Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

Sharleen

Roztomilý Travolta zahral ženu lepšie, ako by ju zahrala sama žena :) Milé, svieže, vtipné, chytlavé a ani nezbadáte, ako to ubehne. ()

MyrnaAlec

Muzikál z šedesátek, s Travoltou coby starostlivou mamá a dalším podivuhodným obsazením. Je to Amerika, takže i oškliváci se nakonec stěstí dočkají, protože jim někdo řekl : "ty na to máš." Prostě jako ze života. ()

DaleCoper

S tím bojem proti rasové segregaci (jistě oprávněným) tam moc tlačili na pilu nicméně je to o trochu lepší než LaLaLand. Travolta pobavil a Michelle Pfeiffer opět dokázala že hrát umí. 63% ()

FosaCZ

Příběh o tlusté outsiderce prahnoucí po společenském uznání (a samozřejmě lásce) by byl pro muzikál sám o sobě dostatečně nosný. Zde je však na něj naroubovaná rasová problematika, která sice s příchodem do černošského ghetta přináší nové hudební motivy, celkově je však pro děj nešťastným řešením, jelikož nutí postavy za každou cenu k čestnému jednání. To naštěstí není vyjádřeno slovy, ale písněmi, čímž se osvobozuje od patetického pojetí. Nakonec pak samozřejmě není překvapením, že jsou to právě hubení běloši, kteří dostanou za uši. A to nejen protože černoši umí lépe tančit a zpívat, ale především mají charakter. http://chromy.blog.idnes.cz/c/10124/Muj-velky-tlusty-americky-sen.html ()

ottik274

Písničky mají sice spád a jsou rytmické, ale za dvě hodiny neuslyšíte a ni jednu, která by vám uvázla v paměti(schválně si zkuste za měsíc na nějakou vzpomenout) a jsou spíše na jedno brdo. Kdyby to mělo o pul hodiny méně a jednu, dvě výraznější pisně tak by to filmu výrazně prospělo. Po vizuální stránce není snad co vytknout. ()

mahon

Good morning, Baltimore! ač mám obavu, že 3 body jsou víceméně za tuto první píseň, podle mě se muzikál snést dá, občas je to i vtipné:) ()

Miloško

Jednoduchý príbeh zasadený do 60.rokov,kedy amerika prežívala obdobie rasovej segregácie.Na prvý pohlad už stokrát natočená téma.A pre našinca asi úplne ukradnutá téma.Ale vobec to tu nevadí.Je to nádherne farebné,pestré a hlavne nádherne naspievané,a skvele režírované. To čo dokázali herci,či výkonmi a hlavne spevom je fantazia. John Travolta ako tlstá žena bol famózny,Amanda Bynes prekrásna,perfektne štylizovaná do tej doby,Christopher Walken pri spevackom sole s Travoltom výborný,Michelle Pfeiffer zákerná manažérka show,na svoj vek neskutočná,James Mardsen ako moderator show vyborne zahrany,Queen Latifah ako čierna speváčka,a Nikki Blonsky ako herecký novačik v úlohe tlstučkej Tracy výborná spevom,a herectvom. Pesničky su chytľavé,zdvíhalo ma to s kresla,a chcel som spolu s hercami spievať,tancovať.... Godd Morning Baltimore..... ()

fiorela

Jedna hviezdička pre stále skvele vyzerajúcu Pfeiffer, druhá pre krásne maskovaného Travoltu a tretia pre Blonsky za prednes piesne "Slyším zvonky znít" a jedinečnú tanečnú kreáciu, ktorou to okorenila. ()

maxmi

Dobrý úlet, skvělá hudbení a taneční čísla, nepochopitelné obsazení Travolta jako tlustá stydlivá tančící matka, Walken jako taťka podporující dceru v dosažení snů a milující Travoltu, Pfeiffer krásná a zlá, Queen Latifah skvěle zpívá, Amanda Bynes jako vždy...Trochu mi vadí fakt, že netuším, proč to natočili, ale nemusím všemu rozumět a rozhodně se to podařilo. ()

Bratr

Nesmírně zábavné klišé plné skvělé choreografie a dobrých písniček. No a ten Travolta...ach....ten Travolta... ()

George.Camel

Musím konstatovat, že tenhle muzikál se mi docela líbil a vidět Johna Travoltu jako XXXL mamku je pěkný nářez. Všechno barevné, roztančené a krásně naivní. ale šedesátá léta asi taková byla. A moc mě o bavilo. ()

raider.minoo

Velké překvapení! Originál jsem sice neviděla, ale málem mě odradil už jen samotný fakt, že se jedná o remake... Bavila jsem se však už od první minuty. Příběh sice mírně pokulhává, jak už bývá u muzikálů, ale skvělá choreografie a dobře sedící písničky mě pohltily dostatečně, že sem nejspíš měla celou dobu přihlouplý úsměv na tváři. Ani si nedovedu představit, že původní Hairspray není muzikál. ()

Luckyboy

John Travolta rulez! Jeho přístup k filmařině, respektive braní rolí moc nemusím. Spousta jeho filmů prostě stojí za... Ale tím, co předvedl v Pulp Fiction a teď i v Hairspray toho hodně napravil. Recesi mám rád a tady je jí spousta. Trochu ujetý muzikálový formát filmu sedí. Písničky mají drive, záporáci jsou správně slizcí, tanec má energii. Pro někoho možná trapná blbost, já si film užil jak dlouho nic. Kam se hrabe Glee... ()

KateVonTee

Pestrobarevná ukázka života na malém městě v 50. letech.Výborné herecké obsazení,choreografie a dokonce i písničky.I když je to takové spojení Pomády a Muzikálu ze střední má to originalitu a něco do sebe.A i když dělání ženských z chlapů mi nesedí,Travolta je prostě mamkoa kterou chcete nehledě na její chyby a rádoby přísnost.Svěží,vtipné,baví mě to i po několikáté. ()

ikilledjenny

Áááá, moje oči, moje uši. Travolta jako obtloustlá dáma s "helmou" na hlavě. Efron s tolika gelu na hlavě, že by to stačilo na jeden bazén. Příběh se nám snaží ukázat život afroameričanů v tehdejším USA (United SNAKES of America) a podává to tou nejhorší možnou formou. A písničky taky stojí za starou bačkoru. Ten happyend to dorazil. Jedna * za kostýmy (neplatí pro zmiňovaného Travoltu). ()

7suede7

Mile,farebne,nadupane a naivno-americke muzikalne dielko,ktore pobavi a urcite je to taky lepsi sucasny muzikal,ktory vysiel. ()

iwusha17

Myšlienka bola síce veľmi pekná a bolo milé že to natočili ale úprimne niekedy to bolo moc nechutné a vtipné mi to neprišlo teda vôbec jedine čo to splňa je že to je ozaj muzikál ktorý nemá preložený texty (takže ak neviete anglicky veľmi veľmi dobre môžete si len domýšľať čo hovoria). ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)