Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

corbeau

Skvěle obsazená, brilantně natočená, krásnými efekty zkrášlená, perfektně ozvučená, hezkou hudbou podbarvená a hrozně splácaným scénářem obdařená BLBOST. ()

Kosmik 1

Ano, opravdu hodně drsně přehnaná akční řežba. Pozvolný krátký začátek a potom už jen akce, akce, akce. Spousta dobrých vychytávek a nápadů. Těm, co ale nemají nadhled, se film líbit nebude. :-) Pro mě parádní zážitek! 80% ()

Meijin

Příjemné překvapení z akčního žánru. Osobně by mi tedy víc vyhovovalo, kdyby hlavní postavy nebyly ztvárněny takovými superstar, protože to působilo jako oslazení zeleného čaje. To, jak plachý Wesley podstupuje výcvik a postupně se mění v pudového zabijáka, mě dostalo. Byl to snímek nikoli nepodobný prvnímu Matrixu - hledání vyvoleného, objevování jeho skrytých supervlastností, popírání fyzikálních zákonů, nereálně rychlá regenerace atd. - i to přispělo k mému vysokému hodnocení. ()

Autogram

Aj fyzické týranie pána účtovníka by malo mať svoje medze, ktoré tu boli značne prekročené. (SPOILER) Ešteže mali liečivý mechanizmus, ktorý všetko napraví. Potom je už strieľanie za roh bežným folklórom a kľudne môže byť novou olympijskou disciplínou. Len sa teraz obávam, aby sa niekde nepokazil tkáčsky stav a nevytlačil binárny kód môjho mena... ()

mkubalikova

Nevím, proč bych se měla s hodnocením držet při zemi. Wanted mám hrozně ráda. Angelina je brutální a James proklatě sexy. 90% P.S. Když už musím vlakem, tak zásadně jezdím žluťákama. P.P.S. Shoot that motherfucker! ()

klima777

Tímto děkuji za osvěžení sice instantní, leč vítané (ano, i Vitana stane se v nouzi lahodnou).----------- Jako by Millar s Jonesem a Bekmambetovem parafrázovali hlášku starých létajících psychedeliků. Tak tedy: Up against the wall and kill yourselves, motherfuckers! V návalu adrenalinu malinko nadhodnocuji (2,5 hvězdy). ()

vyfuk

Podobné filmy v dnešní době jenom rostou. Každopádně jsou zároveň moc ujetý na pět hvězd, ale zase nejsou tak špatný na tři. Tento film je neuvěřitelný v tom, že je neuvěřitelný... doslova. Málokdo by mohl by si asi mohl myslet, že to je úplně normální film. Zapadají do toho prvky sci-fi a i akčnosti. Chvílemi to vypadá jako Terminátor a pak jako RED. A zároveň se musí uznat úžasné kličky bojového umění. Příběh byl neuvěřitelně překvapivý a i rozuzlení stálo za celý film. Jendoznačně, neuvěřitelné, neuvěřitelné, ale také bohužel neuvěřitelné. ()

šerminator

Pro mě je tento film úplně mimo, asi jsem z toho nepochopil vubec nic. Nejdříve se to tváří jako poctivá krimi střílečka, pak to vypadá na Matrix, no jsem z toho velmi rozpačitý. Akční scény brutálně přehnané. Děj mě vůbec nebavil a ani Angelina to nezachrání. Ještě, že je to celkem krátké. ()

Ev.D.

„Mám přítelkyni....tohle je můj nejlepší kamarád Barry. Š*ká ji na jídelním stole z Ikei, který jsem koupil za skvělou cennu." ()

mirec88

Ach to násilie. Nebyť tu toľko krvi a bitiek, aj by som dal vyššie hodnotenie. Ale James McAvoy a Angelina Jolie sú neskutoční a na Blu-ray vyzerá veľmi dobre. Keď sa dokážete preniesť cez vlnu násilia, tak sa vám to bude aj páčiť. Ja sa cez to neviem preniesť. ()

P1tr

Poslední trailery navnadily a výsledek nezklamal. Skoro dokonalý začátek, který nemá chybu a neztrácí tempo se pomalu přehoupne do trošku pomalejšího středu, ovšem na konci se zase šlápne na plyn. Opravdu invenční a hravé akční sekvence udrží vaše oči příbyté na plátně, což platí i o scénách s Angelinou, které to tady opravdu sekne. James McAvoy příjemně překvapil a odteď si ho dokážu představit jako cool chlápka....počkat, on je cool chlápek:) Ačkoliv mě Hlídky odpuzovali, Bekmambetov mě s Wanted dostal do kolen. Jediné co se mi na snímku nelíbilo byla výcviková část, kde dostával McAvoy pořád čočku a občas mi to přišlo zbytečné. Jinak spokojenost a vůbec bych se pokračování nebránil ()

Ludivitto

Nekompromisní a správně nekorektní blbost - v tom dobrém smyslu. Timur B. se s tím fakt nesere a to je sakra dobře! Má to i takový ten ideální náběh na béčkovitost a to je přesně to co opravdu můžu. Na WC jsem zkoušel něco zakřivit, ale bez úspěchu. ()

Luksa

Nekompromisní akční pecka, kterou hodně vyzdvihuje Timurova nerutinní režie a spousta nápadů, humoru a drsňáckých hlášek. Film nikde nezadrhává, má vražedné tempo a příběh, který neurazí, pokud ho divák nebere vážně. ()

Madlene

To bylo řečí a jásání a nakonec je to normální prostoduchá ptákovina, kde žigulík jede stejně rychle jako Pendolino. Dokážu si ale představit, že pro mnoho členů mužské populace zachránila akci pokérovná Angelina Jolie. ()

Borat

Určitě nejlákavější byl trailer na film, ten se hodně povedl a tak jsem čekal ve filmu ještě něco nového. Sice toho moc nebylo, ale budiž. Wanted je hlavně o propracované kameře a zrychlování-zpomalování záběrů. Moc hezky efektně udělané scény a Angelina, to je to na co vsázel Bekmambetov a vsadil dobře. Škoda že jsi více nepohrál s příběhem a s hlavní mužskou postavou - McAvoyem, která nepřinesla vůbec nic nového a do role mi moc James nesedl. I když jde o velmi zdařilý akční film, jde vlastně jenom o fast forward a slow motion. Plusy+:Kamera, efekty, Angelina, střílení za roh Mínusy-:McAvoy, příběh Hodnocení:|80%| ()

Styxos

Po druhém promítání musím říct, že je to dobře protřepaný popcorn, který nenudí a parádně odsýpá. Kdyby mě měl někdo zabít na rozkaz osudu, tak bych si přál, aby to byla Angelina Jolie. :-) ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V