David Rice jako patnáctiletý žije v Ann Arboru v Michiganu, kde se zamiluje do své spolužačky Millie a dá jí skleněnou sněhovou kouli jako dar. Jejich spolužák, Mark Kobold, Davida šikanuje, vezme mu skleněnou kouli a hodí ji na zamrzlou řeku. David jde na řeku, ale propadne se pod ním led. Proud ho táhne pod ledem, ale najednou se ocitá v místní knihovně, a objeví tak svou schopnost „skákat“ neboli přemísťovat se v prostoru z jednoho místa na druhé během okamžiku. Ohromen svou novou schopností opouští svého násilnického otce a uteče z domova. O osm let později již dospělý David žije na vysoké noze díky tomu, že „skočil“ do bankovního trezoru a ukradl velké peníze. Jednoho dne ho v jeho bytě přepadne Roland Cox, což je velitel Paladinů, tajné společnosti náboženských fanatiků. Ti si slíbili, že vystopují a zabijí všechny „skokany“ (jumpery), protože jejich chování berou jako rouhání. Takové schopnosti, jaké mají jumpeři, má mít pouze bůh... (TV Nova)

sahe

Smysl natočení tohoto filmu mi asi unikl. Určitě u toho nezůstanete dřepět s otevřenou pusou... prostě jen taková blbost. ()

VanTom

Teleportace je děsně "kůl", takže film o floutcích ji ovládajících musí být automaticky taky takový, no ne? Některé skoky a finty vypadaly fakt efektně (dvoupatrový autobus), jen ten osekaný příběh s nakousnutým pozadím letitého boje mezi Skokany a Paladiny vůbec neměl co nabídnout. Kinetická akce pro kluky sice ještě ušla, ale té instantní romantice pro něžnější polovičky chybělo vše (aneb nejneuvěřitelnější schopnost Haydena spočívala v tom, že se do něj jeho platonická dětská/školní láska osudově zamilovala po pěti větách, přestože se předtím osm let vydával za mrtvého, a za pár hodin už letěli na líbánky do Říma). 5/10 ()

blackJag

Po AGENTU BEZE JMÉNA a MR. a MRS. SMITH jednoznačné zklamání. Jde vidět, že nějaké peníze ve výpravě a tricích jsou, ale námět je trestuhodně nevyužit, děj se potácí ve zmatených epizodkách a i jindy tak jednoznačný Jackson neví, kudy kam. Režisérův schopný akční rukopis tušíme jen v náznacích a mladý herecký pár je zoufalý jako hlemýžď bez ulity (v kontextu s tímto slouží herecký výkon Jamiemu Bellovi ke cti). Přítomnost postav Rookera a Laneové (rodiče) je naprosto zbyteční a to tu mluvíme o 88 minutové stopáži! Historický základ a mystika je tu jen slovně nadhozena a přitom flashbacky tohoto typu by byly filmu výrazně nápomocny. II Scénář: David S. Goyer, Jim Uhls, Simon Kinberg (adaptace stejnojmenné knihy amerického spisovatele Stevena Goulda). 50% ()

Guzo

Jumper začíná příhodou malého chlapce, jak se při tonutí teleportuje do knihovny aniž by věděl, že něco takového dokáže. Divný začátek.. Celkově teleportování v tomhle filmu bych řekl, že není úplně ideálně natočené, chtělo by to něco víc. Ovšem pokud se mi něco nezdálo na začátku, konec není o nic lepší, nezáživný, rychlý, žádný zvrat ani nic takového, nic nevysvětleno (např. něco o tom, jak se jeho matka dostala k práci, nebo jak teleportování funguje atd., prostě nic). Ovšem ta zbylá-akční-část filmu je výborná, rozhodně jsou odchyty jumprů skvěle natočené. 3* ()

huli601

Námet možno celkom dobrý, ale to spracovanie!!!!! Nemám slov úplne o ničom a ten koniec... no hrôza . Mám veľmi rád sci- fi filmy, ale toto je úplne o ničom. Tento film už hádam ani nemohol byť horšie spracovaný. 2 hviezdičky max. :D ()

Mr.Dogman

Na tento film jsem se těšil, pro jeho téma - teleportování. Proto jsem si ho taky půjčil. Teleportování se mi dostala mnoha, takže jsem byl rád. Rád jsem byl taky za zmínky o Praze ;).Plus je také poměrně dobrý herecký výkon Haydena Christensena. Dobrá ironie je ta, že na DVD je napsané akční film roku, ale akce byla podle mě právě ta největší slabina. ()

Bagr_007

Ano, je to hloupé, ukecané a nikdo si na ten film za pár nevzpomene. Ale některé akční scény, kterých je mimochodem nehorázně málo, byly docela fajn. Netvrdím, že by snesly srovnání s předešlými filmy Limana, ale nenudil jsem se. 50% ()

Ichabod

Christensen má u mne stále dost kreditu, takže tenhle nehereckej projev mu z něj prostě strhnu, ale ten negr mne už začíná srát (Spirit, TOHLE, co bude příště???). Liman zachraňuje co se dá, scénář je ale absolutně tragickej. Pokračování s Kristen Stewart je na cestě? Hmm tak snad to bude lepší. Znovusledovatelnost tohohle filmu je prakticky nemožná. ()

drackula

Jednorázová popcornovka bez hlbšieho významu a s plytkým príbehom, ktorú zachraňuje najmä prijateľná stopáž. Diváka bude určite viac ako samotné dianie zabávať pohrávanie sa z myšlienkou - "Čo by som robil ja, ak by som mal také schopnosti?" 60% ()

Ravi

Tenhle film je jako padesátikoruna, kterou najdete. Představíte si, co všechno by se za ni dalo koupit a pak ji hodíte naplocho do vody a ona udělá jen jednu nebo dvě žabky a konec. Tak nějak bych to charakterizoval. Ale vidět Haydena Christensena hrát je svátek, takže dohromady 50% = 2+/5 ()

MiGi87

Ne nejoriginálnější ale ani nejhorší film, takový průměr, našel jsem ho na csfd když jsem si osekal výběr na novější scifi a nezklamal, dvě cesty vlakem do a z Ostravy utekly podstatně rychleji. Dávám za tři *. PS: Jenom ještě komentář k popisu filmu - "organizace zvaná Paladin", to je pěkná blbost, prosté "řád tzv. paladinů" by bylo o dost lepší, popř. přeformulovat celou větu, vždyť to, že paladin je anglický výraz pro jakéhosi "božího vojáka" ví snad každý už od dob starého dobrého Warcraftu 2. ()

Kosmik 1

Jak napsal uživatel packa, asi už jsme z jiné cílové skupiny. :) Tím to asi bude, proč i já dám tak slabé hodnocení... tohle jde naprosto mimo mě. U některých filmů stále nechápu, proč se vlastně točí. Tohle se má zarazit už v samém začátku, jde totiž o neskutečné plítvání peněz. 25% (za snahu a odvahu s tím vyjít na světlo) ()

Autogram

Sci-fi myšlienka dobrá, ale prevedenie slabé a príbeh zbabraný. Keby to aspoň nejako zachránilo vyvrcholenie, ale (SPOILER) žiadne nepríde. ()

KASUGI

Svižná zábavná jednohubka, která mi v podstatě splnila jedno zde vyslovené přání: filmu X-MEN Dark Phoenix jsem spílal, že místo Jean Grey měli tvůrci raději věnovat sólovku Quicksilverovi, nebo Nightcrawlerovi a ejhle, dočkal jsem se alespoň touto formou. Pecka to není, ale jednou zaručeně pobaví i s příslibem pozdějšího opětovného zhlédnutí. Zdejšímu hodnocení nerozumím, ale chápu jak to tu chodí. Pastýř dá dvě hvězdy a zdejší ovečky se můžou posrat se stejným hodnocením, aby se náhodou před pastýřem neztrapnili. Jakože co? Že je to skutečně špatný film?  Jistě, je to pouze jednoduchý výplach, a nějaké mouchy a kiksy to má, ale pořád je to samostatný film, který na rozdíl od slavných frančíz není svázaný nějakými léta budovanými pravidly a proto je jeho občasná hloupost odpustitelná. Na rozdíl od teplého androida vyrábějícího velikonoční vetřelčí vajíčka, nebo terminátora, co se po splnění úkolu rozhodne prodávat závěsy s motýly, hodnoceno kdysi v červených barvách. No comment. ()

silent cut

Dejme tomu, že je tohle první řada trilogie a mělo by to tedy být jako první Raimiho Spiderman... Tak to se jakž takž povedlo uvést do děje a nezahodit vůli diváků počkat si na druhý díl...hmm... Velice odvážné, pokud je to záměr. Šance tu jsou a Matrix se po geniálním začátku proměnil v obludného filozofujícího mudrce, který se na konci trojky promění v mýdlovou bublinu... Dejme tomu, že Jumper to bere od konce... konec konců se umí telešportovat... Zatim... ()

Pit

Pre mňa zase jeden len s tých efektných filmov, ktoré po chvíľi spylnú v dave ostatných. Ničím extra. Efekty pekné, schopný nápad, ale to je asi tak všetko. Pravdupovediac, čakal som viac. ()

P1tr

Nemůžu si pomoct ale mě se Jumper líbil. Po trailerech jsem čekal pecku, po prvních reakcích propadák. Nakonec po shlédnutí převládl můj pocit z trailerů. Snímek mi příjemně odsýpal a ačkoliv se nejedná o herecký/scénaristický příklad dokonalosti, na nenáročnou trikovou zábavu to stačí. Navíc když se po boku obstojného Christensena objeví S.L. Jackson, výborný Jamie Bell a překrásná Rachel Bilson. Pokud nebudete čekat příliš, dostanete ucházející zábavu, která uteče jako voda a velice dobře se na ní kouká! ()

Blackberry

"This is some kind of Sixth Sense, shit?" Ó, aký vie byť niekedy marketingový ťah plytký. Mesto za mestom, krajina za krajinou, miesto za miestom ... "Trochu Ti tečie krv." Trailer skutočne obsahuje najlepšie scény z filmu a jediné, čo si môžme z filmu vziať je hláška: "There are always consequences." Neubránim sa dojmu, že je to asi najrýchlejšia spapaná popcornovka akú som kedy videl, i keď nepopieram, že tých pár akčných scén, namelírovaný S.L.J (hrajúci v čoraz slabších filmoch) či vychýrené svetové must seen places (s úsmevnou vložkou Čečensko, kde tvorcovia zjavne nečítajú správy z Európy) ma na tú chvíľku nepobavili. Tak neviem, dve hviezdičky sú málo? ()

JančiBači

Zaujmavý nápad.Limanová režia je hravá, akčná a je radosť pozerat na niektoré scény. A to je asi aj všetko. Deravý scenár film predurčuje pre deti a mládež, pre staršie ročníky,nuda.No,pre deti do 15 rokov uplne idealne. S.L.Jackson ma neprekvapuje, pretože už dlho som ho nevidel v dobrom filme.Neviem z akeho dôvodu zobral tuto postavu, ktorá je úplne "debilná" - paladin, ktorý vraždí Jumperov, len preto,že nemožu mat takú moc akú majú .Dost nezmyselný dôvod ktorý moc nereže..Zbytočná postava, zbatočná záplatka. Tiež ta dievčinka tam je o ničom. Osobne by som vyhodil romantickú liniu a pribeh postavil na hre na mačku a na myš..Urobil by som z toho temný thriler. ()

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

Youtube chystá vlastní seriálový obsah

18.10.2016

V Česku Youtube Red ještě nemáme, v Americe, Austrálii, Mexiku a na Novém Zélandě už si ale vylepšenou verzi Youtube užívají skoro dva roky. Správně tušíte, že se jedná o placenou službu bez reklam a… (více)

Karlík a továrna na mrtvoly

04.03.2012

Další Tři mušketýři

Další Tři mušketýři

05.04.2010

Úspěch Sherlocka Holmese přinutil studio Warner Bros. pátrat po dalších klasických námětech, které by bylo možné zpracovat podobně osvěžujícím způsobem a přiblížit je současnému publiku. Jedním z… (více)