Ako vyšetríte vraždu, keď obeťou ste vy? Nadprirodzený thriller od producentov filmu Šiesty zmysel. Stredoškolák Nick mal život pred sebou, no len do okamihu, keď bol brutálne prepadnutý a jeho telo ukryté v lese v domnení, že je mŕtvy. Uviazol však na pol ceste medzi svetom živých a mŕtvych, ešte nie celkom po smrti, ale neviditeľný pre ostatných živých. Môže len sledovať pátranie svojich blízkych a zúfalo sa snaží kontaktovať ľudí na tejto strane. Netuší, že len hodiny ho delia od definitívneho odchodu na druhý svet... (oficiální text distributora)

Ajvngou

SLABOTA! Dokonce jsem po půl hodině )nebo to bylo víc?) musel stopnout film a znovu se podívat na CSFD, jestli to je vůbec o tom, o čem jsem četl že to bude, tedy o duchovi. První polovina je tááák nudná, že i Petr Rychlý by to zvlál líp. Druhá polovina je zase plná NELOGIČNOSTÍ jako trám a to nemluvím o tom, že vcelým filmem prochází jakási "pózovitost" postav (především Annie alias drsná holka - možná tak v Beverly Hills 90210 by to nebylo tak trapný). Střihač si měl vzít větší nůžky, páč tolik dlouhých kůl scén s kůl songem v pozadí se nevidí. Jasná jedna hvězdička. ()

sanikope odpad!

Pri sledovaní THE invisible som mal pocit akoby si scenáristi dali voľno a jednoducho sa dohodli že to voľajako zbúchajú. A tak aj bolo, až ma chvíľami dostávalo kam film vlastne smeruje a po pravde teraz je práve 24 hodín po dopozeraní a ja netuším takmer vôbec o čo v tom NEVIDITEĽNOM šlo. Ahaaaa o tú tzv. komediálnu ducharinu pre teens. Kde sú staré dobre časy keď teens ešte boli schopný upozerať DONNIE DARKO a pod???? ()

Kvasekus odpad!

Takový krimiposmrtně-romatincké, na vážnounotuhrající, hodně nepovedený a vtipný béčko pro náctiletý holčičí publikum, které má vytetované nad zadkem nějaký symbol z filmové ságy zatmění(nebo spíše henou nabarvené). ()

john.h

Film, který měl určitě potenciál, ale ten zůstal naplněn jen tak z poloviny. Navíc závěr byl opravdu hodně špatný. Ta změna tvrdé holky byla moc kýčovitá a lepší by bylo, kdyby ji neviditelný Nick nějakym způsobem dostal do vězení a z kómatu mu pomohl jeho podrazácký bojácný kamarád. ()

Šňůra

Nejsem příznivcem duchařských příběhů, ale tohle bylo docela příjemné překvapení. Zajímavý a svým způsobem originální příběh natočil David S. Goyer velice citlivým způsobem, takže to duchařské přitažení za vlasy ani příliš nerušilo. Navíc se mi velmi líbil herecký výkon, který v roli Annie podala ruská herečka Margarita Levieva. ()

raneczech

Strašný film plný totálních nedomyšleností. Párkrát jsem se upřímně zasmál, i když to asi tvůrci tohohle filmu asi nezamýšleli jako komedii. Pokud máte smysl pro perverzní humor a koukáte na pitomosti a bavíte se jejich nedomyšleností, tak se vám to možná bude líbit. Jinak rychle pryč ()

Jasika

Možná je to pro to, že jsem se na tenhle film ještě nepodívala v češtině ani s českýma titulkama. Možná je to pro to, že když jsem ho poprvé viděla, bylo to na výjmečném místě s výjmečnými lidmi. A možná je to pro to, že ho prostě miluju. ()

Billy.3

Po shlednutí traileru, který vypadá skvěle, jsem si říkal jak může mít tento film tak nízké hodnocení. Po shlédnutí celého filmu už to vím. Tento duchařský thriller se mezi ty vydařené rozhodně nezapíše.Hlavní problém tohoto film je ten, že tomu chybí nějaký nápad - tím se liší od jiných filmů podobným tomuto (Duch, A co když je to pravda, Šestý smysl). Justin Chatwin mě začal asi po polovině filmu neskutečně štvát jak se objevoval každém záběru a furt jenom kecal sám se sebou, čekal jsem do konce jestli to bude aspon napínavé, ale bohužel jsem se nedočkal.Chatwinova postava, kdy je "duch" je vlastně úplně zbytečná a kdyby tam nebyla, tak by to filmu vůbec nevadilo. ()

Borecz

Nevím tak docela jistě proč, ale tenhle film se mi hrozně líbil. Přitom není ničím natolik výjimečný (atmosféra nic moc, herecké výkony průměrné, děj nepříliš sofostikovaný), ale nějak na mě zapůsobil a díky tomu si 4* zaslouží. ()

--TMO--

Doteraz neviem prečo, ale tento film ma dostal. Nepatrí k tým, ktoré by som vyhľadával, ale nejakým nedopatrením som ho začal pozerať a proste som sa na to "namotal". Vôbec mi nevadí, že to nebolo nejak extra ťažkotonážne bombardovanie temnou atmosférou, skôr musím so sklopenými očami priznať, že ma dostal akýsi podivný romantizmus, ktorý z toho filmu na mňa doliehal. Neviem, možno som mal len slabú chvíľu, alebo mám len deficit vlastných ´romantických zážitkov´, ale proste, pristihol som sa pri tom, ako neuveriteľne držím tým dvom ľudom palce a strašne túžim po tom, aby obaja prežili a nakoniec sa poriadne "políbili" a všetko dopadlo krásne. Asi som toho sladšieho v poslednej dobe videl menej, ako by bolo zdravé : ) ()

Boudyy

Má jít o typický americký rádobynapínavý slaďáček pro mladé publikum a skutečně to tak je. Děj je celkem přímočarý, jsou zde využívána snad všechna klišé duchařských hororů (mrtvý se diví, že na něj nikdo nereaguje), také jsou tam logické kiksy (celý film Nick nemůže posunout ani hrníček na stolku, aniž by nezůstal tam, kde je,, ale když jde o jeho tělo, dokáže ho najednou smýčit až na břeh) a celé to doprovází standardní "sad music" pro americké "broken hearted". Hlavní představitel, Justin Chalwin, mi byl docela sympatický (občas mi dokonce připomínal Tobeyho Maguira), ale jinak je to nic moc. Konec je hrozně natahovaný, jako správný doják pro mládež, až mě to sralo. Ale vydržel jsem, dokoukal jsem. ()

sechmet5

Dobrý nápad, jehož autoři zapomněli na logiku a neumí vyprávět. Mohl to být dobrý film, kdyby scénář měl menší revizi (stačilo by se trochu zamyslet a vypadalo by to líp) a režii v rukou někdo jiný. ()

Shadowspark

Hmm, docela zajímavý příběh. Když jsem viděl ukázky, tak mě zprvu tento film zaujal, pak jsem se na něj díval a čekal, jak se vyvine. Dost ironický kontext - osoba, která je zodpovědná za Váš stav ducha se rázem stane jedinou nadějí na návrat mezi živé než bude pozdě. Pak následuje vlna emocí, soucitu, empatie a sympatie - to mě dost dostalo, ne, že by mi bylo do breku, ale mám rád filmy, které mají citovou hloubku. Přestože ve filmu je jen jeden člověk, který cítí jeho přítomnost, také ji cítí i zvířata - kdyby ne, asi by mě ten film zaujal o malinko méně, ale konec - smutný, ale pár věcí se obrací k lepšímu. Sice ten film působí jako průměrné drama, ale musím uznat, že nápad byl dost dobrý. ()

Eywa11

Vlastne ani neviem, čo ma na tom filme púta, že si ho pozriem vždy keď naň narazím. To že chcem byť neviditeľná, to že my detičky bohatých rodičov nie sme vždy tak šťastné ako to vyzerá, Nicolasova báseň..... V noci sa rozpadnem na iskričky slnka..v noci vidím skutočnosť skrytú v žiarivej dennej lži.....ten tanec Annie, pri ktorom na nič nemyslela? ..... Neviem... ()

blackout

Myslim, ze the Invisible se zaradi na CSFD do zebricku nejrozporuplnější. Cim to bude? Kdyz se prihledne k tomu, ze film vykradal sveho evropskeho predchudce je s podivem, ze nejvetsim nesvarem filmu je scenar. Kdyz se pominou nektere nelogicnosti v deji, je to halvne vetsina postav ve filmu, pricemz u nekterych se jedna o chovani az absurdni, pricemz u Annie mi pripada jak kdyby chodila uprostred obrovskeho bludiste a hleda vychod a pak si pred poslednim zahybem prozene kulku hlavou. Nasleduje zdlouhavy zaver a..... vratime se ke kladum. Libila se kamera, totez plati pro hudbu i tady jsem neprotestoval. Co urcite nerusilo byl hlavni predstavitel a jeho herecky vykon. Takze suma sumarum na dve hvezdy? Ne, davam tri. Tri, protoze si myslim, ze film mel svoje momenty, momenty kde bylo citit emoce, ktere jsem citil i ja, rozeny cynik. Skoda, ze jich nebylo vice. ()

Konys odpad!

Tenhle remake působí v porovnání se švedským originálem, jako kaluž zvratků nejposlednějšího bezdomovce na Pražském hlavním nádraží. ()

Magneto už má režiséra... bohužel

Magneto už má režiséra... bohužel

01.05.2007

Někdy člověk kroutí hlavou, jací packalové dostávají v Hollywoodu velké příležitosti, zatímco třeba takovému Darrenu Aronofskému producenti akorát tak seškrtávají rozpočty a házejí mu pod nohy… (více)

Neviditelný Mars

Neviditelný Mars

17.01.2007

David Goyer, známý scénárista (Blade, Batman začíná), odložil pero a posadil se již potřetí do vyhřáté režisérské židle. Scénář k novému snímku The Invisible mu napsal Mick Davis (Modigliani). Film… (více)