Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

cachanell

Cože? Retromuzikál? Pro mě spíš nějaký pokus o retromuzikál s podivnou aranžmá. Ač jak tak koukám lidem tady se líbil. Mě prostě ne. Po druhé už jej nepotřebuji vidět. Na mě moc vše přehrané a přehnané. ()

montrose

Náhodou je tenhle muzikál dobrej úlet. Sice v něm zase tak o moc nejde, ale je to zábava, navíc doplněná o chytlavý songy. Herecké obsazení parádní a manželská dvojice Travolta Walken fakt dobrej úlet. Jasná čtyřka. ()

pupidup

Příjemné překvapení, začátek má grády, že jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky....ke konci trošku natažené, ale bylo vzhledem k prostředí "šedesátek" na co koukat:o). Kostýmy, účesy...a abych nezapomněla - to nejdůležitější - tanec a hudba. ()

kakttus

Osvěžující rychle ubíhající romantická komedie. Brr, to zní divně. Hlavní hrdinka Tracy není pro změnu outsiderka stejného rázu jako ve většině filmů - hezká, štíhlá, sympatická, vtipná dívka, která dostala punc outsiderky jen kvůli vrtochům režiséra, který si myslel, že si tak lépe získá sympatie méně šťastných divaček. Tahle působí dojmem, že je jí jedno, co si o ní kdo myslí, všechno si dělá podle svého a nepřipouští si, že by snad nemohla dosáhnout svých snů. Zac Efron je sympatičtější než jindy, tmavý vlasy mu seknou a pro změnu nevypadá jako kláda, na kterou někdo nakreslil pěknej obličej. Nemohla jsem si pomoc, ale úplně jsem se zamilovala do Corneyho úsměvů od ucha u uchu, i když v průběhu celého filmu vypadal jako vyšinutej šimpanz. Rozhodně stojí za vidění! ()

mina_harker

Příběh je jednoduchoučký, ale o ten tu nejde, hlavní roli hrají úžasná taneční a pěvecká vystoupení - tomu říkám rock'n'roll! James Marsden je božský (ale to všichni!). A dokonce ani John Travolta v roli ženy nekazí celkový dojem. Příjemný pozitivní roztančený film ... ()

Atlacoya

Ze začátku výborné písničky, skvělá výprava, bohužel mě to v půlce, kdy už je jasné kdo s kým skončí přestalo bavit. Každé další taneční číslo už jen oddalovalo nevyhnutelný konec. ()

Hansolo35

Jahodovo-vanilkový příběh o boubelate tanečnici. O tom, jak se do ni zamiloval nejhezčí a nejslavnější kluk ve městě. Dobře, to všechno bych přežil. Občas se to dalo poslouchat a někdy se na to dalo i koukat. Ale proč ta příšera v podání Johna Travolty? Když tam ten tvor vylezl poprvé, až jsem se lekl. Fuj. Ani žena, ani muž. Bez vtipu a krásy (většina boubelek je v obličeji hezká)...to v celé Americe není silná ženská, co umí tancovat? Boj za práva černého lidu to celé zasklil. Nejhorší muzikál, co jsem zatím viděl. ()

tomkat

Velmi dobré 3*. Vzhledem k námětu a hlavní představitelce (Já, xenofob) byste nečekali žádný zázrak: to, že i s takovou výchozí pozicí jsem nakonec vstával od obrazovky s pocitem bezva muzikálového zážitku, který je navíc "o něčem", to je víc než dobré vysvědčení pro tenhle kus. Bonus - pár míst skvělého černého humoru, a pro hudební fandy užitečný výlet do velmi důležité epochy, ve které se lámaly dějiny pop-music. P.S.: Názor na Travoltu v sukních si udělá, hoši, každý sám. ()

DarkDRAGONS odpad!

Radšej by som pozeral do slnka až kým by som neprišiel o zrak, než aby som to musel pozerať znova. Týmto odpadom by mohli mučiť väzňov ISIS, ale aj tak by to bolo až príliš brutálne. Tento hnoj som nechcene videl v autobuse cestou domov a nebolo čo iné pozerať, chcel som radšej spať, ale nedalo sa, bol som z toho tak zhrozený a znechutený, že som od toho nemohol odtrhnúť oči, plakal som krv a ušné bubienky radšej spáchali "seppuku". ()

adys.sp

Dávám 2 hvězdičky za pěknou hudbu,choreografii a Michelle Pfeiffer.Příběh mě nebavil,ale líbil se mi nápad,i to se cení :) ()

Azitras

Sice to relativizuje nezdravý životní styl, ale celkově se mi to líbilo. A ty songy jsou super. Toto zpracování je lepší než původní (nemuzikálová) verze, ale hudebně je ta z Broadway pochopitelně lepší. ()

Newark

Hudebně naprosto skvělá hudební komedie s pozitivním nábojem. Tanečně i hudebně je lepší než novější adaptace z roku 2016. ()

deli06

Hairspray hrozně mate. Na první pohled se zdá jako nenáročný muzikálek s chytlavými písničkami, ale ve skutečnosti se zabývá vážnými tématy. A to je právě to, co je na něm asi nejzajímavější. Dotýká se toho (bodyshaming, rasismus…) s naprostou lehkostí a dělá ho to ještě skvělejší. Od hereckých výkonů, přes kostýmy, písničky a choreografie je Hairspray dokonalý. Hned, jak ho doukoukáte, pustili byste si ho znova. A možná je to tím Travoltou a šedesátkami, ale přišlo mi, že to má trochu Pomáda vibe… ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)