Krásná, lehká komedie nesoucí se na pohodové vlně... John Malkovich hraje neuvěřitelně a celé je to jaksi kouzelné. Je pravda, že výsledek je spíše takový malý nezávislý film, který neodpovídá až přehnaně hvězdnému obsazení. Nehledě na tento fakt tomu něco podstatného chybí - jakási duše filmu, hlubší myšlenka. Ale bavil jsem se dobře a tak dávám slabší 4 hvězdičky.(26.10.2009)

Příjemná oddychovka. Velcí herci si odskočili téměř k televiznímu nízkorozpočtovému formátu.. John Malkovich je výborný a postavu mentalisty zvládl na jedničku :).. jeho potřásání rukou bych nechtěl zažít .. Každopádně celkový dojem z filmu je příjemný, převažují pozitivní dojmy a jakési vnitřní kouzlo snímku. Možná bych jej lehce přirovnal, myslím ten dojem, k filmu Zítra nehrajeme, kde se špičkoví herci také představili v nezvyklých rolích a leckdy malých a taky se to všechno odehrávalo v zákulisí a přímo na prknech, které znamenají svět :)(25.9.2010)

Nenáročná komedie, která není příliš vtipná, ale pobavila. John Malkovich je bezvadně záhadný (jeho třesení rukou budu asi používat - na superpronikavý pohled si totiž netroufnu), Colin Hanks je divně mdlý, Emily Blunt hezká, Steve Zahn nevyužitý a Tom Hanks se vlastně jen mihne, stejně jako spousta dalších šoubyznysňáckých hvězd a hvězdiček. Scénář mohl být méně předvídatelný a méně ve stylu Na pokraji slávy, ale co. Čisté tři hvězdy. Fanouškům J. M. nelze Bucka Howarda nedoporučit. "Jerry Springer měl vážnou nehodu, a všichni to jeli natočit." - "Kdože?"(16.2.2011)

• Zevon

Film o tom, jak je pro američany důležitá show - práce je jen pro ty, co se neumějí správně vystavit :-). Úvaha nad filozofií amerického hnacího motoru - není až tak důležité v něčem vynikat, jak spíš umět to prodat. Jestli čekáte oslnivé kouzelnické efekty, či překvapení, tak o tomhle to není. Pro někoho nuda, pro mne to byla taková malá pohodovka :-), pořád jsem čekal na něco, co musí přijít - na konci mi došlo, že není co.(2.11.2010)

Film The Great Buck Howard láka predovšetkým ponukou veľkých hereckých mien ako napríklad - Colin Hanks, Tom Hanks, John Malkovich a veľa ďalších. Dej je zasiahnutý do kabaretných predstavení, kde sa Buck Howard (John Malkovich) márne snaží zachrániť svoju zhasínajúcu kariéru iluzionistu. Dostal však nový nápad a chce zapojiť do svojej hry mladého chlapca. Následný kolotoč plný "kúziel" a nevšedných, snáď aj vtipných situácií okorení, že chlapcov otec (Tom Hanks) je silne proti synovu novému záujmu. Priemerný pohľad do zákulisia amerického obchodu s umením, z pohľadu televíznych show. Snímok ja napriek hviezdnemu obsadeniu len obyčajnou a nevýraznou prehliadkou a zapadne medzi ostatnými priemernými snímkami.(21.10.2019)

• - Inspirací pro postavu Bucka Howarda (John Malkovich) byl skutečný kouzelník, mentalista a jasnovidec The Amazing Kreskin (Úžasný Kreskin), vlastním jménem George Joseph Kresge mladší. Tento kouzelník skutečně prováděl trik s uschováním svého honoráře u publika s tím, že pokud jej nenajde, nemám na něj nárok. Během své kariéry ho však vždycky našel. (alonsanfan)