Nebezpečný cíl

• USA Bangkok Dangerous (více)

Remake úspěšného akčního dramatu bratrů Pangových z roku 1999. Život nájemného /nelítostného/ zabijáka Joa (Nicolas Cage) se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy je vyslán na kšeftík do Thajska, kde má za úkol zlikvidovat nepřátele bosse místního podsvětí Surata. Jako pomocníka si najímá známou firmu, pouličního kapsáře a výtržníka Konga (Shahkrit Yamnarn), kterého se hodlá na závěr zbavit. Zpočátku jde všechno bez problémů. Ale jen do chvíle, kdy se Joe, do té doby zapřísáhlý vlk samotář, nečekaně sblíží s mladou dívkou... (oficiální text distributora)

Fiftis

Čo býva najväčším problémom akčnej snímky? Keď jej chýba poriadna akcia! A hoci úvodná päťminútová naháňačka v Prahe vyzerá sľubne, hneď po thajskej akcii sa prehupneme do žánru drámy/romance a z krátkeho intermezza medzi akciami sa zrazu vykľuje viac ako polovica filmu. Nutno povedať, že slabo zahraného. Cage, ani zvyšok castingu nestoja za reč. Nie každý film vás dokáže držať v non-stop akcii, preto sa stopáž vyplňuje pokusným dejom, komplotom či aktuálne romancou. Lenže táto je tak neuveriteľne slabo napísaná a ťažko uveriteľná. A tak možno iba konštatovať, že akcia je v oslabení, pretože peňazí na jej realizáciu bolo málo. Máme tu najmä naháňačky a troška streľby a to je všetko. Nielenže je akčných scén iba niekoľko, ešte sú aj nudne strihané a servírované. ()

Pepinec

Čekal jsem lehce podprůměrný akční film s lehce podprůměrnými akčními scénami, kteréžto budou tím jediným, o čem by film mohl pojednávat. Omyl. Byl jsem mile překvapen, a to i přes nepřehlédnutelné niance a nejasnosti, které mi tu a tam kazily zážitek. Nicolas Cage sice s indiánským účesem vypadá příšerně, avšak zahrál dobře. Jistě, nemá oči padoucha, kterého představoval. Podíváme-li se na to však tak, že hrál obyčejného chlápka, který má v popisu práce, stejně jako kopáč kopat jámy, zabíjet lidi z obrázků, dá se toto v klidu pominout a naopak dát k dobru při scéně, kdy se rozhodoval, zda toho "dobrého pána" zastřelit nebo ne. Jelikož jsem Nebezpečný cíl viděl v kombinaci se Stmíváním, nemůžu jinak než dát čtyři hvězdy. Už jen z principu. A i přesto, že časem patrně hvězdu uberu, stojím si za názorem, že tento film není zklamáním, nýbrž milým překvapením. Jako bonus přikládám reakci =woodyho=, který mi poté, co Nicolas spálil obraz slona v odpadkovém koši, pošeptal; "a je to jasný - zabije slona!" ()

Arkos

Klasický béčko, který není tak hrozný jak se tu vesměs píše. Má to předvídatelný děj, nechápu jak se nájemný zabiják tak rychle skamarádí s místním zlodějíčkem, dlouhé vlasy Nica vypadají jak paruka, atd., atd., atd., prostě našlo by se dost dalších věcí, které filmu moc nesedí, ale na tři hvězdy to stačí. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 7/10/// +akce (když už nějaká je), Nicolas Cage (i kdyby hrál gumového medvídka, tak mu ho neuvěřím, ale na to se tady nehraje) -zdlouhavé (když akce není), spousta keců a patosu/// Náhodou já Nebezpečnému cíli věřil a celkem se na něj těšil. Pravda je žel spíš na straně kritiky. Je to zpackaný film s blbým scénářem a se spoustou zbytečných dialogů a monologů. Přesto Niki úplně nejhorší nebyl. Jen si vybírá hodně filmů a neřeší do čeho jde. Takže zde odvedl svůj standard. A já se tu celkem bavil. Nebo alespoň nemůžu říct, že jsem se nudil. A to i přesto, že přísedící to komentovali slovy, že je to blbost nebo slabota. No není to nic extra, ale zklamán nebo znechucen nejsem. A to se počítá./// Celkem 66%/// ()

HAL

Mohlo být (mnohem) lépe, ale mohlo být i (trochu) hůř. Pangové v americe režírovat pořád docela umí, ale se změnami ve scénáři už se jim tak moc nedaří a tak tam kde v originále předvání až "artově" psychologizující pohlcující akci, v remaku jim jde už jen o béčkovou zábavu, drsně se ksychtícího Cage a pár cool záběrů. 5/10 ()

mzss1

Dost dobrý akční film. Charakter hlavní postavi Nicolase Caga mě bavil. Jako nájemný zabiják byl Cage trošku jemný :) ale i tak se ve filmu najde dost solidní akce, ke konci je to nejlepší. Líbila se mi tu i hudba. Brian Tyler je nynější vynikající hudební skadatel. Konec mě trochu překvapil a moc mi nesedl. Ale přesto hodnotím 83% = **** ()

kingik

Dlouhou dobu jsem zhlédnutí tohoto filmu odkládal. Pak jsem filmu dal šanci, a on mě nenudil. Má absurdní začátek, má Cagea se zavilým výrazem samotáře, který žije jen pro svou práci, jež nesnese odkladu, má kvalitní akční scény a dobrou hudbu Briana Tylera. Nějaké to napětí se také najde a ukáže se, že ani nájemný vrah nakonec nemá srdce z kamene, ale že se umí zamilovat, vyškolit svého nástupce za pár dní a pak skonat s dobrým pocitem, že nežil tak špatný život, jak by se mohlo na první pohled zdát. Psychologické výlevy se nekonají, ale akční nášup ano. 80% ()

Sonnery

Nicolas, ten co kdysi opusil Las Vegas, mě poslední dobou připomíná vysloužilou šlapku, která bere každej prc, jen aby měla kšeft. Ale tak na jedno pokoukáníčko, kdy si místo Růžový zahrady nasadíte růžový brejle a pustíte si kdysi zářivého motýla, co si dnes jen tak poletuje poblíž kolem smradlavého potůčku, kam se chodívá napít oř Jirky Paroubka (oř jménem David) a Agátka Chanychová sem chodí házet opalovačku, protože se na tu její celulitidu už fakt nedá koukat a u smradlavého potůčku je celkem klid, jelikož potůček smrdí a lítá tu jen jeden kdysi zářivý motýl, protože... HA HA HA - slabší 3* ()

ed_wood

Podpriemerný akčný film o chladnokrvnom nájomnom vrahovi, samotárovi, ktorý začne mať o svojej práci pochybnosti a ktorý sa zamiluje. Chabý scenár, slabé akčné scény, žiadny poriadny záporák, slabí herci. Myslím tým aj Cagea, pretože jeho posledné filmové roky len potvrdzujú, že šiel s hraním dosť dole. Jeho posledný dobrý film bol z roku 2005 a to je už dosť dlhá doba, a preto mu s Knowingom silno držím palce. ()

Anderton

Verím, že Pangovci a špeciálne kameraman si prácu na tomto filme, respektíve opätovnú prácu na tom istom, poriadne užili. Podľa mňa je Bangkok Dangerous zaujímavo nakrútený, z veľkomesta máte úplne odlišný pocit, aký si vopred myslíte, že budete mať a kamera zaujíma stále nové uhly a je tu prekvapivo dosť detailov. Taktiež nie je od veci spomenúť strih. Bohužiaľ Cage je tu zle obsadený, pôsobí ako kúzeľník z Next; rovnaký účes, rovnaká naivita ohľadom žien, len s tým rozdielom, že je fakt neľútostný zabijak. Toto možno prejde pri ázijských postavách z pôvodného filmu, ale tu to skrátka pôsobí nedôveryhodne a nepresvedčivo. ()

AppleCore

Tady je každej zaslepenej tim, že Cage má momentálně slabší období a tak každýmu filmu dáváte reflexivně/preventivně špatný hodnocení aniž byste hleděli na provedení filmu ve kterym hraje. Tohle má sice svoje slabší místa, někdo by řek děravej scénář, ale za sebe řikam, že to je pecka jako hrom. Jo, jasně že to mohlo bejt lepší, dokonce to mohlo bejt mnohem lepší, ale co na tom když film ani na moment nenudí, když je neustále v tempu ikdyž se tam zrovna nic neděje. Provedení je zkrátka dostačující a zábava po celejch 90 minut. 4 ()

Smok

Chladnokrvný nájomný vrah s ľudskou tvárou. Ide to vôbec dohromady? Nicolas sa nás o tom pokúsi presvedčiť v prostredí podsvetia v Bangkoku. O tom, či mu žáner "romantický / akčný" sedí, dosť hovoria hodnotenia užívateľov. Za mňa len toľko, že jednorazovo som sa celkom bavil, ale na 3 to u mňa vyťahuje hlavne záverečná polhodinka. A ozaj, Nicolas, treba zbehnúť na plastiku, tie vlásky zase trošku dorobiť viac do čela :o) ()

teutates

Veľmi chabé prevedenie s nezmyselným scénarom... Nicolas Cage ako "Hitman" v hlavnej úlohe neviznie až tak zle, avšak daná réžia sa asi až veľmi snažila dostať do továrne na sny... Slabé technické prevedenie dopĺňa hlúpy scénar a nakoniec to nieje ani akčná pecka a ani psychologické drama... 4/10 ()

predators

No jo a je to tu zase. Dlouhovlasý N. Cage v rádoby akčním filmu. A opět to nestojí za nic. Možná by pomohlo shodit hřívu a začít točit něco pořádného! Kdo se má na to dívat? :-) První, co vás napadne je, "ubohá akce!". Teda pokud je v té tmě nějaká ta akce vidět. Všechno je to tak divně sestříhané, že to nemá žádný spád, o nějakém nápadu a myšlence nemluvě. Na příběh se vykašleme, ten tu není.:-) Citová vložka s hluchou thajkou je stejně nudná, jako hodiny sebeobrany pana učitele Cage. Přemýšlím, jestli má smysl, vidět tento film a řeknu vám, že nemá. Zajímavosti: Nicolas se na motorce naučil jezdit během několika pár dní. Znakové řeči ovšem mnoho pozornosti nevěnoval :-) Na motivy tohoto filmu, který je dle mého názoru ještě horší! 20% ()

nash.

Většinou nemám s Nicolasem Cagem a jeho filmy problém, ale tentokrát jsem měl problém dokonce i udržet pozornost. Nudná rutina, kde nefungovaly akční scény, napětí bylo nulové, tempo spíš kodrcavé, romantické chvilky komické a závěr mě nechal zcela lhostejným, no.. skoro bych řek, že jsem si ho i přál. „Tak už to proboha zmáčkni“, povzbuzoval jsem ho, a mám pocit, že kdyby to udělal už na začátku filmu, mohl spoustě lidí ušetřit minimálně hodinu ztraceného života. Stejně jsem mu nevěřil ani toho vrahouna, ani probouzející se svědomí a už vůbec ne jeho náhle pobuzené city. Navíc se na nejlepšího zabijáka choval většinu filmu jako idiot. ()

Vitason

Co to je? Nicolas Cage tam pobíhá v teplákách s přiblblým účesem po Bangkoku a neshání žádnou prostitutku? No přece Bangkok Dangerous, ale pokud by jste odpověděli nebetyčná nuda, tak bych vám to také uznal. Když si uvědomím, že to není zase tak dlouho, co tenhle sympaťák máchal pistolí ve Skále nebo Conairu, tak se mi chce až skoro brečet. Bangkok Dangerous je podprůměrný akčňák, ve kterém není skoro žádna akce a když už tak je šíleně nudná a blbě natočená. Navíc je tu Nicolas, který se už na nějaký herecký projev zřejmě dávno vykašlal. A celé to umocňuje ta násilně naroubovaná romantická linka. Něco ve stylu: když mohl mít Chow Yun-Fat slepou holku, proč by nemohl mít Cage hluchou. ()

iamek

Dvě hvězdičky dávám za docela dobrý konec a mého oblíbeného Nicolase, kterému to poslední dobou moc nejde. V téhle roli by pravděpodobně, ale propadl naprosto každý. Scénař nudný a předvidatelný a režie taky není bůh vi jaká. Obrovské zklamání, protože popis filmů nezní špatně stejně jako herecké obsazení. Snad si Nicolas už konečně bude vybírat lépe. ()

MacGyver míří do kin

MacGyver míří do kin