poster

Texhnolyze (TV seriál)

 • Japonsko

  テクノライズ

 • USA

  Texhnolyze

Animovaný / Drama / Psychologický / Sci-Fi

Japonsko, 2003, 22x23 min

 • daGGos
  ****

  V kůži Ichiseho by asi nikdo být nechtěl, při plnění "pracovních povinností" to totiž trochu přehnal, což mělo za následek to, že se ho jeho zaměstnavatel rozhodl vyhodit na dlažbu a na rozloučenou mu ještě zredukovat počet horních a dolních končetin na půl. A zkuste si v tomto stavu pořídit ty drahé mechanické, když se v hierarchii města nacházíte zhruba na úrovni kanalizačních krys. Ve stejném duchu se nese i celý zbytek seriálu - drsný, nemilosrdný, kyberpunkový a provoněný směsí krve a oleje. Doporučují 4 fanoušci kyberpunku z 5.(8.4.2011)

 • LaCro1x
  ****

  Velmi zajímavý anime seriál, u kterého je nutné překousnout první díly, ze kterých buď budete znechucení, nebo nic nechápat, spíše oboje (občas mi to připomínalo filmy od Lynche...). Pokud ale toto vydržíte, příběh začne být velmi spletitý, zajímavý a napínavý, hlavní konflikt v Lukussu během Yoshiových manipulací a krátce po nich je asi nejlepší část seriálu, dovysvětlující poslední epizody jsou spíš jen na efekt, který zas tolik nenadchne. Postavy jsou ale vytvořeny skvěle, stejně tak i atmosféra, oceňuji i to, že autoři vysvětlili víceméně vše, co se v seriálu objevilo či událo, takže máte na konci lepší povědomí o tom, co se dělo. K tomu, aby vše "zapadlo na své místo" by bylo asi potřeba shlédnout seriál 2x, přinejmenším první díly .(10.1.2013)

 • Utero
  *****

  Tohle jsem opravdu nečekal...jakožto milovník Ergo Proxy jsem si nemohl nechat Texhnolyze ujít. Nečekal jsem, že mě čeká tak strhující podívaná. Ty čtyři dny sledování životů Ichise, Onishiho, Doc nebo Ran v temném, umírajícím světě byly nádherné....při poslední epizodě jsem téměř nedýchal...nemám asi co vytknout. Jedno z nejlepších anime co jsem kdy viděl!(3.5.2010)

 • Pilouš
  ****

  Od absolutního hodnocení seriál oddaluje absence jakékoli poetiky a velmi špatná výprava, která zamrzí převážně v části nad povrchem, kdy je svět sice “krásně mrtvý”, ale úplně bez duše. S takovými obrazovými prostředky, jaké si může anime dovolit a s poetikou japonců se dalo vykřesat daleko víc pocitů, jako je třeba beznaděj, či zoufalství, namísto -nic- které mne ve skutečnosti čekalo (a nepomohly ani pěkné steampunkové kulisy). Záměr autorů pravděpodobně bylo natočit epický příběh o konci světa, ale disponovali natolik žalostnými vypravěcími prostředky, že jejich představy nakonec zůstaly jen na papíře. Motivy i atmosféra načatá hned ze začátku vydrží až do samotných závěrečných titulků a letmý odkaz Falloutu spíš zamrzí, než aby seriál posunul vpřed... Dále Texhnolyze špatně nakládá s možností diváka šokovat, protože už někdy ve čtvrté epizodě ukáže, *spoiler* že se město nachází v podzemí. *konec spoileru* -Právě tohle mohl být například šok ve finále... Bohužel, všechny karty jsou vyloženy hned ze začátku a vědět tento fakt, má touha sledovat seriál dál by rázem razantně klesla... Texhnolyze totiž jen klouže po povrchu svého potenciálu a dokáže pracovat jen s pár motivy, které až do konce opakuje. Chybí barvitost, chybí hlubší emoce a nejvíc postrádám jakoukoli katarzi ve finále. Všechny události se prostě stanou, nikde nic nešokuje, ale ani nenudí. Vyprávění je zkrátka tak rutinní a sebestředné, že si postapo světa ani pořádně nestačíme užít, což mě vzhledem k přemrštěné stopáži spíš zamrzí... hodnocení: **** (čtvrtá hvězdička je jen o fous, po čase ji možná smažu) ps: seriálu Ergo Proxy se pouze dotýká, ačkoli ho v pár věcech (např. vyrovnanost epizod) i předčí. Z počátku se nabízelo i srovnání s Experiments Lain, ale ten počítal s diváckou domýšlivostí, zatímco zde je vše až příliš polopaté. ps2: druhou sérii, ale už od jiných autorů bych ale bral všemi deseti. ps3: určitě se nenechte odradit prvním "mindfuck" dílem(4.5.2011)

 • 3 AM Code
  ***

  Silna atmosfera, perfekt animace i neotrely zpusob vypraveni Technolyze dokaze opravdu silne upoutat po vetsinu svych dilu. Serial bohuzel trpi castym nesvarem Anime (i kdyz ne jen Anime): tvurci nedokazou dej smysluplne uzavrit. 22 dil zkonci "nejak" pricemz x-otazek zustane bez odpovedi nebo zcela nedavajici smysl. Jiz druhe Anime v posledni dobe kde sem se s timhle setkal - pretim to byl Eden of The East. Take brilantni rozjezd a pak skutek utek. V porovnani s Technolyze dava i SE:Lain vetsi smysl (i prestoze je sneci tempo vypraveni hure stravitelne) a to je teda co rict. Ach jo zas promarnenej potencial..(27.1.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace