Příběh z pera Richarda Harrise mapuje čtyři dny v životě Flukea Kelsa, trochu zpustlého bývalého oxfordského profesora historie, který se ocitne v Moskvě na konferenci k nově otevřeným sovětským archivům. Jedné noci jej v hotelu navštíví bývalý důstojník NKVD a osobní strážce šéfa tajné policie Lavrentija Beriji. Tento starý muž tvrdí, že byl v době Stalinovy smrti na jeho dače a pomáhal Berijovi ukrást diktátorovy tajné spisy. Kelso se rozhodne, že své poslední ráno v Moskvě využije k tomu, aby prověřil mužovo vyprávění. Ale z neškodné otázky v Leninově knihovně se brzy stává smrtící hon noční Moskvou až do severního Ruska a do pustých lesů poblíž přístavu Archangelsk u Bílého moře, kde se téměř po půl století ukrývalo poslední Stalinovo tajemství. (oficiální text distributora)

aannemer

Craig v ruštině, no proč ne. Zajímavý námět, celkem přesvědčivé scény ze země, kde včera bylo již předevčírem. Baťuška Stalin a jeho klon, copak jsou ti Rusové tak zabednění, že nechápou, jaké zlo pro Rusko a pro svět tenhle vrah znamenal? Film byl fikce, ale ve skutečnosti by tomu nebylo jinak. Tomu fakt věřím. ()

`barocco

Velmi slusny televizny film od BBC je napinavy dostatocne aby udrzal divaka v tom krasnom napati ocakavania buducich udalosti. Realie Moskvy su sklucujuce a nechtiac dokresljuju dedicstvo dnesneho Ruska po batuskovy Stalinovy. Trochu mozno sklame az prilis rychlo skonceny zaver ale po vzhliadnuti este dlho rezonuje tien Stalina ktory ani 40 rokoch od svojej smrti neprestal magicky ovladat znacnu cast populacie Ruska... ()

topvideo

Nadsadená fikcia o hľadaní potomka Stalina. Zaujímavý snímok, Rusko z trocha iného uhlu pohľadu. Prekvapivo Craig nie je v úlohe supermana, ako sme zvyknutí zo série bondoviek. ()

v.indruchova

Dost se to táhne rozdělené do tří dílu. Nebylo to špatné, ale mě příběh nezaujal natož vzrušil. Přišlo mi to přitažené za vlasy, ale nemyslím si že by to dnes nebylo možné. Slunce, které roztrhá mraky podivného příběhu je jediné a to Daniel Craig. Souhlasím-honajz film je nudný chybí mu hodně-málo akce, málo lásky, málo strhujícího příběhu.. ()

fErnesto

Velice zvláštní film. Líbil se mi napínavý příběh a zajímavé nečekané zvraty. Dokonalé bylo vykreslení nevyřknutého tichého imperia, které v ruské společnosti zbylo po Stalinově krutovládě. Jakoby lidé chtěli být ovládáni, bez vůdce byli zmatení a přáli si vrátit režim, který jim častokrát vzal někdy i celou rodinu. V každém záběru se starou paní z Archandělska jsem cítil, jak mě neuvěřitelně znervózňuje její mlčení a to, jakým chladným způsobem vyprávěla, že jí zastřelili muže a dceru. Vraždy, znásilňování, pracovní tábory, naprosté potlačení demokracie a svobodného projevu. Celý film dýchá takovou hutnou nesnesitelnou atmosférou, ve které se americký profesor snaží nalézt Stalinův zakopaný zápisník. Líbila se mi role Stalinova pošahaného syna a díkybohu, že byl nakonci zastřelen. Kdyby tento film skončil s otevřeným koncem, nejspíš bych měl pár dní noční můry. ()

Antal89

Minisérie, která vás první dva díly drží ve velmi silném napěti, jen konec je až příliš rychlý a nenadálý. Samotný děj je skvěle veden už jen díky charismatu herce Daniela Craiga, který si ho "střihnul" ještě před přijetím úlohy agenta 007. Při filmu jsem si dokázal představit, že Kelse se na okamžik stává vskutku Bond, který se snaží tajemství kolem Stalinova potomka přijít na kloub. Byl bych proto celkem spokojen, kdyby někdo někdy Craiga jako Bonda do Ruska opět zasadil. Byla by to rozhodně záruka dobrého filmu. ()

erle

Na televizny film velmi dobry. Danielovi Craigovi v nom velmi dobre sekunduje Ruska herečka Jekaterina Reznikova. Zaujimavy namet aj spracovanie. ()

ales.he

Pro diváka neznajícího knižní předlohu se může jednat o solidní thriller. Ale atmosféru a napětí Harrisova fiktivního románu se tvůrcům nepodařilo přenést na plátno ani omylem. Již změna názvu původního sibiřského města Archangelsk ( hraje v knize a měl by i ve filmu zásadní roli ) na stupidní Archangel nevěstilo nic dobrého. A pomoci pochopit hrůznost Kelsova objevu by mohlo jen vykreslení obludného stalinova režimu a hlavně samotného Stalina. A to se také vůbec nepodařilo. Takto vznikl v zásadě neškodný filmový produkt. Škoda. ()

JARDAHONDA

Zvláštní drama, které se trochu liší svou tvorbou od ostatních válečných dramat. Ve filmu panuje ponurná atmosféra, která se divákovi dostane pod kůži již po pár minutách... Jasně a stručně : v Rusku je jiný život a o tom napoví i tento vlečný snímek, který hodnotím průměrem *** ()

m62

Zaujímavý nápad a sľubný úvod, ale stále viac nelogických momentov viedlo k tomu, že postupne zaujímavosť klesala a dopozeral som to viac-menej zo zotrvačnosti ()

andy60

DVD obsahuje tři díly a musím říct, že v prvních dvou se toho moc neděje. Třetá díl se mně líbil nejvíc, konečně přišla ke slovu nějaká akce. A ještě drobnost - víc, než ta prostitutka se mi líbila ta, která Stalinovi tancovala. ()