Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

Sammya

Teenage Disney film o dokonalé střední škole a americkém snu. Ano, je to v podstatě ptákovina, ale když to člověk nebere moc vážně, dá se na to i koukat v pohodě, i když teda nad pár věcmi se samozřejmě protočí oči. Ale písničky jsou povětšinou moc pěkné. ()

necisty

Hele, všiml jsem si jedné věci - ono se tam moc nekecá... a když už jo, tak jsou to pěkné sr*čky. Nechybělo málo a nedodíval jsem to. Jednu hvězdu dávám výhradně za písničky zpívané hlavní dvojicí nikoli ty ostatní a druhou dávám těm lidem co se starali o organizaci toho neuvěřitelného chaosu. ()

c.tucker

Ujetej blábol, který má v sobě jen ty písničky. Vše je zaobaleno do tuctového všemi barvami hýřícího pozlátka a k tomu roztomiloučká Vanessa Anne Hudgens a opálenej frajírek Zac "vyjadřuju se rukama" Efron. Je to mé guilty pleasure, protože na takovýchhle uchylných popových peckách ulítávám. ()

KajusaK

Ačkoliv vidím tohle nízké hodnocení, tak u mě prostě 4* ... U mě to byl vždy super film, který si ráda shlédnu občas znovu. Je to předvídatelné ale nevadí :)) ... Herci jsou vcelku sympatičtí, hudba dobrá, spousta skvělých fórků.. ()

COF_666 odpad!

Jen další ubohá Americká sračka!! Někdy se snažim být shovívaný i těm nejpitomějším filmům ale jak tomuhle může dát někdo 5* ?!! High School Musical - NE,DĚKUJI!!! ()

hans500

První díl je celkem snesitelný, přesto se jedná o jeden z nejhorších muzikálů, písně nejsou nic moc a rychle se zapomenou. ()

LordSnape odpad!

Muzikálům jsem nikdy nefandil. A tahle americká kokotina, která vyrejžovala peníze ze všech náctiletých dětiček už vůbec nestojí ani za půjčení DVD. Trapné klipové písničky s klipovou režijí a klišé scénářem. ()

adams89

Nenechte se zmást, o jakémsi pochybném středoškolském muzikálu se tu sice vypráví, své příznivce si to však může najít maximálně mezi diváky ze školy základní, a to ještě nemám na mysli mužské pohlaví. Film si u mně udělal vroubek hned zpočátku, kdy jsem u něj, jako u jednoho z mála, dokázal po deseti minutách usnout. Napodruhé jsem ho už sice dokoukal celý, ale řeknu vám, bylo to nekonečných devadesát minut. Příběh, dá-li se tu ta věc tak nazvat, je tak nezáživný a plný všemožných klišé, že dospělí u něj musí hodně trpět. A nebojte, nebudu se tu rozplývat nad krásou a sladkostí Zaca Efrona neboli Troye, přece jen nejsem dvanáctiletá puberťačka. Ukňápaná barbína je v těchto filmech téměř pravidlem a ta, co je tady, je vážně utrpení. Hudebních čísel je tu víc než dost a až na závěrečný duet hlavních postav jsou příšerná. Když vezmu na vědomí, že film je vážně určený pro ty mladší, vychází mi toto hodnocení.30% ()

Kamkon

Samozřejmě, je to kýč, ale má v sobě zamícháno úplně všechno-hezké, pohybově a pěvecky velmi nadané mladé herce (navíc 2 kladné hlavní páry a jeden méně kladný protihráčský, ale nakonec stejně všichni patří do jednoho týmu), typické prostředí americké střední školy se všemi nepsanými pravidly (ty seš šprtka, takže navždy budeš v jejich klubu) a rovněž láskyplný všeobjímající motiv. Každý si může najít to své a pak podle sebe ocenit nebo podle většiny odsoudit. Je zde však i něco nového-můžeš se vzepřít tomu, že jsi šprtka a hrát divadlo, jít si za svým snem a dokázat to, po čem toužíš. Je jasné, že nejeden americký teenager si řekl: Tohle je přece moje škola, proč by to nemohl vyjít i mě? Vše rovněž dobře skončí, tak co bysme chtěli víc? Možná alespoň jednu pusu nebo láskyplné objetí mezi představiteli obou pohlaví, ale na to si ještě v nepřirozeně cudném americkém filmu pro mladé budeme muset počkat... ()

Lachtaan

Největší zbytečnost, kterou se kdy podařilo splácat pod křídly už tak pochybného Disney Channelu a jejíž zásluhou jsem dlouhá léta ohrnoval nos nad muzikály. Kdo v té době kdy čekal, že jednou budu mít rád Zaca Efrona. ()

xerno odpad!

Toto není muzikál, jen prachobyčejný, špatný film ze školního prostředí. Proč z toho vlastně neudělali telenovelu ? Dyť tam jsou hrabivé, hodné, zlé, poctivé, hloupé a podivné postavy. A taky bych řek, že ten jeden ůchylák nezpíval moc dobře, spíš lehce hodně blbě - kdyby bylo na mě, já bych změnil scénář, režii, herce, kostýmy, hudbu, a nejvíc děj !!! ()

Zdeňka

Film začíná písničkou Start of Something New (Začíná něco nového), tak to fakt souhlasí. Nejen mezi hlavními protagonisty a všema jejich super přátelama, ale začala nová mánie. Už dlouho jsem si říkala, co tu bude nového pro ty náctileté holčeny. Za mě jsme šíleli po prvních Superstar, delší dobu bylo určité ticho po pěšině a najednou to přišlo jako lavina se valila Gabriella se svým vlezlým až protivným hlasem, šampónek Troy a všichni ti dokonale vymydlinkovaní studentíci. Film je absolutně o ničem (vlastně jsem ani nečekala žádné psychologické úvahy), nápad s hudební soutěží byl tak trošku trapný, hlavně ty všechny okolnosti kolem, ale nějaké písničky (hlavně sourozenecké duo) byli celkem ... fajn? Pomáda to není a ani žádnou nechci. ()

Nutrička

Tak trochu pohádka, naivní, sladký film pro děti, ale proč ne? Není to určeno dospělým nebo náročným divákům. Svou funkci to splňuje dokonale. Ač mám v hudbě trochu odlišný vkus, tak z obou dílů se mi tři čtyři písničky docela líbily a byly chytlavé. Co se týče písniček dvou hlavních představitelů, nechytla mě ani jedna z nich, ale zato dvojice sourozenců hrála vysokou hru, kdy jsem se nad jejich kreacemi docela dobře bavila. Rozhodně mi ten film přišel vkusnější, než takové Prcičky nebo obdobné komedie, které se pro mladší moc nehodí. Pro děti super a pro děti to je taky určené, na to nezapomínejme. ()

Jennifer.S odpad!

Tohle je přesně ten důvod, proč nemám ráda muzikály. Zac Efron má sice hezkou tvářičku, možná (?) zpívá, ale rozhodně nehraje, stejně tak jako ostatní "herci". Navíc od začátku do konce předvídatelné a nudné. ()

Playman

Omyl lidstva. Trhák Disneyho. Už když si tento film pouštěla má sestra po 15x, tušil jsem, že se jedná o docela slušný brainstorm. Umí se dostat opravdu do hlavy, ze které ho už nedokážete moc pustit. Ovšem. Jednička je ještě vskutku dobrá, má docela melodický písně a vůbec.. docela sympatické hrdiny. Film jsem viděl asi 8x. A dávám tomu tři hvězdy už jen za tu revoluci, co na televizní scéně způsobil. ()

Nihlathak odpad!

to neni blboučké, naivňoučké, tupoučké a nepřirozené, to je prostě sračka! A beru si ji osobně a uráží mě! ()

Diego

Ok, Ok..z pozice mého vnitřního dítěte.. Sladký pár, Sladcí záporáci, Sladké písničky a Sladký konec a i když ve většině přídpadů to nevychazí, tady bylo vidět, jak si to hraní užívaj samotný aktéři..Disney; ) ()

Všivák

Nejsem tanečník, ale choreografie vypadá, že je na slušné úrovni. Příběh = NEUVĚŘITELNÉ KLIŠÉ, až to bylo do oč, bubínků a srdce. ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)