Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

Mc.Flurry

no co nahodou....napad to skvelej....podle me je to vybornej muzikal ze skvelym pribehem me se to proste libi jediny co ma v tomhle chybu je obsazeni hlavnich hercu...a trochu zapletek tady vazne muzete predvidat kazdou vterinu co se stane protoze je vsechno predem jasny. jinak napad udelat tenhle muzikal je skvelej songy ujdou ale neni to tak propracovany jako v tretim dile...tam ty songy a tanecni cisla nemaj vicemene chybu tady je to trochu horsi jinak to obsazeni dvou hlavnich postav a to Troye a Gabrielly bych vymenila. Efron je az moc sladkej a Hudgens taky...ty se fakt hledali az se nasli...jeste ze Efron predvedl aspon ve filmu Znovu 17..to ze fakt neco hrat umi..jinak tady nic moc...za tio ostatni kolegove ty nemaj chybu Ashley Tisdale v podani Sharpy je temer dokonala pste spravma intrikanska dilinka s ujecenym hlasem ktera musim mit vsechno co che, jeji herecky bracha Lucas Grabeel alis Ryan taky nema chybu a exceluje hlavne ve 2 kdy se da na stranu ,,Tygru'' a hlavne v tretim dile...a pak take nesmim zapomenout na nejlepsi pratele dvou hlavnich postav...basketaka Chada (Corbin Bleu) ktery nikdy neda z ruky pryc svuj baketbalovy mic...a takovou trochu vic sprtku Taylor (Monique Coleman) ale jinak muzikal celkem vydarenej ale dvojka s trojkou sou samozrejme lepsi....ale porad trvam na tech hlavnich postavach.. ()

Apeiron71

Stupidní americký muzikál z prostředí střední školy pro bohaté dětičky. Celý děj je o soupeření dvojic - na jedné straně klaďasů Troye a Gabrielly a nesympatických sourozenců Sharpay a Ryana kteří chtějí získat stejné role ve školním muzikálu. Všichni jsou vždy dokonale upravení,oblečení,dokonale zpívají a tančí.. Všichni se ženou za kariérou a každý má svého trenéra který jim vydatně pomáhá k tomu aby byli ještě lepší a dokonalejší. To vše je zasazeno do pestrého a přebarveného prostředí a pestrobarevných kostýmů. Film je plný písniček které po hudební stránce nejsou špatné,texty už jsou ovšem slabší. Dětem se to asi líbí-dle názoru mé dcery. Dvě hvězdičky pouze za tu hudbu... ()

Bembeřice

Nelze komentovat jinak, než: Děti (a zvláště dívky) 10 - 16 let - budete nejspíš nadšené. Ostatní, nedívejte se, pokud nechcete vidět podprůměrnou slátaninu proloženou prostoduchými písničkami. ()

Lea.inJuly

Jedna dost slabá hvězdička za zpěv, ale jinak je to ukázková lobotomie pro naše nebohé děti ve vývinu. A nemůžu pochopit, jak tohle mohlo tak - řekněme - proslavit Zaca Efrona. Neskutečně trapný a skutečně působí dojmem, že si mladík není jistý svou sexuální orientací. ()

Leníci odpad!

Trapný, až urážející pokus přenést Pomádu do nového tisíciletí. Efron hraje jen jedinou pózu, ke všemu naprosto příšerně. ()

SnOuWeX

Podle mě je to sledovatelné. Čekal jsem něco mnohem horšího. Sice je ubohý scénář a herci nejsou herci spíš lidé kteří chodí sem a tam a občas něco řeknou nebo zazpívají. Ale i tak je hudba poslouchatelná ( ikdyž to není můj šálek kávy) a chorografie taky celkem ujde. ()

Merťas

Tento snímek je možná nejvíc ze všeho o tom, jak si rodiče představují svět svých dospívajících dětí. Na druhou stranu, je otázkou, jak mladý musí člověk být, aby si tenhle muzikál dokázal užít. Kdyby se příběh odehrával na základce a název filmu zněl Muzikál ze základní, působil by mnohem více věrohodně. P.S: Taky Vás šokovalo, jak na konci Zac Efron málem políbil Vanessu Hudgens :-) ()

DrahciiiRe

Krása pomíjí, blbost je věčná... :D Je to blbé, ale krásné. Člověk si občas musí odpočinout od těch komplikovaných psychologických filmů a kouknout na něco, u čeho stačí oči (v tomto případě i uši, písničky jsou celkem líbivé :D), mozek můžete nechat ve skleničce. ()

mrGhostly

Na dvě hvězdy sundává tento muzikál i fakt, že po jeho vzniku musel člověk čumět na nablýskané, namalované, naleštěné tvářičky herců na každém druhém časopisu a plakátu. Více než otravné. Viděl jsem jednou v televizi. Na zatracení to není, ale stačilo mi. ()

lilylove

Moc se mi to líbilo nebyla to taková pohádka pro malý děti byl to pěkný rodinný film kde se mi příběh moc líbil.Jediný co bych tomu vytkla jsou ty písničky...vím je to muzikál a já muzikály nemám v oblibě ale tady mě ty písničky někdy dokázaly strašně vytočit.Zrovna když to bylo napínavý tak tam někdo z nich začal zpívat.Nebejt každou minutu nějaká písnička bylo by to mnohem lepší.Ale stejně hodnotím velmi pozitivně 4* protože se mi ten film hodně líbil.Doporučuju. ()

opiumka

Tenhle film se nedá měřit stejným metrem jako třeba Trainspotting nebo L.A.Confidential. Je to film pro úplně jinou cílovou skupinu. Film splňuje přesně to, co splňovat má. Hudba je dobrá - melodicky i rytmicky v pořádku. Texty písniček jsou stejné jako texty jakékoliv jiné popové písničky. Choreografie je také docela dobrá - aktéři umí tancovat, pohybují se do rytmu a nic není vyloženě jako pěst na oko. Příběh je uhlazený a upravený. Není tam násilí ani sex. Film by mohl být i docela výchovný - nebuďte sobečtí, protože boží mlýny melou. Měřeno metrem kategorie filmu - rodinné, romantické, pohádky - si myslím, že je to na 60%. A to, že urazí filmové gurmány, není problém filmu, ale gurmána. Ratatouille není to samé jako krupicová kaše. ()

Zackk

je to prostě strašný, herecký výkony, zápletka... dokonce českej dabing je strašnej! odpad ale dát nemůžu, protože všichni zpívají vážně čistě ()

LilySever odpad!

Ačkoliv jsem generace, pro níž tento film vznikal, a navzdory tomu, že jsem ho viděla ve správném věku, pamatuji si jen to nekonečné zmatení, které jsem si z něho odnesla - jak je možné, že již skončil, vždyť co do děje ještě nezačal! Oplýval barvami, americkou umělohmotností a naprostou absencí scénáře, který očividně čerpal některé prvky z Pomády (kterou také nikdy dobrovolně nevyhledávám). Dokážu sice odpustit hodně, ale naprostou absenci jakékoliv poetiky a "svoucnosti" ne. ()

ReTeZa

Nevidím důvod, proč ignorovat a neustále bojkotovat tento typ filmů... High school musical je určen pro specifické publikum, které celý film "sežralo i s navijákem"... Já osobně si cením davových tanečních scén, které jsou kvalitně provedé a odtančené.. Nehodnotím příběh, který je stále stejný mnoho a mnoho filmů minulých i budoucích... ()

DavidDizzer

Písničky a zpěvy by i šly, ty jsou velku hodně dobré. Děj by byl skvělý, kdyby byli vybrání alespoň zčásti talentovaní herci. Herecké výkony na bodu mrazu - nepřirozené, až vlezlé či takové nucené... Tento film nadchne opravdu jen puberťácké holky :) Chyba chyba výběru herců! ()

Lockdown

Blbý to je, to ano. Možná i více než blbý. Barsocchini musel scénář psát ve značně podroušeném stavu, protože to co vykouzlil postrádá jakoukoliv logiku. Herci v čele s mladičkým Efronem nepodávají dle mého až tak blbé výkony jak je zde psáno. Písničky jsou výborné a choreografie mají taky skvělý nápad. V minulosti bych se na tento muzikál možná díval trochu přísnějšíma očima. S odstupem času však musím smeknout nad tím, co za hity zde bylo vytvořeno. Přece jen i přesto, jak je to špatný na tom něco být musí, protože není možný abych si pamatoval už deset let slova každé písničky ze všech tří dílů. Nebýt právě těch písniček, hodnocení by tak vysoké nebylo. 60% ()

Kardio

Vím že je to špatný film, vím co přesně na něm je špatné, ale i přesto jsem si ho užil. Proč? Protože ta jeho špatnost je strašně chytlavá, zábavná a vtipná. Tento film za to opravdu stojí. ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)