Nancy Drew: Záhada v Hollywoodu

Nancy Drew

Nancy Drewová: Záhada v Hollywoode

Thriller / Krimi / Rodinný

USA, 2007, 95 min

Kdybych chodil na ZŠ, tak jsem se asi právě zamiloval .. konečně mladá hrdinka, která je chytrá, pohledná, šikovná, ještě nevinná a nemá obarvenou palici, nalakovaný nehty, tetování - nevypadá zkrátka jako kurvička … to má mé velké sympatie a obdiv … aby snad nevzniklo podezření, že jsem nějaký pedofil .. já jsem jen táta, který kdysi s hrůzou sledoval svou milovanou dcerušku, jak přebírá životní moudro své matky – není vlastně až tak důležité co máš v hlavě, jako spíše co máš na ni …(18.2.2012)

• JohnCZ

Cameo Bruce Willise potěšilo, ale jinak je to strašlivě, strašlivě naivní a přehnaně dokonalé a vyparádičkované. Místy to mělo atmosféru a byla tam vidět snaha o dobrou detektivku, ale všechno to dobré bylo neustále zazdíváno snahou zavděčit se malým dětem a díky tomu mě film místy bavil a místy strašně vytáčel. Ale to asi byla daň za to vidět Emmu Roberts v pyžamu... Howgh!(4.1.2013)

• choze

Nejnovější celovečerní adaptace oblíbeného dívčího čtiva ze 30. let od fiktivní autorky Carolyn Keene o záhadami a jejich vyšetřováním posedlé teenagerce Nancy Drew. Ta se dočkala hned čtyř filmů už na konci 30. let v produkci Warner Bros. a následně dvou seriálů (1977, 1995) a televizního filmu (2002) pod křídly ABC. V ZÁHADĚ V HOLLYWOODU se Nancy (v podání Emmy Roberts, dcery Erica Robertse a neteře Julie Roberts) pohybuje v současném světě a využívá moderní techniku, sama ale zůstává přemoudřelou a přeslušnělou samostatnou dívenkou ze 30. let respektující dospělé autority, s jejím starým oblečením a legračním autíčkem. Pro dospělého se film potácí mezi trapností (infantilní humor, neživotné figurky místo postav) a nudou (průhledná detektivní zápletka) a nepěkně podceňuje i svou cílovku, která ale bude zřejmě i tak spokojena.(28.4.2008)

• Lhurgoyf

Keď sa chce, aj detský film dokáže byť zaujimavý pre dospelého diváka (The Goonies, E.T., či žánrovo podobný Young Sherlock Holmes and The Pyramid of Fear). Táto vec je však ich protipólom. Nancy Drew je mladá detektívka, ktorá rieši zapeklité prípady a záhady na ktoré nestačí miestna polícía, ani oddelenie X-Files. Táto trochu naivná Dušínovská postava ako vystrihnutá zo 60 rokov (avšak používajúca iPod a MacBook), sa vo veľkomeste stretá s dravým svetom dnešných teenagerov. Z tohoto stretu potom vyplýva základný humor filmu, balancujúci na pomedzi hlúposti, detinskosti a naivity. Pokiaľ vám však po dome behá predpubertálna dcéra (najlepšie do 12 rokov), dovolím si film odporučiť. Vy to vďaka krátkej stopáži prežijete a decko dostane priame a jednoduché poučenie do života "je dôležité byť sama sebou". Ostatní ale ruky preč preboha!(31.12.2007)

Našel jsem film svého života! Tedy, našel bych ho, kdybych na něj narazil o několik let dřív. Tenkrát by to bylo bez diskuzí jasných 5*. Bohužel, s věkem roste moudrost, takže se na celkový výsledek už dívám dospělejším okem, které už nedostatky a ve velké míře vyloženě trapné scény nepřehlíží. Ačkoli bych chtěl, přes tři hvězdy se přehoupnout nemůžu. Ani kvůli Robertsovic neteři.(26.4.2015)

• - Kresby, které se objevují za koncem filmu během titulků, jsou velmi podobné ilustracím v původních knihách. (HappySmile)

• - Bruce Willis si zde střihl roličku hlavního herce v detektivce z 50. let, do jejíhož natáčení se Nancy Drew nechtěně připletla jako komparz. (HappySmile)

• - Když si Nancy prohlíží tituly filmů, ve kterých hrála Dehlia Draycott, většina z nich jsou názvy knih o dobrodružstvích Nancy Drew. (HappySmile)