Slunovrat

• USA Solstice

Po několika málo měsících od sebevraždy své sestry Sofie, odjíždí teenagerka Megan na letní prázdniny se svými nejlepšími přáteli. Na místě se brzy začínají dít zvláštní věci, které, jak Megan věří, připomínají přítomnost její sestry. Pokusí se s jejím duchem navázat kontakt. (Magic Box)

Frca

Viděl jsem už horší věci. Stáhnul jsem si to v domnění, že to je film Slunovrat-Midsommar z roku 2019 (Asi jsem se špatně podíval.) Ale bylo to docela fajn béčko. Obsahuje tajemnou a temnou atmosféru  a docela v pohodě obsazení. V rámci děje film asi neudělá takovou díru do světa, ale proč ne. ()

J.Mayen

Nezlobte se na me,ale tohle opravdu ne, 2 hvezdy davam jenom za peknou bazinatou Lousianskou prirodu, kterou jsem mel take moznost osobne navstivit. Ten babadook, nebo co to bylo, to delali na Atari? Nebo na cem? Vzdyt ta grafika byla podobna ne-li stejna jako ta obusku z Obusku z pytle ven. To je totalni dno, neco takoveho po roce 2000 umistit do filmu. ()

bulawaio

6/10. Solstice byla pro mě osobně přijatelnou duchařinou. Režisér pozvolna budoval atmosféru, sic na obvyklých žánrových scénách a postupů, ale dobře se mu to dařilo včetně dobře vygradovaného finále. Sám jsem do poslední chvíle nevěděl, jak to dopadne, a to se cení. Parta teen byla dobře obsazená a vybočovala z klasických kýčovitých kolejí. Určitě lze doporučit jako nenáročnou duchařinu, kterých rozhodně nevznikají za poslední léta mraky, ale nečekejte, že se budete krutě bát. ()

wray

Beckovy horror podobny setup ako mnoho inych - skupina mladych ludi vs. "nejake zlo", niekde v lesoch, v tme, niekto zomrel, nejaki duchovia... proste taka "klasika". Priznam sa ze som netusil ze zaver bude taky ako bude, tak snad aj trochu napatia a prekvapenia tam bolo, stale vsak - slabe :/ ()

Saxos

Velmi slabé, okoukané, bez nápadu. Jak se v hororu objeví záběr typu procházející stín viděný škvírou pod dveřmi, tekoucí bahnitá voda z kohoutku, bezdůvodně rozházené věci, je mi hned jasné, kam to spěje. ()

johnnie78

Opět mě překvapuje nízké hodnocení. Tohle je velmi sympatická duchařina, dobře zahraná, s lekačkama, u kterých jsem se fakt lekl, ale hlavně s docela překvapivým závěrem, kdy se ukáže, že je vlastně všechno úplně jinak...takový filmy mě baví. A navíc tu hraje Amanda Seyfried :-) ()

Emperor1

Průměrný horor s ucházející atmosférou lesního prostředí kolem jezera, ve kterém nejděsivějšími postavami byli retardovaní Meganini přátelé ... téma klasické, nijak překvapující, na druhou stranu slušně odvedená práce, která vyloženě nenudí ... ()

Camp_nou

Ano, samozřejmě že je to zase průměrný, nudný, lehce předvídatelný horor o dalším děsivém duchovi, který se mstí za svou smrt. Je to ale povedeně podáné a i když sem se opravdu nebál, tak sem se minimálně jednou lekl a celkově na mě Slunovrat působí začarovaně a tajemně. Přirovnal bych to k pokračování Kruhu. ()

Adoshek

Znova a pořád několikrát už vykradené téma opět na scéně, které ničím nepřekvapí. Ani se nedivím, že je to uvedeno pouze jako videofilm, víc než na 2,5 * to opravdu nestačí. ()

tom05

Není to pro řezníky , ti se u toho určitě nudí. Ale pro slabší povahy , jako jsem já , to je ideální horůrek. Pěkné místo děje , slušná zápletka i atmosféra. Z mé strany spokojenost. ()

CerstvySneh

„Ten krokodíl sa bojí viac teba ako ty jeho.“ :D Veľmi milé. To sa mi páčilo. No inak, Slnovrat hodnotím veľmi nízko. Strašidelné sekvencie boli očakávateľné a slabé (auto so zasvietenými svetlami??? Ozaj desivé...), postavy nesympatické a dej mi pripadal tak zvláštne pospletaný dokopy, akoby sa niekto snažil spojiť viacero nie príliš zaujímavých kúskov, s tým, že hádam z toho čosi bude. ()

hronikpetr

Průměrný horor, který je sice od půlky filmu docela předvídatelný ale koukatelný. Ač to není ničím přelomovým myslím si že za shlédnutí tento kousek stojí..Napětí sice velmi stagnuje ale posledních asi 10 minut si to vykompenzuje.. Hororové prvky zde nejsou ničím přelomovým. Lekacím scénám by zde dosti napomohl lepší načasování a zvuk, ale snaha se cení. ()

Igwar

Podla mna je Slnovrat vcelku podarena ducharina, ktora dokaze v prihodnych podmienkach slusne vystrasit. Inspiracia azijskou tvorbou je nesporna, nastastie vsak nie je kopiou ziadneho nametu z tohto prostredia. Ocenujem originalitu pri navrhu hlavneho strasidla, ktore bolo velmi posobive a aspon ja som nieco podobne v inych filmoch nezaznamenal. O to viac som zvedavy, kolko nasledujucich filmov sa tienom z otvarujucimi ocami inspiruje. Finalna zapletka je vcelku uveritelna a nastastie neposobi umelo a krcovito, ako v niektorych inych filmoch, kde sa autori marne snazia o zaverecny zvrat alebo prekvapivu pointu. Cakal som, ze slnovrat bude zase dalsim teenagerovskym vyvrazdovakom na motivy nejakej miestnej legendy, nastatie sa nestalo a film velmi milo prekvapil. Pre fanusikov ducharskeho subzanru horrorov je povinnostou pozriet si ho a myslim, ze ho aj ocenia ako filmovu lahodku. Na druhej strane ten kto cakal slasher plny krvy, pripadne holych damskych poprsi, bude asi sklamany, pretoze presne tento film to nie je. Nevrdim, ze je to film na 5 hviezdiciek, ale davam ich len z trucu, pri pohlade na vsetky te nizke hodnotenia ludi, ktory ho asi nedokazali docenit, kedze je mimo ich zaner. P.S. Obitus a Nick Tow sa asi nechali vtiahnut skor erotickmi fantaziami o hlavnej hrdinke v hlavnej ulohe zanru, ku ktoremu Slnovrat druhy z nich velmi absurdne prirovnava, ako atmosferou filmu. Ja som to pozeral neskoro vecer sam doma a strasidelna atmosfera ma veru nenechala chladnym. ()

papinak

Klišé, klišé, klišé. Všechno tady už bylo mockrát a díky tomu bohužel naprosto přesně víte, co se stane v další chvíli . ()

bratr_jezek

Průměrné dílko, kde se párkrát leknete (bohužel méně než byste si přáli), párkrát je vám zdůrazněno, že při slunovratu je nejlepší možnost pro kontakt se světem mrtvých (kdyby náhodou někdo nepochopil, že je tu další varianta na "vidím mrtvé lidi"). Tíživou atmosféru citlivěji vnímá hlavní hrdinka, které se zabila sestra a nadbíhá jí bývalý sestřin partner. Večírek v chatě u vody začne mít příchuť kohosi, kdo hlavní hrdinku neustále sleduje a divákům je brzo jasné, že duch sestry to asi nebude. Když už se to nedá dál natahovat, vypluje přiznání na povrch, v bažinách zmizela malá holčička, vnučka místního podivína. Proč vyhledává zrovna hlavní hrdinku je překvapivě odhaleno v krátkém flashbacku, kdy se vám vše spojí a objasní (není to zase ale taková překvapivá bomba jako v jiných filmech). V konkurenci ostatních hororů to zapadne, škoda, dalo se vytěžit víc. ()