Komediálně laděná road movie o putování tří Romů ze severu Čech na Slovensko. Jura je moderní, racionálně uvažující mladý muž, který úspěšně studuje vysokou školu v Praze, kde má i svou přítelkyni. Když ho jeho otec, za kterým přijel na krátkou povinnou návštěvu, požádá, aby s ním odcestoval na Slovensko za nevěstou, kterou mu ještě jako chlapci domluvil se svým nejlepším přítelem, nemůže tomu Jura uvěřit. Zprvu absurdní žádost odmítá, ale rychle podlehne tatínkovu citovému vydírání. Společně s temperamentním a nezkrotným rodinným přítelem Stanem vyrážejí v otřískaném náklaďáčku na cestu napříč oběma republikami… Do hlavních rolí obsadil režisér Jiří Vejdělek oblíbené herce – Mariána Labudu a Bolka Polívku. (Česká televize)

Sonick

Tak sorry Jirko, ale timhle si u mě skončil definitivně. Čtvrtá šance se už nedává. Hvězdička pro Marka a za povídku o "králi" cikánů. ()

gstudio

Velice milé překvapení. Už jen fakt, že v české soudobé šablonovité tvorbě prvoplánových Bestiářů, Pánských jízd, Kameňáků a Chyťte doktorů vznikl film, který je možno srovnávat s Kusturicou (byť z takového srovnání nutně nevychází vítězně), je podle mého názoru obrovský úspěch. Snímek si půvabně pohrává s reáliemi a především magií romského světa a jeho mentalitou, aniž by se uchyloval k lacinému mentorování nebo moralizování. Vůbec nechápu jak může získávat stejné hodnocení jako třeba paskvil Scary Movie. Roming má jemný humor (verbální vulgarita není v tomto případě podstatná a jen doplňuje kolorit příběhu) a poezii. Vejdělek má odvahu prezentovat romskou kulturu spíše pozitivně, což není v naší zemi a v této době zrovna populární. A klobouk dolů...zvládá to. ()

mijano

Prečo mám pocit, že keby nebolo cigána Polívku, tak by tento film stál za veľké......určite nie pochvaly a slávu. ()

Docentus

Žánrová roztříštěnost tomu filmu dost škodí. Úvod v podstatě nudný, usínal jsem. V momentě příchodu Stana na plátno výrazný posun dopředu. Řekl bych, že čím dál ke konci, tím je film lepší. Emo prostřihy se Somálim hezké, ale nějak to ke zbytku filmu moc nesedělo. Herci OK, kamera moc hezká, hudba jednotvárná. ()

vasek.raul

Přesně jak jsem čekal, tak tento film budí rozporuplné reakce. Na jedné straně baví bolek s Mariánem, na druhém mě poměrně neuvěřitelně štval Vladimír Javorský, který svou roli hraje neuvěřitelně výborně, avšak mě díky tomu lezl pořádně na nervy...nejlepší scéna? Bolek a slepice, bolek svářeč... ()

E.T.Martin

Romská road movie po česku... viděná očima bílé většiny. Snové pasáže jsme přejížděli rychloposuvem, takže nám moc nevadily, a tak jsem nebyl ani zklamán, ani nijak extra potěšen. Ale to romství jsem oběma hlavním představitelům moc nevěřil. ()

cubiczech

Hrozně jsem se na to těšil a nakonec to tak dobře nedopadlo, většina věcí strašně suše vylíčená, příbeh se zbytečně natahuje a celou dobu vlastně pořádně nevíte o co jde, Polívka přehrává celou dobu (tohle byl možná záměr, protože tohle mu prostě jde). ()

blekekeke

Smíchem po zemi jsem se neválel, to ne, ale vtipný, usměvavý a chvílemi zábavný to bylo + rytmická muzika, takže to máme za 3 pane :o) ()

Flamik

Film napsaný na triko Bolkovi. Ten dal filmu příjemnou tvář. Ale i bez něj by u mě film rozhodně uspěl.. na 110% vystihuje většinu názorů české společnosti na romi. Na druhou stranu si myslím, že je to opravdu jen vrchol ledovce, a takovýto extrém se už těžko někde objeví. Ale to je asi ten důvod proč sem se u toho pobavil. ()

brasek odpad!

Ďakujem, neprosím. Musím súhlasiť, že prvé minúty diváka tak nudia, že nasledujúci dej už nikoho nezaujíma. Celý film stojí na nadávkach Boleka Polívku... bohužiaľ pre film, nadávky po čase tiež už nezaberajú. Marián Labuda sa raz vyjadril, že jeho herecké umenie si nevážime... bohužiaľ pokiaľ sa bude prezentovať obdobne ako v tomto snímku, tak možno aj zabudneme, že nejaký Labuda existoval. ()

Ilus

Pár vtipných momentů se tam našlo, jinak to ale asi mělo mít nějakou hlubokou myšlenku, kterou si netroufám odhadovat. ()

Logout

Opravdu nechápu nízká hodnocení a negativní komentáře. Bavil jsem se od první do poslední minuty a první věc, která se mi při sledování vybavila, byl film Interstate 60. Podle mě se to prostě povedlo a dal bych si to s chutí znovu. ()

qwertasip...

Panebože, tohle má být roadmovie, drama nebo snad dokonce komedie? Upřímně řečeno, ve filmu je asi tolik komických situací, jako je v reálu počet procent pracujících cikánů. Jinými slovy je to zbytečně dlouhý a neskutečně nudný film. Dokoukal jsem ho jenom proto, že to mám ve zvyku. "Sekundární" příběh o jakýmsi Somálim je naprosto tragicky zpracovaný a jediná věc, které dosáhl, bylo natáhnutí stopáže na hrozivé dvě hodiny. Pokud si koupíte tohle DVD, bude lepší, když ho použijete jako ozdobu na diskotéku, nebo si z něj uděláte tácek pod hrnek. Za tenhle zpras si filmaři si zaslouží maximálně jednu hvězdičku, a to za hudbu a za to, kolik se dá vymyslet parafrází na slovo "píčus". ()

tyzmrde

Druhý nej film s Bolkem, ten první je Kurvahošigutntág. Škoda že film je zdlouhavý a někdy nudí ale vtipům jsem se smál suprově. Příběh o králi co neumí tančit je upe zbytečný a film je kvůli toho přeplácaný. PS: Není to uplně čestných 5 ()

kolly13

Marián je větší cigán než Bolek, to je zřejmé. Bolek je více nadaný a vtipnější, to je jasné. Film to je ubožejší než by si cigán přál, to je .. bohužel. ()

LFŠ 2007 je tady!

LFŠ 2007 je tady!