Králové ro(c)ku

• USA Tenacious D: The Pick of Destiny (více)

Staňte se svědky zrození Králů ro(c)ku, nejúžasnější – a nejpraštěnější – rockové skupiny "ve filmu, jehož osudem je stát se nejslavnějším hudebním počinem od This is Spinal Tap ” (Pete Hammond, Maxim). Uvidíte spoustu filmových i rockových hvězd a určitě budete na konci prosit o přídavek. Onoho osudného dne se ve Venice Beach setkali JB (Jack Black) a KG (Kyle Gass) a uvědomili si, že spojením svých geniálních talentů se zapíší do historie. Když se okamžitý úspěch záhadně nedostaví, rozhodnou se ukrást legendární "Trsátko osudu”, které udělá rockovou legendu i z toho nejhoršího brnkala. Jejich výprava, střety se zákonem, ženami i sněžným mužem "vás rozesmějí tak, až vás bude všechno bolet" (Guy Farris, KXTV-TV, ABC). (oficiální text distributora)

Ricky_CZ

Dlouho jsem nezažil film, který by mi utekl tak rychle...Prostě jsem se celou dobu tak dobře bavil, že mi to ani nepřišlo...Originálně pojaté, perfektně hudebně proložené (textově dvojnásob) dílko, po kterém nemáte sice pocit obohacení, ale toho, že jste se slušně zasmáli a během "půl hodiny" zabili 90 minut :)) ()

MkSallam

Blackův/Gassův Dr. Horrible, jen s tím rozdílem že luxusní chytlavý songy s parádníma číslama spojuje dohromady jen běžná komediální "buddy" výplň. Vzhledem k vysokému stupni nářezovosti ale pár přešlapů milerád odpouštím, abych na těch čtyřech nakonec zakotvil... ()

Marys

Eh, ako, neviem, čo povedať. Občas nuda, často zábava, sem-tam až prestrelené niekam za hranicu vtipu, klasicky. Ale tak takáto hovadina len tak niekoho nenapadne. Zaujalo, pobavilo. ()

Pompaj

Jsem trošičku zklamán. Zde bych uvítal delší stopáž filmu aby se něco skutečně stalo. A méně trapných scén. Tak zabitý konec jsem vážně nečekal. Herecké obsazení nebylo úplně skvělé, Jack Black skvěle padnul, ale o parťákovi to říci nemůžu. A co vytvořili za hudbu bylo boží, vlastně si pamatuji jen Bétovena. Oproti škole ro(c)ku to bylo slabší, podstatně. 65% ()

TwoFace

U tohoto filmu jsem se válel smíchy, protože je vážně velmi vtipný a ujetý. Navíc úžasné písničky. Konečně už víme, proč jsou legendární rockeři tak úspěšní. ()

Zombi

Je to hrozná ptákovina, ale dobře se na to kouká. Pokud rock, případně heavy metal nemusíte, tenhle film pro vás asi nebude, v opačném případě je to zábavná jednohubka s dobrými rockovými fláky. Prostředek je trošku pomalejší, ale začátek a konec super. Obdivuju Blacka, že si jde za svým hudebním vyznáním a dokáže ho i procpat do slušných oddechovek. ()

Ollie235

Oceňuju nápad, provedení trochu pokulhává. Prvních 15 minut je výborných, pak to jde celé ale spíše z kopce. Samotná cesta za kouzelným trsátkem byla pro mě velkým zklamáním. Naopak potěší cameo Bena Stillera i Tima Robbinse a lepšího Satana než je Dave Grohl asi vybrat ani nešlo. ()

chalp

Vrchol Jackovej tvorby, množstvo odkazov, movie connections, camei, výborných piesni a ptákoklikov :)Nejako takto si predstavujem mainstreamovú komédiu, ktorá aj keď moralizuje, robí to len okrajovo a nesmeruje k tomu už od začiatku. ()

A. Murray

Co se týkalo příběhu tak byl dost slabý, ale závěrečný souboj v hudbě rocku proti ďáblu byl fakt cool takže dávám za 3 ;) ()

Gore

Mega zklamání. Stačí si pustit videoklipy songů Kickapoo a Beelzeboss a 90% toho nejlepšího z filmu máte za sebou. Pak už jen potěší mini roličky (číšnice Amy Poehler, bezďák Tim Robbins, prodavač Ben Stiller a zejména bubeník Nirvany a frontman Foo Fighters Dave Grohl jako satan). Parodie na Mechanický pomeranč je jako kopnutí do koulí lidem jako jsem já, kteří tuhle Kubrickovu klasiku považují za jeden z nejlepších filmů 70. let. ()

Andresito

Písničky dokonalé, za ty by si Black zasloužil metál, ale dál už zaujmou jen výstupy Tima Robbinse. Zbytek je pro mě v podstatě jen nuda bez většího nápadu. Ale jako pocta rockové hudbě je to fajn. S tím odkazem na Mechanický pomeranč si ale mohl někdo víc pohrát. 60% ()

Blue.Shark

Parádní komedie, která si určitě zaslouží místo v povědomí všech lidí se zvláštním smyslem pro humor (jako jsem já). Vyskytují se zde písničky s opravdu nic neříkajícími texty, ale zato se skvělými kytarovými riffy. Tenacious D opravdu válí a vlastně se divím, že o Jacku Blackovi není moc slyšet. Má skvělý hlas a s kytarou to očividně umí, stejně jako parťák Kyle Gass. A zpět k filmu: děj nebyl nijak převratný, ale ty muzikálové části byly fenomenální. Smíchy jsem umíral třeba i nad takovými detaily jako změna JBho trika na jakési kroužkové brnění během vteřinového střihu :). 4* si určitě zaslouží a určitě mě rozesmál o 100% více, než takový Get him to the Greek. ()

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf

Zemřel zpěvák a herec Meat Loaf