Slunovrat

• USA Solstice

Po několika málo měsících od sebevraždy své sestry Sofie, odjíždí teenagerka Megan na letní prázdniny se svými nejlepšími přáteli. Na místě se brzy začínají dít zvláštní věci, které, jak Megan věří, připomínají přítomnost její sestry. Pokusí se s jejím duchem navázat kontakt. (Magic Box)

Necrotongue

Původní dvouhvězdičkové hodnocení jsem po znovushlédnutí o jeden kousek navýšil, protože to nebylo zase až tak tragicky zoufalé. Zvolené téma mi připomínalo film Tajemství loňského léta, tvůrci se ale tentokrát dokázali vyhnout obvyklému postupnému likvidování perspektivních, mladých Amíků, takže se mi tenhle počin zdál být přece jen sledovatelnější. ()

MáŠa

V této oblasti snad nic nového ani vymyslet nejde, tak bych snad jen zmínil, že když si odmyslím tucty podobných filmů, tak se výsledek celkem povedl a párkrát sem se i celkem dost leknul. I když tady bych se zase mohl dostat k takové té diskusi, které ze zvuků, které vytvářejí napětí, slyší spolu s diváky i filmové postavy atd. ()

becki_tu

Chata u jezera, tajemnej děda odvedle a parta teenagerů. Ano, ani Slunovrat si nepohrává s žádnou originální myšlenkou, naopak. To, co jsme viděli už stokrát, uvidíme postoprvní, nedotažený scénář je jedna velká předvídatelná hra s nudícím se divákem a herci v podstatě nemají co hrát. O divném konci, resp. pointě ani nemluvě. 35% ()

JASON_X

Trochu těžký hodnocení. Objektivně tak na tři, ale pro toho, kdo prvně viděl skandinávský originál, je tohle už úplně zbytečný film, ve většině směrů horší než Midsommer. Teenageři z města jsou parta nesympatických dementů (až na Assmora, jednoho dobrýho herce tam dát holt museli), celý je to takový jakoby líbivější, akčnější, rozeřvanější, duchařštější (jasně že louisianský vúdú), přímočařejší, prostě hollywoodštější. A ten otřesnej digitální duch... eh. Jinak děj je až na jednu podstanou výjimku (z kluka je holka a ze dvou holek kluci) úplně stejnej, takže ani za případně víc řežebný finále body přihodit nelze. Do koše s tím, nechám si na exteráku jenom evropskou předlohu. ()

Morholt

V první hodině to má snad dva momenty, které za něco stojí. Jinak se jedná o teenagerskou klasiku, kdy se parta několika lidí zavře na osamělou chajdu a slunovrat se blíží. Nicméně posledních 20-25 minut má něco do sebe a hlavně je tam strašidelná hočička a těch já se bojim. 50% ()

Nick Tow

Obitus má pravdu: "ne a ne a ne". A aby som si ešte prisadil, problémom Slnovratu nie je len to, že vás ani raz nevystraší ani neovanie aspoň závanom nejakej atmosféry. Nanajvýš vás ubije rádobyvtipnými replikami a predvídateľnosťou, aká je vlastná napríklad filmom, pre ktoré sú v požičovniach vyhradené "špeciálne" miestnostky. Akurát, že v pornofilmoch sa hrdinovia nakoniec málokedy zoberú, zatiaľčo tu to vyzeralo tak, že raz možno aj áno. ()

corpsy

Duchovia sem, duchovia tam. Priemer, ktorý štartuje až v záverečných minútach a to pred tým, je len pohľad do všedného výletného víkendu partie mestských zazobancov, z ktorých tá najkrajšia ( a najmenej snobská ) baba prežíva inzultácie s paranormálnou entitou. ()

Astaroth12

Tak toto nie je horor ani omylom.Je to o dvojčatách a jedna spácha samovraždu a ta druhá ide s partiou kamarátov na rodinnú chatu,a tam pomaly odkrýva prečo sa sestra zabila.Príbeh je opozeraný ale nie zlí,k tomu dobre cielené Flashbacky,ktoré odkrývajú hroznú minulosť.K tomu si prirátajte veľmi príjemné herecké obsadenie a vznikne vám príjemný thriller s prvkami Ghost hororu,ktorí ani nie je tak strašidelní ako príjemný na pozretie,keď sa nechcete moc báť. ()

iolaos

presny typ filmu hodici se na dlouhe zimni vecery kolem 11 hodiny vecerni na te-fau Nova. vse je pekne vymazlene a prospikovane osudy teenejdzerskych slusnacku, hudba oslizle pohodova a co je hlavni - absolutne nehorrorove... marne patram v pameti, kdy sem videl naposledy tak slabe atmosferickou ducharinu... totalne odvarena devadesatiminutovka ... tento pafilm kvalitativne kategorizuju hned vedle pruseru typu Stigmat (ikdyz zde nevidime deviantni kneze) a jinych obludnosti ... resume se nabizi.... : bohapuste lejno... ()

blackrain

Od nehody se neodjíždí, ani kdyby vás někdo přemlouval. Může to mít nedozírné následky. Taky začne úřadovat vaše svědomí, které vás pomaloučku sežere. ()

Reesam

Nic převratného, ale ani nic pod průměrem. Zkrátka neškodný film s hororovými prvky, který ničemu neuškodí, děj předvídáte, lekačky nejsou a postavy jsou víceméně sympatické. ()

sofiapetra

Dívala/přetáčela jsem se na to omylem, neb jsem chtěla vidět úplně jiný Slunovrat. A bylo to stejně pitomé a na jedno brdo jako všechny tyhle horůrko/hovadiny s partou mladých lidí. ()

cariada

Váhal jsem jak to hodnotit ,ale přece jenom víc jak za dvě to není. Skoro hodinu nic zajímavého jen parta lidí co se snaží bavit a jedné z dívek se pořád zjevuje jakoby přítomnost nedávno zemřelé její sestry(dvojčete). pak se to docela slušně rozjede a nabírá to nečekaný rozuzlení. Dostane to i dobrou atmosféru. Ale jako celek je to slabší průměr. ()

Mefistofelle

Duchařina, u které jde podle všeho hlavně o to, aby se člověk radši díval na fyzicky atraktivní postavy a tak mohl bez povšimnutí projít i pokulhávající scénář. Hm, co dál? To je ten problém - já ani nevím jak tenhle film originálně okomentovat, protože mám pocit, že bych o něm mohla napsat to samé, co jsem napsala už o stovce jiných filmů podobného zaměření. Až takhle je to průměrné. Má to ducha, má to záhadu, kterou je nutno vyřešit, má to hrdinku, které kromě jednoho člověka nikdo nevěří, má to divně se chovajícího burana, kterej je možná vrah a možná taky ne, má to "nečekané" rozuzlení. Nenáročnému divákovi to nejspíš stačí, ale já už jsem viděla přes 600 hororů (hehe, teď to zní jakože se strašně chlubím) a tenhle styl se mi už zkrátka trochu zajídá. ()

Dannysek4U

i když se Slunovrat zprvu tváří jako obyčejná studentská vymlacovačka, další vývoj vás pravděpodobně překvapí. A to v nejlepším slova smyslu. Daniel Myrick, jeden z rejžů Záhady Blair Witch, si totiž zjevně potrpí na asijské pojetí hrůzy. Megan je jednou z dvojčat, přičemž její sestra před nedávnem zemřela nepřirozenou smrtí. A zbylá sourozenkyně je od té doby mírně nanicovatá. Pomoci by mohl již zmíněný výlet, ale kupodivu se tak nestane, protože hned od příjezdu se kolem Megan začnou dít podivuhodné zmatenosti. Neustále ji stíhají nejen výčitky, ale také nehmotný stín, halucinace a noční můry, nedaleko bydlí poděs vesničan, auto si dělá, co se mu zachce, stejně tak nezničitelná samovykopávací tajemná klíčenka, a čím víc se příběh odvíjí, tím méně je vám jasné, jak to celé skončí. A co je nejlepší, i přes menší ušlápnutí všechno logicky navazuje a drží pohromadě, což v kombinaci s relativně sympatickými postavami, jednou báječnou lekačkou a vlastně dost milým rozuzlením není poslední dobou v hororech zas tak snadno k mání. Na konci se sice nebudete vrtět nadšením z objevení Ameriky, příjemný dojem ale rozhodně nějakou tu hodinu přetrvá. Přinejmenším z radosti, že klasický americký horor a japonskou duchařinu stále ještě lze zkombinovat se ctí. ()

Maty85

Drama / Horor / Thriller tj. popisek u tohodle béčkovýho filmu, ale ani jedno z toho sem teda nezaznemenal a celý film sem se v podstatě nudil. Až na vybornýho R. Lee Ermey, který umí svou roli zahrát na jedničku a je známý z těchto typů filmů - viz Texaský masakry atd. atd jsou ostatní herci jen loutky co nic nesvedou včele s hlavní hrdinkou co celý film jenom brečí a řve jako dítě, chjoo, ubohý..... * za snahu ()

Bobik9

Tak tento film předčil moje očekávání. Podle všech recenzí a komentářů bych usuzoval, že se jedná o trapný béčkový horror, ale trailer mě zaujal, tak jsem si ho pustil a rozhodně nelituji. Daniel Myrick vyslal několik nadějných herecký hvězdiček do napínavého příběhu, který má nečekané rozuzlení. Opravdu jsem se dobře bavil, i když napínavá atmosféra mohla být ještě trochu napínavější. ()

zdenny

Film se jmenuje "Slunovrat" a o Slunovratu nebo něčem s ním spojeným zde není ani sekunda. Takže to považuji za podvod na diváka. Ten, koho baví mystika různých svátků apod., si zde na své určitě nepřijde. Je zde klasická parta mladých lidí na chatě (no, chatě) v lese, kdy jedna dívka má neustále problémy s tajemným zjevením, které má trošilinku širší souvislost. Zpestřením je místní chlapec, který se vyzná ve voodoo. To je ale z mystiky tak vše. Film se začne rozjíždět až v posledních dvaceti a něco minutách. Kdy ale skončí tak rychle, jak začal. Takže nic moc a myslím, že ty mé dvě hvězdy jsou hodně přívětivé. ()