Příběh z pera Richarda Harrise mapuje čtyři dny v životě Flukea Kelsa, trochu zpustlého bývalého oxfordského profesora historie, který se ocitne v Moskvě na konferenci k nově otevřeným sovětským archivům. Jedné noci jej v hotelu navštíví bývalý důstojník NKVD a osobní strážce šéfa tajné policie Lavrentija Beriji. Tento starý muž tvrdí, že byl v době Stalinovy smrti na jeho dače a pomáhal Berijovi ukrást diktátorovy tajné spisy. Kelso se rozhodne, že své poslední ráno v Moskvě využije k tomu, aby prověřil mužovo vyprávění. Ale z neškodné otázky v Leninově knihovně se brzy stává smrtící hon noční Moskvou až do severního Ruska a do pustých lesů poblíž přístavu Archangelsk u Bílého moře, kde se téměř po půl století ukrývalo poslední Stalinovo tajemství. (oficiální text distributora)

R1CH1E

Nebýt Craiga a ruské lokality, která má svoje kouzlo a vždy mě dokáže zaujmout, asi bych o tenhle film ani nezavadil. Příběh není špatný, první díl vyloženě nudil, druhý udal slušné tempo a třetí mi přišel tak dobře udělaný, že jsem ani nevěřil, že je to od stejného režiséra. No a předvídatelný konec jen dokonává hodnocení na klasický béčkový film, který je na jedno zhlédnutí a víc ani náhodou. Zdrastuvj! ()

deckardx

Vyborny televizni film, ktery by si urcite nezadal s nekterymi z filmoveho platna.. I na svou delku to ma spad a temer se nenudite... Daniel Craig a stejne tak jeho ruska pritelkyne podavaji vyborny vykon a vydavaji se po stope Stalinova syna - trosku mi to patrani prijde na zpusob Sifry mistra Leonarda trosku jinak a trosku jinde.. Asi cele se to tocilo v rusku a to dodava jistou autenticnost a atmosferu.. Urcite jeden z povedenejsich filmu, ktery se nemusi stydet za sve televizni parametry, ktere vubec nejsou videt.. Panove z BBC se vytahli a pripravili pekny zazitek.. ()

Josefin

Tak to nemusím co by, kdyby................začátek poměrně dobrý, ale pak jsem usnula a to hovoří samo za sebe :-) ()

manonfire

Nečekaně zajímavé, vytempované na ideální cvrkot dění. Scénář je samozřejmě matrošem natolik konspiračním, že by ho nežralo ani paranoidní prase po týdenním půstu...přesto je ta konstrukce správně uhozená a na ní je nalepena solidní thrillerová naháněčka. 70% ()

ranp

Od té doby, co jsem viděl Casino a Quantum, mám Daniela Craiga zafixovaného jako Jamese Bonda. Tento film pro mě tedy byla taková bondovka, bondovka trochu slabší a odehrávající se v Rusku. Že by pokračování Srdečných pozdravů z Ruska?? :-) ()

Ripley

Mělo se to jmenovat Spisy soudruha Stalina.Craig je přesvědčivý,ale film nezachraňuje.Zvládnul jsem jen dva díly,protože jsem se nudil víc a víc.První minuty filmu docela ušly,ale čím déle to pokračovalo,tím to bylo nudnější.Myšlenka zajímavá,ale zpracování za 50%. ()

noby

Pobavilo mě, jak naše televize loví filmy, kterých by si nikdo nevšiml, kdyby se představitel hlavní role později nedostal mezi velká jména. Potěšilo mě, že na Nově měli rozum, všimli si, že jednotlivé díly toho moc nedají, a uvedli je všechny najednou. Pobavily mě poznámky rodičů, kteří stejně jako u Bonda opakovali, že Craig prostě patří do Ruska. Nadchla mě výborná ironizující postava mladého Stalina, za kterou a za to, že jí tvůrci nechali ve scénáři volnost, jsem uvažoval o vyšším hodnocení. Ale přes to všechno, i přes to, že je snímek natočen relativně zručně, je to celé trochu o ničem, a vyšší hodnocení si to nezaslouží. ()

Lionheart

Dávám tomu 4* hlavně proto, že to není až tak zprasené, jak jsem od tvůrců předpokládal, a taky proto, že mě Ruské moderní dějiny celkem dost interesují. Hodně mě zklamalo, že se tam nezmiňují (aspoň myslím) o reálném synovi Stalina, který byl držen a asi i odsouzen Němci, když ho tatíček odmítl vyměnit za generála von Pauluse. Takže jsou to spíše 3*, ale jak jsem psal výše, za to překvapení dávám 4. ()

edie sedgwic

Az na druhe pozretie som sa nenechala opantat mojou fascinovanostou ruskou historiou a mohla som si vsimnut par zadrhelov. Resp celkom dost ich tam bolo, napriek tomu je to po kazdej stranke zaujimavy a celkom autenticky film. Koniec trosku sflaknuty a groteskny, zasa ta vecna zapojenost Americanov do veci, do ktorych ich fakt nic nie je, a pritom Rusi si svoje tajomstva fakt strazia a v skutocnom zivote by sme uz Danielovi Craigovi nosili kvety na hrob niekde za Moskvou. Kazdopadne vsak ponukol zaujimavu, a vobec nie nepravdepodobnu teoriu. ()

BathoryMan

Výborný TV film,ktorý sa len tak často nevidí z produkcie BBC,ktorý je omnoho zaujímavejší a napínavejší než mnoho súčastných Hollywoodských somarín.Daniel Craig dokazuje že dobre hral už pred Bondom a pomery v súčastnom Rusku su tú tak reálne zobrazené až ma chvílami mrazilo!Aj ked v druhej polke som uz začal tušit pointu,dej sa chválabohu ani vtedy moc nezabrzdil a mixoval správnu akciu a napetie až dokonca.Škoda len toho rýchle odbitého konca po ktorom nasledovali záverečné titulky. ()

FilmWave

Třídílná "stalinovská" verze Šifry mistra Leonarda má vlažnější start odehrávající se v Moskvě (první díl), ale s přesunem na "sovětský" venkov se až nečekaně dobře rozjede. Dobří herci, temné Rusko, několik překvapivých scén. Na televizní film jednoznačný nadprůměr. ()

hazaba

Docela zajímavý příběh, velmi dobrý výkon Daniela Craiga a hudba. Jen mě hodně rušilo, že byl fim rozdělen na tři části, což jsem předtím nevěděla, a tím pádem i spád nebyl takový, jaký by mohl být, kdyby se opravdu jednalo o jednolitý film, trochu prostříhaný. ()

Wyder

Spojení historie a fikce mne vždycky bavilo. Navíc díky britské produkci je tento film velmi kvalitní. Pokud se rádi necháte unášet na vlně konspiračních teorií, tenhle snímek vás rozhodně nezklame... ()

hEROic

me tyhle namety hledani ztracenejch historickejch fakt hodne bavej a vypadalo to docela zajimave, bohuzel jsem nemel cas sledovat to na plno, ale jen tak na pul oka, takze mi asi par veci uniklo... zatim neco pres 60%, ale verim ze po druhem shlednuti bych mel jit vys... ()

MickeyStuma

Britský vysokoškolský profesor pracujících v Rusku zkoumá tajemství obklopující život a smrt Josefa Stalina. Jde o to, že bývalý osobní strážce po Stalinově smrti ukradl jeho osobní deník, o který je právě zájem. Jeho obsah by mohl přímo poukázat na tajný Stalinův odkaz, který by mohl změnit sovětskou historii. Dle námětu by se dal očekávat napínavý špionážní thriller z dob sovětské éry. No. O něco takového se svým způsobem jedná, ale že by z toho vyvěralo nějaké nadšení se říci zrovna nedá. Třídílná televizní minisérie byla natočena na základě bestselleru Roberta Harissa, které však bylo do scénáře nemálo upraveno. Děj je až neuvěřitelně plochý a místy zbytečně protahovaný. Nějaké napětí čí akčnost aby divák pohledal. Scénář je skutečně tak slabý, že ani herci pořádně nemají co hrát. A to třeba  Daniel Craig v hlavní roli dělá co může, aby smysl a charakteristiku své postavy v zájmu diváků zachránil. Takovýto koncept je na třídílnou minisérii absolutně nevhodný. Celovečerní stopáž by bohatě stačila. Tento počin tedy nenadchne, ale na druhou stránku zase ani neurazí. Odpočinková atmosféra nenutí nad ničím složitě přemýšlet a nechává diváka v příběhu jen tak lehce proplouvat. ()

Schlierkamp

Britský thriller o objevování zapomenutých událostí, jež se odehrávaly v Sovětském svazu za života J. V. Stalina. Americký profesor historie, jenž navštívil Moskvu za účelem odborné konference, přijde na stopu zatajovaných informací, z nichž vyplývá, že někde na severu země žije Stalinův syn. Největší a zásadní problém snímku spočívá v totálně nesmyslném pojetí a vyústění příběhu. Pokud si autoři myslí, že by se v současnosti v Rusku takovým způsobem oslavovalo objevení padesát let skrývaného Stalinova syna, jsou zřejmě idioti. Nehledě k tomu, že pokud se nemýlím, skuteční potomci nevypočitatelného a paranoidního sovětského diktátora jsou naživu. Přestože nejslavnější Gruzínec a současně druhý největší vrah všech dob udělal ze Sovětského svazu za ohromných ztrát velmoc, rád bych věděl, proč by obyčejný Rus vítal návrat stalinismu, doby, kdy si nikdo nebyl jistý zítřkem a kdo mohl kdokoli zmizet v pracovním táboře v nekonečné Sibiři. Filmovou nepřehlednou slátaninu zaštítil svým jménem D. Craig v roli zvědavého profesora s podivným jménem a druhého známého herce představoval K. Lavroněnko alias Kájínek jakožto vysoce nepravděpodobný Stalin junior. Závěrečná přestřelka v lese u Archangelska, stejně tak jako ignorování věkových údajů jednotlivých postav a především těžce nezvládnutá logičnost dramatu činí z Archangela druhořadou a nedůvěryhodnou záležitost. ()

BDMarty007

Film začíná celkem zajímavě, hodně to v něčem připomíná Bournův mýtus. Dobrá atmosféra a exteriéry, napínavé, realistické... Překvapení nastává asi po 45 minutách, když se objeví závěrečné titulky. Obal DVD totiž nijak nekomunikuje, že film je rozdělen do 3 částí, každé s titulky a počátkem shrnujícím předchozí obsah ...Je to docela rušivé a někdo si fakt mohl dát tu minimální práci a na DVD to přestříhat. Jinak ale i pak film pokračuje ve slušném tempu a napětí. Bohužel v závěru to přestává být realistické a začíná být příliš fantastické. Škoda, myslím, že kdyby scénárista napsal závěr o trochu méně senzační (ie. že by nikdy nedošlo k zveřejnění ...), dalo by se skoro uvěřit, že to tak mohlo být. Mimochodem jsem byl před pár týdny Rusku, právě tam probíhá něco jako bylo u nás soutěž "O největšího Čecha" a J.V.Džugašvili aka Stalin lehce vede před Mikulášem II., se značným odstupem před třetím V.I.Leninem. Takže ono by to nereálné fakt nebylo! Zpět k filmu - nebýt trošku upachtěného závěru, dal bych 4, takto je to 3,5. Ale rozhodně doporučuji skouknout! ()

waska

Utopistický thriller o tom, co by bylo, kdyby měl největší vrah lidské historie Stalin syna. I když tady to není až tak úplně o tom, co by bylo, protože k tomu se vlastně ani nedostane, něboť mladého Stalina zabijí, dřív než může něco udělat. Celý film má docela dobrou atmosféru, určitě je ku prospěchu, že se odehrává v dosud tajemném Rusku a také, že tam hraje Daniel Craig. Maličko mu ubližuje, že je zbytečně natahován, ale celkově je to povedený snímek. ()