Kurt Russell jako vraždící maniak za volantem nezná slitování. Jungle Julia, nejlepší DJ ve městě, se dnes chystá pořádně to roztočit se dvěma kamarádkami. Sexy trojka vyráží na tah a přitahuje pohledy kolemjdoucích jako magnet. Mezi chlápky, co na ně mlsně civí, je i kaskadér Mike. Vyšumělý rebel pokrytý jizvami sleduje dámskou jízdu zpoza volantu svého bouráku. Zatímco se holky usazují v baru, Mike žhaví svou zbraň - nadupané kaskadérské auto - do životu nebezpečných otáček... (Palace Pictures)

KlárkaS

Vidět kinovou verzi, tak se možná nebudu tolik nudit, ale ta rozšířená to tím začátkem a nic neříkajícíma holčičíma dialogama potopila. Závěrečná automobilová honička je ale parádní, to zas jo, ale film jako celek vyzní dost zbytečně. ()

Big Bear

Quentin chtěl asi vyseknout poklonu starejm sedmdesátkovejm filmům ve stylu ve filmu zmiňovaného Vanishing Pointu a tak natočil Death Proof. Ty filmy byly plné jednoduchých zápletek u nichž jste někdy důvody záporáků ani pořádně neznali (dokonce jste je někdy za celý film ani nezahlédli) jako třeba v Duelu a také plné neskutečných kár s chrchlajícími motory polykající palivo jak zachráněný trosečník vodu z podaného džbánu... Byly to filmy plné aut ženoucích se napříč Státy často s dlouhou vlající vlečkou prachu a také velmi často i s vlající vlečkou policejních křižníků za zády...Já od filmu nic nečekal a vlastně se mi dostalo prima zážitku. První hoďka je ukecanější, to je pravda, ale jakmile se na scéně objeví Russell, je jasné, že vše podstatné již bylo řečeno. On a jeho černý burácející vyztužený chevy s matným lakem jsou příslibem akce a té se divákovi dostane. Mimochodem jeho ohoz byl fakt dokonalý i ten účes a já na něm viděl jak moc si to užívá. Velice mně pobavil ten jeho úsměv přímo do kamery ve chvíli kdy mu vnadná blondýnka usedla do vozu... :-) Druhá polovina filmu začíná podobně ale na akci se už tak dlouho nečeká. A nebyl by to Quentin, kdyby si ten děj krapet neokořenil a tak ve filmu dojde k celkem nečekanému vývoji děje s pro mně dost useknutým koncem, ale budiž. Film bych nedoporučoval k vidění milovníkům mladých kočiček a starejch bouráků, dnes těžce žádaných veteránů. Ať už se vám líbí jedno, druhé, nebo oboje, budete u filmu bolestí skučet... Já tedy skučel hlavně u těch aut. No a na závěr musím přiznat, že jsem se díky filmu zamiloval do nové doposud mně neznámé herečky. M. E. Winstead je fakt nádherná... Jen doufám, že jí ten jednoduchej prodejce auta nic neudělal ! :-). Ano, mohl bych tu hledat mouchy, ale já se bavil a ta honička byla skvostná, přesně ve stylu sedmdesátek kdy se vše vážně dělalo na živo, žádnej počítač. Takže já dávám za 4 rychlosti ať gumy pořádně počmárají horkej americkej asfalt nějaké té okresky blízko Mexika... * * * * ()

JohnnyD

Viem, čo tým asi Quentin myslel. Urobiť exploitation, akoby ho nakrútila daná doba. So všetkými kladmi i zápormi. Teda aj s vatou a "nudou". Tie dialógy sú úplne o hovne, i keď nemožno povedať žeby boli na hovno. Dobré sa to počúva, nenudí to, no kvôli tomu sa nikdy nepozerali grindhouse filmy. Pozerali sa kvôli sexu, akcii a krvi. Tie dve brutálne dokonalé masakre na autách a bravúrny Kurt Russell ukazujú, aký úžasný mohol byť celý film, keby si Quentin trochu menej honil ego. ()

Boogeyman

Škoda, že je tam tak málo toho Kurta Russella a tak moc o ničem debatujících ženskejch! Když už konečně dojde na honičku, stojí to za to, ale je tam toho zatraceně málo! Nevím, jak odsejpá normální verze, ale SE je chvilkama až hodně nudná! Až na pár perfektních okamžiků docela zklamání! ...A ta Zoe je fakt dobrá kaskadérka, ale příšerná herečka! ()

Madsbender

Auto zabijaka som videl už dávno a akosi som ho zabudol ohodnotiť. Doteraz si však pamätám dojem z tohoto precízneho Tarantinovského počinu. Nech si ostatní vravia, čo chcú, pre mňa ide o jeden z najlepších Tarantinových filmov (čo sú vlastne všetky s výnimkou poviedkových Štyroch izieb). Geniálna automobilová naháňačka na konci filmu, keď sa z lovca stala korisť, bola len zlatým klincom vybrúseného thrilleru. ()

Indiana

Původně sem chtěl dát 60%, protože ty ženský řeči už mě potom trošku nudily a Tarantinova úchylka v ženskejch nohách už mi taky pak docela lezla na nervy, ale zas některý dialogy se celkem povedly, holky se mi líbily (hlavně M. E. Winstead) a Kurt Russell tu byl mega cool. Závěrečná automobilová honička se povedla a tak nějak to mělo grády. 70% ()

petaspur

Kaskadér Mike se prohání v nejbezpečnějším autě na světě. Tato skutečnost ovšem platí jen pro místo řidiče, neboť nikdo jiný nemá při šíleném poletování vzduchem přežít. Charizmatický Mike prostě rád zabijí namyšlené pipinky a nepřemýšlí o tom, že některé z nich by mohly ještě vylepšit jeho zjizvenou fasádu. Můj první dojem ze snímku nebyl příliš dobrý, ale jako skalní Quentinův fanoušek jsem mu časem přišel na chuť. ()

Silas

Začátek a střed nemají absolutně žádnej tah na bránu, dialogy otravně roztáhlý a hloupý. Za zmínku stojí obrazová kompozice, občas hudba a samozřejmě ženy. Konec zážitek lehce vynahrazuje, leč poslední scéna je jak z podprůměrné akční hry. Mix 70. let se současností mi nesedí. ()

Disk

Tarantino se opět vykašlal na všechna očekávání. Vytvořil dokonalou poctu sedmdesátkovým brakům, kterou však oceníte po vícerém zhlédnutí. A Kurt Russell je nehorázně cool. ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 4/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +mám rád Mary Elizabeth Winstead a spousta dalších hereček taky potěší, ve filmu jsou dvě napínavé scény, ale fakt hodně napínavé -většinou nezáživné dialogy, působí jako vata pro to co se má odehrát, krátké, přesto mě to hodně nudilo/// Slabé tři hvězdičky. Tarantino=spousta jeho přátel v jeho novém "cool" filmu. Jenže ty filmy i díky hercům a režii jsou si hodně podobné a už to přestává být zábavné. Normálně jsem z filmu cítil jak je vše dělané pro to aby bylo co dělat a aby byl zase důvod se sejít před kamerou. Jako divákovi mi to ale moc zábavy nepřineslo a nebýt té druhé akční scény tak hodnotím ještě níž./// Celkem 52%/// ()

S.Quentin QUALE

Na rozdíl od kritiků jsem spokojený. Věděl jsem, co můžu od Tarantina čekat, tedy že se budeme plíživě prokecávat kupředu, což mi zrovna v tomto případě vůbec nevadilo. Při podobném námětu je to i pochopitelné a pěkně padnoucí, ono konec konců taky mohl Quentin vymyslet o dost větší hovadinu. Herci i káry jsou úplně v pořádku, já jsem se bavil, dokonce jsem se i slušně zasmál, Russell rocks it! 75% ()

Ruut

No pozitivem Auto zabiják je, že po něm dostal Tarantino rozum a vy*ral se na takové experimenty a točí už jen regulerní filmy. Samozřejmě crash uprostred a honička na závěr fenomenální. ()

Allien.9

První (vážnější) polovina Tarantinovy pocty oldstylovým snímkům je úchvatná, ve druhé polovině pak s "novou krví" přichází větší nadsázka a mistrovsky rozehraný thriller střídá spíše (neméně povedená) černá komedie... Pro mě jeden z nejlepších filmů Quentina Tarantina, a to nejen díky skvělým dialogům a čtyřnásobné bouračce, ale především díky hereckému obsazení, kterému dominuje Kurt Russell coby dablér Mike.;-) ()

Mi Nü-Chai

Hromada nudné vaty okořeněná pár dobrými scénami (výstupy kaskadéra Mika, bouračka, závěrečná honička). Hm, tak nějak jsem od toho čekala víc zábavy. ()

Satan

Jestliže Rodriguez hrál na efekt a první záběr, Tarantino má očividně k béčkovým filmům ze 70. let hlubší vztah. Většina dialogů odkazuje právě na tyto filmy ať už přímým vyjmenováním, či jen naznačováním. No ač mě někdy ty feministické kecy už štvaly (druhá grupa mi sedla víc, na začátku jsem trpěl), Kurt Russell ruluje každým záběrem a obecně celá poslední půlhodina je neskutečně nabušená. Celý projekt Grindhouse mě nesmírně potěšil, ale nutno dodat, že Rodriguez pobavil mnohem, mnohem víc. [Přesná stopáž: 114 min - Unrated edition] ()

pornogrind

Když porovnám film Planet teror a Auto zabiják-tak musím říct,že Auto zabiják u mě jasně vítězí.Asi jako jedinému z mála,ale je to tak.Tarantino je prostě filmovej bůh a je na něm vidět,že má nakoukáno mraky starejch fláků.A tohle je pocta právě těmto snímkům.Nadupaný skvělejma hláškama,černým humorem,výbornou hudbou a krásnejma holkama.Oproti Planet teror(kde byla akce téměř pořád) je to spíše ukecanější,ale dialogy nenudí a když už příjde akce tak to stojí za to.Navíc vše podpořeno skvělýma hereckýma výkonama,to vše pod taktovkou Tarantina.To ani nijak jinak dopadnout nemohlo.Zapomenul jsem hodnotit,proto tak činím teď po opětovném zkouknutí.Naprostá pecka a dnes už kultovní zábava.Pro mě teda URČITĚ. ()

2-Xtreme

Prvá polovica filmu je skvelá(9/10) Druhá film zabrzdila. Od polovice začal akýsi reštart a črtala sa tá istá dejová linia akú sme doteraz sledovali. Napokon sa to zmenilo, ale ani to nič nemení na fakte, že je slabšia(7/10). Inak film je typický Tarantino, ktorý si musí zahrat malé cameo a dlhé dialogy boli ako inak aj tu a bolo na čo pozerat. Baby boli sexy, Kurt frajer, auto skvelé a koniec zabitý. Ja som spokojný i ked by som zdržal aj lepšiu polovicu filmu, ktorá ma sklamala. Celkovo je to za 8/10=4* ... Neviem čo sa ostatným nepáči na tých dlhých dialogoch. Každý Tarantinov film sa bez nich nezaobíde a nudné dialogy sú v aj v iných jeho filmoch. ()

Vančura

Na druhé zhlédnutí mě už tenhle film nebavil tolik jako poprvé. Na vině je příšerný český dabing, v němž to odvysílala ČT2 - neznám spolehlivější cestu jak zmrvit sebelepší film, než nadabovat ho do češtiny partičkou rutinérských fušérů jako v tomto případě. Přesto se mi nechce jít s hodnocením dolů, osobně mám pro tenhle film prostě slabost, strašně mě tady baví obsazení, "poškrábaný look", odkazy na klasické filmy minulosti, a u některých scén třeba umírám blahem - mj. i díky fantastické hudbě, soundtrack tohoto filmu řadím k mým nejmilejším vůbec a ohrál jsem si ho nespočetněkrát. Srdcovka, na niž osobně nedám dopustit. ()

k212

Opět je tu klasa Tarantino, skvělá symbióza hudby, hereckých tváří i těl, ujetých, dlouhých, bezobsažných avšak vypointovaných dialogů, propojeně zmatené postavy, odkazy na děj Planety terror a naopak. A přitom je to všechno tak krásně prázdné a povrchní, tak jak to má být. ()

Russell v sedle, Waltz ze sedla

Russell v sedle, Waltz ze sedla

04.10.2011

Zhruba před týdnem Kevin Costner kvůli „vytíženosti“ odstoupil z projektu Django Unchained, vysněného Tarantinova westernu. Přejeme mu, že je po něm opět taková poptávka. Náhradník? Parádní – Kurt… (více)

První Tarantinův bastard

První Tarantinův bastard

04.08.2008

Quentin Tarantino po komerčním neúspěchu Grindhouse přišel o pozici režiséra, který si může dělat co chce (což zahrnovalo většinou citování filmů, které nikdo nezná a obsazování herců, o nichž si… (více)

Smrtonosný útěk z New Yorku

Smrtonosný útěk z New Yorku

23.08.2007

Jen nedávno jsme psali, že Len Wiseman po úspěchu Smrtonosné pasti 4.0 nemá nouzi o nabídky a rozhoduje se mezi adaptací počítačové hry Gears of War a remakem Carpenterova kultovního Útěku z New… (více)