Adaptace románu jednoho z nejslavnějších spisovatelů generace beatniků Jacka Kerouaca. Hlavními hrdiny jsou Sal Paradise a Dean Moriarty, kteří odmítají žít spokojeným konvenčním životem a spolu s dalšími kamarády se vydávají na bláznivou cestu po Spojených státech. Sal je spisovatelem a žije v New Yorku. Dean je dítětem ulice, často pobýval v polepšovně a živí se hlavně krádežemi. Oba jsou svobodní a tak pro ně není problém sbalit si věci a vyrazit. Nakonec se dostávají až do Mexika. Během svých cest si užívají absolutní svobody a volnosti, navštěvují večírky, užívají si alkoholu, drog, sexu a jazzu. (Creony)

TommyDiamond

Kontroverzní mladá americká generace 40.let a její neřesti v plné síle. Sex se všemi, drogy a alkohol, to vše napříč spojenými státy se zastávkou ve slunném Mexicu… I přes dobré herecké výkony mě příběh nijak zvlášť neuchvátil…. Dávám tomuto dramatu s prvky road movie tři hvězdy.... ()

Marator

Zfilmování "Na cestě" naprosto vystihlo moje představy a rád jsem se přes dvě hodiny toulal po Americe a Mexiku. ()

Talina

No, představovala jsem si teda něco úplně jiného, ale co už. Film jsem ani nedokoukala, protože bych se asi ukousala nudou a i když mi hlavou blesklo, že možná při dalším zhlédnutí mě to osloví víc, stejně jsem to s radostí smazala z počítače. Ještě, že ten film nemá vysoké hodnocení, protože bych si zase připadala jako nějaká imbecilní kráva, co neumí ocenit kvalitní film.Jedna hvězda mi prostě přijde až až... ()

Miagy

Jeden z mála filmov zaoberajúcich sa beat generáciou, je natočený veľmi jednoducho, zachytáva cestu po Amerike niekoľkých priateľov. Počas cesty si užívajú bez rozdielu pohlavia, takmer stále sú pod vplyvom drog či alkoholu...., zamilujú sa a opäť odmilujú.. Filmu však chýba trochu viacej odvahy, chýba mu extravagancia a trochu akcie. Myslím, že život beatnikov bol plný rebelantstva... PLUS: obraz života beat generatioun, putovanie po amerike, hudba, zážitok MINUS: filmu chýbalo trochu viacej akcie, extravagancie, autori si mohli dovoliť "ukázať trochu viacej..." ()

megan017

Okey, přečetla jsem knihu, viděla film a potlačuji svojí averzi na Kristem Stewart, tak začnu objektivně hodnotit. Kdo nečetl knihu, špatně se chytá. S postavami se člověk nestihne pořádně seznámit, děj jede zběsile rychle. Příběh nemá pointu, je to jen pocitové dobrodružství, ale musím uznat, že dost působivé. Beatnici v objetí drog a sexu, realistické vyobrazení postav. Kristen Stewart si poradila se svobodomyslnou štětkou celkem dobře, i když její ksichty při sexu fakt vidět nemusím. Tato Bible náctiletých si vysloužila můj obdiv především svojí dynamikou a nepřetržitým realismem. Režisér dostal celkem výzvu, protože příběh musel zařazovat do určitých míst, které v knize nejsou ani popsaná. Vyhrál si s tím překvapivě dost dobře. Vadili mi spíše pasáže, kde se odehrává na oko stejná situace jako předtím, jen na jiném místě. Sam Riley a Garrett Hedlund nejsou žádná laciné holywoodské tvářičky, ale dost nadaní a kreativní herci, a uměli bravůrně své postavy zahrát natolik, že nemůžu najít prakticky jediný rozdíl, mezi těmi knižního a jimi. Citovost, tím pádem i nátlak na psychiku. Cesta sebepoznání, experimentů, slasti a nezapomenutelných okamžiků. Dean Moarty je příklad antihrdiny, co je sám sobě zkázou a nebojí se sebou strhnout i někoho dalšího. No, film ve mě nezanechal žádné výrazné emoce, ale film mě podobně jako kniha natáhl do příběhu. Ovšem podruhé už bych se na to nedívala. ()

ozzman111

Ak by som si mohol vybrať akékoľvek obdobie z histórie ľudstva, vyberiem si práve 50. roky v Amerike. Kde sa dala zažiť pravá sloboda a kde sa každý snažil nájsť sám seba. Neveril som spracovaniu kultového románu On the Road do filmovej podoby. A predsa nesklamalo !. Pre nezainteresovaného diváka, ktorý nepozná knihu alebo životné osudy hlavných hrdinov, môže film pripadať rovnaký, chaotický ba až nudný. Pre fanúšika Beat Generation je to až prekvapivo dobré dielo. A keďže ja fanúšik som, dávam 5*. ()

mark9th

Az prilis nelakavy a nezaujimavy zaciatok, ktory sa postupne(velmi pomaly) rozbieha. Chvalihodne je, ze si film naozaj drzi koncept road movie, kde aj jednotlive sceny su zrozumitelne podavane divakovi. Ale uz menej ma zaujalo, ze vacsia cast deja ma v sebe zadefinovane v podstate len dve myslienky: drogy a sex. A pri tom druhom vyzera Kristen ozaj smiesne. Ani neviem aka rola by jej sadla, aby som jej konecne uveril, ze vie hrat, teda okrem Twilightu, kde jej nebolo treba nic viac okrem priblbleho usmevu. Neviem ani, ako verna svojej predlohe je tato adaptacia romanu, no filmove spracovanie bolo pre mna niekedy az tryznenim.. V podstate som na to zabudol hned ako to skonncilo :).40% ()

kakyn

Ne, tak tohle opravdu není šálek mýho čaje. Většinu filmu jen jezdí z bodu A do bodu B, někoho potkají, zahulí, zachlastají, zašukají a jedou zase jinam. Druhou pulku filmu jsem jen proklikal abych aspoň věděl jak to dopadlo. Ani těch pár známých tváří to nezachránilo od ubíjející se táhlé nudy. ()

dzberry

Těžko jsem/jsme mohli očekávat, že když „překlopíte“ specifický román specifického autora na filmové plátno, bude film oproti předloze uhlazený, plynoucí, utřepaný, srozumitelný atd. atp. a vůbec...to jen v reakci na některé stesky o „neučesanosti“ apod. Garrett Hedlund jako Dean výborný(!), Steve Buscemi potvrzuje, že není malých rolí, jeho sotva tříminutová etudka mě z polohy ležmo vystřelila do pozoru, je to ďábel, střihne si číslo a je fuč... A Kristen se nestydí, jupí! V průběhu filmu jsem se vyrovnával s rozporuplnými pocity a úvahami, jak TOHLE budu hodnotit, na konci jsem ale náhle zjistil, že mám chuť na jointa, na Kristen, na paňáka, na cestování a že jsem vlastně spokojen...! ()

martinkaziki

Mě to sedlo a nenudilo ani trochu. Snad jednu výhradu bych měla a to obsazení Kristen Stewart, coby "nespoutané nestoudnice" (nepřesvědčila). Zato pánové Hedlund a Riley mne přesvědčili dokonale. ()

kubilov

Adaptaci slavné knihy On the Road od Jacka Kerouaca v režii Brazilce Waltera Sallese jsem viděl ještě před tím, než jsem si onu knihu přečetl. Zde tedy komentář z 21. 9. 2014 (Kerouac rozhodně patří mezi širší okruh těch nejlepších literárních autorů, ale jak už to tak bývá, slavní autoři a jejich nejlepší díla se rozhodně filmově neadaptují lehce. U On the Road se to povedlo přibližně z půlky. Na jedné straně je z filmu cítit pokus o zachycení hlavní myšlenky, ten však na druhou stranu přichází až zhruba v polovině filmu a poměrně rychle se zas odporoučí pryč a zůstane tak jakýsi polotovar s jednotlivými naprosto skvělými pasážemi, jenže neumně spojený do celku, jenž tak tak drží u sebe. Ale abych ho jen nehaněl, tak má u mě Walter Salles plus za to, že dokázal, ač neameričan, technickou stránku u tak klasicky amerického žánru jako je Road movie zvládnout naprosto bez problémů. Co se týče herců, tak z těch hlavních mě velice mile překvapil Sam Riley, jenž byl z těch kluků rozhodně nejvěrohodnější, Kristen Stewart taky nebyla vůbec špatná, na rozdíl od jiných svých představení, a camea se také moc povedla. Dost neortodoxní jižanský pár Amy Adams a Viggo Mortensen a především naprosto dokonalá pětiminutovka Steve Buscemiho, která mě svou bizarností dokonale rozesmála. Ano, i Beat generation si své výpovědi plné různého experimentování zaslouží.) a teď tedy k filmu z lepší perspektivy: Je jasné, že někomu to bude připadat přehnané, ale já si za svým pětihvězdičkovým hodnocením stojím. Objektivně jde sice o lepší 4*, ale jelikož si vážně nedovedu představit lepší způsob, jakým by mohla být tato nelehká kniha zfilmována, musím velmi rád zaokrouhlit nahoru. Vždyť je třeba vzít v potaz, že celá kniha je napsána v jednom dlouhém odstavci a prakticky v jednom třítýdenním tahu, čemuž také odpovídá kompozice a i celková stylistika celé knihy. Jinak teda, Viggo Mortensen je ďábel, Garrett Hedlund zvládl jednu z vůbec nejtěžších postav, na jakou jsem kdy narazil, velice obstojně, Steve Buscemimu jsem to tentokrát měřil a ve své tříminutovce dokázal zcela dokonale zastínit široko daleko všechny ostatní a Kirsten Stewart? To už je jen taková třešnička na dortu a ozdoba celého filmu. Výtečná práce Waltera Sallese i všech ostatních zúčastněných. --- Po třetím shlédnutí snižuji zpět na objektivnější a přesnější 4* ()

Therese

No, víc asi čekat nešlo. Stewart podle očekávání mimo a naprosto nesnesitelná, zato Viggo jako Starouš strašně překvapil, při první promluvě jsem měla pocit, že Burroughse vzkřísili :) Celkově se to trochu táhne, ale na americkou krajinu a hezké auta se dobře dívá. ()

Charlinka

Nečekala jsem, že to nebude podle knížky jako spíš podle života Jacka Kerouaca. Proto mi tam dost věcí vadila. Rozhovory jež možná Kerouac vedl ale Sal v knížce rozhodně ne, celá story Ginsberga alias Carlo Marxe, která v knize byla také z trošku jiného pohledu. Ze všeho nejvíc mi však chyběl právě ten pocit na cestě, který Kerouac popisuje. Prérie, hory a malá městečka po celé Americe, lidi které na cestě potkal. Navíc jsem si Deana Moriartyho představovala úplně jinak. Na můj vkus byl málo šílenej. Bull Lee i Marylou byli oba taky jiní než jak jsem si je představovala. Přestože všichni byli velmi dobří prostě mi na ty role neseděli. Pokusila jsem se však oprostit od knížky a pak jsem ten film byla schopná dokoukat ()

a0001

Film neponúka nič zmysluplné, neponúka ani zábavu, originalitu ani nič kvôli čomu by sa ho oplatilo pozerať. Disponuje extra dávkou nudy ktorú nezabije ani nahota či keci o ničom. Hlavné postavy hrajú rebeliu v sexuálnom spolužití to však je jediným korením filmu, ktoré v našom časopriestore už vôbec nepôsobí štiplavo. 20% ()

eMeMko

Vzhledem ke stylu, jakým je román Na cestě psán, muselo být každému jasné, že to nebude zrovna jednoduchá látka ke zfilmování. Dopadlo to tak, jak to dopadlo. Musím se přiznat, že i já, který se u filmů většinou nenudí, jsem s tímto snímkem měl problém. Děj byl zkrátka zmatený, rychle se střídající lokace a lidé, ale zároveň nic extra zajímavého. Herecké výkony naproti tomu bylo velmi dobré a dokonce i Kristen Steward ze sebe vydala jen to nejlepší...nemluvě o jejich scénách nahoře bez. Ve výsledku se tedy jedná o průměrný film, který někdo může považovat za skvost a někdo ho po pár minutách vypne. ()

JollerCZE

Po první půlce, která působila trochu utahaně a lacině se dostaví mnohem lepší zakončení. Dohromady to vydá za lepší průměr. ()

Viggo Mortensen opět na cestě

Viggo Mortensen opět na cestě

07.08.2010

Snad není potřeba vysvětlovat, že nepůjde o pokračování postapokalyptické Cesty. Viggo, přestože nedávno plánoval seknout s hereckou kariérou, se připojil k obsazení adaptace slavného románu Jacka… (více)