Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

pravdovravny

Je to všetko také vysmiate, vyslniečkované, detské..... A práve toto som na tomto filme žral:). Heslá filmu sú priateľstvo, láska, súdržnosť. Nech si hovorí kto čo chce, keby bola realita taká, aká je v tomto filme, tak svet by bol hneď krajší. Piesne sú tu s duchaplnými a inšpirujúcimi textami. Tak Wildcats do toho!:) ()

blackJag

Tohle byla bída. Jestli z toho měla být Pomáda dnešní doby, tak za sebe musím říct, že určitě ne. Rozhodně ne. Nezajímavé, tuctové písně, ústřední duo - vyplašený zajíc a zasněná holubice - vedlejší postavy, to všechno tu nefunguje. Co tak ale sleduji, tak třeba Zac Efron z toho vrásky asi nemá. Základnu fanynek má díky tomuto dílu značnou (otázka je, jestli jsou ho jeho náctileté fanynky-nanynky schopny podpořit i v jiných projektech), časopisy pro náctileté co 14 dní přináší nové informace o jeho pohybu a popularitu má tudíž na nějaký čas jistou... budiž mu přáno (dočasně). 30% ()

R´Hell

Naivní, dětské, kýčovité, nereálné... Nemám žádný důvod dát Muzikálu ze střední lepší hodnocení. Pro vybranou věkovou skupinu (dívky 10-14) je tento muzikál ideální - je nenásilný, bez sebemenšího náznaku erotiky a s pěkným (dobře se prodávajícím) hlavním ehm hrdinou. Písničky jsou sladké, do filmu skvěle zapadají, soundtrack mě ale nezaujal. Viděla jsem jednou, stačilo. 20 % ()

Ev.D. odpad!

Ehm, ehm. Jestli je vhodné pro tuto kravinu vhodné použít slovo komedie, muzikál, drama či cokoliv jiného to vážně nevím. Alespoň mě vyhovuje jen jedno. HOROR! Je to šílený, Zac Efron, za co. Jak já ho nesnáším, vlasy ulízlé jak přiteplenec lvl 9999999999 , zpívat neumí, když se hýbe tak mi to připomíná sjetou žitafu se střevníma potížema, rozlámanejma kostma a nádorem v mozku. A to nechci urážet žádnou žirafu. Co se týče toho průseru který si někteří opovažují nazývat hudbou, tak mám v břichu takový pocit ,že budu rodit stokilové ježky. Už úplně vidím jak my tu trčíme a mezitím někde v Americe jsou úžasné školy kde jsou všichni vystajlovaní, a skáčou v jídelně po stolech jen proto aby mohli celé škole, samozdřejmě oblečené ve značkových hadrech, předvést své dechberoucí číslo ,které je ve skutečnosti hnusná s****a plná tácků a špaget. Vážně dramatický muzikál jak sviňa! ()

mkubalikova

Jsem strašně povrchní, ale třetí hvězdu dávám za Zaca - rozumněj: za to jak vypadá, ne jak hraje, zpívá, či tancuje. Na střední jsem byla do kluka s modrýma očima a božským úsměvem strašně zamilovaná, takže Zac a potažmo HSM je pro mě jako návrat o pár - dobře víc než pár - let zpátky! 40% ()

LibertyX

Hodně naivní, kýčovitá, leč enormně zábavná výplň na hodinu a půl, která nenudí, jen vesele plyne a občas pořádně udeří do mozkovny svou blbostí a předvídatelností. Ale svižná režie, efektní choreografie i příslušně geniálně podbízivé písničky strkají středoškolskou partu výš, než kam dosahoval její papírový potenciál. Plus Zac Efron je jednoduše boží, stejně jako jeho basketbaloví kolegové v 'head in a game' choreografii :) ()

Styxos

Není to nic světobornýho, herecký výkony nic moc. Ale má to pěkný písničky, příběh taky ušel. No, mě se to líbilo 60% ()

Kroc

sorry, ale tohle není film pro lidi od 17 vejš. Proto si myslim, že zdejší hodnocení je zavádějící ;o) Mezi mláděží je to film číslo jedna :o) ()

venca163

High school film pro děcka ze základky. Bylo to blbé, trapné a nudné. Části jsem z donucení viděl asi padesátsedmkrát, protože to sledovala v jednom kuse mladší sestra kámošky, u který jsem trávil dost času. (30%) ()

Pecival

Nechci to hodnotit, protože jsem náhodou zahlédl jenom jakousi "píseň" a taneček na basketballovém hřišti, ale můžu s klidem říct, že takový peklo jsem dlouho neviděl. Pozor na to. ()

Sheffield odpad!

Určitě to znáte, ráno se probudíte, uděláte si kafíčko, posnídáte fantastickou snídani a pak si pustíte naprosto ohavný film, který vám úplně zhatí parádně načatý den. Dalo by se to přirovnat k ranní procházce v parku, kde si všimnete dlouhého travnatého porostu, který vám sahá až po kolena. A vás nenapadne nic lepšího, než si zout boty, sundat ponožky, a rozběhnout se vstříc nestřiženému pažitu pokrytého ranní rosou, která vám oplachuje nohy. Když v tom náhle šlápnete do lejna bezdomovce, jenž se válí pozvracený opodál. Je to prostě sračka. ()

andalin

Nikdy nevím, jestli filmy tohohle typu hodnotit vážně. :D Zábava 5*, účel to plní, písničky jsou nesmrtelný. Ale příběh to nemá, postavy jsou trapný, nerozvinutý. ()

Chise

Rozkošné, růžovoučké, chlupaťoučké a prostě k sežrání. Jedinou hvězdičku dostává Zac Efron za sexy tělo. A vůbec, svět je krásné místo plné sluníčka. Kník. ()

Hortenzia odpad!

neviem ako vám,ale mne je teda dosť ľúto,že naša generácia sa namiesto skvelej pomády musí uspokojiť s takýmto nesmierne trápnym pseudomuzikálom...scenár aj herecké výkony 0 bodov,o pesničkách nehovoriac ()

kisha

ááno, mladí tančí, poskakují, smějí se, prozpěvují, jsou krásní, dokonalí, na vše talentovaní, všechno stíhají, všechno jim vychází, všichni všem fandí ---> co mi na tomhle filmu vadilo, netušim:))každopádně cílová naivní skupina bude (respektive už vlastně dávno je) nemálo spokojena. Jen je mi líto, že budou mít díky tomuto "muzikálu" ne úplně málo pokřivený hudební vkus... ()

dita.krizova

Tak "tohle" nemá obdoby. Pokud bych měla říct, na jaký film mám neskutečnou averzi, tak je to slátanina Muzikál ze střední... herci - jak vyrobení z marcipánu, písničky - laciné rýmovačky, děj - jedno velké klišé. Je mi zle, že místo aby se vynakládaly peníze na skutečně kvalitní snímky, tak se točí tyto jednoduché stupidity!!! Ještě že mi není 12 a nemám povinnost toto zbožňovat...Jak někdo může tvrdit, že je to lepší než Pomáda??? ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)