Troy Bolton a Gabriella Montezová se potkali o zimních prázdninách na soutěži v karaoke. Uvědomují si, že se asi znovu neuvidí, protože každý žije v jiné části USA, přesto si vymění telefonní čísla. Krátce poté je Gabriellina matka vedením své firmy přeložena do Nového Mexika a Gabriela tam nastupuje do školy. Jaké je její překvapení, když zjistí, že do stejné třídy chodí Troy. Ten je její přítomností mile překvapen, a když na škole ohlásí konkurz na připravovaný muzikál, oba dva uvažují o tom, že se přihlásí. Jejich konkurenty jsou sourozenci Ryan a Sharpay Evansovi, populární muzikálová dvojice, která již od svých dětských let pravidelně obsazuje hlavní role ve všech hudebních školních projektech. Ryan a Sharpay ale nesnesou pomyšlení, že by mohli být někým překonáni, a plánují, jak se soků zbavit. (TV Nova)

upson odpad!

Uvažuji, že kontaktuji Spojené Národy aby přijali rezolutní smlouvu v zabránění masivní distribuce tohoto snímku a nakopali tvůrce do sedací oblasti. Spolu s Haničkou Montánou se jedná o nejtrotloidnější kýbl zvratek, který chlapce dělá ještě Bieberovatější. Již chápu obavy Vaška Klause z problematiky globálního oteplování. ()

!Borec!

Naivní teenagerovský muzikál, který nemá moc, co nabídnout, ale je to spíše taková oddychovka od kvalitních muzikálů. Mimochodem ten hlavní kluk tam ale vůbec neseděl, ostatně všechny postavy mi přišly až moc umělé. ()

NICOX

Kdyby mi bylo 14, tak bych to asi žrala.. ale to už mi neni. Celý příběh byl jedno VELKÝ klišé. Takže ty 2* za kluka, co rád peče a za šáhlou Sharpay a jejího bráchu.. 45 % ()

DavidS.

Kbyby mi bylo o dvacet let míň, tak se z toho asi počůrám a budu večer (po dokončení úloh do školy) snít o tom, že budu jako Zac Efron, což je absolutní šampón, pubertální macho, zpěvák, tanečník, sportovec a lamač :) ...Nereálné, naivní, přeslazené, kýčovité, bezkonfliktní, mravokárné, ale pro cílovou skupinu trefa do černého, pro tvůrce zlatý důl a příznivce Pepy Vojtka noční můra...Ať tak či onak, tančí a zpívá jim to vcelku slušně. ()

joshula

Tak to je takové zajímavé. Takové dětské a roztomilé. Jednoduché, ale dívatelné. Na vše se dá podívat, jen škoda, že je to tak průhledné. ()

Ilhan

Čekal jsem něco mnohem horšího. Díval jsem se na to jen kvůli sázce a musím říct, že do dvojky se mi už příliš nechce. Některé písničky docela pěkné, ale rozhodně by bylo lepší si je pustit jako samostatné (i když tomuto žánru příliš neholduji) než to sledovat v podobě filmu, protože jsem se fakt musel smát nad tou trapností a hereckými výkony, které dokázaly pohřbít i ty lepší písně . Opravdu tak pro děti od 12 možno do 16 rokov. Oblíbené písně: žádné. 45 % ()

wosho

Rozhodně nejsem fanouškem HSM, ale když to srovnáme s třeba s Hannah Mountana tak raději překousnu tuto profesionálně udělanou slaďounkou a výchovnou limonádku, než tu fušérsky odvedenou sračku. Sice herci tady ani moc nehrají, jen předstírají, že něco hrají. Za to většina z nich umí tancovat a někteří i zpívat (a kdo ne, tak dabing to jistí) a choreografie je na vysoké profesionální úrovni. Celkově se jedná o průměrný počin Disneyho impéria, který je přesně a profesionálně (to už tady sice píši po třetí) natočený pro omezený pkruh divaček ve věku do 16ctii let. ()

beyli

Když jsem byla mladší, tak tenhle film patřil mezi mé nejoblíbenější, ale časem jsem si uvědomila, jaká je to blbost. ()

jablko9

Tento snímek je velice naivní. Je to spíše pro dívky, které se zamilují do Zaca Efrona, protože má nagelované vlasy a velký úsměv. Muzikál plný disneyovských hvězdiček, které teprve začínají svoji kariéru. Jediná pozitivní stránka je, že to režíroval Kenny Ortega, což je velice známý choreograf, který spolupracoval s mnoha hvězdami jako je například Michael Jackson. ()

Káronoš

Tak Disney se snaží o "resurrection", ač se mu stéle nevede a nevede. High School Musical je ten nejnajivnější muzikál, ale svou neviností a roztomilostí nabízí slušnou porci zábavy, což se mu prostí musí nechat. Vanessa je krásná (zpívá též slušně) a ikdyž je vše pořádně přitažené za vlasy, dokáže to upoutat divákovu pazornost a tím i splnil účel tvůrců. Však z muzikálovými poklady typu "Chicago" se to nemůže řadit ani do stejné skupiny, taková najivní rádoby "teen" atrapa muzikálu. Hodnocení: 5/10. ()

Ondis

O nic horší než jiné teen komedie. Narozdíl od jiných blinkacích a nevkusných komedií sme mohli slyšet fajn písničky. 55% ()

Standito odpad!

Vďaka bohu že nežijem v Amerike a nemusel som zažiť tú ich debilnú teenagerskú kultúru (aj to slovo "kultúra" je asi moc silné vyjadrenie). ()

vodafone

Opravdu otřesný film, nevím vůbec jakému publiku má být určeno pro puberťáky je moc velká slátanina, moc pohádkové, všechno přehnané a pěvecké scény, pro mě až kýčovité. Pro děti zas nepochopitelné a pro dospělé? Jedna poloviční hvězda.. Každý film si ji zaslouží aspoň za snahu. ()

MulaNula

Díky sestrám mám v hlavě většinu scén, ale zas tak hrozné to nebylo. Určitě se na to sám dívat nebudu, ale při vypnutém mozku to má dokonce chytlavé melodie:) ()

Disney představil svoji streamovací službu

Disney představil svoji streamovací službu

12.04.2019

Studio Disney konečně odhalilo detaily o své chystané streamovací službě Disney+. Ta se oficiálně spustí 12. listopadu a bude dostupná zatím pouze v Americe s tím, že se brzy rozšíří i do zbytku… (více)

Lekce života podle Orsona Wellese

Lekce života podle Orsona Wellese

26.01.2008

Jeden z nejoriginálnějších současných filmařů Richard Linklater vzdá poctu jednomu z nejlepších režisérů všech dob. Ne však prostřednictvím suchopárného životopisného filmu. Snímek Me and Orson… (více)