Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

Olaf7

Ten závěr to vytáhnul na 4 hvězdy, páč jsem z něj koukal jak pes Pluto, ale jinak je to prostě parta lidí v Tescu, která si časem začne lézt na nervy. ()

Stocki

Nemůžu si pomoci ale tento film je až moc nadhodnocen. Že by za to mohla jenom předloha pana Kinga? Těšil jsem se opravdu hodně a v jistých pasážích jsem přemýšlel i o plném hodnocení, jenže to nakonec vzalo za své. Hudbu vynechám, nicméně působila jako pěst na oko. Co mě však pilo krev velmi dlouhou dobu byla ta otřesná a pomatená náboženská fanatička. Děkuji Olliemu, že ji tak krásně odstřelil, ale pozdě... Očekával jsem něco jiného, ne, že se z mlhy, která by se dala krájet objeví chobotnička ze třetího patra, která poté, až se trošku napapká vyroste v obrovitého vetřelce kříženého se spidermanem. A závěr? Škoda slov. 55% ()

PanTumnus

povídku jsem četl. film je její téměř doslovnou adaptací. mlha je navíc pro mě jeden z mála filmů který s přepisem na plátno neztratil nic z ducha své předlohy. proto za pět. ()

Hepy13

Příště až vyjedu ráno autem do ranní Mlhy určitě si vzpomenu na tenhle film, a místo aut s rozsvícenými světly budu očekávat chapadla a ..... Působivý thriller který si na nic nehraje a jede si vše po svém. Ocenil bych tu paniku v obchodě a dialogy s tím spojené. Ale i tak je to pro mě nejslabší Darabontův film. ()

Blueeyes

Mlha je docela příjemným překvapením. Z celkem krátkého ač skvělého Kingova díla se dá vykřesat dvouhodinové hororově-thrillerové-drama. Jako správný film tohoto žánru má v sobě kus psychologie jednotlivce i psychologie davu, nějaký ten náboženský fanatismus, napětí, překvapení a působivý konec. Přesněji velmi silný pečlivě vygradovaný závěr, po kterém zůstane divák jako opařený. ()

TheSpearCZ

Obsahuje spoilery: Mlha se pro mě stala velkolepým zážitkem. Je to příběh o velice hnusném realistickém chování lidí v dnešní době (to zabití vojáka bylo strašné a opravdu věřím, že by se tak lidé zachovali i v reálu), je to příběh o tom proč nejspíše nevěřím v Boha a HLAVNĚ je to příběh o naprosté beznaději. Kromě toho je to řemeslně výjimečné dílo, Darabont balancuje většinu filmu na hraně hororového béčka a psychologického dramatu (které spíše převažuje) a musím uznat, že tak mrazivou atmosféru (způsobenou částečně samotnou tajemnou mlhou, ale hlavně díky výborně napsaným postavám !!!) jsem dlouho nezažil, až jsem si připadal jako jedna ze zavřených postav v supermarketu. Zmínit musím také Marciu Harden, coby šílenou věřící a pořádně dlouho mě takhle žádná postava z žádného filmu či seriálu vyloženě nesrala, což je další bod pro Darabonta, který si s touto Kingovou předlohou poradil výborně. Musím také pochválit příšery, které vypadaly a chovaly se přesně tak, jak bych očekával. Na konci mám ale přeci jen jednu výhradu. Konec sám o sobě je velice emocionální, vyvrcholí zde již zmíněná bezmoc, ale byl za mě velice narychlo utnutý, moment kdy sedí v autě a pochopí, že nemají šanci bych protáhl, ještě bych si s tím trochu vyhrál přesně tak, jako si Darabont vyhrál s celým zbytkem filmu. Všechno mi říká, že to tu mám za čtyři hvězdy, ale musím tomu filmu uznat, že je v něčem speciální a přidám i pátou. 5* ()

sNeDy

Frank Darabont zase dokázal, že je mistr a i kdyby si vzal od Kinga jen seznam věcí k nákupu tak z něho vytříská skvělý film. Mlha se sice nezapíše do historie kinematografie tak jako dvě předchozí adaptace, přesto jde opět o skvělou sondu do psychiky lidí ve vyhrocené situaci. Jak je u obou tvůrců zvykem, emoce a psychika zúčastněných je skvěle zpracovaná a uvěřitelná. Trikové sekvence sice trošku horší, ale atmosféra a napětí je budovaná jinými prostředky a funguje to skvěle. Celkově je jediný menším negativem trošku pomalejší tempo, ale až tak hrozné to není. No a konec snad nemá cenu ani moc komentovat, mě osobně naprosto dostal. Takovéhle zoufalství a zmar jsem snad ještě z žádné filmové scény necítil. ()

hakon

Skvělá houstnoucí atmosféra, plno neokoukaných herců a brilantní a dechberoucí závěr. Takhle by měl vypadat každý film z pera mistra Kinga. Darabont potvrdil svou hvězdu a Thomas Jane se ukázal, že umí když chce. Pěkných 80 ()

TaanStari

Skvěle zabalené hovno. Nerad to přiznávám, ale líbilo se mi to. A navíc to mělo nejoriginálnější konec posledních let. ()

Ulrich

Dlouho jsem si myslel, ze nejde natocit dobry film podle hororove knizky Stephena Kinga. Vetsinou, kdyz se o to nekdo pokusil, tak to skoncilo bud na pul cesty (To) a nebo to dopadlo vylozene smesne (Pavucina snu). Vetsinou proto, ze reziseri nedokazali v jeho knizkach vypichnout to, co je nejdulezitejsi. Ale je videt, ze Darabont Kingovi skutecne rozumi. V jeho pribezich jde v prvni rade o vykreslene charaktery a psychologii a oboje Darabont zvlada na jednicku. Atmosfera se dari stavet opravdu skvostne a cim vic se vse blizi k zaveru, tak je hutnejsi a hutnejsi. A korunu vsemu nasadi konec, ktery jsem sice trochu ocekaval, ale stejne jsem neveril, ze bude mit Darabont koule ho natocit. Jsem velice spokojen. ()

hobbitko

Začíná to zajímavě. Až se přivalí mlha a my nevíme, co v ní je, napětí a atmosféra by se daly krájet. A pak tam vleze to chapadlo a člověk má pocit, že je po všech nadějích na dobrý film. Chyba. Film sice disponuje snad všemi klišé, které se v tomto žánru dají najít, překvapivě to ale až tak nevadí. Příběh ozvláštňuje postava náboženské fanatičky, motiv, na který u hororu nejsme až tak zvyklí. Co je ale naprosto fenomenální je závěr. S P O I L E R P A R E X C E L L E N C E Konečně, konečně americký film, který se nebojí zabít dítě! Dusná a klaustrofobická atmosféra se stupňuje natolik, že člověku se z té husté bílé všude kolem dělá blbě a stejně tak, jako hlavní hrdina vidí jen jedno řešení. Hudba tomu všemu nasazuje korunu. V tom nejlepším slova smyslu. ()

Dogmeat

Neřekl bych, že je to přímo horor, ale atmosféru opravdu má. Fascinující pro mě bylo hlavně sledovat přechod postav k fanatismu. ()

JoSte

Ač se nezdá, famózní, převážně psychologický horor s úžasným závěrem, který s sebou nese důležitou myšlenku, že se člověk nemá vzdávat ani když ztratí veškerou naději. Stephen King holt umí a filmový štáb to také zvládl na jedničku. Většina nedostatků byla ve finále pouze zdánlivá, protože přesně plnila svůj účel a napomáhala lepšímu vyobrazení psychologických situací a konfliktů. ()

THE_Joko

Výborne zvládnutá práca popisu davovej psychózy a skľúčenosti ako hlboko je až schopný človek zájst no dať plné hodnotenie len kvôli posledným scénam a celkovému vyvrcholeniu a zabudnúť tak na silnú „Béčkovitosť“ počas predchádzajúcich minút??? Po príbehovej stránke mi to mierne pripomína hru Half-Life čo by bolo iste pozitívum, avšak nemôžem sa preniesť cez podpriemernú PC animáciu, ktorú snáď vytvárali žiaci strednej školy v Skicári...je to škoda, pretože scény ktoré by mi mali naháňať hrôzu ma mierne rozosmievali. „Headka“ (head-schot) pani pobožnej prišla práve včas, bo by som to pre tie pobožné sračky vypol a radikálne zmenil hodnotenie! ()

Mania

Skvělé! Jednoduše skvělé! Už poměrně dlouho jsem neviděla film tohoto žánru, který by se mi tolik líbil. Film nemusí vrcholit do nějakého závratného konce, protože si po celou dobu drží úžasné tempo. Rozhodně jsem nenarazila na okamžik, kdybych se snad nudila. ()

icoico

laciny horror podobny Romerovmu Dawn of the Dead, particka lidi uzavrena v obchodaku, ohrozovana velkym a smrticim nebezpecim. libila se mi atmosfera i provedeni, neurazeli mne triky a uveril jsem i tomu, ze v americe muze vira takhle zamavat s lidma. a fantasticky byl zaver, pan reziser ma koule, ze si takovy cynizmus dovolil. na to, ze to byl laciny horror bez ambici, velika spokojenost. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi