Americká komedie režiséra Seana McGinleyho, jež se odehrává v prostředí kabaretu, láká především nabídkou velkých hereckých jmen, k nimž patří Tom Hanks, jeho syn Colin a John Malkovich v titulní roli Bucka Howarda. Stárnoucí muž, který býval celebritou mezi iluzionisty a dokázal zhypnotizovat místnost plnou lidí, se zatím marně snaží vzkřísit svoji pohasínající kariéru. Dostane však nový nápad a hodlá do svého comebacku zapojit mladého Troye Gablea (Colin Hanks), který se stane jeho asistentem. Otec mladíka (hraje ho Colinův skutečný otec Tom Hanks) si nicméně myslí, že synek stále studuje práva. Následuje kolotoč plný „kouzel", nevšedních a vtipných situací, v nichž svou roli sehraje i půvabná Valerie, která se netají tím, že ji Troy přitahuje. (oficiální text distributora)

Trailer 2

mira.l

E-eeééé, toto vzniklo proč? Aha, Emily Blunt nutně potřebovala jednorázově zaplatit nějaký větší nákup. Její přítomnost bylo asi to jediné, co to uchrání od odpadu, ale víc jak jednu * za ní opravdu nedám. Když jsem už po "n"-tý viděl, jak velký Buck třese někomu pravačkou, že by mu jí vyvrátil i s lopatkou, tak už jsem se skoro styděl za tvůrce...neni vono to americký?? Jo, je, tak pak je to asi v pořádku. ()

ZkuKol

Příjemné, lehké a zábavné, přesto naprosto nenápadité, nezajímavé a v celku o hovnu.Malkovich si své odehraje, Hanks jr. ztvárňuje svého typického mladíka na rozcestí, Emily je kočka a Hanks senior to bere přes ksicht. Celé to vypadá i působí strašně lacině, hudba je jak z kolovrátku a Steve Zahn fakt není vtipný - a nikdy nebude. Přesto uznávám, pozitivní náladu, krátkou stopáž a lehký vtip, ale dejte do toho dvě reklamní přestávky a nikdo to nedokouká. Proč? Je to o ničem a je to tu už po několikáté. Buck je mentalista, který chce zpátky na vrchol a k tomu mu má pomoci náš hlavní hrdina, který přitom hledá smysl života - originální a napínavé jak reklama na prací prášek... 50% ()

RomanHyde

Příjemná oddychovka. Velcí herci si odskočili téměř k televiznímu nízkorozpočtovému formátu.. John Malkovich je výborný a postavu mentalisty zvládl na jedničku :).. jeho potřásání rukou bych nechtěl zažít .. Každopádně celkový dojem z filmu je příjemný, převažují pozitivní dojmy a jakési vnitřní kouzlo snímku. Možná bych jej lehce přirovnal, myslím ten dojem, k filmu Zítra nehrajeme, kde se špičkoví herci také představili v nezvyklých rolích a leckdy malých a taky se to všechno odehrávalo v zákulisí a přímo na prknech, které znamenají svět :) ()

blackJag

Nic famózního, přesto vidět se dá. Nebýt poměrně zvučného obsazení, asi (určitě) by film zapadl ještě hlouběji do diváckého nezájmu - vydělal vlastně některý film Toma Hankse méně? Asi těžko (tržby jsou fakt titěrné). Vím, jeho role není velká (hraje otce svého skutečného syna, Colina), cameem ji však nazvat jen těžko. Označit film čestnou prohrou? Kdyby tak nebalancoval v hranici průměru, nevyděl bych v tom problém. Malkovich odvádí svou práci velmi dobře, mladý Hanks přicmrdávání této herecké veličině také zvládá obstojně, v jádru ale celá ta kouzelnická estráda je právě jen tou estrádou. 60% ()

Malarkey

John Malkovich je opět divnej, až šílenej. Tom Hanks se krapet straní, protože jeho syn Colin Hanks dostává prostor a Emily Blunt je opět nádherná, i když je jí tu hrozně málo. Ve výsledku je to ale naprosto nijaká a nevýrazná rádoby komedie, kde se nic neděje, ničemu jsem se nesmál, nikdo mě nezaujel a celý ten příběh pro mě neměl žádný smysl. Snad jenom ukázal syna Toma Hanksa, jenže v tomhle případě to bylo k ničemu, pač tam neukázal skoro nic. ()

• Inspirací pro postavu Bucka Howarda (John Malkovich) byl skutečný kouzelník, mentalista a jasnovidec The Amazing Kreskin (Úžasný Kreskin), vlastním jménem George Joseph Kresge mladší. Tento kouzelník skutečně prováděl trik s uschováním svého honoráře u publika s tím, že pokud jej nenajde, nemám na něj nárok. Během své kariéry ho však vždycky našel. (alonsanfan)