Půlnoční vlak

Polnočný vlak

The Midnight Meat Train

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 98 min

Působivé a mimořádně krvavé. Takových filmů je celá řada, jenže jen na těchto aspektech to dost často nejde ustát. Ale, v Půlnočním vlaku byl i chladnokrevný Vinnie Jones se svým dokonalým kamenným a vražedným výrazem, jemuž po mnoho scén vypomáhala působivá kamera, která byla efektivně použita i ve scénách mimo metro. Ztvárnění jeho postavy a charisma bylo ohromující, takže si možná ani neuvědomíte a možná Vám to bude i jedno, že za celou "jízdu" nepronesl skoro žádná slova. Bradley Cooper se jakožto fotograf nakonec také pěkně vybarvil a s postupujícím dějem je znát změna jeho osobnosti. A to tak, že si spousta z Vás řekne, že to nemůže skončit dobře. Jedno je jisté. Nakonec musí vlak stejně zastavit a ukázat, co je na "konečné stanici." Literární předloha Clivea Barkera je nadmíru originální a děsivá, a tento filmový přepis je jejím věrným ztvárněním.(8.8.2009)

70 %. Milujem urban legend. Tvrdý horor pre dospelých. Na nič sa nehrá. Ide rovno k veci. Záver je šokujúci napriek tomu, že neobsahuje „klasický“ šokujúci zvrat á la Šiesty zmysel. Je šokujúci v tom zmysle, akí krutí tvorcovia (v čele s producentom Cliveom Barkerom, podľa ktorého poviedky tento drsný a pochmúrny krvák vznikol) sú voči sebe, postavám a divákom. TPôsobivá „mestská historka“ síce ovplýva parádnou atmosférou, v rámci možností pôsobivými hereckými výkonmi (minimalistický Vinnie Jones, fajn Bradley Cooper, jeho frajerka) a podľa mňa nesamoúčelným násilím, ale tiež prehnanou dĺžkou, vinou ktorej začína predsa len dosť priemerne napísaný scenár časom nudiť. Ale ako som povedal, temný záver situáciu dosť vylepšuje. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org.(19.11.2010)

• mzss1

|30%| Uf, tak tohle mi teda moc nesedlo. Především závěr, který to totálně pohřbil. Byl jsem rozhodnut dát jen 1*, ale nakonec jsem se smiloval a dal nejslabší možné 2*. Vinnie Jones byl určitě jako řezník skvělý. Už jen tím jeho vizuálem. Krvavé to také bylo, ale ne tak, abych se bál či cítil nějakou brutalitu. Příběh není špatný, ale od té doby co V.Jones hlavního herce pořeže se mi role hlavního hrdiny přestala líbit. Začne tu být jedna nelogická scéna za druhou. Finále bylo celkem dobré, ale úplný závěr či pointa? Fakt jsem nepochopil počínání jisté osoby. No nic, to jedno shlédnutí mě nezabilo, jsou horší filmy tohoto žánru, takže tak.(12.5.2017)

• dr.horrible

To isté čo Frontière(s).Film,nad ktorým sa rozplýva väčšina hororových fanúšikov a vôbec pri tom nerieši,že z nehororového hľadiska je to totálny shit.Barkerovú predlohu som nečítal,ten námet však sľuboval veľa,no márne.Atmosféra by ešte ušla ale tie postavy!Ich jednanie je zakaždým,tak strašne nelogické až to bolí a vzťahy medzi nimi sú zúfalo nefunkčné (tomu,že medzi Cooperom a Bibbovou je nejaký vzťah,alebo nebodaj láska,som neveril ani sekundu).Záporák v podaní Vinnieho Jonesa je trápny a zakaždým keď sa objavil,mi prišiel akurát na smiech a čo je ešte horšie je riešenie vrážd; Je to ako nepodarené 3Déčko,ktoré sledujete v 2D - proste umelina najväčšia.Jediné čo tu za niečo stojí,je strihanie pluzgierov (alebo čo to bolo) a brutálna záverečná,rýdzo Barkerovská štvrťhodinka.Tej by som dal štyri hviezdy bez mihnutia oka.Bohužiaľ,ten zvyšok je iba na veľmi slabé dve.Keby to bolo nejaké lacné béčko,samozrejme hodnotím inak,toto je ale vážne myslený horor,s áčkovým obsadením a slušným rozpočtom a nie žiadna videoblbostička,ktorej by som bol schopný odpustiť o niečo viac.Toto mal byť normálny film(3.11.2012)

Clive Barker je výborný spisovatel a Vinnie Jones je prostě bůh a ikona. Když je dal Ryuhei Kitamura, který se explicitního násilí a umělé krve rozhodně nebojí, dal dohromady, tušil jsem pecku. A měl jsem pravdu. Něco mi zde sice na plný počet chybělo, ale jinak nemám takřka co vytknout. Sympatické herecké obsazení, dobrá hudba, jednoduchý, leč originální příběh a hlavně VINNIE JONES JAKO ŘEZNÍK (Upřímně, umíte si dle jeho vizáže představit pro něj lepší řemeslo?) Takže dávám lepší čtyři s náběhem na plný počet... P.S.: A narážka na Forresta Gumpa byla špičková: "Life is like a box of chocolates" :-)(15.1.2009)

• - Do severoamerických kin byl film nasazen ve 102 kopiích. Ty však nešly do standardní kinodistribuce, ale do kin, jejichž ceny jsou hluboko pod cenami klasických multiplexů. Díky tomu také film příliš nevydělal. (Othello)

• - Pokud je všem zasvěceným vytrhnut jazyk, neměl by Mahogany (Vinnie Jones) v závěru pronést větu. (TeddyBastard)

• - Stejnojmenná předloha k filmu (krátká povídka) od Clive Barkera s česky přeloženým názvem Půlnoční vlak smrti vyšla i u nás v povídkové sbírce První kniha krve u nakladatelství Laser. (Puol)