Den poté, co dostanou slovo, že za dva týdny pojedou domů, je skupina vojáků z města Spokane napadena v iráckém městě. Po jejich návratu domů do Států sledujeme čtyři z nich - chirurga, který viděl příliš mnoho, učitelku, která je matka samoživitelka a která při útoku přišla o ruku, pěšáka, jehož nejlepší přítel ten den zemřel, a vojáka, který znovu a znovu prožívá okamžik, kdy zabil civilistku. Každý z těch čtyř se vrací domů změněný, každý má pocit vykořenění. Skupinová terapie, služby veteránům, váhavá gesta rodiny a kolegů, a také pravidelné retrospektivní záblesky udržují válečnou frontu v jejich myslích. Jsou zlostní, nedůtkliví a výbušní: může válečník nalézt doma klid? (Filmbox)

Ridick

priemer s 50 centom ako lakadlom, avsak velmi zlym... snimok ponimajuci o post traumach z iraku je remeselne zvladnuty, no napriek tomu nudi a je nevyvazeny. vid zaciatok a potom klesavu tendenciu...50% ()

radektejkal

Přestože jsem už jednou tento film odmítnul (nepřekonal jsem těch prvních osudných 15 minut), nyní jsem ho přijal; jsem už týden nemocný, a jak je známo, cizí deprese (velké) mírní vlastní (malé). Film se sice snažil tvářit neutrálně, ale optimismus z něj trčel jako sláma z bot (samozřejmě sedláckých, nikoli vojenských). Tři ku jedné v úspěšnosti řešení  je celkem dobrý poměr, horší je to bez poměru: počet zraněných US vojáků: 300 000 jen ve válkách  v Koreji, Vietnamu, Afganistánu a Iráku (snad jsem to dobře spočítal), by (dle filmu v daném poměru znamenalo dalších 100 000 mrtvých. Jedním z oněch tří případů je i řešení Pavla Bäumera dle knihy "Na západní frontě klid" (návrat na frontu, kam stejně musel). Pokud by náš Američan propadl německé romantice bylo by to už půl na půl. Pokud člověk není vyloženým psychopatem, platí tu prostá karlo-krylovská slova: Co mi tu říkáte, že šel bych zas, rád?.... Pokud mi dovolí vybudovat na Veselíčku bystu či dokonce sochu Neznámého vojína, určitě se tam tento nápis objeví. ()

Jino

Nic moc, smysl vzniku tohoto filmu je mi velkou záhadou. Pro amíky je to zřejmě povinnost, ale mě to přišlo jako podprůměrné drama o celoživotním dopadu války na bývalé vojáky. 30% za ten dobrý začátek. ()

Biggy

Musím přiznat, že film má svoje kouzlo a pokud by se ještě dodělal trochu děj a změnil rešisér, tak by to podle mě mohl být slušný 80ti procentní trhák. Škoda, že to tak nevyšlo. ()

tom88

Slabšia a neprepracovaná dráma o osudoch vojakov, ktorý sa vrátili do svojho rodiska a nevedeli sa zaradiť do bežného života. Priemerná filmárčina, priemerní herci. Chvíľami až moc amatérske zábery bez atmosféry a emócií. S postavami sa asi len tak nestotožníte. 52% ()

dr.fish

Myslím, že je hrozně těžké a hlavně nevděčné točit takové filmy jako je tenhle. Válku můžeš začít kdykoli, ale nikdy nevíš kdy a jak opravdu skončí. Machiavelli je citován v epilogu filmu, jehož hrdinové jsou frustrovaní navrátilci z bojů z Iráku. Válka v Iráku neměla jednoznačnou podporu ve světě a ani v USA. Častokrát jsem přemýšlel jak to ti kluci měli těžké, když se vrátili domů a vlastní lidi je měli za vrahy. No tady to máme zfilmované se vším všudy, možná trochu víc patosu a patriotismu než bych chtěl, ale pořád ještě v mezích únosných. Řada momentů k zamyšlení, i když místy není co vyprávět. Ono jak taky vyprávět o člověku, který je prázdný a nic momentálně necítí....60% ()

Ryuuhei

Je to film o tom, jaké následky zanechá válka na vojácích a jak se někteří s traumaty vlastně nikdy nevyrovnají, ne film o válce jako takové, což tu někteří zjevně nepochopili. Děj se zaměřuje na celkem tři lehce provázané osudy a i když není kdovíjak zábavný a místy působí laciným dojmem, svůj ústřední námět prezentuje nadprůměrně. Osobně mi nedělalo problém se do postav vžít, byť houby vím, co to je válka a jaké to je vyrovnávat se po návratu s vnitřními démony, které tam jedinec snadno získá. A jsem za to vlastně rád. /// Viděno na Prima MAX s českým dabingem. ()

venison

I přes výborné obsazení a rozhodně aktuální téma vyzněl film do ztracena.. Přespříliš nudné na to, aby mohlo být kvalitní.. ()

jitrnic

Solidní pokus vypořádat se s válkou v Iráku. Scénář je sice strašně předvídatelný a dost klišovitý (opět zvítězí rodina, źodpovědnost a podobné ryzí hodnoty), na druhou stranu ovšem obsahuje velice slušné dialogy a alespoň pokusy o plastické vidění problému. Herecky film zcela jednoznačně táhne Samuel L. Jackson, ostatní herci jsou bohužel sotva poloviční. Obsazení a herecký výkon Jessicy Bielové je jeden velký úlet. Jak už napsali mnozí přede mnou, úvodní scény z Iráku jsou opravdu vynikající a už kvůli nim a Jacksonově výkonu stojí film za zhlédnutí. ()

Jigsaw88

Velice málo zdařilé válečné béčko, jedna hvězdička je za Samuela L. Jacksona a jedna za rapera 50 Centa, vic si tento film nezaslouží, tento film bych zařadil do kategorie jednou a dost ()

ArdathBay

Je to agitka, není to agitka. "Home of the Brave" si nemůže vybrat a tak to není ryba ani rak. Na jednu stranu ukazuje ošklivost války, na druhou Brina Presleyho, který v "céčku" (promiňte ten žargon, ale byl jsem také na vojně) hledá nějakou identitu, protože v obchodě se zbraněmi, kde pracoval už ho šéf nezaměstná a nenachází ji, jen to v čem je dobrej, jak říká. Dělat svou práci tj. válčit. 50 cent (bez leukoplasti na ksichtě) má napsanou postavu poměrně hloupého černouška, kterému rupne v zádech i kouli (jako hlavě). Nejzajímavější a nejvíce realistická je postava lékaře , kterého zahrál Samuel L. Jackson. Jessica Biel je sice krásná žena, ale postavu vojandy jsem jí neuvěřil ani za mák. Celkově mám pocit , že slyším šustit papír a to není dobře. ()

Kuny27

Asi chápu, co chtěl film říci a jakou informaci chtěl předat. Tak nějak kapku Rambo a jeho odstrčení ze společnosti. Stejné emoce. První čtvrthodinka byla bombová, užíval jsem si ji, ale byla to obrovská předehra ubohému pokračování. To, co by se dalo natočit kratšeji za rozplizlo do 100 minut. Ale jako jinak jsem si to celkem užíval, jen mi to přišlo dlouhé. Opravdu veliká parádní předehra! Začátek doporučuji. Zbytek bych postrčil stranou. ()

dopita

Na začátku trocha sterilní akce a pak už jen zdlouhavý drama o traumatech z války. Jedinej klad je Samuel L. Jackson a to ještě jen občas. Proč bere Christina Ricciová štěky v takových blbostech je mi záhadou. ()

Milodar

Občas jsem byl rozněžnělý a nešťastný nad mizerným osudem teď již zbytečných hrdinů, podobně jako u 256.dílu Manuely, když umřel nevlastní strýco-syn. I když se film nepovedl, tak tématicky není o rozbředlých kravinách jako spousta lepších filmů pro děti i dospělé. Scény s amputovanou rukou krásky se mě opravdu dotkly, byť šlo jen o plast. ()

Jayem

Tento film začína síce podobne ako Black Hawk Down ale rozhode tak nekonči. Film vyjadrujúci osobné trauma vojakov z Iraku po návrate domov. Mňa osobne zaujal aj ked mohli detailnejšie rozobrať jednotlivé postavy. ()

filipvrbik

Válka z jiného, a podle mě správného, úhlu... Čtyři váleční veteráni se vrací z války v Iráku a to pravé peklo je teprve čeká doma - nikdo je nechápe, mají zranění, traumata.... Velmi zajímavý film, který se logicky moc nelíbí, protože říká pravdu a neoslavuje válku, jako něco skvělého - naopak ukazuje jak je válku zničující i po návratu domů...80% ()

Období sklizně právě začalo

Období sklizně právě začalo

16.01.2007

Konání čtyřiašedesátého ceremoniálu oceňování filmových tvůrců formou Zlatých Glóbů má pořadatel Hollywood Foreign Press Association úspěšně za sebou a my plníme svůj včerejší slib přinášíme pro vás… (více)

Nominace na Zlaté Glóby

Nominace na Zlaté Glóby

15.12.2006

V úterý jsme vám přinesli předběžný odhad nominací na Zlaté Glóby tak, jak je viděli kritici z New Yorku, Washingtonu, Los Angeles a Bostonu. Dnes tu pro vás máme oficiální seznam kandidátů na toto… (více)