nezaujalo, no napriek tomu s lepšími a miestami aj vtipnými scénkami. Ako dokumentácia istého spoločenského prúdu v polovici 20. storočia je tento film slušný, no inak si viem ťažko predstaviť, pre koho vlastne bol On the Road určený. ()

Brunky

Knižku som čítal, určite pútavejšia ako toto neskutočne nudné a natiahnuté ,,veľdielo,, ak nemôžte zaspať, ideálny film. ()

Nerd4Dreaming

Nevím čím to je ale knížka mi rozhodně nepřišla tak zmatená jako tenhle film.. Mám dojem že si tvůrci vzali moc velký sousto, On the Road měl zůstat jenom na papíře. Představitel Deana je celkem ok ale Sal (aka Kerouac) mi vůbec nesedl. Má možná zvučně chraplavej hlas ale jinak je mimo - opět asi můj osobní problém "kniha vs film". Postava Kirsten Dunst pro změnu super... těžko hodnotit. Popravdě jsem se na tohle filmový zpracování ani netěšil, takže nejsem extra zklamanej. Čekal jsem to. No ale dostal jsem znova chuť přečíst si knihu, takže dobrý! "Někdy je cesta důležitější než cíl" ()

wejaxinka

Čo sa dalo aj čakať, že. Natočiť dokument beatnickej biblie, nie je vôbec fér, a už vôbec nie reálne. To čo prežíval Kerouac nám neukážu opakované orgie a zábery kklasickej road movie. Vôbec tomu nepomohla Kristen Stewart ktorá okrem toho že nevie zavrieť ústa, nevie bohužial hrať. A vžiť sa do svojej role ?? Do role skrachovanej existencie ktorá len ide a ide a nevie či zajtra prežije? To sa nedá, len tak za peniažky. Oproti nej však Sam Riley exceluje ako zvyčajne, do tejto role by sa nikto nehodil viac. Príjemne prekvapil aj Viggo Mortensen v úlohe múdreho vizionárskeho feťáka Burroughsa, ktorá mu taktiež padla ako ušitá. Inak si to plynie bez zvratov, rovnako ako kniha, ktorá je však preto tak dobrá, lebo je tak napísaná. Niektoré knihy ale proste majú zostať knihami navždy. A žiadny Hollywood by to nemal meniť. ()

Mara97

Všem, co si nepřečetli Kerouacovu předlohu, doporučuji, aby si tento film ani nepouštěli. Film je příliš složitý, zmatený a chybí v něm tolik informací, že se v něm snad musí každý ztratit. Takhle to tedy bylo alespoň u mě - po prvním shlédnutí jsem film ohodnotil jednou hvězdou, ale po přečtení skvělé knížky jsem se do snímku pustil ještě jednou. Když už jsem znal pořádně všechny postavy a věděl, o co v knize šlo, už to nebyl takový problém. Film obsahuje takřka vše, co kniha, jenže v té je tolik obsahu, že aby vše dávalo smysl i pro ostatní diváky, musela by být stopáž alespoň dvojnásobná. On the Road obsahovalo vše, ale pro lepší orientaci v příběhu chyběly důležité dialogy, popisy - za nejhorší případ považuji seznámení s Terry - při prvním shlédnutí jsem vůbec nevěděl, o co jde. Naštěstí jsem film a knihu dopředu neodsoudil a užil si druhou projekci, po které nakonec zvedám na čtyři. ()

Hartigan

Poněkud zdlouhavý přepis poutavého vyprávění o mladých lidech z minulé doby. Stále se někam jezdí v autě, sem tam se zhulí nějaký špek, sexuje se o stošest, ale i chlapi s chlapama, takže nic pro homofoby. Mládež ze sebe dělá intelektuály tím, že citují verše jiných literátů, takže na tuty máme co dočinění s absolventy FF UK. Ale Kristen Stewart lítá kolem v zařízlých kalhotkách a vystaví i kozenku na chvilinku, takže za to u mě musela jít procenta rapidně nahoru. ()

solcik9

Závidím Jacku Kerouacovi, závidím mu to, co prožil na cestách, protože tehdy skutečně žijeme. Člověk jako nepopsaný list papíru, měl by cestovat, poznávat, užívat si, vymýšlet ty nejbláznivětší a nejspontánější nápady, protože zážitky vám nikdy nikdo nevazme. Na papíře a v srdci zůstanou navždy. ()

IMartin odpad!

Od adaptace tak zajímavé, komplexní a nezfilmovatelné knihy, jsem čekal kdeco... ne však mnoho, nutno říci... Ale tohle, bylo o mnoho méně, než jsem vůbec čekal (nebo vlastně nečekal?). Přijde mi, jako by autor scénáře vzal Kerouacovo dílo a úspěšně ho znásilnil při noční procházce parkem, když šel z kina z nějaké road movie. Neskutečný výsměch. Fuj. Celou dobu jsem si myslel, že alespoň kvůli vizuálu a některým hercům, bych tomu mohl dát snad nějaké minimální hodnocení ale zničený a klišé konec mě naprosto odrovnal a neskutečně nasral. Člověka, který nečetl knihu film možná neurazí ale jestli patříte k těm, kteří četli předlohu NEDÍVAT! ()

Pekisan

Zda sa, ze Beatnici naozaj nie su moja salka literatury. Knihu som cital uz davno a myslel som si o nich, ze su to len skrachovanci co chlastaju a sexuju a vedu divne keci. Co som robil aj ja, akurat som si tie zvasty nepisal pravidelne do dennicka, nesnazil som sa rozpravat ako vysoskolsky profesor na kokaine a nemal som depku. Ale vtedy som bol mlady, casy sa zmenili, videl som a viem viac a tie mudra teraz uz urcite zachytim. Tak si pustim film a ....chlast a drogy a sex. A vyhajpovane "trefne dialogy pre narocnych". Nehovorim, ze vsetko bolo zle, ale prilis rychlo sa to zacyklilo do opakovanych dlhych jazd autom-rozchodov-stretnuti-jazda-rozch....to vsetko 135 minut. Poslednych 5 minut nam potvrdi stare dobre "live and let live" a "if you love him, let him go" a hotovo. Za najlepsieho beatnika sprehladom nominujem Vigga Mortensena a este spomeniem "skvelu" Kristen Stewart, ktora hra 16tku co nevie nic ine len chlastat s chlapmi a spat. Teda spat s chlapmi a chlastat. Hoci ju doma caka snubenec. Co pripomina jej aferku z toho isteho roku kedy ju prichytili s reziserom ineho filmu, hoci ju doma cakal chudak twajlajtak Pattinson. Zase raz to tradicne nastavovane zrkadlo. ()

heiterez

Tak neobyčejné postavy, které prožívají tak bouřlivý a experimentální život a tak nudný film.......film se vleče bez jakékoliv silnější dějové linie, situace stále dokola, postavy vykresleny bez života....za mě určitě zklamání. ()

hyper01

Párty, jazz, alkohol, drogy, sex, nezávislost, absolutní touha po svobodě.. Přesně to má z filmu, podle románu Jacka Kerouaca, vyzařovat a přesně to z něj taky vyzařuje! Hlavně tedy díky skvělému hereckému obsazení. Tohle se hodně povedlo. ()

Polnoch

Nemôžem si pomôcť ale niečo mi tu veľmi chýbalo. On the road má veľmi blízko ale zároveň veľmi ďaleko od plného hodnotenia. Nenachádzam posledný diel skladačky, vďaka ktorému by sa zocelila dejová línia a hlavná myšlienka filmu. Aj keď je všetko ostatné výborne poskladané, bez toho posledného dielu to proste nejde. Je to rozdiel, ktorý spôsobuje až dvojhviezdičkový prepad v hodnotení. Aj napriek dômyselným a intelektuálnym dialógom, ktorých som sa nevedel nabažiť a úchvatným hereckým výkonom (Garret Hedlund, Viggo Mortensen, atď.) Možno keby som si prečítal knihu, tak by som si vedel zaradiť ten posledný diel na správne miesto. ()

TomasRichtr

Spousta věcí v tomhle filmu je fajn, ale já prostě se nemůžu zbavit pocitu, že ten řežisér nepochopil ani prd, o čem vlastně ta kniha je! Vůbec to nezachycuje ten chaos, svobodu, neustálej rauš, šílenost a kdo ví co ještě, co obsahuje knížka, jakožto manifest beat generation. Vzhledem k tomu, že jsem předlohu četl a spoustu dalších beatnických děl, tohle je prostě mimo. A co to podtrhuje, je velmi zoufalé obsazení herců. U toho si nemůžu pomoci, prostě Riley ani Hedlund se na svoji postavy absolutně, ale opravdu VŮBEC nehodí! To možná i ta Kristen Stewart tam sedí líp, než tyhle dva maníci. Neříkám, že jsou špatní herci, ale sem se prostě nehodí. Do Twilightu bych je klidně obsadil, ať si nad nima slintaj malý holky, ale tady nad nima nikdo slintat nechce a ani nebude. Abych jen nepomlouval - na druhou stranu Tom Sturridge v roli Carla a Viggo Mortensen v roli Old Bulla jsou výborní :) Dvě hvězdy za dobré řemeslné zpracování a za to, že když jste nečetli předlohu, tak je to celkem slušný film. Ale jinak ten film naprosto nereflektuje atmosféru knihy, potažmo celé beat generation. ()

awelone

Problémem tohoto díla je nevýrazný děj, chybí nějaká zápletka, něco, co diváka zaujme. To však není ani tak chyba filmu, protože ten se poměrně slušně držel předlohy. Ve výsledku to jako filmová adaptace knihy není špatné, ale ani to není nic světoborného. // poznámka: Ginsberga jsem si z toho, co jsme se učili ve škole, představovala trochu jinak :D // „The only people for me are the mad ones, the ones who never say a commonplace thing, but burn, burn, burn, like fabulous yellow roman candles exploding like spiders.“ – Jack Kerouac ()

Mijagi

„Doma v Missoule. Doma v Truckee. Doma v Opelouse. Pro mě domov není. Doma v Medoře. Doma ve Wounded Knee. Doma v Ogallale. Pro mě domov není.“ Existují knihy, které člověka nějakým způsobem ovlivnily a jejichž stránky znovu rád opakovaně otevírá. Pro mě to jsou romány Na cestě a Dharmoví tuláci od Jacka Kerouaca. Od tohoto spisovatele jsem přelouskal vše, co vyšlo včetně jeho biografie a konkrétně zmíněná dvě díla několikrát. Zprávu o natočení filmu On the road jsem přijímal se zděšením a dlouho mi jej strach, abych si nezkazil dojmy z knihy, nedovoloval shlédnout. Zbytečně! Z filmu doslova tepe atmosféra předlohy – jazzové bary s odvázanými černošskými saxofonisty, stovky kilometrů napříč USA z východu na západ a zpět či dolů na jih do Mexika, dlouhé noční spisovatelské diskuze, snaha vymanit se z života spoutaného konvencemi… Nečekejte děj s vybroušenými zápletkami, je to perfektně natočená zpověď poválečné generace, navíc obsazená kvalitními herci a doplněná výborným soundtrackem. Nadšených pět hvězd. ()

syphoon

Velká škoda, čekal jsem od toho daleko více. Z takového scénáře se vyloženě nabízelo udělat film, který by nenabízel pouze několik erotických scén, jízdu autem a sem tam nějakou zábavu v podobě fetu! Velká škoda! 60% ()

Scorn_

Poselství existenciální marnosti a vyprázdněnosti, cesta odnikud nikam, domov nikde, přátelé a milenci, kteří neustále odcházejí. To je v podstatě kniha, ale s naprosto nulovou atmosférou. Sam Riley má trochu charisma, Garrett Hedlund je spíš něco jako Stifler z Prciček než mystický bonvián, co utáhne hlavní roli, Kristen je prostě Kristen. Některé knihy by se prostě neměly proměnit v zbytečné adaptace. Jediný, co je na tom dobrý je, že někteří lidé aspoň zjistí, kdo to byl Kerouac. ()

Viggo Mortensen opět na cestě

Viggo Mortensen opět na cestě

07.08.2010

Snad není potřeba vysvětlovat, že nepůjde o pokračování postapokalyptické Cesty. Viggo, přestože nedávno plánoval seknout s hereckou kariérou, se připojil k obsazení adaptace slavného románu Jacka… (více)