Průvodce k rozpoznání tvých svatých

• USA A Guide to Recognizing Your Saints (více)

Příběh vychází z režisérova života, zvláště z let dospívání, které prožil v newyorské čtvrti Queens. Když se Dito po dvaceti letech vrací z Kalifornie zpět domů, je nucen se vyrovnat se všemi démony minulosti. Jeho otec je těžce nemocný a Ditovi přátelé z mládí skončili buď na ulici, nebo ve vězení. Při vzpomínání na divoké roky adolescence, plné užívání drog, rvaček či prvních sexuálních zkušeností, Dita zachvátí pocit viny, že jemu jedinému se podařilo překonat hráz své čtvrti a odejít do velkého světa. Při hovorech se svým otcem poznává, kdo byli jeho opravdoví přátelé. (oficiální text distributora)

MartinezZ

8.2.2010 ~ Tohle je pro mě ukázka festivalovými cenami ověnčeného titulu, který si to, dle mého názoru, nezaslouží. A nezaslouží si to podle mě proto, že není dobrý. A jak jsem to poznal? Jednoduše. Už nemám moc zdání, o co a zda vůbec tam o něco šlo. Jediné, co si vybavuji, jsou ulice plné fakanů. Tak že by za to byly ty ceny...? ~ Film jsem už viděl nějakou dobu zpět a už si ho moc nepamatuji. V nějaké NewYorské zapadlé čtvrti žije parta dětí, hulváti, fakani, králové ulice, ale vyrůstají v tomhle prostředí, suďme je za to. Tyhle huby nevymáchané prožívají svoje životy a směřují ke zdárnému konci shnít ve stejné čtvrti, ze které vzešly. Celou dobu tohle sledujete a říkáte si, kdy už se začne něco dít? A ono stále nic a stále až pak najednou Shia zestárne v Roberta, který se nějak dostal na filmové výsluní a je z něj hvězda, která se vrací do rodné stoky a zjišťuje, jak to tedy nakonec s jeho přáteli dopadlo. A dopadlo to, jak se dalo čekat, nijak extra. ~ Promiňte, ale o čem že ten film byl? Jako sonda do chudších čtvrtí Velkého Jablka? Když budu chtít vidět to, co ve filmu, zajdu si do nějaké odlehlejší Smíchovské nebo Andělské ulice a uvidím to tam a alespoň u toho budu na čerstvém vzduchu. Možná to mělo nějaké poselství, které mi napoprvé hrubě uniklo, ale napodruhé už to zjišťovat nehodlám. Na to je tu spousta zajímavějších snímků. ()

mysiak

Pri výpočte znamých hercov som očakával že tento film bude dobrý...aj bol dobrý, hlave svojim nápadom...ale trošku horšie tým, že sa vliekol a akurát ho držal nad vodou Shia a ako vždy vynikajúci Robert Downey jr....syrová dráma ()

Ridick

autenticke, krute, ale presne vystizne a dobre zmapovane obdobie 80. rokov v queense, NY...herci su vynikajuci, aj ked skoda, ze downey jr. nedostal viac priestoru, pretoze vo filme strhava svojou charizmou na seba vsetku pozornost...75% ()

cervajzik

První třetina filmu byla dokonalá, bylo tam několik strhujících momentů, jenže po dokonalé půlhodince film začnou potápět nezajímavé dialogy. A právě v nich se postupně rozplyne i drsná atmosféra špinavých ulic. Na filmu je znát režisérova nezkušenost, protože některé scény působí značně nedokončeně a jiné jsou zase zbytečně zdlouhavé. Hlavní plusy filmu jsou herecké výkony teenagerů, velmi zajímavý a nadějný začátek a dále dokonalá hudba. ()

Duotone28

Pribeh z Bronxu trocha inak...ako ho vyrozpraval DeNiro:)...ale slapalo v nom vsetko ako malo...Perfektne vykreslene postavy,charaktery,priatelstvo...problemy.Do toho zaujimava kamerka...a haluzne "flash" zaberiky...ktore tomu navyse davali originalitu...a zaverom trefne zamyslenie.Navyse cele toto podfarbene fajnym sountrackom...Mne sa to lubiloa davam 4,5/5 ! Pochvala Dito Montinelovi a jeho autobiografickej snimke...navyse ako prvotina perfektne, a ak pojde tymto smerom...tak uz teraz tesim na dalsi projekt,nazdar ()

FilmFan24

Dito Montiel nás provází prostřednictvím filmu svými zážitky z ne zrovna radostného dospívání v newyorské čtvrti Queens. Kvalitní herecké obsazení, které se jen tak nevidí a kterému vyložene vévodí v roli mladého Dita mladý Shia LaBeouf. Realisticky ztvárněný život v osmdesátých letech, špinavé ulice a rvačky na denním pořádku jsou hlavními atributy tohoto snímku, kterému místy bohužel dochází dech. Každopádně díky spoustě známých i méně známých tváří rozhodně film stojí za vidění. ()

vegetol.mp

Dojemné, depresivní, autentické, nostalgické. Zdá se mi to, nebo v poslední době ty nejlepší filmy vždycky vidím na videu? ()

SonG

Znovu se mi potvrzuje (až na pár výjimek), že nejlepší filmy jsou ty, na které narazím úplně náhodou.....Citlivý příběh o chybách, kterých se hlavní hrdina dopustil v dětství. Downey a LaBeouf hrají parádně, vlastně v celém filmu nenajdete labý herecký výkon. kouzlo je v tom, že každá postava má svou osobitost, která je během filmu nádherně vykreslena. Nádherný a přitom smutný příběh, který vás zaručeně vtáhne do děje. Doporučuji. ....,,At the end - just like I said - I left everything and everyone...........but noone...noone left me." ()

Crawler-D

Začátek odradí zmatečnou kamerou, střihem a dialogy, ve kterých se špatně orientovalo, kdo zrovna mluví, ale postupně se toto negativum vytratilo a zbyl poměrně silný příběh o tvrdém dětství, ke kterému se Dito vrací vzpomínkami i fyzicky příjezdem do míst, kde vyrůstal. ()

pakobylka

Před minulostí nikdo neuteče … Obhroublá slupka ukrývá citlivý příběh, jehož hlavní hrdina až po mnoha letech poznává sílu opravdového přátelství a soudržnosti. Kdysi dokázal odejít z ghetta, ve kterém vyrůstal - a zabouchl za sebou dveře. Napsal autobiografickou knížku o dospívání ve čtvrti, kde byste rozhodně bydlet nechtěli, ale to podstatné mu paradoxně unikalo. Snímek měl místy dokonale autentickou atmosféru, ale při jeho sledování mě opakovaně vytrhovaly z děje dvě časové linie. Nepřekážely mi proto, že tady BYLY - nemůžete jen tak vyloučit základ, na kterém je příběh vystavěný. Jenomže hlavního hrdinu Dita i jeho kamaráda Nerfa v mládí a v dospělosti představovali různí herci - a jejich vzhled byl tak odlišný, že jsem se s tím až do konce filmu nedokázala srovnat a tahle "maličkost“ mi dost kazila celkový dojem. ()

Pajky3

Lehce nadprůměrnej film, kde zaujme hlavně obsazení. Herci hrajou perfektně, Downey, Tatum, LaBeouf a Diazová to je hlavní osa a sestava, na kterou je radost koukat. Zobrazení ulic v New Yorku bez přikrášlování. Na mě byl ten film až moc vulgární, ale asi to k tomu patřilo. Podle mě příběh, který stojí za to vidět ()

KatanaCZ

Tohle není nic neobvyklého, vsadím se, že podobné dospívání jako Dito Montinel prožilo a prožívá mnoho lidí, zvláště z určitých koutů světa. Příběh mě nijak neoslovil, nějak jsem se neměl čeho chytit. Spousta nepodstatných dialogů. ()

Radiq

Zajímavá autobiografická věcička. Byli to všechno sice hrozní zmrdi, ale to jejich mládí bylo fakt skvěle nafilmovaný. Naprosto všemu se tam dalo věřit a takový filmy mám rád. Sršela z toho atmoška, pravda a hezký barvy. Nejde to nijak moc popsat, musí se vidět. ()

StanislachKo

Tatum bol kupodivu veľmi zvládnutá postavička... Shia menej, Chazzovi uverím vždy a všetko, Rozárka klasicky šarmantná... ale najpamätnejší moment filmu je kto iný ako Downey - vyčítajúc fotrovi, že naňho celý život sral... Dokonalé dravé herectvo, hádam aj Robertove najmocnejšie... A o čom ten film celý bol je tiež úchvatné a veľmi rafinovane sa u mňa blíži k "must see" pocitu. ()

Hafran

Klasický příběh z drsného sousedství. Slušně zahraný a nepříliš překvapivý. Jak už to bývá z biografiemi, příběh ze života působí dost nerealisticky a nelogicky. Pár emotivních scén však z tohohle filmu dělá snímek hodný vidění. 65% ()

farmnf

Zase jeden z mnoha Rumble movies z NY. Všichni jsou drsní, pořád by ho chtěli kouřit, všichni mají IQ 53, rodiče o něco méně a podle toho to taky vypadá. Všichni dělají hovno o nic neusilují, nudí se. Všichni ti pitomci s odhalenými rameny stále říkaj fuck a myslí si, že v životě je štěstí, láska nebo svoboda zadarmo. Všichni ti tupci se potom diví, že ne a reagují agresivně. Takových sraček bylo již natočeno spousty ale proč jejich sledováním ztrácet čas. ()