Příběh z pera Richarda Harrise mapuje čtyři dny v životě Flukea Kelsa, trochu zpustlého bývalého oxfordského profesora historie, který se ocitne v Moskvě na konferenci k nově otevřeným sovětským archivům. Jedné noci jej v hotelu navštíví bývalý důstojník NKVD a osobní strážce šéfa tajné policie Lavrentija Beriji. Tento starý muž tvrdí, že byl v době Stalinovy smrti na jeho dače a pomáhal Berijovi ukrást diktátorovy tajné spisy. Kelso se rozhodne, že své poslední ráno v Moskvě využije k tomu, aby prověřil mužovo vyprávění. Ale z neškodné otázky v Leninově knihovně se brzy stává smrtící hon noční Moskvou až do severního Ruska a do pustých lesů poblíž přístavu Archangelsk u Bílého moře, kde se téměř po půl století ukrývalo poslední Stalinovo tajemství. (oficiální text distributora)

upas

jedna z mála věcí, kdy je film lepší než knižní předloha. ještě kdyby stalina hrál někdo podobnější stalinovi... ()

Henry Morgan

zajimavá zápletka, docela povedené až na konec, který vypadal jako, že to potřebovali nutně ukončit a nevědeli jak. trochu z toho sálá lacinost a originalita zároveň, při lepším zpracování by to byla špica ()

Petulka88

Knižní předlohu jsem nečetl a ani jsem o ní doteď neslyšel, ale myslím, že je to skvělý námět pro zfilmování. Bohužel, tahle televizní trojdílná minisérie tak úplně nefunguje jak by měla. Daniel Craig je fajn, Jekatěrina Rednikova je sexy, ale přišlo mi to místy zbytečně dlouhé, na druhou stranu některé scény jsou zase brány trochu letem světem. Kdyby filmaři znali míru, mohl mít Archangel i 2 díly navíc a mohla to být skvělá podívaná. Poslední díl je asi nejlepší, sice to už trošku zavání Akty X, ale aspoň má děj spád. Celkově jde ale o promarněnou šanci, která snad jen slušně mapuje mentalitu některých Rusů, kteří dodnes se slzou v oku vzpomínají na ,,velkého" Stalina. ()

E lan

Nuda nuda šeď šeď na základě asi zajímavého románu. Celkově vypadal příběh dobře, herecké obsazení nadějně, ale po shlédnutí není o co stát. Craig je přímo toporný, příběh rozvláčnělý a některé scény přímo trapné. ** dávám jen za originalitu. ()

rublik05

Velmi poutavé, zajímavé a hlavně kvalitní drama z drsného prostředí severního Ruska. Zápletka mě osobně velmi zaujala, líbil se mi celkový námět o zcela nejasných a dodnes nevysvětlených okolnostech. Ačkoliv se jedná o čistou fikci a události se nezakládají na žádném historickém faktu, vše je pouze na motivy knižní novely, tak se filmu nedá upřít, že je Archanděl vcelku propracovaný a kvalitně natočený TV snímek. Podařila se také vytvořit mrazivá a místy až děsivá atmosféra, kterou dokonale podtrhuje drsné Ruské prostředí. Co mi však docela vadilo, byla celková délka a rozdělení snímku na části. I když má film dost co nabídnout, tak je zbytečně moc dlouhý, a také zbytečně moc přizpůsobený pro vysílání v televizi. Nicméně já se bavil po celou dobu, film mě zaujal a určitě se k němu rád kdykoliv vrátím. 7/10. ()

Shitonit

Mám chuť na Bonda bez pořádnejch koulí ?? No tak pak je fak Archanděl to pravý labůžo. Asi vo tomdle to je: Craig, jako že takovej pisálek co rozumí históriji, se doplazí do Moscow, atam pindá chytrlínosti. Střetne se s dědoušem, co v mládí byl přítomen, Jósifovímu poslednímu zdechnutí. Histórije zdá se poněkud zamotanější díky denníku, do kterého Jósif vtiskl své mýšlenky. Nu a Crajg, omámen vidinou doláčů za objasnění pravdy, žene se za stínem. Po cestě této, či-li hnanici, pronásledují ho stíny moci, a začínají vyšumovati na onen svět další duše. Nu, a páááááák se to tak jako vždycky zamotá, pomotá, vyblbne a dostane se to do takové té amícké slepé uličky. Na to jsem byl díky Bohu připraven, v mezičase jsem vyoupenoval třetí pivínko, vybryndal pěnu do půlitru, a jal se to dojet do konce. Zhruba od třetí třetiny mě čekalo již jen nemálo zvratů, překvapivosti téměř žádné, a nepoblil-li bych se po americkým burgru, kterýžto jsem si self vymadeimoval, poblil bych se asi z pomyšlení, k čemuto se to Crajg nechal naverbýrovati. Naštěstí !! Jsem toto jaksi předpokládal již podle obsahu, čímžtopádem jsem nepředpokládal téměř žádná dráma, a vyklidnil jsem se tak, že jsem si na závěr i trošilililínku pospal. No, jak již jsem na začátku zmínil, je to taková prima bondovka, bez koulí, dalo by se říci že i bez ptáka, a celý to na závěr, poooomalinku směřovalo do vymrzlé ruské kundy. Beng. --------------------------------------------------------------- OPRAVA: přidáno druhý den po sledování: Archanděl je lacině natočená bohapustá sračka, která sic má podstatu v tom, že se nám snaží představit skutečnost a smýšlení lidí milujících Stalina, žijících v Matičce Rusi. Ošumělý žigul, prehysterický Jeep a nablýskaná stará Sedmička jsou veškeré devizy tohoto vcelku zbytečného díla. Sníh napadl zadara, a jinak se v tom fakt děje totální hovno. Craig tam je jen jako taková nablýskaná třešnička na laciném dortu, bohužel i ta třešnička, je tentokrát poněkud ohnilá. ()

Scraffy

Pekne natočená nuda. Kľudne to mohlo mať tak do 100 minút a zbytočne to nenaťahovať. Ale aj tak som sa bavil. ()

petisek

Tento film je adaptáciou výborného románu Roberta Harrisa "Archangeľsk" a tomu kdo knihu čítal sa bude páčiť aj film. Aj keď ide o televízny projekt (dvojdielna miniséria BBC), je film natočený pomerne kvalitne so slušnou výpravou a strhujúcim rytmom deja. Atmosféru moderného Ruska sa tvorcom podarilo vykresliť realisticky (niekedy až moc) a svoje urobilo aj obsadenie ruských hercov a natáčanie na na lokáciách v bývalom Sovietskom zväze. Film sa nemusí páčiť každému, ale ja ho rozhodne odporúčam. ()

RobbieM@N

Do hloubky se nořící a scénářem opravdu velice zajímavý film, který hned od začátku nastoluje skvělou komorní atmosféru, určitě i díky šarmu Craiga (on je důvod proč jsem si tento film vůbec sehnal) funguje tak jak má a ke konci je kupodivu děsící to, že události vážící se ke konci flmu nejsou úplně tak nereálné. Plus hezká Danielova společnice. ()

Black3R

Aj keď tento film má veľmi dobrý príbeh, ktorý aj keď neviem či je alebo nie je založený na skutočnosti, nie som odborník, ostávam v takom zvláštnom rozpoložení, pretože herecké výkony nie sú nijak zaujímavé. Ale mám rád filmy v ktorých sa to točí okolo druhej svetovej (vojny), ruskom komunizme alebo fašizme včetne Hitlera. Tak zatiaľ....... 65% ()

macetoma

Tajemno kolem Stalina je živnou půdou pro spoustu filmů. Toto je jeden z nich. Ruské reálie působí velmi věrně, tzn. rusky. Země kde zítra znamená již včera. Trochu mi vadila roztahanost filmu, jinak Daniel Craig jako herec má moje sympatie. Dávám 3 hvězdy. ()

jprmusic

Ani Craig to nezachránil - zábavná závěrečná scéna, ve které Stalinova syna obklopeného ochrankou zastřelí mladá hrdinka z balkonu, kde stojí pět minut s pistolí jen završuje poměrně stupidní a nepřirozený scénář. Daniel se snažil, ale stejně jako u Patricka Swayzeho v Ikoně to nestačilo. ()

borohub

I přes to, že film má lehce přes 2 hodiny, tak neuvěřitelné odsýpá. Bohužel i v dnešní době je mnoho lidí, kteří ke Stalinovi ještě vzhlíží a právě z tohoto důvodu se nejedná o zase takovou blbost a spíše to popisuje jakousi alternativní realitu, co by se mohlo stát. Promrzlé Rusko má tajemnou atmosféru a skvěle to podtrhovalo mysterióznost tohoto filmu. Herecké obsazení dobré, Daniel Craig mi do této role skutečně sedl. 85% ()

DaliborekD

Příběh velmi umě využívá ruské reálie, což mu dává hutnou atmosféru, které napomáhá výborná hudba, a díky velmi dobré kameře a produkci to vůbec nevypadá levně, což se nestává často. Daniel Craig je... James Bond :-) Civilní, přemýšlivější, ale jeho herecká poloha se od výkonu jako 007 nijak zásadně neliší. Někdo to bude zkousávat hůř, ale mně to těšilo. Macht a Rednikova mu kryjí záda více než zdatně a dokážou společni ustát i slabší chvilky ve scénáři. Problém nastává ve třetím dějství, které postupně budované napětí i slibně načatou zápletku pohřbívá a celé vyvrcholení už působí jako fraška, což zanechává nemilou pachuť a pocit nevyužité šance. ()

harycek

Zajímavá fikce o hledání Stalinova syna, s pěknými reáliemi v Rusku! Složitá nátura rusů je zde podána ve zkratce , ale vcelku realisticky , stejně kdo tam nežil tak ji nepochopí!!!! ()

krivkin

Knížka je lepší, ale stejně je film originální fantazií. Námět je z roku 1998, kdy to ještě v Rusku chvílemi vypadalo na návrat bolševiků po deziluzi z Jelcinovy "demokracie". Ale těžko říct, jestli je to s Vladimirem Vladimirovičem lepší :-) ()

topča

Docela zajímavý film,bez Daniela Craiga,by to byl podprůmerný film.Líbil se mě ruský venkov.Možná misty až zbytečně zdlouhavý ,ale jinak dobrý na nedělní večer.Trochu mě zmátly 3.díly v menu a po 45 minutách byl konec,někde se stala prostě chyba. ()