Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

Cejny

Bohužel takové průměrné akční krimi, které si hodně nápadů bere z různých žánrově podobných filmů. ()

h0n24 odpad!

Po patnácti minutách jsem došel na zajímavou featuru: po každé dořečené větě lze skočit 5 sec dopředu beze ztráty návaznosti ()

Haney

Asi dobrý, ale Bořiči mýtů dokázali, že dráhu kulky prostě zakroutit nelze. Jinak vše v pořádku. Naprosto uvěřitelný příběh ze života průměrného chlapíka. ()

kenkaku

Uf... vím že je to klišé, ale nemohl jsem se ubránit vykrádání Matrixu stříknutého něčím jako X-Meni. Vizuálně určitě v pořádku, herecky není co dodat a jakmile akceptujete předložená "pravidla hry" (tedy že to co vidíte prostě jde, je možné a existuje) umím si představit v jisté fázi opilosti i vykřesání čtvrté hvězdičky. Bohužel napoprvé jsem to nevěděl a při sledování zůstal střízlivý = víc než standard dát neumím. ()

tempus

Se Spoilery: Začátek je zajímavý a konec taky, (dokonce lepší a zajímavější ). Dějem mi to připomnělo béčkový Matrix bez zařazení do sci fi, pouze akční. Jen kdyby úsek v ČR nebyl tak strašný (James McAvoy neměl za žádných okolností nasedat do pendolina a vůbec s nim neměl padat) mohl bych dát velmi dobré 3*. A přesto, že jsem vědom zábavného pojetí, na odreagování, jsem odmítl žigulíka (jako lidi síť Matrix gen.1: Ráj), jedoucí souběžně s rozjetým pendolinem, jako správný nápad. Zajímavé komentáře: Brygmi, ()

Kaceris

Film je efektný, a je to dobrý akčný film, ktorý je vynikajúco herecky obsadený. Spracovanie filmu je taktiež dobré, ale niektoré scény mi hodili menší mindfuck, a potom som sa na chvíľku stratil. Ale herci to zachránili asi najviac ako sa dalo, preto 4 hviezdy. ()

herr_carter

Střílet kulkou za roh, no kdo to kdy viděl?!?!? Tady tak nějak asi začaly počátky Anželíniny anorexie, ovšem v tomto filmu to ještě nevadí a naopak jsou ty její šlachy ku prospěchu akční věci. Morgana Freemana jako záporáka jsem si taky nechal líbit, jen tomu McAvoyovi nějak pořád nemůžu přijít na chuť..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

Melios

|Wanted je akčňárna ,ktorá funguje tak ako zrovna uzná za vhodné.| |Príbeh si rozpráva tak ako chce ,postavy si vytvorí tak ako chce a koniec si vytvorí ako chce. Patrím k ľuďom ktorý vyhľadávajú ostrejšie filmy ,ktoré sa neboja byť trocha vulgárnejšie a ofenzívnejšie. A film Wanted je presne to ,čo som hľadal. Ale stále mi to príde ako nedokončené. Skončiť film strelením niekoho do hlavy a odísť mi nepríde ako najlepšie zakončenie filmu. Tento film patrí k tým sračkám typu Pařba ve Vegas ,ktoré ak vám prídu zábavné ,odpustíte im úplne všetko. Ak patríte k ľuďom ,ktorí nevedia prekúsnuť čierny sarkazmus ,alebo prílišnú ofenzívnosť ,potom sa filmu vyvarujte ,pretože vás tam bude šokovať každá scéna (sex na stole z Ikei ,správa o trtkaní na bankomate ,tlstá mrochta ,ktorá neustále sere MCAvoya - nadávky len citujem). Film sa neštíti spojit nečakané s šialeným. Osobne som bol veľmy prekvapený ,keď film niekoľkokrat preskočil z kancelárie na to ako si to hlavný protagonista rozdáva so svojou holkou na stole z Ikei. Je tu aj dosť divných vtipov ako zaujímavý nápis na bankomate (parafrázujem: Si sráč ,tvoj brat trtká s tvojou frajerkou na tvojom stole z Ikei zatiaľ ,čo pracuješ...) VERDIKT: Vidieť v nejakom filme Samuela L. Jacksona a Jamesa MCAvoya spolu je vzácnosť. A je vzácnosť vidiet film postavený na tom ,aby ľudí sral a šokoval schytaval také pozitívne hodnotenie. Udeľujem filmu 75% - ak chcete vedieť prečo ,pozrite si film. ()

NICOX

No tak trailer mě fakt dostal. Takže sem se brutálně těšila.. a stáhla si první kinorip, kterej existoval (takže kvalita velkej shit). V podstatě všechny akční momenty (nebo jejich části) jsou už v traileru. Takže film = trailer + upřesnění (celkem zajímavýho) příběhu + minimální množství vaty. Při Weslyho sólový vyvražďovačce se mi asi na minutu zastavil dech. James McAvoy a Angelina Jolie zahráli naprosto úžasně, já jim věřila každej pohyb, slovo, úsměv, tik... A že kulky prostřelej 10 lidi najednou, že lítaj za roh nebo tajná abeceda v látce? No a co? Je to jenom film. Btw Matrix mi to nepřipomnělo ani na sekundu. 85 % ()

hudryhudry

Stylová jednohubka, která se může chlubit nablýskaným vizuálním kabátem i skvělými herci. Dovoluji si tvrdit, že od natočení Transformers je to nejlepší akční film v našich kinech. Bekmambetov si vyhrává s každičkým záběrem a digitálně ho vylepšuje do absolutní dokonalosti. Nadupaná akce vám znemožňuje soustředit se na jednoduchoučký neoriginální scénář, který jak již bylo mnohokrát zmíněno, připomíná matrix ovládaný tkalcovským stavem ( :-D ). Fyzikální zákony jsou ve filmu také zdatně popírány, takže ohýbání trajektorie kulek nemá k Neovu uhýbání před výstřely příliš daleko... Co však všechny pobaví je "Pendolino akce", při níž nejen že Angelina stihne zrubat žigulíkem tuhle chloubu českých drah a pocuchat tak Klausův úsměv na jeho všudypřítomných portrétech, ale pro jistotu i shodit vlak do kaňonu, který by nám i ve Skalistých horách záviděli :-) Podobný nesmysl jako Alpy v XXX těsně za Prahou... Nicméně to je to, co Američana nepřekvapí a tuzemského diváka příjemně pobaví, takže škody způsobené jistými geodrafickými nepřesnostmi veškeré žádé :-) Co se týče hereckých výkonů tak Angelina je pořád ve formě (tzn. stále zatraceně sexy) a James McAvoy se také představuje ve vynikajicí herecké formě. Morgan Freeman je sázka na jistotu, i když ve filmu příliš prostoru nemá a nemůže tak plně rozvinout své herecké schopnosti. V celku tudíž velmi slušný film, který přinese i zajímavý zvrat, něco mu však chybí, a to je jeho poměrná "tuctovost" a neschopnost se nijak zářivě zapsat do filmové historie. 4* ()

Bobek15

COOL!!! Cool herci, cool akcia, cool hudba, Angelinin cool pohľad...všetko je cool. Len škoda, že AŽ PRIVEĽMI cool :( ()

DavidS.

Timur mě nedostal ani jednou ze svých Hlídek a nepřesvědčil mě ani tentokrát. Prvních pár minut jsem si dokonce říkal,že je to jen o trochu menší průser než třeba Sejmi je všechny. Pak jsem svůj názor trochu poupravil a přistoupil na scénáristickou hru, že někdo může mít pekelné reflexy jen proto, že zdědil rychle bijící srdce. Ale ať mi někdo proboha vysvětlí, proč akce nemůže být "jen" dobrá, efektní a drsná? Proč musí být i absurdní? Proč dobře rozjetou podívanou musí srazit na kolena pár záběrů, které nejsou z našeho světa nebo aspoň ze světa, který by se, byť vzdáleně, trochu blížil našim fyzikálním zákonům a představám a možném, nemožném a směšném. Velká škoda. Díky tomu je film paradoxně nejlepší v momentech, kdy někdo jen tak mele hubou nebo přes ni poctivě ručně dostává...A házení kulek se taky brzy okouká... ()

casioa....

Môžem povedať...že som čakal rozhodne niečo viac...trebárs ako Denna či Nočna hliadka...niečo...čo by malo nejaký hlbší....význam...."message in the bottle" :)) No bohužiaľ :)) či bohuvďaka?? Sám neviem...vlastne..a to je jedno :DD dostal som porciu..nadpriemernej akčnej zábavy...vôbec som sa nenudil..ale dosť ma šokovala krátka stopáž..chcelo by to aspom polhodku navyše... :D no-Bolo to "letné", ľahké...zábavné---v celku dobre natočené :)) ()

wikus

Najmä kvôli hereckému obsadeniu som od tohto filmu čakala niečo viac. Určité scény boli efektné a zaujímavé, ale ako celkom ma to nejako extra nezaujalo. Pre mna ďalší priemerný film roku 2008. ()

rozbris

Wesley Allean Gibson je účetní a ubožák co si bere prášky na uklidnění, aby neztratil nervy. Jednou ho najde kráska Fox [Angelina Jolie], která ho všechno naučí a udělá z něj nepřemožitelného zabijáka ve jménu Bratrstva. Wesley má zabít muže který prý zabil jeho otce, dozvídá se, že je to lež a že vlastně zabil svého pravého otce, tak se začne mstít Bratrstvu a tím jej pomstí. Úžasný film plný akce, napětí, a.....pěknýho pozadí Angeliny Jolie:-) Akorát mě trošku zaráží, když jeli sem do ČR na Moravu, Pendolino mám nějakou novou dráhu??? A kde je tady v ČR taková propast:-DDD Ani Macocha není tak hluboká, do takový jámy byste padali 14 dní, fakt jáma vetší než Ostrava....:-DDD Ale tento detail se dá vypustit a říci, že mě tento film velice zaujal a proto mu dávám plné hodnocení 5* ()

chmíří

Sice slabší 4*, ale pořád hodně dobrý snímek plný "hlídkovské" kamery ( Bekmambetov nezapře že má hollywood moc rád) a efektních scén s tím rozdílem, že tam kde hlídky s megalománií končili se Wanted teprve rozjíždí. Opravdu kamera hodně moc vyčnívá ( né vždy v negativním smyslu) nad příběh a herecké výkony ( tady si zaslouží zmínit jen McAvoy ostatní hrají pouze svůj průměr). Takže celkem povedená cesta Bekmambetova do hollywoodu a skvělý výběr látky ke zfilmovaní, ke které se dost pasuje jeho styl...70% ()

MARTIN*I

Film, který mě přinutil po několika letech se opět přihlásit na server www.csfd.cz. Prostě jsem si řekl, že se musím podělit o dojmy a zážitky z toho filmu a musím říct, že byly ohromné! Bekmambetov natočil vskutku veledílo. Když jsem vcházel do kina, věděl jsem jen, že ve filmu Wanted hraje Angelina Jolie, kulky zatáčejí za roh a že se objeví Pendolino.. Upřímně sem tento film v duchu podcenil, ale když se rozzářilo stříbrné plátno, nestačil jsem se divit. Tento film mě vyloženě přibil do sedačky a já mohl jen zírat.. občas jsem jen vydal nějaký ten zvuk jako ouuu! Možná že Wanted není uplně nejoriginálnější snímek a místy "nakupuje" od jiných filmů, ale co na tom, když to na plátně vypadá více než luxusně! Film je nabitý příběhem, nečekanými zápletkami, všudypřítomnou akčností a častými překvapeními. Zprvu mě velice překvapil výběr hlavního hrdiny Jamese McAvoye a nejdříve jsem mu jeho výkon nevěřil, ale nakonec dokázal, že na podobnou roli kvality jistě má! Jeho postava se vyvíjela a McAvoy tuto změnu zvládl výborně a z naivního zakřiknutého hlupáčka se vyklubal pochodující zabiják alá Komando. Angelina je jako vždy sexy a Morgan Freeman, i když né z jeho pohledu v až tak běžné roli "padoucha", zahrál jako vždy výborně! Nechápu jak to zvládá, ale poslední dobou mi přijde, že je v každém filmu :). Wanted je sice více než přitažený za vlasy, nefyzikální a nadnesený příběh, ale tak to má jistě působit.. Přehnané záběry ve skrytu filosofických úvah a myšlenek zabalené do akční střílečky, střižené efektní hudbou. A co víc, když se do příběhu zahledíte, skoro tomu i věříte! Navíc když naskočily závěrečné titulky, okamžitě jsem si řekl, "to musím vidět znovu!!" a tak to má být! ()

Tjaden

Přesekávání letících kulek mačetou, srážení se proti sobě vystřelených projektilů, lítání, bullet-time... to prostě není pro mě. Mám rád akční podívanou, ale tohle ? Vím, asi jsem suchar. Po celý film mě to štvalo, na chuť jsem tomu přišel až v poslední desetiminutovce, kde byla akce skutečně velmi efektivní a je důvodem pro * navíc. Jinak natočeno je to zručně, obsazení je hvězdné a Morava v čele s Pernštejnem potěší. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V