Matthew Perry je na dně. Po neúspěšné léčbě skončil s psychiatrií a zjistil, že na nemocnou duši je láska ten nejlepší lék.
Pokud si pamatujete Mathhewa Perryho pouze jako Chandlera ze seriálu Přátelé, pak vás posmutnělá romantická konverzační komedie Zmatená duše režiséra Harrise Goldberga možná trochu překvapí. S nejvyšší pravděpodobností ale příjemně, protože právě v ní Perry prokazuje svoji naprostou hereckou univerzálnost a schopnost položit se do jakékoli dramatické úlohy. Jeho hrdina, Hudson Milbank, je úspěšným hollywoodským scenáristou, u něhož se nenápadně rozvinula závažná duševní porucha, která jako by mu vzala všechny emoce. Hudson proto obchází doktory a psychology, zkouší i vlastní šokovou terapii, ale nic nepomáhá. I jeho přítel a kolega spoluscenárista je ochoten udělat cokoli, ale nemá nejmenší šanci. A pak se najednou objeví Sára, kterou Hudson náhodou potká na pracovní schůzce. Že by láska byla tím pravým všelékem? Nic není jisté, ale zatím se to rýsuje slibně... (oficiální text distributora)

sona123

Zajímavý pohled na depersonalizaci, docela fajn výkon Perryho. Jen se to přece jen trochu vleklo - neměl to být dokument, že? Být možná vnímavěji naladěná, dala bych o hvězdičku víc, takhle za průměrné tři. ()

Dzarule

Perfekní snímek..... Matthew Perry je ve své roly (chlapa co nic ,,nevnímá") naprosto úžasný, uplně jiný něž co hrál dříve............... i když jeho filmy z dřívejší doby mám také hodně rád, tadyk se překonal ...... spiš bych dal hodně pěknejch 4 1/2 ale jelikož to nende tak 5* jasná volba........ radím totok zhlídněte :-) ()

chalp

Po Adaptation. opäť film skúmajúci scenáristicku krízu, pre tento krát nie tvorčiu ale duševnú.Scenárista menom Hudson si dá jedného večera 12 práskov z jointa behom 12 minút a zistí, že je v hajzlu, profesionálnejšie povedané sa u neho začne deperesonalizácia, odosobnenie.Netuší čo je skutočné a čo nie, jediným jeho zmyslom života sú návštevy u drahého psychiatra, medzi ktorými si kráti čas pozeraním na golf a filmy...tie najdlhšie filmy.Bezchybne cynický Matthew, ktorý sa asi ako jediný z partičky Friendsov dokázal odlepiť od svojej životnej úlohy.Réžia sem tam trošku pokrivkáva, ale ten scenár je výborný! ()

Andresito

Pokud jste vždycky chtěli vidět Chandlera, jak nehraje Chandlera, konečně jste se dočkali. Režiséři se rozhodli přestat zneužívat Perryho komediální potenciál a dostal roli, která se od jeho minulých snad ani nemohla víc odlišovat. Jeho negativistického, životem zdeptaného spisovatele trpícího odosobněním si snad ani nedovedu představit v podání někoho jiného. To je ale bohužel všechno, kvůli čemu má cenu Zmatenou duši vidět. Ostatní postavy jsou zoufale nezajímavé, příběh jednoduchý, bez momentu překvapení nebo vyloženě zábavné scény. Až dostane Perry podobně zajímavou roli v o dost zajímavějším filmu, snad ho všichni přestanou vnímat jen jako "toho z Přátel" a dojde jim, že je to taky dobrý herec. 60% ()

JK-Stinger

Hodně povedený snímek, kde se konečně po dlouhé době zase blýsknul Matthew Perry. Jeho herecký výkon je na jedničku a toho "otupělého" člověka mu hltám naplno. Neotřelý příběh, krásný hudební motiv a všeléčící láska. ()

ddf76

Zajimavy filmecek s Matthew Perrym, ktery trpi deperzonilizaci. Jinak Lynn Coliins v roli Sary je super baba :))) . ()

Indian88

Tento film mě vůbec nepřipadal nijak komediální, jak jsem původně čekal, ale líbil se mi, i přes to, že jsem byl připravený na jiný žánr. Toto psychologické romantické drama je hodně zajímavé a dost úzkostlivé při představě permanetní depky. Zdá se mi však, že závěr filmu mohl být daleko více propracovaný. M. Perry se na tuto roli, díky svému dokonale depresivnímu výrazu, perfektně hodí a podává nadprůměrný výkon. . ()

Mat21

Proboha, o čem ten film vlastně byl? O jakémsi chlapíkovi jménem Hudson, který trpí depersonalizací a zkouší všechny způsoby, jak se vyléčit. V souvislosti s jeho potrhlým způsobem jednání zaujme na večírku Sáru, která se stává jeho přítelkyní. Depersonalizaci však nelze brát na lehkou váhu, Hudson se nedokáže vymanit ze svých návyků a známost brzy ztrácí, aby ji posléze nahradil vzbuzením citů u své nové terapeutky doktorky Blainové. Postupně si začíná uvědomovat sám sebe a přebírat tíhu morální zodpovědnosti, ale nálepka smolaře se ho drží stále. ● Otřesný film s absolutně nevýrazným dějem, který mě dokázal zaujmout pouze v jednom okamžiku: Hudson sahá do kapsy svých kalhot pro nově ukradenou propisku, aby ji umístil do šuplíku mezi stovky ostatních. I závěrečná scéna s automobilem, který naloží Hudsona a odjíždějící do dálky, namísto odpovědi pouze vyvolává pochybnosti. ║22.5.2009║ ()

fifi.m

Atmosféra tohoto filmu byla zvláštní, až depresivní. Kdyby byl trochu delší, asi bych sama taky začala trpět odosobněním :) V tomhle byl tento film úžasný. Na druhou stranu však trochu nudný. A vidět Matthewa v jiné než komediální roli bylo trochu nezvyklé. ()

merigieren

Přirozený (relativně), zábavný film ukazující příběh šťastlivce se zvláštní duševní nemocí. Co by se sním asi stalo bez přátel ? Dalším binusem je láska ke golfu v televizi, osobně můžu potvrdit jeho návykovost :-) ()

Zaitsev

Překvapivě výbornej film, kde se mi výkon Mattheva moc líbil. Našel jsem si pak podle chytrých knížek i co vlastně hlavní postavu tížilo. Vřele doporučuji všem, co mají zaškatulkovaného tohoto herce jako komedianta - toto dílko vám ukáže, že "Chandler" umí zahrát i jiné postavy a zvládá je dle mého na jedničku :) ()

Johny Cash

Hodně jsem se na film těšil, protože mám Matta rád a dlouho sem sním žádný film neviděl. Už na začátku mě, ale zklamal dabing protože jsem byl vždycky zvyklí na Rosťu Čtvrtlíka. Nakonec to ani tak nevadilo protože jsem se do filmu vžil a velice se tu hoďku a půl pobavil. Matt zahrál fakt peckově a jen doufám, že ho uvidíme ve více takhle kvalitních filmech.. ()

GOREGASM

Příjemné, neuroticky laděné drama šmrcnuté špetkou romantiky. Režisér Goldberg navíc svěřil hlavní roli Matthew Perrymu, který asi sám neurotikem je, protože se v podobných rolích cítí jako ryba ve vodě, i když se svým hereckým projevem už docela opakuje. Mezi ním a ubersexy Lynn Collins to ovšem jiskří na hranici požáru a celý film jim budete fandit. I když je film opravdu výborně napsaný, jedna scéna mě nechtěna rozesmála, ačkoliv měla mít zcela opačný efekt. Jde o situaci, kdy Lynn Collins říká Perrymu, jak její dědeček s artritidou lakoval nehty na nohou babičce, který měla artritidu taky, a proto sama nemohla. A takto se scénarista snaží definovat oddanost lásce. What The Fuck??? Tragicky plytké... Naštěstí to ostře kontrastuje se zbytkem filmu, který je příjemným a chytrým pokoukáním. 70% ()

darkreider

Veľmi zvláštne ale zaujímavé. Smutné, ale aj vtipné. Matthew Perry je pán herec a nie len Chandler z Priateľov. Ale pozor, tento film je iný ako ostatné. ()

Blaogranas

Matthewa mám prostě rád a Lynn byla moc sympatická. Přiznám se ale, že jsem moc nepochopil, co Hudsonovi vlastně bylo. O depersonalizaci jsem nikdy neslyšel a to, že nedokáže vnímat realitu jsem si nedokázal nijak představit. Kvalitní režie a příjemná atmosféra je patrná v každé minutě filmu. Přesto je to pro mě pouze na 3,5*. ()

foundation

jasnych 5..neni o com..toto bol jeden z najlepsich filmov aky som za poslednu dobu videl..a to som dost dlho vahal ci si to vobec pozriet ()

Skleni

Velmi pekný film o duševných problémoch bežného človeka. Ten je tak utrápený zo života a všetkého okolo neho, že jediné čo ho udržuje pri živote je žena, ktorú stretol. A to o tom ani nevie kým o ňu nepríde. To je dosť reálne podla mňa:). No k herectvu postáv: Som spokojný. Po technickej stránke je film tiež na kvalitnej úrovni. No dejovo...ja nvm... nepostrehol som dajaku pointu, alebo nejaký odkaz... to mi tam chýbalo asi jediné... 70% ()