Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu

Nancy Drewová: Záhada v Hollywoode

Thriller / Krimi / Rodinný

USA, 2007, 95 min

• Lhurgoyf

Keď sa chce, aj detský film dokáže byť zaujimavý pre dospelého diváka (The Goonies, E.T., či žánrovo podobný Young Sherlock Holmes and The Pyramid of Fear). Táto vec je však ich protipólom. Nancy Drew je mladá detektívka, ktorá rieši zapeklité prípady a záhady na ktoré nestačí miestna polícía, ani oddelenie X-Files. Táto trochu naivná Dušínovská postava ako vystrihnutá zo 60 rokov (avšak používajúca iPod a MacBook), sa vo veľkomeste stretá s dravým svetom dnešných teenagerov. Z tohoto stretu potom vyplýva základný humor filmu, balancujúci na pomedzi hlúposti, detinskosti a naivity. Pokiaľ vám však po dome behá predpubertálna dcéra (najlepšie do 12 rokov), dovolím si film odporučiť. Vy to vďaka krátkej stopáži prežijete a decko dostane priame a jednoduché poučenie do života "je dôležité byť sama sebou". Ostatní ale ruky preč preboha!(31.12.2007)

Kdybych chodil na ZŠ, tak jsem se asi právě zamiloval .. konečně mladá hrdinka, která je chytrá, pohledná, šikovná, ještě nevinná a nemá obarvenou palici, nalakovaný nehty, tetování - nevypadá zkrátka jako kurvička … to má mé velké sympatie a obdiv … aby snad nevzniklo podezření, že jsem nějaký pedofil .. já jsem jen táta, který kdysi s hrůzou sledoval svou milovanou dcerušku, jak přebírá životní moudro své matky – není vlastně až tak důležité co máš v hlavě, jako spíše co máš na ni …(18.2.2012)

Děcká detektivka, která víc než samotnou zápletkou překvapí Brucem Willisem v malé roli sebe sama v dokonale zbytečné a samoúčelné scéně z natáčení dobové detektivky. Scéna, ve které si roli nervózou stiženého režiséra střihl Adam Goldberg, měla asi reflektovat původ hlavní postavy - mladá amatérská detektivka z románů první poloviný 20. století - ve filmu je ale zakomponována tak nahodile, že to spíš svědčí o využití možnosti mít ve filmu Willise za každou cenu (to samozřejmě docela chápu). Hudba: Ralph Sall 50%(13.7.2009)

Našel jsem film svého života! Tedy, našel bych ho, kdybych na něj narazil o několik let dřív. Tenkrát by to bylo bez diskuzí jasných 5*. Bohužel, s věkem roste moudrost, takže se na celkový výsledek už dívám dospělejším okem, které už nedostatky a ve velké míře vyloženě trapné scény nepřehlíží. Ačkoli bych chtěl, přes tři hvězdy se přehoupnout nemůžu. Ani kvůli Robertsovic neteři.(26.4.2015)

"Myslím, že nadání pro vyšetřování, je atraktivní ženskou kvalitou." Pokud podobnou větu vypustí z dutiny ústní dvanáctiletý cvalík, tak něco není v pořádku. Asi to bude to, že hlavní detektivka, školačka a koláčová úplatnice v jednom, je příliš mladá na to, aby se to celé dalo brát vážně. Na druhou stranu jsem zaznamenal několik poměrně vtipných okamžiků a to přesto, že malý ani holčička jsem nikdy nebyl.(16.3.2016)

• - Bruce Willis si zde střihl roličku hlavního herce v detektivce z 50. let, do jejíhož natáčení se Nancy Drew nechtěně připletla jako komparz. (HappySmile)

• - Po tom, ako Nancy ukradli topánky, môžete si veľakrát všimnúť, že ich stále nosí. Taktiež na konci filmu, keď vidí svoje ukradnuté topánky na stole zlodeja, také isté má práve obuté na nohách. Takže sa vo filme objavili minimálne tri páry tých istých topánok. (martin1m2)

• - Na začátku filmu kamera zabírá zblízka knihovničku. Všechny knihy v ní obsažené jsou knihy o Nancy Drew. (HappySmile)