Příjemné, lehké a zábavné, přesto naprosto nenápadité, nezajímavé a v celku o hovnu.Malkovich si své odehraje, Hanks jr. ztvárňuje svého typického mladíka na rozcestí, Emily je kočka a Hanks senior to bere přes ksicht. Celé to vypadá i působí strašně lacině, hudba je jak z kolovrátku a Steve Zahn fakt není vtipný - a nikdy nebude. Přesto uznávám, pozitivní náladu, krátkou stopáž a lehký vtip, ale dejte do toho dvě reklamní přestávky a nikdo to nedokouká. Proč? Je to o ničem a je to tu už po několikáté. Buck je mentalista, který chce zpátky na vrchol a k tomu mu má pomoci náš hlavní hrdina, který přitom hledá smysl života - originální a napínavé jak reklama na prací prášek... 50%(18.11.2009)

• Zevon

Film o tom, jak je pro američany důležitá show - práce je jen pro ty, co se neumějí správně vystavit :-). Úvaha nad filozofií amerického hnacího motoru - není až tak důležité v něčem vynikat, jak spíš umět to prodat. Jestli čekáte oslnivé kouzelnické efekty, či překvapení, tak o tomhle to není. Pro někoho nuda, pro mne to byla taková malá pohodovka :-), pořád jsem čekal na něco, co musí přijít - na konci mi došlo, že není co.(2.11.2010)

• mira.l

E-eeééé, toto vzniklo proč? Aha, Emily Blunt nutně potřebovala jednorázově zaplatit nějaký větší nákup. Její přítomnost bylo asi to jediné, co to uchrání od odpadu, ale víc jak jednu * za ní opravdu nedám. Když jsem už po "n"-tý viděl, jak velký Buck třese někomu pravačkou, že by mu jí vyvrátil i s lopatkou, tak už jsem se skoro styděl za tvůrce...neni vono to americký?? Jo, je, tak pak je to asi v pořádku.(24.1.2017)

• Lilien

Mňa by zaujímalo v čom bol Buck Howard veľký. Čim takým inšpiroval mladíka ktorý nechal školu a stal sa jeho asistentom, čo také mu dal do života nejakú radu posolstvo či gesto. Ta postava nemala ducha, charakter podobne ako všetky v tomto filme. Obsadenie je však vynikajúce.Hanks a Malkovich sú hádam moji najobľúbenejší herci a vždy ma mrzí keď ich vidím v poslednej dobe v priemerných až pod priemerných filmoch. Colin Hanks v pohode výkon a Emily Blunt super talentovane krásna.(28.3.2012)

Mladík Troy (C.Hanks) opustí studium práv aby se stal asistentem bývalé hvězdy televizních obrazovek nerudného iluzionisty Bucka Howarda (J.Malkovich) a pomohl mu oprášil jeho zašlou slávu. Asi zatím nejlepší role pro Oscarového synka Colina Hankse - spojení s vynikajícím Malkovichem šlape jako hodinky vhodně doplňováno dalšími postavami (Zahn, Blunt). Jenom jedno upozornění pro ty kdo se těší na rodinné spojení Hanksů na filmovém plátně – role Toma Hankse je téměř mikroskopická.(20.1.2011)

• - Inspirací pro postavu Bucka Howarda (John Malkovich) byl skutečný kouzelník, mentalista a jasnovidec The Amazing Kreskin (Úžasný Kreskin), vlastním jménem George Joseph Kresge mladší. Tento kouzelník skutečně prováděl trik s uschováním svého honoráře u publika s tím, že pokud jej nenajde, nemám na něj nárok. Během své kariéry ho však vždycky našel. (alonsanfan)