Napínavý thriller zaoberajúci sa komplikovanou politikou americkej vlády týkajúcej sa tzv. "mimoriadneho vydávania podozrivých" – extraordinary rendition - globálneho tajného systému prepravy, väznenia a vypočúvania, ktorý bol zriadený po útokoch z 11. septembra 2001 a nepodlieha súdnej kontrole ani požiadavkám extradície. Rendition sa zameriava na životy Douglasa Freemana (Jake Gyllenhaal) – analytika CIA, ktorý začne pochybovať o svojom povolaní po tom, čo bol svedkom brutálneho a nekonvenčného vypočúvania Američana egyptského pôvodu tajnou severoafrickou políciou; Anwara El Ibrahimiho (Omar Metwally) – egyptského chemického inžiniera, ktorý ešte ako chlapec spolu s rodinou emigroval do Spojených štátov, a ktorý je teraz podozrivý z teroristickej činnosti; jeho tehotnej ženy Isabelly El-Ibrahimi (Reese Witherspoon) snažiacej sa nájsť svojho manžela, ktorý údajne zmizol počas letu z Cape Townu do Washingtonu; Alana Smitha (Peter Sarsgaard) – poradcu senátora Hawkinsa (Alan Arkin), ktorý odhalí, že Anwara na príkaz šéfky CIA v boji proti terorizmu (Meryl Streep) odtransportovali do krajiny tretieho sveta, kde ho vypočúvajú; a Abasi Fawala (Igal Naor) – šéfa tajného väzenia, ktorý má svoje vlastné osobné problémy s rebelantskou dcérou Fatimou (Zineb Oukach) a jej priateľom – islamským fundamentalistom Khalidom (Moa Khouas). Rendition trúfalo skúma šedú oblasť medzi správnym a nesprávnym, medzi vpravo a vľavo a odpovede, ktoré nachádza, nie sú jednoduché... (oficiální text distributora)

mac000

Vcelku solidně natočený film, který jsem shlédnul v TV. Mělo to ovšem jeden nedostatek. Neanglicky mluvené dialogy (a že jich tam je opravdu dost !) nebyly ani nadabovány ani otitulkovány. A bylo to opravdu na úkor srozumitelnosti dějě (alespoň jeho jedné větve). Všem, kteří mají podobný zážitek, ale doporučuji anglickou stránku filmu na Wikipedii, kde je podrobný obsah - a mnohé je jasnější ! ()

jprmusic

Řekne mi tu někdo proč byl ten film natočenej?. A co ve mě má evokovat? Já se tedy nedopátral - snad že smíšený manželství jsou rizikový (myslím nábožensky) ..... ()

cinema_cz

Jednak nadbytečné množství motivů, demonstrujících komplexnost problému, snímek paradoxně zplošťuje a činí ho neživotně mechanickým a jednak je proklamovaná nestrannost tvůrců zjevně sporná. (Iva Hejlíčková, Ci 07/2008) ()

yueh

Slušně natočený politický thriller a kdyby nebylé nepovedené smyčky ke konci, tak by to bylo super. Ta mi tam nějak nesedla. Jinak výborná Meryl Streep a vůbec celé herecké obsazení. Od tohodle filmu jsem moc nečekal, o to víc potěšil. Lze jen doporučit. ()

Miloško

Politické filmy nie su pre každého,a keď k tomu treba trochu viac rozmýšľať,tak často ich hodnotenia nie sú veľké.To je priklad aj tohoto filmu,ktorý chce trochu nahliadnuť unášaniu väzňov podozrivých z terorizmu.Niečo v tomto filme nefunguje,a podľa mňa je to nudný scenár.Čo funguje sú herci,hlavne P.Sarsgaard,Alan Arkin a hlavne Omar Metwally.(DVD,14.06.2008) ()

sirrgulo

Celý snímek se pomaleji rozjíždí a nakonec se nedočkáme ani moc velkého napětí, to však neznamená, že nestojí za pozornost. Snímek o aktuálních a ožehavých tématech jako je terorismus, mučení a za vším stojící politika, je podán vkusně a smutně. Z hereckého obsazení, které je opravdu kvalitní nikdo nevyčnívá, což je dobře, jelikož na sebe nestrhává pozornost. Přesto je však asi nejlepší Meryl Streep, u jejíž postavy jsem jen kroutil hlavou nad tím, jaká je to mrcha. Snímek se pomalu, ale jistě dostane do finále a já měl zas jednou důvod na chvíli o něčem přemýšlet. ()

CrazymanM

Slušný politický thriller,mělo to atmosféru a napětí,zase jsem se trochu více dozvěděl,jak je to u islamistů.Herecké výkony však nebyly zrovna špičkové,ale jako celek dobrej film. ()

naamah...

Na začátku filmu sem si říkala: "Ale jo dobrý". Zachraňovalo to jen hvězdné obsazení. Nicméně, pak se to rozjelo ve velkém. Opravdu jsem se do filmu vžila, cítila ten strach, odpor a hlavně bezmoc... O vynikajícím zvratu na konci ani nemluvě. Jen teď setřást ten hrozný pocit, že se to tak trochu blíží realitě... ()

Aniki

Filmík není vůbec špatný, casting mne nenadchl, tedy až na Witherspoon a bubáckého Na'ora. Příběh je trochu přitažený za vlasy, no, co už, nechceme přeci dokument, tak se dá trocha té dramatizace odpustit. Působilo to na mne však mírně nízkorozpočtově a Streep v roli bezcitné katovkyně? Ouha, tu se něco nevyvedlo. Metody popisované ve snímku takto samozřejmě fungovaly, ale většinou se šlo tzv. najisto, tedy, budoucí skutečně nevinní se bezhlavě nemučili a hlavně nezabíjeli...i když, to pravidlo o těch vyjímkách jako vždy a u všeho, že? No, více než průměr to nebude, neboť přišlo opravdu velké herecké zklamání, Gyllenhaalovi jsem to nežral a zbytek nestál za víc než za zlámanou grešli, tedy až na ty dvě vyjímky uvedené výše. ()

tuxie

Sympaticky natočený snímek, příjemně mě překvapilo množství lahodné arabštiny a svižný děj. Prosím, už neobsazujte Streepovou, její basetí oči jsou opravdu jen pro hutné nálady :) ()

david666

Když pominu pár silných momentů a herecké obsazení (za které stojí Rentition vidět) tak se jedná o vcelku klišovitý příběh, kterých začíná být po 11.9.01 už nějak moc. Chybí mi více propracovaný příběh. Exceletní herecký výkon zúčastněných by si zasloužil lepší scénář. 3,5* ()

Groower

Kvalitní thriller, který bohužel nenabízí nic navíc. Na konci je sice nachystáno menší překvapení, ale to je málo na vyšší hodnocení. Co musím napsat je opravdu přesvědčivá Reese Witherspoon. 3 a1/2 * ()

brodži

Nečekal jsem, že by tento film mohl být tak zajímavý jak z počátku vypadal. Celý děj se točil kolem agenta CIA a podezřelého vědce. Příběh se točí tak nenápadnou spirálou času až nakonec je divák tak zamotán, že těžkozjištuje kde vlastně došlo ke zvratu. Přichází překvapení. Celkově mě to naplnilo. Byť první část byla nudná uspokojilo mě to. 4* ()

Místo Avataru Noc v muzeu 2

Místo Avataru Noc v muzeu 2