Adaptace románu jednoho z nejslavnějších spisovatelů generace beatniků Jacka Kerouaca. Hlavními hrdiny jsou Sal Paradise a Dean Moriarty, kteří odmítají žít spokojeným konvenčním životem a spolu s dalšími kamarády se vydávají na bláznivou cestu po Spojených státech. Sal je spisovatelem a žije v New Yorku. Dean je dítětem ulice, často pobýval v polepšovně a živí se hlavně krádežemi. Oba jsou svobodní a tak pro ně není problém sbalit si věci a vyrazit. Nakonec se dostávají až do Mexika. Během svých cest si užívají absolutní svobody a volnosti, navštěvují večírky, užívají si alkoholu, drog, sexu a jazzu. (Creony)

Lukyfak

Pokud zvažujete zhlédnout zfilmovaný Kerouacův nejslavnější román, možná si říkáte: "Proč by, proboha, někdo chtěl natočit film podle knihy jako je tahle?" No, a tato otázka se vrací jako bumerang znovu a znovu v průběhu i na konci snímku (a při každém návratu vás pořádně práskne do palice). Nedokážu si představit dobrou adaptaci tohoto skvělého románu. Prostě se k přenesení na filmové plátno absolutně nehodí. A tento pokus je toho důkazem! ()

meatball

On the Road je víc než příběh stejně jako většina knih Jacka Kerouaca spíš o pocitech a svobodě, o dobrodružství a hledání vnitřní rovnováhy. Hlavní zprávou, kterou kniha nese je, že Cesta se musí prožít. Nedá se zprostředkovat, popsat a tedy ani zfilmovat. A Walter Salles je asi super chlapík, protože se zdá, že to vidí podobně. Snímek jde schválně po povrchu tam, kde jsou pasáže knihy nejsilnější a naopak se soustředí spíše na to, co v knize není. ()

RealHonza

Film je poměrně zdlouhavý, je trochu bez šťávy, jediné, co v některých pasážích člověka neuspí jsou náhlé scény, kdy si to někdo s někým rozdává a že jich je požehnaně. Herecké obsazení je super, kamera rovněž a prostředí 50. let je také pojato vcelku hezky, takže škoda spádu děje, čtyři hvězdy nakonec dám kvůli Kristen a Deanovým nápadům. ()

Fenri

Knihu jsem četl dávno a už si ji moc nepamatuji. Byl jsem zvědavý na filmové zpracování, no nevím, jak se k němu postavit. Je to dle mého slušná adaptace, herecké výkony dobré, ale přece jenom se po slabé hodince začíná film opakovat, pořád dokola to samé, bez špetky invence, změny tempa... Suché převyprávění knihy, které mě po půlce tak nějak přestalo zajímat a dokoukal jsem to z nutnosti. ()

whimsy

Možno niekto od tohto filmu očakával odvážnejší trip - niečo na spôsob Wild At Heart. V tomto prípade ide o dobrú adaptáciu, ktorá sa drží knihy - sú to obrazy starej Ameriky 40-tych rokov podfarbené hudbou prenášajúcou na vás jej atmosféru - New Yorku, spisovateľov, stredozápadu, Californie (tej mohlo byť trochu viac), Mexika... každý v ňom nájde aspoň náznak toho, prečo má tú knihu rád (v mojom prípade bop - a ten tu bol :-) Kniha je aj v tomto prípade lepšia, pretože film na vás nedokáže preniesť všetky jej myšlienky (a slová, ktoré sú tu rovnako dôležité), ale to nič nemení na fakte, že som bola príjemne prekvapená (možno čiastočne aj preto, že som od toho filmu nič moc neočakávala). Netreba čakať na pointu - cieľom je cesta (a to, kam človeka posunie). ()

Kapitan Hovado

Já si film užil. Problém je, že čtenáři knihy naříkají na nevěrohodnosti zpracování (třeba scény s Mariou na jednu stranu dobře zobrazujou Salovu debilitu, ale rozhodně nedodají onu atmosféru z knihy, kdy se nám snaží podat jeden den jako věčnost) a ti, co příběh neznají to prostě nepochopí. Na druhou stranu se mi líbilo odmaskovaní gainsburga a Borrowse (nebo jak se píše). Hudba dobrý. Některý scény takový rozpačitý. Trochu bych pohejbal s kamerou světlem a střihem, takhle to působí hrozně nedůvěryhodně (někdy teda i kvůli výkonům). Herec hrající hlavního herce je nesympatický nadrženec. Dunst je ošklivě nalíčená. Stewart hraje až moc velkou děvku (tohle nezazlívám). Hudba je v pohodě. Osobně točit tuhle látku, dal bych se asi na seriál (rozhodně vhodnější než u Hobita). Cesty často působí moc krátce, tempo cpaní momentů ze knihy je vražedné. To bude kazit tu atmosféru. Celý bych to udělal víc v Easy Riderovskym tempu. No Salles tomu asi rozumí líp než já. Jedna hvězdička za ženský, jedna za látku a jedna za některý scény, který si budu dlouh pomatovat. ()

Kráskadne

** pro mě zklamání roku. Roztahané, bez atmosféry. Ano, mělo to pár momentů, ale ty se v tom tichém tápání utopily. Dala jsem *** i horším filmům, ale u tohoto tématu se s průměrem nespokojím. ()

arcy666

Celé mi to přijde zbytečné, dlouhé a nudné. Ne nutně v tomhle pořadí, ale když už mi přijde zábavnější pustit se do repetivní práce než do koukání na tohle rádoby volnomyšlenkářské dílko tak bude několik věcí špatně a přitom většinu obsazených herců pomalu vzývám každodenně u pohanského oltáře sestaveného s obřích cukrových lízátek.Takže stopro nepřeměněná šance... počkáme na další pokus o zfilmování knížky který určitě přijde.. ()

RediaX

Kniha dokonalá, takže jsem nečekal, že uvidím nějaký kdo ví jaký zázrak. Nicméně čekal jsem od toho trochu víc. I kniha se tak nějak táhne od ničeho k ničemu, ale alespoň se člověk začte a má to nějaké to kouzlo. Tohle oproti tomu byla téměř ztráta času. Kdyby se z 140 minut udělalo 80-90, možná by to bylo víc koukatelné. ()

Gedofrey

Film, který poukazuje na to, že nedůležitějším a jediným smyslem života je si ho užít. Nedokázal jsem si představit Kerouacův román na filmovém plátně, ale Walter Salles dokázal vybrat to nejdůležitější a představit nám nový rozměr "nové etapy mého života Na cestě." ()

albiebennett

Film se vám může jevit poněkud zdlouhavě, ale s porovnání s knihou je velmi zkrácený a sexuálně otevřenější. Nejvíce jsem se těšil na ten konec kdy Sal opustí Deana a tato scéna se opravdu velmi povedla přesně jako v knize. Opravdu velmi dobrá adaptace. Pro fanoušky Jacka Kerouacka povinnost shlédnout. ()

petronela86

Čekala jsem daleko větší průser. Jasně, na knihu to nemá ani v nejmenším, ale kterej film taky jo? Obstojné, vcelku obstojné...jen by mne moc potěšilo, kdyby se slečna Stewart, která hraje a vypadá, jakoby byla týden po smrti neobjevovala ve filmu podle literární předlohy, která tolik tepe životem! ()

MiniRecenze

Knižní předlohu jsem nečetl,to se musím přiznat,proto nemůžu srovnat,jestli jde o "zlepšení" nebo zhoršení. No,o co vlastně jde?Jsme svědky snímku,který je naprosto bez děje.Celou dobu sledujeme tři přiteplené kámoše,kteří se pořád objímají a jednu dívku,která neví na koho by se svůdněji podívala jak se navzájem navštěvují.Jezdí od ničemu k ničemu.Vztahy ve filmu jsou nedozrálé.A vy zjistíte po hodině,že jste teprve odkoukali deset minut .Snímek je STRAŠNĚ,ale strašně roztahaný a nudný.Dějově ničím nepotěší.A pokud jste alespoň trochu jako já,tak po hodině a půl usnete a už Vás nebude zajímat ani samotný závěr.Jediné co oceníte,tak bude ztvárněné prostředí 30.let .A sem tam K.Stewart . BEZ DĚJE!!! ()

linger

Priznam sa, bolo to lepsie nez som cakala. Knihu som nebola schopna docitat, co sa mi casto nestava. Celkovo idea zivota na ceste nie je z tych, s ktorymi sa stotoznujem, a tento film ju rozhodne oslavuje. Co na tom, ze obnasa zivot na ukor dobroty druhych, kradnutie, nezodovednost, ublizovanie svojim blizkym....Inak je stopaz z 90% vyplnena muzskymi objatiami a fajcenim cigariet. Lahke zeny sa bavia, zatial co matky su osamele a nestastne. Sposob, akym prezit jedno blaznive leto, to by slo. Ako zivotny styl nie. Dean Moriarty je sociopat. ()

Calypso

Kerouacova nejslavnější kniha se mi dostala do rukou při povinné četbě a okamžitě se stala mou srdcovkou. Konec jsem obrečela, Deana si zamilovala, k Salovi jsem se v některých věcech mohla i přirovnat. Abych si udržela v hlavě knihu, ihned po jejím přečtení jsem si pustila tento film, který mě spíš zajímal, než abych se na něj těšila. Musím ovšem říct, že ač jsem mu moc nevěřila (nevěřím zpracováním klasických románů), dost mě překvapil. Nic jako děj neexistuje, snímek je pojat v čistě kerouacovském stylu a to se moc povedlo. Je to, jak má být. Drogy, chlast, básničky, zvýšený homosexuání podtext. A cesta. Hlavně ta cesta. Film vychází spíše z originálního rukopisu než z vydání upraveného. Chvílemi trochu zmatené, pro toho kdo nečetl knihu, ovšem co je důležité, to divák pochopí. Co se týče herců, musím přiznat, že Garrett Hedlund mi absolutně zruinoval představu Deana z mojí hlavy. Po zhlédnutí filmu jsem mu za to ovšem děkovala, jelikož tu představu stokrát vylepšil. Vyznamenal se. Jako bezohledný floutek se zlomeným srdcem, jako malé dítě v těle dospělého muže, který stále hledá tátu. Ta role by nikomu jinému neseděla. I Kristen Stewart si tu myslím napravila reputaci upírky bez emocí. Je to srdcovka, těžko se tomu něco vytýká, ale něco musím. Příběh je neskutečně ostrouhaný o důležité momenty, hodně věcí je překroucených, některé dokonce přímo vymyšlené. Nevadila by mi sedmihodinová verze neochuzená o detaily. Nic jiného tomu však vytknout nemůžu. Nejsem schopna. Pět hvězdiček, víc tu bohužel není. Jako zpracování mojí největší knižní srdcovky, excelentní. ()

Wourly

Drogy, nějaká výplň, sex a drogy, něco, drogy a sex, sex, 140 minut. Dobře, já na vybrané dílo (literární) měl do školy udělat referát, samozřejmě jsem to nečetl a tak jsem si říkal, že se podívám alespoň na film, abych o tom něco věděl - ne, díky, po hodině jsem to vzdal, přesunul se na posledních 15 minut. Bez napětí, bez akce, bez zápletky. Pokud se na toto chcete dívat, chovejte se jako hlavní hrdinové, berte drogy a mějte sex, jinak si to neužijete... Jednu hvězdičku za mimořádnou schopnost znuzění, která se jen tak nevidí... ()

Amalberga

Po dokoukání mám v sobě jen prázdno. Hlavní postavy ve filmu žijí ve světě plném bahna od svých rodičů a ještě si život víc komplikují a přitom touží jen po štěstí lásce a rodině, ale nedokáží žít "normálně". Film mi přišel zbytečně dlouhý, ke konci velmi utahaný. Čekala jsem něco šokujícího, výstředního, prudkého a agresivního jako drogy, které do sebe furt cpali, a tak jsem spíš zklamaná. ()

DanZverina

Byly to v podstatě jenom útržky těch důležitých části knihy a i přesto tam některé věci neseděly, ale jinak zahrané to bylo dobře a celkové pocit z filmu jsem měl také dobrý takže bych dal tak mezi 3 nebo 4 * ()

sahier

Treba poznať  historiu a tvorcov Beat generation , prečítať ich knihy a potom až vidieť tento film,  ktorý môžem zhodnotiť len tak. že slabo vedel zachytiť ducha tej doby a život jej hlavných predstaviteľov ()

Viggo Mortensen opět na cestě

Viggo Mortensen opět na cestě

07.08.2010

Snad není potřeba vysvětlovat, že nepůjde o pokračování postapokalyptické Cesty. Viggo, přestože nedávno plánoval seknout s hereckou kariérou, se připojil k obsazení adaptace slavného románu Jacka… (více)