Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

Ajinka126

Herci vynikající, rovněž režie byla excelentní, ale nějak jsem od toho scénáře očekávala víc. Postupem se to táhlo a motalo až se to nakonec ani nevymotalo. Ani jsem ty drogy nevnímala jako prostředek vyprávění, ale právě jako účel. Přišlo mi to přesně tak, jak to režisér nezamýšlel. Proto hodnotím právě takto. ()

DDT

Tři a půl hvězdičky. Leccos by se dalo vytknout - příliš mnoho "mluvících hlav", nedovařená krimi zápletka, na rozdíl od "chovanců" velmi nevěrohodně zahrané role terapeutů, rozpačitý konec... Ale přesto jsou pro mne "Pravidla lži" nejpříjemnějším překvapením mezi českými filmy roku 2006. Jednooký král mezi slepými. ()

Angerr

Velmi příjemné překvapení v českém filmu posledních let. Ještě k tomu je to vlastně režisérův debut, když nepočítám onen televizní dokument. Napínavý děj, tajemství, které vás u filmu drží celou dobu a hlavně velké množství skvěle napsaných a zahraných postav (i když ty ženské dostaly, s jednou výjimkou, přece jen méně prostoru), které si budete pamatovat. Všem jsem ty feťáky a ztroskotance bez výhrad věřil. Závěrečný propouštěcí rituál, při němž všechny účastníky vidíme jako na přehlídce, na mě trochu působil, jako by režisér z pozadí se zaslouženou pýchou mrkal na diváky (a režisérské konkurenty): Podívejte na ty perfektně vytvořené postavy! Jedinou slabinou snad mohou být výjimečně trochu křečovité dialogy. Doufám, že pan Sedláček co nejdříve natočí něco dalšího. ()

yakoob

Koukajíc na ten film, napadá mne otázka: Proč i tak lidé berou drogy, když vidí takové odstrašující příklady? ()

Philippa

Skvělé psychologické drama o jedné terapeutické komunitě ,kde se náhodou sešli lidé co nezvládli úplně život a snaží se uzdravit své pokřivené vidění světa , naučit se zdravěji žít a hlavně přežít, naučit se pokoře, lásce a načerpat sílu. Ale jednu * ubírám za přílišné tlačení na pilu , za to že se téměř všichni znali z předešlého života. Že by feťáků bylo na světě tak málo? ()

Krissty

Ani jeden plakát se mi nelíbil, což je asi zapříčiněno tím Langmajerovým obličejem, který fakt nemusím, i když jako herce ho vážně žeru. A možná i proto jsem od filmu nečekala nic převratného, díky čemuž jsem teď po jeho shlédnutí příjemně překvapena a nadšena. Bylo zajímavé sledovat, jak se charaktery postav vyvíjí a všechno to bylo tak propracované, až bych tomu i věřila. I když ten mafiánský příběh byl možná trochu přehnaný, ale proč ne? Nejlepší však byly ty flashbacky, které perfektně dokreslovaly atmosféru, která byla ke konci minutu od minuty hustější a hustější. Krom atmosféry a příběhu musím ale vynést do oblak i herecké výkony, které byly skvělé všechny, byly tam však takové, které mi zůstanou v paměti dlouho. Samozřejmě musím zmínit Budaře, od kterého vždycky čekám maximum a dostanu ještě o trochu víc. Langmajer s jeho nesympatickým obličejem byl pro tuhle roli snad zrozen, nikoho jiného bych si v tomhle filmu snad ani představit nedokázala. No a v neposlední řadě mi učaroval Igor Chmela a to snad ještě víc, než tihle dva chlapíci dohromady. Snad to bylo i tím srdceryvným příběhem jeho postavy, který on dokonale dotvářel svým feťáckým pohledem a jeho závěrečný výbuch byl prostě bomba! Pravidla lži mají své mouchy, ty ale mile ráda přehlédnu. A stejně mě teď nic nenapadá, tak proč hledat chyby? ()

Rosana

Po dlouhé době vážně skvělý český film, který byl napánavý a zároveň nám ukázal prostředí "komunity", do které by se člověk nerad dostal :)) ()

Asgy

Na to, že se film odehrává prakticky jen v jednom "baráku", tak mě příjemně překvapil. Mám rád Langmajera i Budaře, ale i ostatní svoje role zvládli v pohodě. Pravidla lži se určitě nezařadí mezi klenoty českého filmu, ale určitě patří k tomu lepšímu, co tady vzniklo. Narozdíl od některých českých vyhypovaných filmů, které mají sice velkou reklamu, ale jinak jsou o ničem. Jsou to možná slabší čtyři, ale pořád čtyři hvězdy... ()

befelemepsvz

Moje první setkání s Robertem Sedláčkem a už tehdy to byla láska na první pohled. Příběh je sice v závěru překombinovaný, ale naštěstí nijak neubírá vybudované atmosféře a dobře vystiženým nekarikaturním charatkerům. Taky první polistopadový film, ve kterém mně přišla střelba z pistole věrohodná...ale to je jen na okraj. ()

Sandiego

Čtyři hvězdičky utekly jen o fous a to hlavně kvůli značně natáhnuté stopáži a občasné nepřehlednosti děje. K dobru však lze jednoznačně přičíst silné herecké výkony, syrovou atmosféru i ty prvky thrilleru, které děj trochu oživily. ()

blackrain

Zajímavá psychologická studie o životě fetek v odvykací komunitě. Atmosféra snímku byla místy pěkně hutná, až jsem měla chvilkami pocit, že sleduju hraný dokument. Dobře zvoleno herecké osazenstvo. Jejich herecké výkony byly obdivu hodné. To byla pěkná skladba individuí. Odcházecí rituál mě dostal. Byl hodně působivý. ()

jajinka

Velmi povedený film.. Označení thriller má možná neprávem. Spíše úsměvné drama? Velmi dobře zasazené vtípky, někdy možná i neúmyslně.. ()

YURAyura

8/10 Na tu bidu, co se nejen u nas v posledni dobe toci nebyvala vec. Dobry casting, slusne hrani - skoda jen, ze nektere postavy nedostaly vice prostoru, pribeh ktery neni k popukani at uz jsou pohnutky vsech akteru jakekoliv. A Langmajer je bozi! ()

MATADOR

Dívalo se na to hezky a flashbackové vzpomínky no na české poměry velmi slušné. A především obsazení bylo zkrátka výtečné. ()

Damiel

80 % - Na české poměry neskutečně kvalitní film, navíc debut režiséra. Smekám. Dobře napsaný scénář, zajímavé a zdařile zahrané postavy, dobrá gradace děje. Brilantní rozuzlení. Kéž by u nás vznikalo víc takových filmů! ()

willow666

Jednoznačně nejlepší český film poslední doby, herci, atmosféra, režie, všechno zvládnuto na jedničku. Hvězdička dolů za to, že tam bylo pár zbytečných okamžiků. ()

Aleee89

Od Pravidel lži jsem pramoc nečekala, o to více mě ten film překvapil. Na české poměry něčím jiný, zvláštní, ale dobrý. Myslím, že Robert Sedláček ještě jako filmař neřekl poslední slovo. Se slovy, že hlavní devizou filmu jsou herecké výkony, kde se neherec směle rovná hereckým výkonům a vše to hezky souzní, a pak také samozřejmě hutná a sugestivní atmosféra, do posledního slova souhlasím. Myslím, že hezká sedmdesátka tomu bude slušet, na osmdesát by to chtělo malilinko více. ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů