Půlnoční vlak

Polnočný vlak

The Midnight Meat Train

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 98 min

Výborný horor, který má atmosféru, tečou tu potoky krve / kdy v tomto případě to není na škodu/, k tomu temné metro, vlak a hlavně vynikající záporák s řeznickou palicí. K tomu všemu pak ještě vcelku nečekaný závěr, takže všechno dohromady hodně slušná řeznická práce.(29.3.2009)

Jáchachamuhehe takhle jsem se už dlouho nepobavil. Vinnie Jones tam celej film chodí s megakillerskou držkou a porcuje lidi v metru. Klidně tam třeba celej den sedí s kamennym ksichtem na lavičce :D Bacha spoilery teď budou. Na konci se zjistí, že dělá pro jakýhosi démonickýho strojvůdce co těma lidma krmí ghůly, nebo co to bylo. No píčovina na kvadrát, ale bavil jsem se parádně. Vinnie Jones je skvělej, ta postava má šanci zkultovnět, a celý je to hrozně béčkově roztomilý. Má to taky dobrou hudbu a sympatickou ženskou herečku.(18.11.2008)

• Gilmour93

No vida, jak to Vinnie umí s kladivem a to během kariéry ani nehrál za West Ham United.. Digitální metro-jatka utopená v nenápadité kriminální linii. Jinými slovy, okázalé kamerové průlety soupravou a krvavé lázně jen stěží dokážou zakrýt chatrně odvyprávěný příběh se zcela se nehodícím, přesto ryze barkerovským, vyvrcholením. Koneckonců, ani Jones s pokyny: „Mrač se, stejně nic jiného neumíš a opovaž se říct víc, než v Gone in Sixty Seconds..“, do své role příliš nezapadl. Přemýšlel jsem, jak by film asi vypadal, kdyby se točil v Česku. Fotografa by hrál Ondra Vetchý, protože má ty kluky s Bleskem zkrátka rád a sadistického vraha, co shání potravu pro bezdomovce nad stanicí, by mohla ztvárnit známa sparťanská ikona, co stejně jako Vinnie často končila ve sprchách předčasně. Distribuční název: "Blikanec mezi Florencí a Hlavním nádrážím"(3.8.2012)

Nádhera. Tak tady se krví rozhodně nešetřilo. Dokonale brutální krváček, který vás nenechá ani na vteřinu v klidu. Takovéto noční vlaky metra bych klidně zavedl i u nás ... výtržníci kteří metro ničí, by byli sami ničeni.(3.9.2009)

• MISSha

Nejnechutnější film za poslední dobu, ty brutální kuchající scény byly opravdu moc i na mě. Na tyhle typy hororů pohlížím srz prsty, a moc dobře vím proč- Půlnoční vlak je toho zářným příkladem. Ani ten Bradley to nezachránil, protože tady ani pořádně neví co má hrát. 30%(8.11.2013)

• - Do severoamerických kin byl film nasazen ve 102 kopiích. Ty však nešly do standardní kinodistribuce, ale do kin, jejichž ceny jsou hluboko pod cenami klasických multiplexů. Díky tomu také film příliš nevydělal. (Othello)

• - Stejnojmenná předloha k filmu (krátká povídka) od Clive Barkera s česky přeloženým názvem Půlnoční vlak smrti vyšla i u nás v povídkové sbírce První kniha krve u nakladatelství Laser. (Puol)

• - Původně měl režírovat Patrick Tatapoulos. (M.B)