Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

choze

Nestoudně banální a ohraná zabijácká storka o nepovedeném posledním kšeftu, zaučování nástupce a osudovém zamilování se. Řídký děj, slabounké akční scény a nechtěně komická moudra a romantika. ()

Gilmour93

Jen Cage odpouští.. Jistě, příběh tohoto bangkokského vykoupení je otřepaný jak penis vymočeného muže s Parkinsonem, Nicky podle nasvícení vypadá buď jako gumový terminátor, co si v jedničce skalpelem odřezává sklivec či jako cikánská věštkyně a v okamžiku, kdy jeho asasín prodělává milostné vzplanutí k hluchoněmé magistře, chobot má nahoře a tváří se při tom jak koloušek, na jehož maminku zrovinka spadl posed, šaháte po pytlíku na zvracení. Jenže scény nájemných vražd jsou vcelku nápaditě natočeny, závěr je nestandardní a já si v rámci objektivity musím přiznat, že být na místě toho nebožáka olympionik Statham, tři hvězdy bych bez okolků vypotil.. ()

Psema

Pekelný Nicolas je zpátky. Na hlavě má mop bez násady, na levé ruce škrábance od kočky a když zrovna nestřílí lidi v jedněch z nejnudnějších akčních scén letošního roku, krmí slony, hlásá moudra a randí s hluchoněmou lékárnicí, kterou utáhnul na prášky proti bolesti a pálení žáhy. Ty voe... Od stále vyčpělejších Pangů jsem toho příliš nečekal, obzvlášť když se rozhodli remakovat svůj asi nejlepší film, ale to při psaní scénáře nechali mozek za dveřmi a rozhodli se, že to Nicolas a spol. nějak uhrají? V Bangkok Dangerous neumí hrát nikdo. Cage je - s výjimkou lodní honičky a závěrečné přestřelky - vyloženě k smíchu (romantickou linii tesat do kamene), jeho asijský poskok nemá kromě tupého zírání co na práci a v nezajímavosti by záporákům mohl konkurovat snad jen Dougray Scott. Těch pár režijních nápadů, kamerových obletů a Tylerových hudebních tónů to nemá šanci zachránit. ()

Kryšpín

Začátek vypadá slibně jako klasické klišé nájemného vraha a jeho pravidel, kterých se drží. Takže role jak pro Nicolase Cage stvořená, protože emoce jdou stranou a herec nemusí hnout ani brvou. Jenže bohužel v tomto filmu se emoce mají objevit a zde přichází zádrhel, který Cage nezvládá. Takže střihač se snažil pomoci zpomalenými a dlouhými záběry, které doplnili hudbou. Nejvíc mě však zaráží, že režiséři remakují vlastní film. V připadě Funny Games od Michaela Hanekeho se to povedlo. Tady ještě nevím, protože jsem neviděl originál. Takže nechávám komentář prozatím otevřený.... ()

genetique

S radosťou sa znova prikloním na Cageovu stranu a stranu jeho zástancov a musím povedať, že o jeho herecké schopnosti naozaj strach nemám. Za daných podmienok a možností urobil skutočne čo mohol, ten zoskratovaný a zoskartovaný scenár jednoducho viac ponúknuť nemohol. Akcia (keď už konečne nejaká bola), bola na slušnej úrovni, bolo vidno že sekundujúca si dvojica režisérou má už čo-to natočené. Trošku by som zaoblil zbrklý strih počas akčných scén, naopak zaostril nožnice strihačov počas sentimentálnych scén, ktorý sa mi nepríjemne poburujúco zarývali pod kožu. Ten prechod od priamočiareho, nekompromisného, neústupného a zásadového chladného zabijaka k morálne zlomenému a romanticky obmäkčenému lovcovi ničomníkov by bol v poriadku, keby to celé neprebiehalo v bočnom príbehu asistentky v lekárni. Voči záveru by som však námietky nemal v najmenšom.65%. ()

sniper18

Je to dosť dobrý akčný film s mojim obľúbencom Nicholasom Cageom, ktorý patrí medzi jeho lepšie filmy. Má výborný príbeh o nájomnom vrahovi, ktorí sa po čase zmení kvôli priateľstvu a láske a je na moje prekvapenie aj mimoriadne dobre spracovaný. Akčných scén tu moc nie je a aj ked´ toho nepriniesli moc nového, tak som s nimi celkom spokojný. Po tejto stránke je najlepší koniec, kde Cage pozabíja desiatky protivníkov a je tu aj jedna perfektná scéna s granátom. Zatiaľ, čo skoro vo všetkých podobných filmoch sú akčné scény to najlepšie a zvyšok je skôr taká výplń medzi akciou, tak v tomto filme to tak nie je, pretože tu akčné scény nie sú až také skvelé, ale je tu mnoho výborných neakčných. Na moje prekvapenie sa mi tu veľmi páči romantická línia, kde Cage prejaví záujem o hluchonemú lekárničku, čo mi pripadá omnoho zaujímavejšie ako romantika v iných amerických filmoch. A zaujímavé je tu aj kamarátstvo s jeho pomocníkom. Veľmi ma tu prekvapila hudba, ktorá je nádherná. Platí to najmä o hudbe, ktorá podporuje scény, v ktorých sa hlavný hrdina venuje lekárničke, ale hlavne o prvej návšteve Carribbean Bangkok klubu, čo je pre mńa aj najlepšia scéna z celého filmu. Nestotožńujem sa s názorom, že Cage v súčasnosti točí slabé filmy a tak ma neodradilo ani relatívne nízke hodnotenie tohto filmu a opäť nie som sklamaný. Očakával som niečo iné, ale v tomto prípade som ešte spokojnejší. Objektívna kvalita filmu- 75%, film sa páči mne na 78%. ()

Hakha

Tak tohle se nepovedlo, slabý scénář, který ani režiséři nezvládly uspokojivě pro diváka zrealizovat na plátno. Akční scény nenapínavé a nudné a nikdy bych nevěřil, že mě bude dost vadit vizáž Nicolase Cagea, který zde vypadal jak mimozemšťan s parukou, a měl jsem strašné choutky ho ostříhat. Jinak pár kladů film má a to překrásné japonské slečny a roztomilou prodavačku v lékárně, který tento nudný film mírně zpestřovali. Já tuto jednohubku hodnotím 1,5 hvězdičky… ()

3DD!3

Pangovci umí, ale Nick Cage jim to svou nevyrovnaností kazí a příběh je taky nějáký takový podivný. Nicméně akce je velice povedená, Tylerova hudba na jedničku (možná lepší než celý film) a Praha potěšila o to víc, protože jsem ji nečekal. ()

Hitman_47

Původní film jsem viděl už hodně dávno... nicméně tohle mě, i přesto že se jedná o skoro úplně jiný film, příjemně překvapilo. Jasně, díru do světa to určitě, co se scénáře týče, neudělá, ale i tak jsem se dobře bavil. Člověk od tohodle kousku nemůže očekávat akční inferno, ale prostě a jednoduše film o nájemné zabijákovi, kterého hraje Cage :) Za tohle hodnocení mě tu nejspíš většina lidi bude chtít postavit na pranýř... ale na to sere pes ! ()

Le_Chuck

Kódex nepriestrelného assasina zlomený pouličným šmelinárom a davom uplakaných dôchodcov. Teším sa na Cagove afro v ďalšej pecke. 30% ()

kitano

Obsadiť Cagea do hlavnej úlohy bol obrovský omyl (wtf účes)a nebudem prehánať, ak poviem že pokazil celý film. Cage sa nielenže znova rozhodol, že nebude hrať, ale do filmu proste absolútne nezapadol. A to nieje bohužiaľ všetko. Film má strašne kolísavú kvalitu a vydarené scény sa striedajú s absolútne nepresvedčivými a nevierohodnými. Po filme vo mne zostala veĺmi nepríjemná pachuť a zmiešané pocity. (4/10) ()

Kaka

Naprostá rutinna. Nezranitelný zabiják co má vše pod palcem, jeho nezbedný učeň se srdcem na správném místě, křehký vztah mezi hitmanem a hluchoněmou slečnou, výčitky svědomí, řeči o štěstí (slon), do toho nějaká ta akce a překvapivě i useklé končetiny a granátem roztrhlé tělo na dvě části. Přesto jako remake trestuhodně sterilní a nezáživný film. Není zde gradace děje a konec je emočně slabý. Na to v čem se Cage momentálně pohybuje průměr. ()

D.Moore

Nicolas Cage nemá štěstí na scénáře. Jinak si neumím vysvětlit, proč je Nebezpečný cíl tak zoufalý, ačkoliv je vcelku pěkně a zajímavě režijně pojatý. Od filmu jsem nic moc nečekal a těšil jsem se alespoň na zábavné béčko. Po pražském začátku to vypadalo slibně, po příletu do Bangkoku zrovna tak. Potom se to ale všechno začne mršit. Nablblý scénář udělá z Cageova mlčenlivého vrahouna idiota, který (ačkoliv superprofesionál ve svém oboru) neví, jakou dezinfekci si má v lékárně na své zranění koupit, zakouká se do lékárnice, začne (proč proboha?) mentorovat a cvičit svého poskoka... No děs. Zachraňuje to několik dobře zvládnutých akčních scén, které jsou ale bohužel krátké a mají mezi sebou příliš (ne)dějové vaty. Co se týče akce, nejlepší z celého filmu je jednoznačně honička na člunech... Pěkně efektně je natočena i likvidace jednoho z padouchů v bazénu a závěrečná přestřelka má taky něco do sebe, ačkoliv je na můj vkus až moc utopená ve tmě. Dvě a půl hvězdy. ()

Spooner

Cageova série hovadin pokračuje. Tentokrát se představuje jako nájemný vrah, milovník slonů a hluchoněmých lékarnic, který se zaplete s docela špatnými chlebodárci. Já nevim, jak to ten Cage poslední dobou dělá, ale měl by vyměnit agenta,kadeřníka a navštívit hereckou školu, protože takhle už to dál nejde. Strach z něj totiž jako ze zabijáka nejde vůbec, drsně už díky těm vlasům taky nevypadá a tak je většinu času opravdu k smíchu. Jenže abych nenadával jenom Nicolasovi, tak bratři Pangové to taky pěkně podělali. Jejich originál jsem neviděl, ale podle zdejšího ohodnocení je asi o hodně lepší než tento jejich naprosto zbytečný remake. Nemá to atmosféru, napětí nenajdete ani čínskejma hůlkama, Cageova postava vás vůbec neosloví, je to nudný a hlavně strašně pitomý. A ani akční scény to nezachráněj, protože hůř zfilmovanou akci už jsem dlouho neviděl. Fakt mě to namíchlo. Já vim, že teďka budu moc tvrdej a možná malinko přeháním, ale mně to chvilkama přišlo jak nějaká moderní Seagolovka, na kterou Steven přes všechny "pracovní nabídky" zapomněl a tak za něj zaskočil Cage, kterej už je na tom herecky podobně. Prostě posralo se všechno, co se posrat mohlo a doufám, že Pangovci vypadnou z Hollywoodu stejně rychle, jako do něj přišli. 1* za hudbu a docela slušnej začátek v Praze. ()

petero

To čo fungovalo v origináli, napriek tomu že bol prvotinou bratov Pangovcov, tu žalostne nefunguje. To čo tam bolo pekné tu vyznieva trápne, napriek tomu, že to bolo pozmenené. Napríklad hlavný hrdina nie je hluchonemí ale je hluchonemá dievčina do ktorej sa zaľúbi, on nie je zaúčaný do remesla ale naopak zaúča iného a tam kde si šiel kúpiť do lekárni lieky na chrípku tu si ide kúpiť náplasť na ranu lebo sa poškriabal, chudáčik nájomný vrah. Pár scén možno na papieri mohlo vyzerať dobre, ale vo filme to nefunguje (prepadnutie zaľúbenej dvojice na prechádzke) tak ako chémia medzi kýmkoľvek vo filme. Rovnako do prázdna vyznieva i posledný výstrel. ()

gogo76

Tak trochu typická "Cageovka" z posledných rokov. Aj keď skáče z filmu do filmu, nie a nie sa dostať opäť na výslnie. Originál tohto remaku som dodnes nevidel, aj keď si ho pamätám z regálov požičovní. V úvode poteší malý výlet do Prahy, no potom už celý príbeh odsýpa v Bangkoku. Cage ako zabiják nie je celkom presvedčivý, zato jeho thajský, z davu vytiahnutý, pomocník Kong je ten, kto pomáha Cageovi aj keď by to malo byť naopak. Ukončenie príbehu beriem. Zaujímavá i efektná pomsta i vykúpenie v jednom , ale vzhľadom na predchádzajúce minúty mi to celkom neladilo. Takýto záver by sedel podstatne temnejšiemu filmu. 60%. ()

Xmilden

Tak je to potvrzeno. Před shlédnutím filmu jsem měl mírnou obavu zda-li se konečně Nicolas vyšvihne znovu do sedla první hollywoodské ligy. Po shlédnutí filmu Bangkok Dangerous a znovu zadívání se do Nicolasova deníčku na rok 2009 u mě opadávají obavy a přímo nastává panika. Co nás vše v podání Cage bude ještě čekat. Bojím se nejhoršího a to toho že s oblíbeným hercem, kterého sme milovali v akčních peckách Skála, Con Air nebo Tváří v tvář je konec. Bangkok Dangerous je film postavený výhradně na něm a dle mého soudu to Nicolas nezvládl. Vrcholem všeho je uťatá ruka protivníka ve scéně na motorových člunech. Slabých 40 %. ()

lesumir

Originál jsem neviděl, ale s tímhle asi moc bratři Ping "Pang" Pongovci moc neprorazí. Niko Cage s dlouhými vlasy vypadá jako feťák, co hledá zlatou a do černé hodinku mu chybí vážně poslední kroky. Do téhle role se mi (ne)hodil asi jako růžová na metalový koncert. Je to takové poloprázdné, pro pozitivně smýšlející to je zase poloplné, ale tak nebo tak, dobrý výsledek se rozhodně nekoná. Nebavil jsem se, ale ani nenudil. ___ Mám slabost pro Prahu, hned v prvním záběru jsem ji poznal, tím pádem jedna hvězdička patří Praze, druhá mi, že jsem to naše krásné město hned poznal a ta třetí za tu hezkou tanečnici. Já to říkám pořád, ty asijský holky jsou i hezký, když chtějí :-) __ Né, teď vážně, Cage si měl vážně rozmyslet, jestli chce hrát ve filmech, nebo v prázdných slátaninách, ve kterých si skill nezlepší. Jeho nejlepší časy jsou sice dávno pryč, ale pokud se chce vrátit na piedestál, musí víc přemýšlet. ()

Gimp

Seru na vás a dávám 4 (seru na sebe, musím dát 3). Ačkoliv Cage je fakt hodně zlej herec a co zvládl ve skále už teď fakt nedává (jako střílení do melounů by mu ještě šlo, ale krmení slona se asi bál) a jeho thajskej ližprdel taky moc ostroherectví nepobral (ani fight skill). Tož co když kamera hezky přeostřuje, je tam pár režisérskejch nápadů a konec se s tim moc nemazal. A samozřejmě jízdu toho hodného politika jsem si vychutnal obzvláště. ()

Jamal

Cage patří k hercům, u kterého si nemůžu být jist nikdy ničím. Na jeho filmy do kina chodím rád, ale je to velký risk, zda budu spokojenej za tu cenu, kterou vysolím za lístek a za čas, který tomu investuju. Nebezpečný Bangkok bohužel patří k těm horším. Vůbec mu tu neveřím tu jeho drsnost a také jeho postupný přerod v citlivého muže, obraz slona, který natáčí do všech úhlů a nakonec ho spálí, jeho žáka, který mu je odevzdán, jeho profesionalitu a vypočítavost. Prostě skoro nic. Neříkám, že se na to nedalo dívat, jen mi to prostě nesedlo, stejně jako například polohoror Rituál. Nehodí se mi sem, stejně jako ty jeho dlouhé vlasy. Bratři Pangové to nejspíš přepangovali, a to jsem neviděl jejich prvotní verzi. Naštěstí pro ně a pro Cage. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin