Earl Brooks (Kevin Costner) právě obdržel cenu Muž roku od obchodní komory a pronáší svůj dojemný, vtipný a hlavně americký projev díků. Jen málokdo v sále tuší, co je Brooks skutečně zač. V noci se po městě pohybuje jako nekompromisní vrah, který své oběti vždy vyruší při milování a dvěma dobře mířenými ranami zastřelí. Nezůstávají po něm žádné stopy, jen těla jsou vždy naaranžována do různých pozic a vyšetřující inspektorka Tracy Attwood (Demi Moore) se nemůže dopátrat k jediné kloudné indícii. Navíc má osobní problémy nejen se svou prací, ale i s kriminálníky, které dostala do vězení a bývalým manželem, jenž jí vydírá, aby získal alespoň část jejího dědictví po otci. Brooks, výborný manažer, milující otec a dokonalý vrah je při jedné vraždě vyfotografován náhodným svědkem (Dane Cook). Ten věc nedá policii, ale na oplátku chce, aby se mohl vražd účastnit. Z téhle situace se už ani Brooks nemůže dostat zrovna lehce... Mr. Brooks je film o potlačovaných touhách a vnitřním souboji každého z nás s našimi vlastními démony. V roli Brooksova alterega Marshalla se představí vynikající William Hurt. Brooks se snaží vraždění ukončit, ale Marshall je v něm příliš silně zakotven a tak se Brooks propadá stále hlouběji. Podobně jako se inspektorka Attwoodová snaží vyrovnat s nepřízní otce, kterého zklamalo to, že nemá syna. I ona přes svůj zdánlivý klid prožívá skutečně nepříjemné období... Film velmi stroze a šokujícím způsobem ukazuje Brooksovu proměnu v monstrum a zpět. Scény vražd jsou chladné, odosobnělé, jen Brooksův prožitek je znásobován různými krátkými detaily na umírající pár. Vynikající herecké výkony všech čtyř hlavních protagonistů pak filmu dodávají potřebnou civilní a napínavou atmosféru. (oficiální text distributora)

Nšoči

Rovnýma nohama nás vtáhne film do děje, Costner svou roli na jedné straně milujícího otce a manžela a na druhé chladnokrevného zabijáka zvládá bravurně, William Hurt a jeho ďábelský smích je také skvělý, jen mi občas vadily akční scény s Demi Moore, které nebyly až tak propracované. Film má dobrou atmosféru a určitě stojí za víceré shlédnutí. ()

Barak

Docela povedený thriller a chytrý thriller se slušnou atmosférou a skvělým Costnerem, který roli chladného vraha suveréně zvládl. Naopak Demi Moore se potácela hluboko dole a to, že jí to sluší, ještě neznamená, že ví, co před kamerou dělat - drsná policajtka jí vůbec nesedla. Navíc ta vedlejší dějová větev s jejím manželem - zbytečnost. Mr. Brooks je film hodně pomalý, což dodává vyniknout atmosféře a vyvíjením se postav, ale neustále sklouzává do nudných vod - naštěstí se vždy udrží ;) Co mě štvalo asi nejvíc, byl William Hurt, jakožto Brooksovo druhá já, které jednou bylo v záběru, podruhé ne, jednou s ním mluvil, ostatní neslyšeli, pak zas si ho nevšímal.. no hrozně složité, kdo má vědět jestli si Brooks mluví jen tak do větru a nebo mluví se skutečnou osobou - ale přiznám se, že sám nevím, jak jinak bych to vymyslel lépe, takže radši skončím s kritikou v tomto směru.. :) Přestože je Brooks vrah, ve filmu moc lidí nesejme, což je škoda, nicméně film je to vcelku povedený.... (7.5/10) ()

Fulham

Je to rozhodne zajimavy film. Kevin Costner je opet perfektni a svym vykonem nezklame. No a Demi Moore? ta je porad stejne puvabna jako driv. Velice dobre obsazeny a natoceny krimi-thriller... Na postave Kevina Costnera jsem obdivoval jak je klidny... to bylo az neuveritelne, jak dokazal byt u temer jakekoliv situace klidny. Myslim si, ze se u tohoto filmu dobre pobavite a urcite se nebudete nudit. ()

JimiH

5/10. Naivní kopie Dextera, Demi přehrává, ale zbytek se ale opravdu snaží. Škoda slabého scénáře a monotónní režie. ()

Bobsenklár

Po dlouhé,dlouhé a dlouhé době, kdy jsem si myslel že K. Costner je synonymum kraviny, natočil překvapivě dobrý film. A jeho druhé já W. Hurt je setsakramensky dobrý. ()

smrtacik

Film nie je nijak geniálny ani témou, ani spracovaním, no napriek tomu je to jedno z toho lepšieho, čo som tento rok v tomto žánri zaznamenal. Kevin Costner sa vymanil z typicky akčného či romantického hrdinu a ponúka chladnokrvnú pokornosť. V kombinácii s Williamom Hurtom pôsobia ako balzam na dušu, spolu sú dokonalí herci. Ja som najviac ocenil rýchlo plynúci dej s dobrou atmosférou a s ,,milými“ prekvapeniami v deji. Záver možno vystraší a trochu šokuje, bohužiaľ ostáva akoby trošinku otvorený pre avizované pokračovania, tak uvidíme, čo sa z toho vykľuje. Pri dĺžke 120 minút je Mr. Brooks dobrou investíciou na večer strávený v kine a aj napriek niektorým klišé, či počítačovým kúzlam Earla v policajnej databáze, to bol pre mňa kvalitný thriller s výbornou rozpoltenou osobnosťou a nepochybne si nenechám ujsť aj avizované pokračovanie. Hodnotenie: 80% ()

Torgal

Keby som nevidel Dextera, tak by som išiel s hodnotením asi vyššie. Mr. Brooks je ním totiž veľmi silne inšpirovaný, ale spracovaním za svojím seriálovým vzorom zaostáva. Línii príbehu je tu priveľa, pričom niektoré (rozvod Demi Moore) sú zbytočné a iné sú len načrtnuté (problém s dcérou). Tempo je kvôli tomu veľmi pomalé. Herci, hlavne Costner a Hurt, sú veľmi dobrý, Demi Moore tiež nesklamala. 6+/10 ()

Pekisan

OK takze takto. Mame tu dve roviny. Prva rovina: Demi Moore - dost slabe musim povedat a tentokrat to ani nie je kvoli hereckym kvalitam najslavnejsej stripterky na striebornom platne. Jej uloha policajtky mi tam pripadala zbytocna a natahovana a sposob akym sa dostavala k dokazom a voditkam mi jasne hovoril, ze bola do scenara pridan "5 minut po 12". !!!maly spoiler!!! Presne ako akcna scena, v ktorej po sebe strielaju 3 ludia zo vzdialenosti cirka 10 metrov bez toho, aby sa kryli. Hadajte co? Prezili vsetci:)) Druha rovina: Kevin Costner - krasa, skvele. Ako masovy vrah ma velmi potesil a aj so svojim alter egom William Hurt mi presne sadli do mojho Dexterovskeho obdobia. Ich dialogy plne cynizmu a cierneho humoru boli skvostom. A ich spolocny rehot na nekorektnych vtipoch mi len pripomina krasne chvile kedy som siroko daleko jediny co sa smeje. Skoda, ze film neskoncil tak o 3 minuty skor. Skoda, ze sa Mr. Brooks zobudil. ()

kuces

Než jsem film zhlédl, tak jsem díky různým ohlasům, na tento film, byl k němu skeptický. Především různé (rádo by) recenze v novinách a podobně tomu napomohly. Naštěstí jsem byl mile překvapen. Děj, ač se zdá být předvídatelný, nemá zas až tak vyšlapanou cestičku jedním směrem. Demi i Kevin jsou ve svých rolích příjemní a nijak jim to nedrhne. Pro mne milé překvapení, není nad čím váhat... ()

Kingjiri

Bezpochyby světlejší chvíle ve stále upadající herecký kariéře Kevina Costnera a jedna z jeho nejlepších rolí, ale i ostatní herci podávaj slušný výkony. Divák je vhozenej bez většího vysvětlování rovnou do rozjetýho příběhu, takže je potřeba chvíli na orientaci. Příběh je ale dobře napsanej a za pár minut už je člověk v obraze. Mile překvapí dějová nepředvídatelnost a naopak nepotěší jedna nedořešená a dost podstatná věc, která klidně mohla být námětem pro sequel (SPOILER: Vraždila Brooksova dcera nebo ne? KONEC SPOILERU). Ještě musim dát palec nahoru za hutnou atmosféru, hudbu a příjemně standardní filmařinu. ()

tranquill

Zprvu to vypadalo jako běžný thriller, ale Demi jej hodně zvýraznila a hlavně Costner překvapil. Jeho verze "Dextra" vůbec nebyla špatná! ()

jsemzuzu

Kevin Costner záporák a proti své vůli. Scénář trošičku pokulhával, ale jinak velmi kvalitní dílo s geniální hudbou a skvělou kamerou. Konec byl nejvíc. ()

jojo-Jozin

Uznánihodný je herecký výkon Kevina Coctnera. Ale film se rozjel poněkud doširoka a nakonec vyzněl mírně plitce a vyšuměl do ztacena. Škoda. ()

marshall

Nic, co by vybředlo z průměrné šedi detektivek; Kevin Costner má nádherný hlas, který se ale mnohem lépe poslouchá v Tanci s vlky, pro ženy rozhodně odzbrojující úsměv a sem tam vyloudí i nezaměnitelný charakteristický smích, obzvláště když rozmlouvá se svým alter egem. Takže ty tři hvězdičky padají na vrub hlavního hrdiny a záporáka v jednom. Tzv. Děkujeme, odejděte! ()

ER

Kevin Costner je (snad) tímto počinem zase zpátky a po sérii propadáků mu to hodně přeji.Jde o řemeslně zvládnutý a poutavý thriller.Schizofrenický Mr.Brooks se snaží po sérii vražd s tím skončit.2 roky se mu to daří,ale závislost je příliš velká.A aby nebyla,když roli druhého Já (navíc toho zlého) výborně hraje W.Hurt. Takovému nutkání nejde utéct a tak se zámožný a navenek ctihodný pan Brooks opět vydává vraždit.Vzhledem k tomu,že na místě nechává krvavé otisky svých obětí,dostává ve vyšetřovacím spisu,vedeném inspektorkou Tracy Attwoodovou (Demi Moore),alias-otiskový vrah.A tady je zřejmě největší kámen celého příběhu,kdy až do samotného konce filmu jsem měl dojem,že role vyšetřující inspektorky je jen pro výplň času a už mne dokáže i dost naštvat,že to opět musí být problematická osoba (zde se rozvádí a mezi kolegy má nálepku nevyrovnaného drsňáka), která nesnese nikoho kolem sebe.Tudíž již dopředu se avizuje,že tady bude problém. Ten nastane v momentu, kdy dojde k zabití rozvodové právničky a rozvádějícího se manžela, který s ní spí.Obvinění,které následuje,pak vyznívá hodně povrchně.Navíc přeskakování ze dvou dějových linií,které se ve filmu vytvořili,je příliš rušivé a celou dobu sledování filmu jsem si přál,ať to zůstane u linie Mr.Brookse.Přeskok na dějovou linii Tracy (D.Moore) byl pro mne utrpení (navíc tato linie na sebe navazovala i "akčnost",která rušila dvojnásob a přitom se mohlo využít jejího "čichu",když padla na pana Smitha),naštěstí směrem zpět to byl balzám.Balzám v podobě hereckých výkonů,hudby a samotného sledování života schizofrenního Mr.Brookse.Jako velmi povedený se mi jeví obohacení Brooksovy dějové linie o "temný prvek" jenž vytvořila jeho dcera.Samotný konec,pak jednoznačně ukazuje na to,kde byla další velká potence filmu,která nebyla využita.Škoda,tak by to mohlo být i 5 hvězdiček. ()

E lan

Vynikající herecký koncert Costnera a Hurta, výborný scénář, podmanivá hudba a přesvědčivé zpracování. Tenhle film stojí za necelé dvě hodiny poutavého sledování. ()

Costner bojuje s vlastní dcerou

Costner bojuje s vlastní dcerou

27.10.2007

Ne, tohle není zpráva bulvárního charakteru, snažící se dokázat, jak mizerné vztahy mají u Costnerů doma. Je to námět nového Kevinova filmu. V kinech právě řádí Mr. Brooks, a hlavnímu představiteli… (více)