poster

Půlnoční vlak

 • USA

  The Midnight Meat Train

 • Slovensko

  Polnočný vlak

 • Velká Británie

  The Midnight Meat Train

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  **

  No vida, jak to Vinnie umí s kladivem a to během kariéry ani nehrál za West Ham United.. Digitální metro-jatka utopená v nenápadité kriminální linii. Jinými slovy, okázalé kamerové průlety soupravou a krvavé lázně jen stěží dokážou zakrýt chatrně odvyprávěný příběh se zcela se nehodícím, přesto ryze barkerovským, vyvrcholením. Koneckonců, ani Jones s pokyny: „Mrač se, stejně nic jiného neumíš a opovaž se říct víc než v Gone in Sixty Seconds..“, do své role příliš nezapadl. Přemýšlel jsem, jak by film asi vypadal, kdyby se točil v Česku. Fotografa by hrál Ondra Vetchý, protože má ty kluky s Bleskem zkrátka rád a sadistického vraha, co shání potravu pro bezdomovce nad stanicí, by mohla ztvárnit známa sparťanská ikona, co stejně jako Vinnie často končila ve sprchách předčasně. Distribuční název: "Blikanec mezi Florencí a Hlavním nádrážím"(3.8.2012)

 • Shadwell
  ****

  Přestože jsem jen tichý zedník na věčném božím CSFD-staveništi, jeden zásadní problém Půlnočního vlaku bych zmínil: Hlavní hrdina a divák zakouší v průběhu dění diametrálně odlišnou zkušenost – divákovi je sice slibován horor, respektive obskurní urban legenda, ovšem hrdina svým konáním ustavičně překlápí film do detektivky. Nesnaží se vyhnout nebezpečí, jak je u postav v hororech zvykem, ale směřuje k němu; snaží se dopátrat pravého stavu věcí. Vede to k tomu, že není hrůznými událostmi tak natěsno obemknut, protože z nich střídavě a navíc libovolně, jak se mu zachce, vypadává (když chce řešit vztah s přítelkyní, řeší vztah s přítelkyní, když chce pátrat po vrahovi, pátrá po vrahovi), a film proto nedrží kontinuitu v napětí, v níž tak vynikaly kupř. Hory mají oči nebo Blair Witch. To by až tak nevadilo, jenže film staví především na podle mě nevhodně zvoleném Vinnie Joneseovi (roztomilá perzifláž herecké šarže, tj. ještě o stupínek přepálená reminiscence na ostrého hocha z ritchieovských gangsterek). Vinnieho hodili producenti i na poster, aby jim zajistil rentabilitu snímku, a ještě před natáčením jistě sepsal čestné dobrozdání, jako se v Hollywoodu sluší. Divákovi je tedy pravý stav věcí zřejmý víceméně od začátku, zatímco hlavní hrdina se k němu musí dopátrávat, protože film mu řadu informací odpírá, na rozdíl od diváka, jemuž poskytuje vodítek až moc; zřejmě proto, aby se mohl v klidu opájet brutálními intermezzy. Samozřejmě, spousty filmů kombinuje horor, detektivku a gore scény (dva nejslavnější za všechny: Mlčení jehňátek a Sedm), ale tenhle to dělá dost pokoutním, totiž ne zcela funkčním způsobem. P.S. Jestliže by se podoba mezi hlavním hrdinou a Clivem Barkerem dala přičíst náhodě, jak vysvětlit jejich totožné, pouze prohozené iniciály?(6.4.2009)

 • Superpero
  ****

  Jáchachamuhehe takhle jsem se už dlouho nepobavil. Vinnie Jones tam celej film chodí s megakillerskou držkou a porcuje lidi v metru. Klidně tam třeba celej den sedí s kamennym ksichtem na lavičce :D Bacha spoilery teď budou. Na konci se zjistí, že dělá pro jakýhosi démonickýho strojvůdce co těma lidma krmí ghůly, nebo co to bylo. No píčovina na kvadrát, ale bavil jsem se parádně. Vinnie Jones je skvělej, ta postava má šanci zkultovnět, a celý je to hrozně béčkově roztomilý. Má to taky dobrou hudbu a sympatickou ženskou herečku.(18.11.2008)

 • obitus
  ****

  Barkerova povídka je především o Městě a teprve až pak o vlaku, řezníkovi a krvi. Ve filmu je tomu přesně naopak, ale v zásadě to příliš nevadí. Jde totiž o precizní podívanou, která funguje od začátku až ke stylovému konci a která se, příběhově, nikoli atmosférou, předlohy drží poměrně věrně. Změny oproti povídce, v čele se skvěle sednoucím Jonesem, jsou pochopitelné a neměly by vadit ani ortodoxním fandům Barkerových literárních začátků. Drobným bonusem pro znalce budiž cameo Teda Raimiho, který opět předvede přesně to, co se od něj očekává.(5.10.2008)

 • dr.horrible
  **

  To isté čo Frontière(s).Film,nad ktorým sa rozplýva väčšina hororových fanúšikov a vôbec pri tom nerieši,že z nehororového hľadiska je to totálny shit.Barkerovú predlohu som nečítal,ten námet však sľuboval veľa,no márne.Atmosféra by ešte ušla ale tie postavy!Ich jednanie je zakaždým,tak strašne nelogické až to bolí a vzťahy medzi nimi sú zúfalo nefunkčné (tomu,že medzi Cooperom a Bibbovou je nejaký vzťah,alebo nebodaj láska,som neveril ani sekundu).Záporák v podaní Vinnieho Jonesa je trápny a zakaždým keď sa objavil,mi prišiel akurát na smiech a čo je ešte horšie je riešenie vrážd; Je to ako nepodarené 3Déčko,ktoré sledujete v 2D - proste umelina najväčšia.Jediné čo tu za niečo stojí,je strihanie pluzgierov (alebo čo to bolo) a brutálna záverečná,rýdzo Barkerovská štvrťhodinka.Tej by som dal štyri hviezdy bez mihnutia oka.Bohužiaľ,ten zvyšok je iba na veľmi slabé dve.Keby to bolo nejaké lacné béčko,samozrejme hodnotím inak,toto je ale vážne myslený horor,s áčkovým obsadením a slušným rozpočtom a nie žiadna videoblbostička,ktorej by som bol schopný odpustiť o niečo viac.Toto mal byť normálny film(3.11.2012)

 • - Původně měl režírovat Patrick Tatapoulos. (M.B)

 • - Mahogany (Vinnie Jones) takmer celý film mlčí, ozve sa až úplne na záver a aj to povie len tri slová. (beso74)

 • - Pokud je všem zasvěceným vytrhnut jazyk, neměl by Mahogany (Vinnie Jones) v závěru pronést větu. (TeddyBastard)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace