Režisér a scénárista Frank Darabont, známý především filmovým zpracováním románů Stephena Kinga Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle divákům nyní představí další zpracování povídky Mistra hororů. Výtvarník David Drayton (Thomas Jane) se společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) a nepříjemným sousedem Nortonem (Andre Braugher) ráno po neobvykle silné bouři vydávají do nedalekého městečka nakoupit zásoby. Krátce po jejich příjezdu supermarket obklopí hustá a tajuplná mlha, která, jak se zdá, v sobě ukrývá cosi vražedného a děsivého… Ještě větší zlo se ale ukrývá v duších obyčejných lidí, kteří jsou postaveni tváří v tvář zoufalé situaci. Hrůza se pozvolna ale jistě prodírá na povrch... (oficiální text distributora)

icoico

laciny horror podobny Romerovmu Dawn of the Dead, particka lidi uzavrena v obchodaku, ohrozovana velkym a smrticim nebezpecim. libila se mi atmosfera i provedeni, neurazeli mne triky a uveril jsem i tomu, ze v americe muze vira takhle zamavat s lidma. a fantasticky byl zaver, pan reziser ma koule, ze si takovy cynizmus dovolil. na to, ze to byl laciny horror bez ambici, velika spokojenost. ()

Saur.us

Ze začátku to celé (včetně opravdu žalostných efektů) vypadá jako levný televizní film. Ale postupem času se z toho stává to, co jsem od Darabonta čekal. Velice silné sci-fi drama, které ukazuje, že strach dokáže i hory přenášet. A ten závěr!! ()

vtelenie

95% - fantasticky zazitok. Darabontove filmy proste maju atmosferu, a to bez ohadu na zaner. Mist je v jeho prevedeni lepsia ako kniha, vacsiu poklonu tomu filmu sa uz zlozit neda. ()

G900

O trosku mensi stopaz a malicko vice penez do triku a neztezoval bych si vubec na nic... Zaver me opravdu dostal, ta naprosta beznadej z nej primo caka v mohutnych proudech... 85% ()

jarvis

na to, ze brecim pomalu i u dobrych vystupu v Britain's Got Talent, tady jsem se v zaveru musela smat (naprosto vazne). napeti ve filmu na me nejak nefungovalo, nabozenska linka me vytacela, ne-li primo ubijela... no proste mivam problem dokoukat film, kde se postavy chovaji debilne a hystericky ()

KoleckoR

Film byl sám o sobě průměrný. Ty potvory byly fakt hrozný (ne hrůzu nahánějící). Jediný, co krásně ukázel je lidskou psychiku - jak dokáže jeden šílenec zmanipulovat davy. Konec byl drsný. ()

Pidzey

Ještě to docela ušlo.V mlze je něco nebespečného a mi se díváme jak na to lidi reagují.Neskutečně mě sr..i ty náboženský kecy,to se fakt nedalo poslouchat,ale zas je to o tom že jeden člověk dokáže zmanipulovat vystrašený dav,který přestane racionálně uvažovat.Film měl pár světlých míst,ale taky několik nelogičností.Závěr filmu mě fakt dostal,to se mi stát tak se snad nechám na místě picnout.Další z plejády filmů u kterých mám pocit že se z něj dalo vyždímat o mnoho více. ()

mul.berry

Horory můžu jak kdy, příšerky v něm už méně – moc strachu ve mně nevyvolají. Mlha se ale povedla. Skvěle vykreslená nevraživost mezi lidmi, která je v těchto krizových situacích tak běžná. A ten závěr, no páni… dohromady s hudbou naprosto brilantní! ()

Gastovski

Po dobu sledování jsem se tetelil blahem, o jakou hororovou lahoudku se jedná. Hrozivá atmosféra uvnitř obchoďáku a náboženský fanatismus M.G. Harden mi hodně dlouho nedá spát, stejně jako přesvědčivé výkony ostatních. Dalším plusem je velmi dobrá režie a kamera. Hrozně jsem se těšil, že tento film ohodnotím 5*, ale zkazil to velmi hloupý konec. Nebudu tu spoilerovat, ale takový konec působí jako výsměch divákovi. Hrozná škoda. ()

dvd-L

Podle mě byla hlavní postavou filmu ta žena, která v prvních minutách odešla do Mlhy za svými dětmi. Případ nepřítomného hl. hrdiny v hollywoodské kinematografii. To co máme potom možnost sledovat dalších cca 100 minut je pouze hemžení komparzu (max. vedlejších postav), které v závěru končí tak, jak končí. ()

ashtangi

Strašně mi štvala postava Marcii Gay Harden a být tam s nima, umlčel bych jí po 15ti minutách. Bát jsem se moc nebál, trochu jsem se nudil,ale za ten konec dávám 3* s odřenýma zádama, protože to naštěstí neskončilo hloupým happy-endem. ()

RedHot

Na filmu jsou paradoxně nejslabší akční scény, při kterých stvůry z mlhy pořádají nájezdy na vyděšené obyvatele maloměstského supermarketu. Animace je na slabší úrovni, boje probíhají dost těžkopádně a předvídatelně. O to silnější jsou pak okamžiky napětí, kdy nevíte, kdy se z všudypřítomného bíla něco vynoří. Stephen King není bůhvíjaký spisovatel, ale Darabont si s jeho perem rozumí moc dobře, jak ostatně prokazuje i u takových skvostů jako Zelená míle nebo Vykoupení z věznice Shawshank. Ztvárnění psychiky skupinky vesničanů uvězněných v malé samoobsluze uprostřed roje zabijáckých příšer se mi líbilo. Jedna z hlavních postav to vyjádřila dost jasně - jakmile přestanou fungovat přístroje, z lidí se stávají opice. Zajímavým prvkem filmu je, jak machoisticky se tato komunita projevuje. Poté, co selže vůdce původní, a to údržbář v kšiltovce, díky kterému ve skladu zahyne nevinný kluk, do popředí vystupuje David Drayton, kterého všichni automaticky akceptují jako nového náčelníka. Zbylí odpadlíci se shromažďují kolem poblázněné fanatičky (jejíž interpretace víry má mimochodem s křesťanstvím společného asi tolik jako má Richard Nixon společného s Paris Hiltonovou) a berou do rukou zbraně. Zde vítězí ti silnější, respektive ti, kteří u sebe mají palné zbraně. A rozporuplný závěr? Ten se mi líbil o to víc, že se křečovitě nedržel knižní předlohy a takřka vykročil do mlhy sám. Povedlo se. ()

Kvítek

"Něco v té mlze je"... boj se, třes se... ovšem za předpokladu, že je ti deset a míň. Napětí, jež by se dalo jako mlha krájet, je v čoudu už s prvním zabijáckým pařátem. Ani další přerostlí (nejen) okřídlenci nezježí chlupy tak, aby dělali čest své zmutovanosti. Strach se neskrývá v mlze, ale v lidech. Veškeré dění v supermarketu je jako z jiného filmu. Jako by se Mlha nemohla rozhodnout čím vlastně je. Je Áčkem s přiblblými příšerkami s.r.o. nebo Béčkem s nečekaně dobře rozehranou lidskou partií a závěrem z jiné ligy? V mlze nám vznikl podivný hybrid AB, kterýho nejde brát vážně. Moje krevní skupina to rozhodně není. ()

Finarfin

Konečně někdo, kdo zvládl adaptaci Kingovi povídky! S filmem se to má přesně jako s předlohou (a obecně s Kingovým dílem), je to zbytečně dlouhé, takže to občas nudí, je tam dost zbytečné vaty, některé scény, když budete vyprávět kamarádům, tak se asi budou spíš smát, ale to je prostě King, a to Darabont. Všechno to, o co vás ochudí, vám bohatě vynahradí pointou. Jak ještě lépe byste chtěli natočit takovouhle povídku? I přes to, na 5* to nemá, ale aby mělo, musel by se nejspíš Darabont více odklonit od předlohy, vykašlat se na nestvůrky a udělat The Mist více „MISTickou“, pak jen dát ten geniální závěr (konečně se toho někdo nebál, díky nezvládnutí konce mě trochu zklamal třeba Nadaný žák) a bylo by to na plný počet. ()

Eragon93

Na rozdíl od Vykoupení z věznice Shawshank a Zelené míle tenhle filmek postrádá kouzlo, které Frank Darabont umí vytvořit. První dvě třetiny filmu jsou průměrné, ale díky tragickému konci dávám 3,5 *. PS: Marcia Gay Harden coby žena která je pomatená bohem, roli zahrála velmi přesvědčivě. ()

goniss

Čekala jsem víc. King je můj neoblibenějši spisovatel, jeho knižky zbžnuju.. Ale film ?...kecy, předvídatelné chvilky, trapné efekty (třeb krvava ruka na skle v krásně čistém provedení ???)... celou dobu se směju a docela i nudím, snad jenom chvílema jsme zatajila dech ... Po celou dobu jsem řikala, 'hmmm, za 2*'.... ale ten závěr byl absolutně nejlepší a zaslouží si zvednout moje hodnocení o hvězdičku... ale víc nedám ani náhodou, knížka musí byt zatraceně lepší.... ()

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi

Godzilla -1.0 dostane i černobílou verzi