Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

CamperCz

Vetsina pozitiv sice vyplyva z knizni predlohy, ale i tak to bylo pomerne zdarile zpracovani. Jen to na me skoro vubec nezapubilo...rozhodne ne jako ostatni Darabontovy filmy. ()

maty39

Konec mě opravdu rozesmál. Dobrej příklad černého humoru :-) To dokáže zkazit den (myslím ta situace, ne film - ten je vcelku ucházející). ()

Chosé85

CHCE TO VÍCE HUSTÉ ATMOSFÉRY!! No, nevím, z potenciálu knihy by se dalo vymačkat určitě víc. Věděl jsem, že tu nepůjde o příšery, zrůdy a různé bubáky, ale o strach a víru zúčastněných osob. Psychologie postav je načrtnuta určitě skvěle, ale vždy jsem měl pocit, jako kdyby režisér to podstatné nechal na samotném divákovi. Myšlenky a dialogy vystihovaly podstatu situace, ale postrádaly tu zvláštní údernost, kdy by vám zamrazilo v zádech. Je to velká škoda. V momentě, kdy se pár lidí vydá do lékárny pro léky, jsem očekával absolutně hrůznou scénu, jak je celá budova zcela přetvořena monstry a ono se zde vyskytne pár pavučin a jakýchsi nepodařených pavouků. Opět se zde ztrácela ta velice důležitá atmosféra. Tím jsem se také dostal k samotným monstrům. Vůbec nemůžu pochopit (až na pár vyjímek), proč animace těch potvor byla tak slabá?! Takové vizuální triky se dělaly před osmi lety. Určitě by to zesílo požitek z filmu a hlavně realističnost. Jinak Thomas Jane a Marcia Gay Harden byli skvělí a hlavně rozhovory všech zúčastněných ("Ty jsi toho kluka zabil, a já mám kurva na sobě jeho krev!"). A konec byl opravdu nejlepší scénou z celého filmu. Ale jak říkám ztrácelo to ten správný feeling, jaký měly Darabontovi předchozí snímky. 70% ()

kecinzer

Totální nátřesk. Když jsem si film pouštěl, čekal jsem klasický horor s nadpřirozenými kýčovitými jevy, ale co se mi dostálo zde, to nemá obdoby. Po pár minutách jsem jen zůstal koukat s otevřenou pusou až do konce! ()

wampire23

Jeden z najlepších hororov roku. Frank Darabont ukazuje, že je jedným z najlepších režisérov Hollywoodu. Adaptácia Kingovho románu dopadla nad moje očakávania (po traileri som nebol príliš optimistický). Príbeh sa rozbehne hneď po prvých pár minútach a potom sa už do konca je na čo pozerať. Aj ten typický kingovský záver musí potešiť (nečakajte happyend). 85% ()

Paul_cz

Už dlouho jsem v žádným filmu neviděl tak uspokojující smrt, jako tady. Co to o mně asi vypovídá ? : ).Ale jinak skvělej atmosférickej film..s výbornym koncem.Z Darabontovek asi můj nejoblíbenější. ()

Janko_Vlyrd

The Mist má v sebe jednu veľmi silnú stránku na ktorú sa veľmi ťažko prichádza a nie ľahko sa definuje. Musím súhlasiť s POMOm. ()

dr.block

Další důkaz toho, že ani dnes nepotřebuje film astronomický rozpočet aby zaujal diváka. Mlha vyniká především svou hustou a strašidelnou atmosférou, s trikama už je to trochu horší, ale to podle mě filmu ubírá naprosto minimálně a můžu říct, že na ten konec ještě hodně dlouho nezapomenu. Jenom mě trochu mrzí že studio nedovolilo Darabontovi natočit Mlhu jako černobílý film (pouze jako bonus na 2. diskové verzi). ()

martalini

Ne...Bohužel...Šlo to mimo mě...po slibnym úvodu je to naprosto pohřbenej zdlouhavej film...Říkal jsem si Darabont+King, to funguje vždycky na výbornou, ale tady to prostě nevyšlo...Nevim, jestli to je tim, že "horory" nejsou muj šálek kávy, ale zdá se mi, že Darabont to prostě nezvládl, nevychytal základní postupy žánru, nenechal dostatek prostoru postavám (aspoň na muj vkus) a jako celek to nefunguje....ale na druhou musim vyzdvihnout bezvadně udělenej políček náboženskýmu fanatismu, to byl rejža opět ve svým živlu (a Thomas Jane překvapivě zahrál slušně)....no a konec?Dobře, díky konci nechám za tři, ale jinak jsem si skoro celej film říkal,že si ze mě někdo dělá srandu... ()

Illy

Lidé v uzavřeném prostředí supermarketu a kolem jen... mlha..v ní chapadla, brouci, cosi nestvůrného usiluje o jejich životy. A nejnebezpečnější tvor? Člověk. Na půdě béčka se odehrává příběh, který pan King napsal a pan Darabont převedl do s láskou zpracovaného filmu. Prý je konec jiný... nevím, kniha čeká na stole. Ale já jsem na 90% spokojen s obrazovou podobou:)) Ehm... tedy zatím:)) ()

bidja

Páni, snímek se vyklal ode zdi ke zdi. Filozifické etudy střídali trapní mimozemšťani ala hmyz. Snad jen těch posledních 15 minut sneslo přísnější měřítko, ale kdo se jich dočká ? ()

punk_zero

Ďalši skvelý horor v ktorom, ako sa patrí, bol strhujúci koniec. V tom supermarkete bolo veľmi veľa ľudí s rozličným charakterom. Čo dodáva filmu pestrosť a dynamickosť. nenudil som sa 95 % ()

no2

7/10 - Darabonte, jedno se ti musí nechat - dokonale jsi mě zmátl! Ne, nečekal jsem ani Shawshank, ani Zelenou míli, ale ani laciné béčko s příšerkami útočícími z mlhy na lidi ukryté v supermarketu. Těžko říct, zda mi děs a hrůzu více naháněl obří hmyz nebo žena-fanatička a v jednu chvíli jsem dokonce nevěděl, jestli mi víc leze na nervy ona nebo spíš tento film - a začal jsem uvažovat tak o dvou hvězdičkách... Naštěstí to rychle vyřešila střelná zbraň a od útěku malé skupinky odvážných ze supermarketu jsem po zbytek filmu seděl jako přikován a za "nadpozemské" hudby Dead Can Dance nechápavě sledoval závěrečné dění, které atakovalo moje konečné hodnocení opět do vyšších sfér. Darabonte, tedy zmátl jsi mě dokonale. A zatímco se vždycky znovu rád podívám na tvé filmy, tohle už asi vidět nemusím. ()

hellequine

Nemohu jinak. Tento film dle mého názoru předstihl svou předlohu- novelu Stephena Kinga. Po celou dobu vámi budou zmítat děsivě reálné pocity. Od nenávisti, přes bezmocnost až po poněkud zvláštní náklonost. Rozhodně nemíním psát katastrofické scénáře (ale prostě si to neodpustím)- kdo znás tuší, co právě dělají tajné armádní jednotky? Za konec dávám jednoznačných pět hvězdiček.. Opět jeden z filmů, kdy mi nestačí stupnice.. ()

bufanda8

Dobře NECHUTNÝ horor s pěknýma příšerkama. (Připomínaly ty ze hry Half-life :-) btw...takový konec jsem nečekala :-O ()

marttaN

Film je dobrý, závěr skvělý, ale nesedí mi tam hlavní hrdina, podle mě Thomas Jane neumí hrát. Dovedete si představit jak by ten závěr zahrál Brad Pitt???..... to by bylo maso, proto jenom 4 hvězdy ()

memoman

Velice povedený apokalyptický horor podle skvělé Kingovy povídky. Režisér Darrabont umí skvěle navodit atmosféru a prostředí ve svých filmech,kde jsme předtím měli možnost poznat tíživou atmosféru vězení,a tady nám přivodil těžký pocit z toho,jak přežít ve světě,kde se odkudsi vynoří hustá mlha se spoustou vraždících potvor. Stejně tak umí vytvořit výtečné postavy,v tomto případě skupinu obyčejných obyvatel malého města,kteří prožívají zoufalství,strach a frustrace ukrytí v sámošce před něčím neznámým a vraždícím. Překvapivě mi ani nevadily veškeré psychologicko-dramatické scény,kdy Drayton (Thomas Jane) jako starostlivý otec a racionálně uvažující občan čelí nebezpečí nejen proti tomu venku,ale i proti fanatičce paní Carmodyové a jejích nastalých přívrženců. Zde se dostává ke slovu úvaha o hranici mezi zdravou náboženskou vírou a fanatickým zaslepením (hlavně ve scéně lynče mladého vojáka). Toto všechno je v knize a patří to ke každému áčkovému hororu. Zbytek,jako lehce podprůměrné triky a gore efekty (souboj s pterodaktylem,pavouci) působí spíš béčkově,ale skvěle "osmdesátkově". A konec se opravdu těžce rozdýchává. ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi