Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně zavřít na statku na Šumavě. Dobrovolně se zřekli svobody. Manuálně pracují, živí sami sebe a navzájem si pomáhají překročit svou minulost. Na jeden rok. Vztahy jsou rovnoprávné; nikdo nemůže mít hlavní slovo. Zakázány jsou sexuální vztahy. Ale vydržte to, když muži a ženy jsou pohromadě a témat k hovoru je tak málo! Za porušení pravidel komunity ale hrozí vyloučení. Pracují nervy a pudy. Jolana (Petra Jungmanová) je slabá holka a Milan (Jiří Langmajer) zase silný chlap... Porušovat pravidla tam, kde se tolik hraje na pravdu, znamená rozvrátit všechno a ohrozit všechny. Brzy mezi ně přijde někdo nový (David Švehlík). A někdo další (Igor Chmela) si pak vzpomene, že jedna smrt tam venku byla vražda. Náhody nejsou. Zabil někdo z nich. Co mělo být dávno mrtvé, se vrátilo. Nálož pod barákem začala odpočítávat. Jde o to, jak rychle se ze zmatku vynoří konkrétní jméno... a jestli to jméno je opravdu jméno vraha. (Bontonfilm)

nithiel

Na české poměry dost neobvyklý film, který dokáže zaujmout. Líbil se mi takřka dokumentární styl a i detektivní pozadí mě zaujalo, přestože v tomto snímku není tím podstatným. Většina herců ve svých rolích excelovala a některé scény byly opravdu dobré (mrazivé mlčení Karla a jeho dcery u stolu) Škoda jen retrospektiv, které se drželi klišé - prostitutka, dealer a pod. To v mém hodnocení ubírá jednu hvězdičku. ()

BUD-SFIS

Vyborne vykony na pozadi velmi jednoducheho pribehu, kde hrajou prim pribehy lidi. Dobra pointa s trochou tajemna na konec. Je dobre, ze se i u nas toci filmy, ktere nejsou komedie, na ktere jsme zvykli z posledni tvorby. O to bych rekl, ze jsou lepsi, mozna sice ne divacky navstevovane ale oko filmoveho divaka potesi o mnoho vice. ()

Dannysek4U

Na Cechy fakt nadstandart, bohuzel s neprilis silnym pribehem a jeste slabsi pointou. Skvele to ale vyvazuje vyobrazeni sveta, v nemz se odehrava, a taky perfektni herecky obsazeni. Po dlouhy dobe jsem nebyl ceskou produkci znechucenej a jsem za to rad! ()

zette

Zajimavy film a z posledni doby jeden z nejlepsich ceskych filmu, kde ma clovek konecne pocit, ze neni svedkem pribehu o nicem. Dobra atmosfera filmu je podtrzena vynikajicimi hereckymi vykony a hudbou. Dobre tema, jen jsem mel pocit, ze po skvelem zacatku a dobrem konci byl stred filmu ponekud vlazny. ()

c.tucker

Celkem zajímavý český film, pouze bych vytknul to, že bych flashbackům dal trochu větší příležitost se ukázat. ()

dr.fish

Když Langmajer dostane roli na tělo, tak je v ní zcela nekompromisní. Tady hraje toho svého hajzla perfektně. Film je plný současných hereckých hvězd, které tehdy začínaly. A je to film výborně natočený. 80% ()

AdaMM

film o narkomanech, který není ani komedie, ani sladkobolná moralita. už tím se jedná o výjimečný počin. langmajer drsný, řada výkonů ve vedlejších rolích ještě lepší... jen ti terapeuti jsou takoví neuvěřitelní. (a zápletka ;) ()

Radiq

Chytlavej filmeček z prostředí odmašťovny pro fetky plnej dobrejch herců. Obzvlášť mě překvapil Igor Chmela, kterej fakt vypadal jak klasická fetka. Zápletky jsou někdy trochu moc překombinované a vyhrocené, ale aspoň to má šťávu. Jaromíru Dulavovi přece jen film sluší víc než reklamy a v roli ostravaka byl super. Celkově z filmu cítím spíš nadšení, což se mi u českejch filmů (no v poslední době u filmů obecně) zas tak často nestává. ()

Mylouch

Dobrý námět, který zoufale trpí nudou jednotlivých záběrů ( i na samotce se děje víc než na mnohých popisovaných neživých sezeních ). Velmi kvalitní herecké výkony vedle amatérských, kamera, která neumí vyprávět, zvuk, který atmosféru spolehlivě zabíjí. 2-3* ()

Triple H

Prekvapivo dobrá dráma z prostredia liečebne pre drogovo závislých. Takáto téma je pomerne netypická pre tuzemsko (Dobrý holubi sa vracajú a podobné nerátam) a naozaj ma potešilo, že sa česká variácia podarila. Scenár je celkom dobrý, réžia tiež a herci všetci odvádzajú veľmi kvalitné výkony. Každá zo zmesice postáv bola svojím spôsobom zaujímavá a žiadna mi neprišla nezaujímavá nastoľko, aby som pri jej výstupoch iba čakal kedy skončí. Mnohé scény boli ozaj výborné (predovšetkým scéna, kde všetci ležia a spomínajú na svoje zlé zážitky--tá bola skrátka perfektná) a teší ma, že sa konečne podarilo v Česku urobiť naozaj pôsobivé scény, ktoré však nezapadjú do klasickej schémy "ľudových" drám a vonových filmov. Mierne na škodu je, že onen konflikt medzi Langmajerom a Švehlíkom úplne nefunguje, lebo mu v priebehu filmu (a švehlíkovej postave rovnako tak) je venované stále menej pozornosti, aby sa k nemu samotný záver vrátil. To je tak trošku nedotiahnuté. Ale naozaj dobrý film. Dal by som skôr tri a pol,ale zaokrúhlim nahor pre odvahu vyskúšať niečo iné. Jednoznačne pozriem viackrát. ()

HonzaBez

"Pravda je to, čemu věříš, nic jineho". Podruhé mě tento film sedl rozhodně víc. V některých pasážích téměř uzemnil (třeba při rituálu na odchodnou se zapalováním tří ohňů - abstinence/pokory/lásky). Co mě ale i na podruhé nesedělo, byla kriminální zápletka. Podle mě nic nového do filmu nepřináší. Resp. i bez ní by zde zůstalo silně vztahové dusno a silné osobní příběhy jednotlivých členů komunity. Každopádně dost dobře natočeno. ()

Sfinkter

Nejlepší český film o ztroskotancích. Po dlouhý době jsem zacítil smrad reality z českého filmu a jsem za to rád. ()

Mrkvič

Před lety mě film nadchl a to jsem ani neznal některé pro mě dnes už oblíbené herce. Film totiž stojí na dialozích a ty si Robert Sedláček parádně vypiplal. Škoda že už žádným svým dalším filmem na Pravidla lži nedokázal navázat. ()

Lachtaan

Až depresivní hudbou protkaný vhled do komunity největších trosek české společnosti, které si za svůj životní úděl mohou samy. Největší devizou tohoto dramatu je jeho hvězdné obsazení, větších pozitiv už se ztěží dohledáte. Většina postav je příliš plochá a kromě závěrečných titulků téměř žádná z nich nedojde k pořádnému vykoupení či alespoň zadostiučinění. [viděno na HBO GO 4.11.2021] ()

PavelR

Film asi nebyl úplně dokonalý, ale v záplavě laskavého humoru, scének ze života a sentimentálních kýčů, které se na mě linou ze současné české filmové tvorby, mám tendenci trošku přidat na hodnocení. Ale určitě jsem moc nepřidal. Langmajer v záporné roli, to je to pravé ořechové :) ()

Všechny cesty vedou do Varů

Všechny cesty vedou do Varů