Sgt.Pepper

Adam Sandler mi zajel hluboko pod kůži a velice mě dojal jak jeho příběh tak herecký výkon..emoce jsou podávány s elegancí a v přiměřené míře..krása.. ()

divak84

první půlka podle mě nevyužívá potenciál, druhá půlka celkem solidní. zbytečně však dlouhé o 20 minut. trošku zklamaní, čekal jsem temnější zpracování u sandlera. herecké výkony samozřejmě super ale kdo by čekal něco jineho ? ()

dopita

Velmi přeslazené drama které má jednu mohutnou výhodu - nenudí. Nicméně ona přeslazenost hlavně v závěru docela sere. Adam Sandler vážnou roli bohužel moc nezvládá. ()

danielosbourne

"Já se samozřejmě také nudím a omlouvám se zda nudím i vás, ale přišla jsem vás pobavit. Nechci se koukat jak se perete, tak se prosím pojďme znovu nudit" ------ " Myslel jsem na její mateřské znaménko a na to jak všichni hoří..." --- Myslím že tohle mluví za vše. Lehký humor s hluboce emocionálním obsahem. Film nabírá správné tempo spíše až po druhé půlce, kdy přijdou na řadu psychologická sezení. Krásně procítěné drama. ()

Crackonosc

Škoda, že film ke konci trošku ztrácí tempo, jinak by to bylo na 5*. Adam Sandler mi ve vážný roli sedí víc, než v přitroublých komediích. ()

asanakis

Adam Sandler mi vyrazil dech. Film zobrazující dopady na pozůstalé po tragédii 11.9.01 a to, jak důležité může být po dlouhých letech potkat své dávné přátele. K tomu všemu brilantní herecké výkony všech zúčastněných a šikovný scénář! Jeden z mála filmů, který mi v paměti zřejmě utkví ještě hodně dlouho. ()

Ondis

Příjemnej film, ve kterým mě opět nadchl Adam Sandler. Opravdu sympaťák a překvapil mě, že dokáže takhle věrohodně zahrát i vážnou roli...Bravo! Snímek bych přirovnal ke filmu Numb, který jsem měl možnost shlédnout nedávno. Opět hlavní hrdina upadá do depresí a bilancuje se životem, jako v Numb vše dopadne dobře díky pěkné ženské:-) 75% ()

Schuldiner

Adam Sandler mě tímto velmi překvapil! Jeho jednoznačně nejlepší role!!! Hodně niterný a hluboký film... Ne, že by nebylo co vytknout, pár věcí by se určitě našlo, ale to asi nemá smysl pitvat, protože... se prostě jedná o dosti emocionální podívanou. O podívanou, která stojí rozhodně za to! ()

kobe6

Sandler tomu dal opravdu vše, ale nebylo to ono. Mám ho rád jako komika, ale toto bylo moc velké sousto. Neříkám, že to byla katastrofa, ale přec jen na tuto roli bych viděl i lepší adepty, samozřejmě bych to nedával na triko jenom jemu i sama postava by mohla být vyzobrazena trochu lépe. Navíc celý film spíše táhne don Cheadle, který byl famózní a jeho práce budou asi brzo v mém hedáčku. Rainman by se prostě nikdy nestal legendárním kdyby Cruise dával na frak Dustinovi. Oceňuji, že příběh nebyl postaven na americkém hrdinství a nesváděl vše na Muslimy. Nicméně děj sám o sobě mi přišel nic moc. Některé pasáže a reakce pro mě nepochopitelné. 75% ()

iampatrik

90% Nevěděl jsem, že Adam Sandler umí zahrát i takovou tu roli. Chtělo by to více takových filmů s ním, určitě na to má. ()

kill-tec

Ach.. Adame. To co si předvedl spolu s Donem Cheadlem bere dech. Sandler není jen oplácaný komik "B" třídy, on je také herec! Silný příběh o citlivém tématu vypráví svůj příběh na tolik dobře a přesvědčivě, že mám ten pocit, jako bych tam tenkrát stál a celý ho viděl. Tleskám ()

Kejt.lin

NENÍ TO JEN KUCHYŇ, NENÍ TO JEN LAMPA... A JÁ SE ZAMILOVALA DO CHARLIEHO FINEMANA !! .. achjo.. nejdojemnější na tom je, že tenhle film je odrážkou skutečnosti a reality..síla přátelství, životní překážky, stereotyp, nevěra, rodinná tragédie, postraumatický syndrom, odcizení, izolace, nenávist k městu... nejsou to snad problémy nás, obyčejných lidí? nejsou to ty věci, které se ostatní snaží ve stínu neochoty a nesoucitu přehlížet? ... a přece jen se vždycky najde někdo jako je zubař Alan.. A vůbec, potřebuje to snad víc slov? .. krásný + neuvěřitelnej a nejlepší hereckej výkon Adama Sandlera, kterej mě ne jednou dohnal k slzám .. ()

kornitko

Čestně se přiznám, že když jsem viděl jako hlavní postavu Adama Sandlera, tak ve mně zahlodala menší pochybnost o kvalitě filmu jako kdysi u Jima Careyho ve Věčném svitu neposkvrněné mysli. Ale stejně jako kdysi Jim Carey, tak i Adam Sandler (Charelie Fineman) mi mou pochybnost o jeho schopnosti zahrát vážnou roli vytřel zrak. Postava Charlieho Finemana je naprosto úchvatná. Jeho pohyby, mimika a výbuchy vzteku jsou prostě geniální. Být to na mě,v roce 2008 by býl oscar tvůj chlape:D. To co se stalo potom, co se se svou bolestí Charlie svěřil, bylo neuvěřitelné. Hned jsem si říkal,že teď už to bude v pohodě, klasický dobrý konec a dám tomu 4 hvězdičky, protože to byl dost dobrý film. Jenže.... Jenže někdy jsou v životě tak strašně věci, že nějaké "svěření se" žádnou úlevu nepřinese, ba naopak. Někdy jedinou možností jak se z bolestí vypořádat je "zbláznit se". Možná to bylo tím, že jsem celý sobotní den vůbec s nikým nebyl, jen sám se sebou a večer si pustil tehle film, nevím. Ale pravda je, že se mě ten film dotknul jak málokterý jiný. Ono se nestane často, že člověk večer nemůže usnout, protože pořád přemýšlí nad filmem, který zrovna viděl. ()

Piggsy

První půlka filmu je za 4 hvězdy (zábavná a nenucená tragikomedie ze života), druhá půlka je odpad (ubulený kýč, do kterého zase vesrali 11.září). Celkově za 3*, a to ještě jenom proto, že jsem dobrák! ()

peetriss

Dvojité milé překvapení, které velice rychle a s přehledem dokázalo rozbít mé dva předsudky (přiznávám se k nim), zpočátku mě od filmu odrazujících. Jsem rád, že jsem filmu dal šanci, a odměnil mě nečekaným zážitkem. Destrukce předsudku prvního: katastrofu dvojčat WTC z roku 2001 vnímám s obrovskou lítostí a smutkem, kam až může lidská hloupost zajít, soucítím se všemi. Bohužel netrvalo dlouho, a na scéně se začal rojit přehršel (až na světlé výjimky) účelových filmů, dokumentů či reportáží, které nepřicházely s ničím novým, nýbrž jejich existence byla podmíněna cílem býti dojičkou slzových kanálků. Volání o pomoc ukázalo, že to jde jinak, a přitom skvěle. Dlouho nenápadně krouží okolo jádra problému prostřednictvím postavy Charlieho a vyvolává dojem, zpočátku jemně odlehčeného, tragikomického psychologického dramatu, což je však pouze předehra k ráznému zvážnění v pokročilejší minutáži. Charlieho jednoho dne potká Alan, který se mu snaží pomoci, přesto, že dlouho nemá ani potuchy, co stojí za Charlieho trápením, svérázy a izolovaností. Z filmu se vyklubalo velmi povedené, citlivé intimní drama člověka sraženého na zem duševní ranou obrovských rozměrů, které dokázalo zapůsobit a ve výsledku i rozplakat. Destrukce předsudku druhého: nemám rád Adama Sandlera, nebo lépe řečeno: do shlédnutí tohoto filmu. Jeho hloupé pitvoření se v ještě hloupějších komediích, mnohdy zacházejících za hranice vkusu, kde ztvárňuje role infantilních hlupáků, kteří nedokáží rozesmát, mě donutily označit jej nálepkou katastrofálního rádobykomika. Ve Volání o pomoc mi však dokázal vyrazit dech - nejen, že mu role sedla perfektně na tělo, ale podává velmi dobrý herecký výkon, což mě donutilo k přehodnocení názoru, že když chce, umí být dobrým hercem, jen se soustředí na špatnou kategorii filmů a rolí, které se bohužel drží i nadále - k jeho škodě. P.S: Jen na okraj, Volání o pomoc definitivně usvědčilo televizi Nova, že je totálně mimo. Proklamovat tento film jako komedii? Bravo! ()

maslic

Pro jedince pred/v/po krizi stredniho veku idealni sonda. Nebyt nekterych scen, ktere zavanely patosem, bylo by to za ctyri hvezdy. Takhle jen tri a pul. ()

Disease

Je lepší se s tragédií vyrovat po svém, izolací? Nebo navštívit odborníky, kteří z vás opět udělají "plnohodnotného člena společnosti"? Jaký životní styl je vlastně ten správný? Silné drama a jako překvapení Adam Sandler, kterého mám spojeného jen s nablblými komediemi, ve vážné (a dobře zvládnuté) roli. ()

Beaumont07

Krásny a úprimne dojímavý film s množstvom presvedčivo zahraných postáv, na čele s dokonalým Donom Cheadlom. Pozor však, Adam Sandler nie je dobrý herec, je iba výborne obsadený. ()