Půlnoční vlak

Polnočný vlak

The Midnight Meat Train

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 98 min

Jednoduchý a nič neobjasňujúci, čo nevadí veď je to podľa poviedky, zato s perfektným vizuálom si na nás Kitamura zaostrí hneď na začiatku. Už dávno mi nejaký hororík takto plynulo neubehol a že mi aj tí herci boli sympatický. Ako to oko vypadlo do kamery =)) dobre, dobre, takéto hračičky mám rád a pritom si tvorca ani tu neodpustil svoj trademark rotujúcej kamery okolo miesta diania, je to on =). Trošku sklamaný z príšerok na konci no prostredie dobré, trošku z naivnej prvej scény a trošku z Bladeovského nástupu na metro ale inak veľmi spokojný s množstvom krvi a atmosféry. Rezník Vinnie Jones je jedna z najlepších hororových postáv (je masakrálne štýlový) a z Brooke Shields keby vybafne nakoniec nejaký cenobit ani by som sa nečudoval. Aký je to fajin vražedný nástroj do hororu ten klepáčik na mäso =D(6.10.2008)

Velké sklamanie. Niekedy gore nestačí. Midnight Meat Train mi nič okrem nadpriemerného gore nedal a len som pozeral kolko nelogických vecí sa dá do jedného filmu vopchať. Priemerné, občas nudné, ale koniec(i ked hrozne klišé a úplne odveci) trochu film zachránil. Námet fajn, ale to spracovanie je slabé. 65%(5.10.2008)

• POMO

Atmosfericky zaujímavý, plýživý vražedný thriller, okorenený krvou a brutalitou. Ale čo ho absolútne pochováva, sú nevhodné, akčné kamerové vizualizmy a hlavne okato lacné digitálne efekty mordov. Film, ktorý by som toleroval ako béčkový výplod experimentujúcich študentov, ktorí si neuvedomujú svoj talent a žáner v ktorom operujú, a zbytočne sa znižujú k povrchnej popkultúrnej efektnosti, len aby boli čo najviac "in".(14.5.2009)

Soundtrack Robb Williamson a Johannes Kobilke: 1. Strange, Strange Dark Star - Iconcrash [4:43] ,2. Whenever We Come Back Breaking The Jar [4:04] ,3. Blue Hands - Manakin Moon [4:53] ,4. Today's Remains - Three Dot Revelation [4:01] ,5. S.O.S. Anything But Love - Apocalyptica [5:19] ,6. Dismemberment Express - Slvtn [4:26] ,7. Recluse Alu [5:22] ,8. Leon's Obsession - Robert Williamson/Johannes Kobilke [5:10] ,9. Great Big Sleep - The Second Coming [4:15] ,10. Briton Load - Illusion Of Order [3:46] ,11. Nacatl - Jason Hayes [4:09] ,12. Scabs - Penetrator [4:04] ,13. The Human Condition - Digital Dirt Heads [5:25] ,14. End Credits - Robert Williamson/Johannes Kobilke [2:57],(14.5.2011)

Je to veľmi dobrý hororový thriller. Má výborný príbeh o fotografovi, ktorý sa snaží zachytiť skutočný obraz mesta so všetkými jeho temnými stránkami, až sa dostane na stopu tajomného muža, o ktorom si myslí, že je sériovým vrahom, vraždiacom ľudí v metre. Keďže mu nikto neverí, začne ho prenasledovať a zistí, že mal skutočne pravdu, ale o dôkazy príde a vrah začne ísť aj po ňom. A tak musí fotograf bojovať o svoj život a navyše si čoskoro uvedomuje, že nie je všetko presne tak, ako to na prvý pohľad vyzerá. Spracovanie sa mi veľmi páči, na pomery žánru sa rozhodne jedná o nadmieru vydarené dielo, keďže dej je po celý čas až prekvapivo zaujímavý, nájde sa tu plno rozmanitých prvkov, pričom na moje prekvapenie mi sadli úplne všetky, nie je to ani tak predvídateľné, ako to na prvý pohľad vyzerá, tu skutočne jedna zaujímavá sekvencia strieda druhú a vzhľadom na krátku dĺžku som mal pocit, že sa tu toho udeje viac než dosť, takže si to neustále udržuje perfektné tempo. A aby toho nebolo málo, ešte sa tu nájde aj vynikajúca záverečná fáza, ktorá je po obsahovej stránke takmer ako z iného filmu. Takže tu sa mi páčilo skutočne všetko. Po hororovej stránke som veľmi spokojný, film má zaujímavú atmosféru, občas funguje aj napätie, ale prednosť tu majú predsa len skôr tie drsnejšie, prípadne akčnejšie sekvencie. Pri nich ma trochu mrzí, že sú miestami až moc digitálne, ale to je našťastie aj to jediné, čo im môžem vytknúť, inak sú perfektne drsné, prišlo mi to tak príjemne morbídne, pričom obetí je plno, takže sa je na čo pozerať, no hlavne sú mimoriadne nápadité, či už po obsahovej alebo vizuálnej stránke a tak sa tu nájde viacero nezabudnuteľných scén alebo momentov. Za zmienku stoja hlavne zábery z pohľadu obete, súboj pri otáčajúcej sa kamere, ale prakticky aj všetko ostatné. Herecké obsadenie je výborné, Bradley Cooper v hlavnej úlohe ma už nikdy nebavil tak, ako tu, toho vytrvalého fotografa som mu veril, ale aj tak si hlavnú pozornosť zaslúži perfektný Vinnie Jones, zahral to dokonalo a neviem si predstaviť nikoho, kto by tu sedel viac. Ale nesklame ani tých pár zvyšných postáv. Réžia a technická stránka sú perfektné, skvelá vizuálna stránka plná výborných nápadov, zaujímavá štylizácia viacerých scén, až na tie digitálne prvky tu nemám čo vytknúť, takže Ryuhei Kitamura si zaslúži veľkú pochvalu. Síce plné hodnotenie nedávam, ale aj tak patrí Polnočný vlak medzi to najlepšie, čo som v tomto žánri vôbec videl, nenašiel som tu žiadnu slabinu, jednoducho skutočne vydarený film. 82%(5.2.2009)

• - Původně měl režírovat Patrick Tatapoulos. (M.B)

• - Do severoamerických kin byl film nasazen ve 102 kopiích. Ty však nešly do standardní kinodistribuce, ale do kin, jejichž ceny jsou hluboko pod cenami klasických multiplexů. Díky tomu také film příliš nevydělal. (Othello)

• - Náhrdelník, který ve filmu nosí policejní důstojník má stejný symbol jako Mahagonův prsten. (Pumiiix)