Píše se rok 1962, Baltimore, USA. Obtloustlá středoškolačka Tracy Turnblad (Nikki Blonsky) navzdory svým nepřehlédnutelným tělesným rozměrům miluje tanec a sní o tom, že se stane hvězdou televizní taneční show Cornyho Collinse (James Marsden). Na cestě za splněním svého snu ji sice podporuje otec Wilbur (Christopher Walken), ale Tracy musí překonat řadu překážek, které nesouvisejí jen s jejími tělesnými proporcemi: počáteční odpor své podobně tělnaté matky Edny (John Travolta) nebo nenávist televizní producentky Velmy (Michelle Pfeiffer) a její protěžované dcery. Tracy pak dokonce začne bojovat i s rasovou segregací, která ve společnosti vládne. (Damiel)

Looser

Překvapivě chytlavé a dobře udělané. Pěvecká a taneční čísla hlavní hrdinky působí velmi svěže a pro příznicvce muzikálů je tohle určitě letošní povinnost. Pro mně dobrá zábava, ale nic víc. ()

ethos

Velmi som sa nenudil, ale inac to bolo dost o nicom. Ale pre niekoho kto ma tento druh hudby rad to moze byt uplne najlepsi film , ale tento konkretne ja velmi nemusim, cize sa mi to zdalo jemne trapne. ()

ZkuKol

Muzikál v rytmu a barvách 60. let, který rezignoval na jakoukoliv originalitu zápletky či motivů jednotlivých postav a je to k dobru věci!!! ()

LadyVader

Jsem si říkala "Travolta.. muzikál, ajéje to bude další Pomáda, podruhé to fungovat nebude." No a ono ouha! Travolta válcuje okolí svou nuklearní prdelí! Super film, tohle jsem teda nečekala... nečekala jsem tak super písničky a fajn postavy. Nikki Blonsky je opravdu sympatická :-). ()

sedm.1

Muzikál tedy není vůbec můj šálek kávy,takže mé průměrné hodnocení pro vyznavače tohoto žánru je velmi zavádějící a bezesporu chápu,že právě tito příznivci si musí Hairspray naprosto dokonale užívat.Já se tedy "jen pouze" velmi příjemně bavil a byl i dost mile překvapen.Z Hairspray se totiž doslova z každého záběru,z každé postavy,z každé písně valí neskutečná lavina energie.Celé to překypuje životem,nadšením a elánem.Autoři spíš než na divácký vkus vsadili na vlastní zájem natočit co nejvíce film dle svých představ a podle výsledku je vidět,že je to vážně bavilo a že se ve svém oboru skutečně i vyznají.Možná by se dala vytknout celková přehnanost filmu,ale je zde neustále znát,že všichni,co se okolo tohoto filmu točili,měli tolik nápadů a vsuvek,že se to asi omezit stejně ve výsledku ani nedalo.Celý film byl sice samozřejmě jednoduchou přímočarou jednohubkou,ale právě především díky skvělé a chytlavé hudbě a pak i snad až dokonalému obsazení mě nemohl film prostě ani na chvíli nudit.Má to spád,má to šťávu,má to úžasný styl.Je to zkrátka zábavné,plné energie a nadšení a zafungovalo to jak mělo,neboť jsem byl prostě kompletně Hairsprayenergií nakažen :)! ()

NICOX

Kdysi sem někde vypustila, a dokonce sem si to asi i myslela, že nemám ráda muzikály. No je to naprostá blbost. Hairspray je dalším důkazem. 70 % ()

Michelle75

Ulítlý muzikál, který vám nedá šanci vydechnout nebo začít mít pochybnosti, že není dobrý. Je šťavnatý, zábavný, kýčovitě barevný a uběhne tak ryche, že si toho ani nevšimnete. John Travolta v roli matky je okouzlující, jeho montrózní tělo hopká s lehkostí a ty gesta s vlásky, když mluví! Ó dámy, zamysleme se někdy nad sebou. Úžasné herecké obsazení, James Marsden skvěle tančí, omladina jakbysmet, jen ta Nikki Blonsky se třásla někdy až přehnaně moc. Přesto osvěžující !!! ()

odie

Opravdu hezké, milé, barevné a retro. Co se týče tématu, nicmoc nového...ale Travolta v ženské roli (a že mu to sekne:D), Walken tancuje (a to je boží vždycky, jak ví i Fatboy slim:)), Pfeiffer je jako mrcha taaak nádherná a to opakovaně...a malá obtloustá Tracy se protančí až ke svobodě černoušků a lásce svého srdce. Och, milé slečny, kapesníčky s sebou. Parádní slaďáček, ideální k mučení mužké menšiny. ;) :D ()

cab

Tracy se chce dostat pred televizni kamery do sve oblibene tanecni show a nevidi zadny problem ve svem presprilis zakulacenem telu. Muzikal na pozadi 60. let v pestrobarevnych USA se nebere moc vazne az na par vyjimek, i pres dobove zasazeni plne vaznych temat. Herci jsou dobri a za pevecke vykony se nikdo stydet nemusi, ale me film nijak nezasahl a zustal jsem v jeho prubeh az nezvykle chladnym, coz by se u tak veseleho a melodickeho pocinu stavat nemelo, krome vyjimecne desetiminutove smrsti zpevu v podobe pisnicky '' I can't stop the beat '', tance a emoci, coz mi nedava na vyber a volim vydrenych 70% ()

Symciatko

Hairspray rozhodne nepatri medzi filmy, ktoré by som potrebovala vidieť viac ako raz. Muzikály mam dosť rada, ale tento pokus je hriechom nazvať muzikál a film vôbec, aj pokus je silné slovo. Pravdepodobne “najlepší“ moment bol keď hlavná postava Tracy „musela“ byť na čele rozbúreného a protestujúceho černošského davu a potom ako prvá ušla, pretože tento film má „výchovný“ charakter a naučí nás „mať“ zodpovednosť za svoje činy. Ďalšia vec, ktorá ma zaujala bola, že keď Tracy ostane po škole dostane sa do triedy „po školákov“ všetci sú černosi. Najmä že ten film mal byt (asi) nejakým spôsobom boj proti rasizmu. John Travolta ako ženská postava si nezasluhuje môj komentár. Nechutne americký záver dorazil akúkoľvek pozitívnu kritiku k tomuto filmu. ()

MareT.

Každopádně dávám 3 a půl. Já se pobavil, pár krát zasmál, naivita celého přiběhu tam musela být, protože je to celé bráno s nadsázkou, tolik známých tváří po kupě jsem taky dlouho neviděl. Jediné, co mi tak trochu vadilo bylo to všudypřítomné zpívání...Já vím, že je to muzikál, ale ke konci už toho bylo moc. ()

Eraserhead

Při duetu Travolty s Walkenem jsem se málem počůral smíchy. Dlouho jsem se bránil si to pustit a teď můžu říct, že naprosto zbytečně. ()

Fary

Herecky a choreograficky výtečně ztvárněná příběhová sra*ka o tom, kterak dvě baculky ke štěstí přišli a negři (pardon - viz film) se s tím svezli... ()

Ynés

"Good morning, Baltimore.."..od začátku máte pocit, že to bude jen další z rádoby vtipných amerických komedií a kde proboha sehnali peníze na takovou pitomost, později ale změníte názor a necháte se unášet opojnými šedesátými léty a jednou taneční kreací za druhou až na konec (který se zdá být občas v nedohlednu) a pak dostanete šílenou chuť se podívat na Pomádu nebo Horečku sobotní noci.. ()

Erinye

Hairspray jako komedie, inu nevím. Nijak zvlášť mě to nenadchlo, snad jedině co se povedlo, tak návrat do let 60. Kostýmy, kulisy, hudba.. Silně mi to připomnělo pomádu. Znovu se tu objevil John Travolta, ale musím podotknout, že tohle bylo pod jeho úroveň. Jeho převlek nebyl ani tak k smíchu, jako k pláči. To už tu jednou bylo v podání Eddieho Murphyho, a valné to rovněž nebylo. Johne, tohle už prosím ne..:-) ()

cmenda odpad!

Tenhle film patří zavřít do trezoru a hodit do vroucí lávy a zničit všechno o tom že něco takového někdo natočil. ()

Jim Carrey je Ďábel

Jim Carrey je Ďábel

28.02.2009

Hugh Jackman to na Oscarech řekl jasně: „Muzikál je zpět!“ Když nějaký film s rozpočtem 52 milionů i navzdory mizerným kritikám vydělá celosvětově téměř 600 milionů (ano, řeč je o Mamma Mia!),… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)

Noc v muzeu... s pannou

Noc v muzeu... s pannou

19.09.2007

A zažijí ji Morgan Freeman, Christopher Walken a William H. Macy. Už na základě této důchodcovské sestavy je vám asi jasné, že nepůjde o nic převratně pikantního. Vlastně vůbec The Lonely Maiden má… (více)