David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

Hanys_

Nevěřil sem tomu, že to může být až tak špatné. Ale je to tak. Tenhle snímek vyšumí rychleji, než stačíte vypnout přehrávač. 3/10 ()

cab

Ve prospech tohoto jinak nepochopitelne odbyteho akcnaku mluvi kratka stopaz a neustale deni stridajici nekolik pusobivych lokaci. Horsi uz je to s vetsinou hercu, mimo (Jamie Bell) a detskych predstavitelu, kteri nemaji co hrat a logikou, kterou se je zbytecne zabyvat, nebot by vam zkazila cely zazitek. Film mel velky potencial, navic sliboval hodne diky trailerum, tudiz slo z nej vymacknout daleko vic, ale bohuzel ztroskotal nekde v polovine sve cesty stat se adorovanym spektaklem. Lacina prohra 60% ()

Ripley

Limane Limane!!!Tak moc se mi líbil film The Bourne Identity a docela i Mr.And Mrs. Smith,ale co bylo tohle?!Strašný scénář.Film je prakticky bez děje.Jen se tam stále Christensen teleportuje sem a tam a navíc tak nudně a nezajímavě,že to považuji za veliký problém,jelikož na teleportaci hlavního představitele film stojí.Ano bohužel jen na teleportaci.Zlatej Anakin Skywalker!Ten uměl lepší kousky:-)Rachel Bilson je ve filmu zbytečná.Zajímavý byl jen druhý jumper,který zastínil i samotného Samuela.Nicméně film je to opravdu nudný a zbytečný.No tak dobře...líbil se mi piknik na hlavě sfingy v Gíze. ()

Pussycat18

Mám pocit, že režisér vzal kameru, čtyři jakž takž herce a vydal se s nimi na nechutně drahej výlet kolem světa, při čemž využil příležitosti a natočil několik málo akcí, ze kterých dal do kupy 80ti minutový film. Téma je velice zajímavé, začátek vypadal zatraceně dobře, začala jsem se těšit na vynikající podívanou, ale bum, zásek, konec...nicneříkající hopsání z místa na místo (moc hezké koloseum, ale ne že bych ho už někdy někde neviděla...).Alespoň že pobavil hezkými, nicméně nijak vyjímečnými efekty :-).Ve zkratce: jeden šikanovanej klaďas, kterého nechal scénárista zbohatnout sympatickým vykradením banky, jeden bububu záporák, kterej vede protiskokanovské hnutí už od středověku, jedna vokurka s hezkou tvářičkou, která ale neměla moc šancí ukázat se v dobrém hereckém světle a spousta a spousta scenérií, které člověk vídá den co den na "dvojce" v dokumentech. A jedno velmi, velmi dobré ale velmi nešikovně provedené téma jumperství! ()

Giggs

Napad dobry, no veľmi slaba realizacia. Všetko to bolo take bum, bum na rychlo, čo je škoda, lebo potencial by tam bol. ()

eagle-eye

Mě to tak přijde, jako by někdo, koho lidi na csfd obdivují, napsal svoje hodnocení prv a ostatní ho kopírují či lehce zaměňují, aby se jako neřeklo. Jumper, je pro mě prototyp popcornového filmu, u kterého vypnu mozek, příjemně uteče, spolehlivě pobaví a trošku připomene zeměpis...;-) Souhlas s tím, že Bell je výreznější, jenže taky má úplně jinou roli a postavení v příběhu, Christensen hraje spolehlivě to co má. Floutka, který se jen tak poflakuje, neumí vyznat holce lásku atd. atd. Jackson pak jako chytač Jumperů je na druhou stranu výrazným protihráčem. Těším se na další díl, pokud bude. ()

AngiS

Hop sem.. hop tam.. sem .. tam.. a zase zpatky.. Nojo.. Takovýhle život by se mi celkem líbil :D A Hayden je sakra sympaťák :P 55% ()

dopita

Zápletka je fajn, ale je hodně nevyužitá. Doug Liman asi počítá s pokračováními. Jinak je to spíš blbina pro mládež. V patnácti by se mě to asi hodně líbilo, dneska mě to už mírně nudí. ()

rapstorm

Myšlenka skokanů a paladinů je docela dobrý nápad! Jenomže, tak dobrý nápad byl docela zazděn. Myslím si, že se z toho dalo udělat daleko více, rozvést to. Několikrát jsem si kladl otázky, proč to, proč zas tam to, atd. Tolik nezodpovězených otázek. Ale i tak musím podotknout, že se mi to docela líbilo. ()

Paity

Jumper je opět ukázkou toho, jako dokáže Hollywood promrhat potenciál zajímavého příběhu, či myšlenky. Stejně jako npříklad u Já, legenda, se dalo i u skokana rozvinut příběh daleko více, než jen vbše točit okolo neposlušného hocha, který objevil, že má nadpřirozenou schopnost. ()

Zik2

Je pravda, že měl film jistý nápad, ale zpracování je velmi slabé. Místy na můj vkus příliš velká slátanina. Když hlavní postava zjistila (už nevím, jak se ten člověk jmenoval), že jeho matka je paladinka (LOL!), docela jsem se bavil, ale ne tak, jak asi tvůrci filmu zamýšleli. ()

jasiska

Film mal dobrý nápad. Tým sa na ňom všetko dobré končí. Veľmi povrchný dej, chabý scenár a absolútne nedotiahnuté postavy. Viem si predstaviť, že pri inom spracovaní by to mohol byť vééľmi zaujímavý film, ale takto nedosahuje ani priemer. ()

shimpy(CZ)

Nevím proč většina dává 2 - 3 hvězdičky, je to samozřejmě věc názoru. Ale podle mě jde o docela povedený film, byť s primitivní zápletkou, a hrozným Samuelem L. Jacksonem (o bílých vlasech nemluvě), ale ten nápad, a ty efekty přemísťování, to mě prostě dostalo. Nemůžu si pomoct... 4 ()

Haymar

Vynikající námět, skvělá myšlenka, bohužel opět totálně scénáristicky (nejen) odfláknuto! Zdaleka nevyužitý nápad, který měl obrovský potenciál. Představte si, že byste vzali celou trilogii "Pána prstenů" a zdrcnuli ji do 80 minut. Výsledkem by byl jen neúplný úvod + finální bitva, což by byla sice efektní podívaná, ovšem bez smyslu, chuti a zápachu! A přesně to samé je Jumper (tvůrci asi mysleli, že tolik potřebná "omáčka" bude je mrháním stopáží). Ale ať jen nehaním, příběh (dá-li se tomu tak říkat) rychle ubíhá, s Limanovou režií sem problém neměl i obsazení bylo slušné (v čele s již standardně dobrým, démonickým Jacksonem), celkový kredit filmu hodně zvedají povedené triky a občasné vychytávky (skoky s autem, autobusem nebo dokonce barákem). Christensen mi tam ani tak nevadil, ovšem ani nijak (coby titulní postava) nevyčnívá, prostě tam jen JE - záchrana reputace "Skokanů" tedy vesměs zbyla převážně na Bellovi... S přimhouřením obou očí - slabší průměr! ()

vodafone

Souhlasím s beran-ek čekal jsem více... minimálně aspoň aby děj byl rozvláčnější osmdesát-osm minut, pro tento skvělí nápad na film je pro mě opravdu málo.. Tři hvězdy za nápad a za skvělé efekty. ()

Radim

Na základě těchto recenzí jsem čekal katastrofu, ale až tam moc hrozné to nebylo. Pokud pominu dřevěného Christensena, pár nelogičností a příšerný závěr, celkem jsem se bavil. Potenciál v každém případě nebyl naplněn. Hodně slabá 4. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)