Hlavní účetní Wesley Gibson je mladý sympatický muž, jen se mu v životě příliš nedaří. Deptá ho tlustá šéfová, přítelkyně je mu nevěrná, a navíc trpí záchvaty panického strachu, kdykoli se dostane do stresové situace. Jednoho dne se za dramatických okolností Wesley od tajemné Fox dozví, že je synem jednoho z nejlepších zabijáků tajného bratrstva bojujícího za vyšší dobro. Shodou okolností ho ale nedávno někdo zavraždil. Wesley svého otce nikdy neviděl a historce o tom, čím se zabýval, zpočátku moc nevěří. Okolnosti a působení krásné a tajemné Fox jsou ale silnější. Vstupuje tedy do řad prastaré organizace Fraternity, vedené záhadným Sloanem, který Wesleyho přesvědčí, že je zrozen k tomu, aby byl jedním z nich. Absolvuje náročný a naturalisticky pojatý výcvik, při kterém se přehlížený beránek změní ve vlka, který v něm vždycky číhal. (TV Nova)

jamalka

Velice efektní akční film s naprosto idiotským scénářem. Bohužel budou další 2 díly :-( Dvě hvězdičky dávám jen za hodně pěkné efekty. To byl důvod proč jsem se na film těšil. Po shlédnutí jsem zjistil, že to byl taky jediný důvod, proč jsem se na to vůbec dokoukal. ()

BuryGol

Ať si říká kdo chce, co chce-tenhle film má hodně hlubokou myšlenku. A tou jsou naše zkur*ený životy, který žijem. Ráno vstát, jít do práce, přijít domů a jít si lehnout. A takhle pořád dokola. Takhle to chceme? To je náš smysl života? Nejde žít i jinak? Sice je tenhle film klasická "emerická" fantasmagorie se spoustou krve, výstřelů a efektů ale svojí hloubkou mě to oslovilo. Jen jedna věc by mě zajímala-jak může vopráskaná Lada držet krok s Pendolinem? :-D ()

spikey1

něco mi pořád říká že to mohlo být ještě o chlup lepší... Timur je z filmu cítit i kdyby jste vůbec nevěděli že to uklohnil on... poznáte ten styl... film šlape není zde hluché místo, obsazení je báječné. A komiksová předloha se stará o to aby ani scénář neměl chybu... něco mě ale nutí dát pouze tři hvězdy, až to zjistím dám vědět:) ()

Death

Film, který si s fyzikálními zákony ruku nepodá ani na moment. Přesto je to velmi svěží akční jízda, která nenudí a rozhodně má co nabídnout. A čekat od akčního filmu propracovaný a nápaditý scénář je asi stejně naivní, jako čekat kvalitní herecké výkony v mexické telenovele. Přesto se scénář v rámci žánru řadí mezi ty lepší. Hlavním trumfem Wanted je ale jednoznačně nabušená akce, která má styl a zatraceně dobře vypadá. Česká příchuť navíc dodá minimálně pomyslnou bonusovou půlhvězdičku(aspoň k něčemu je to Pendolíno dobrý :)). Tu druhou půlku přidává velmi efektivní závěr, který se rozhodně povedl. Za mě jednoznačně palec nahoru. ()

jenik71

Totální pitomost a přesto to má něco do sebe. Na jednom pólu stojí stupidní děj, na druhém výborně natočené akční scény, především ta s Pendolinem. Tak si vyberte - rozum nebo akce ? ... A všem znalcům balistiky doporučuji velkou, ale opravdu velkou dávku tolerance !!! ()

Pecival

Solidně natočená akce, která ke konci trochu vaří z vody. Mozek radši rovnou vypněte, nebo by mohl při vybuchujících myších a točících kulkách explodovat. Looser Jamese McAvoye byl vážně na zabití (bůh ví jestli je to tím, že to zahrál nebo to má vepsáno ve ksichtu), ale nad čím sem se nejvíce bavil - Angelina mi přisla (a skalní fanoušci jistě prominou) jako zmalovana prostituka co je za zenitem :) Kdyby byla lepší poslední půlhodinka tak bych dal i čtyři. ()

pugs

"Pardóón!" Počas filmu sa moje hodnotenie kĺzalo hore a dole. Prečo? To ani ja sám nevem, ale rozhodne viem, že tento film bol pecka! James McAvoy sa ako ten s kopýtkami z Narnie prezliekol do naozajstného oblečenia a to mu prospelo. Je to vlastne aj jeho zásluhou, ako moje hodnotenie dopadlo. Celý príbeh rozpráva - Ako nadal svojej šéfke a ako sa z nuly stal profesionálnym zabijakom. Taktiež som ho videl ako profesionálneho Krysařa ale to sem už nepatrí. Freeman, ako hovorí lesumir, už nehral od srdca dobráka, ale sviňu a hajzla, ako ho mám rád ešte z Nabiť a Zabiť:-) Angelinina najlepšia rola, a je tu aj najkrajšia (Teda až po Tomb Raider:-)). Dávam 9/10, bavil som sa, a dosť:-) ()

prasacimor

Videl som to na kompe v priemernej kvalite, po rusky bez titulkov a so zvukom, ktorý sa v priebehu filmu nenápadne posúval čoraz viac do predu. Všetky tieto faktory zapríčinili, že som si to neužil tak ako som mohol a tým pádom som váhal s hodnotením. Priklonil som sa k lepšiemu, lebo som si istý, že v kine a za optimálnych podmienok by to bol megalomanský zážitok. No napriek všetkým efektom, naháňačkám a headshotom, sa mi najviac páčil Angelinin šibalský úsmev v scéne, kde sa pred schodami uhýňa McAvoyovy, ktorý ešte vyplašený uteká z pištoľou v ruke z bratrstva(: god this bitch is hot! ()

Fony

Něco je špatně, když za největší pozitiva filmu považuju song od Nine Inch Nails v úvodu filmu a nahý zadek Angeliny Jolie... Wanted je naivně hloupoučká pitomina, která se tváří tak moc uber cool, až jsem se za břicho popadal. Máme co dočinění s laciným příběhem, ve kterém se z tragéda, "jako jsme my všichni", stane během pár dnů zabiják ostřejší než Steven Seagal v nejlepších letech. Který puberťák by tohle nechtěl? Pendolino padající někam do Macochy je opravdu nezapomenutelné. Už si nepamtuju, kdy jsem se naposledy takhle pobavil na účet tvůrců. Pokud bych měl při sledování alkohol v žíle a kolem partu kamarádů, přihodil bych možná jednu hvězdičku navíc. ()

tommmy89

Veľmi dobrý film, skvelé herecké obsadenie, scenár a prepracované efekty. Bez pochyby => Veľmi mi to pripomína PC hru Wanted - Weapons of The Fate .... Milujem akčné filmy, ale ešte viac milujem, keď akcia stojí za viac, ako scéna s agentom, ktorý sa honí za zločincom, ktorého vo finále eliminuje, ... a po scéne sa dopraví celá eskorta policajtov vo znení : "Si v poriadku, nič sa Ti nestalo?" 5 z 5 ()

latvar

Výborné akční záběry, k tomu nemám prostě slov. Zajímavá podívaná na bojácného účetního, který žije nudný život a nemá rád svou práci. Jednoho dne se však všechno změní a z Wesleyho Gibsona se stane člen vraždícího bratrstva. 65% ()

Beer Ceps

Uznejte, že myšlenka, kdy vám prostěradlo přikazuje, koho máte zabít je tak banální, až je perfektní. Jako spravedlnost s páskou přes oči střílím ty, co si to (podle vyšší vůle) zaslouží. Nebýt scény s vlakem padajícího ze skály dal bych plný počet. Tento efekt byl moc i na mě (ještě že Klaus, i když jenom na plakátě s ním spadl taky :-)). Nicméně jsem se u filmu skvěle bavil a vychutnával každý akční záběr a scéna s klávesnicí nebo (time to say goodbye) jsou perfektní a ano, ani já si neodpustím Shoot this motherfucker!!! ()

Jello Biafra

Akciou nabitá bomba, v ktorej sa James McAvoy premení z usmrkanca na špičkového strelca a ukáže všetkým motherfuckers zač je toho loket. Komiksové prestrelky a Angelina Jolie v žiguláku sú len špičkou ľadovca tejto adrenalínom namumpovanej akčnej jazdy, ktorá jasne ukazuje jak má vyzerať pocitvá strieľačka. ()

giovanni3

Tento film jsem viděl s mnohaletým zpoždění, ale ve finále to ničemu nevadí. Kamarádi mne na něj lákali skrze "střelbu obloukem.. střelbu za roh". Musí se nechat, že zde celkově byly kvalitní efekty, ale to je tak vše. Děj i samotná akce byla řekněme průměrná. A tak něco navíc byla leda krásná Angelina Jolie. Celkově prostě žánrová jednohubka a pouhý průměr. 3z5 ()

bloodvomit

Dobrá střelba. Bohužel komentář k publiku typu "... ubožáci jako vy" a taky to, že se podle stupidních američanů v čechách jezdí jen žigulíkama a škodárnama tomu nepřidávaj. Taky je tam pár kravin, ale konečně zase někdo po dlouhé době využívá potenciál střílečky založené na pitomoučkém příběhu. Holt PC rulez ;-) ()

3 AM Code

Kdyby se s tim Timur neparal a rekl na rovinu ze jeho spolek assassinu sou X-meni, mohli si pro me za me lecit zlomeniny a prustrely 24 hodinovou lazni ve vosku, strilet kulky co opisujou 360 stupnovej kruh a koordinovat armadu krys silou vule. Takhle vam to pride trochu mimo. Ale akce je to pekna nektere obrazove vychytavky a vtipky opravdu stoji zato. Hercum taky neni co vytknout. Takze akcni B-lbina za ** a vizualni orgie dalsi *. nasleduje SPOILER!: Wesley Gibson nam na konci tvrdi, ze prevzal kontrolu nad svym zivotem - coz pusobi ponekud komicky kdyz si uvedomime, ze od lidi ze sveho "minuleho" zivota se odstrihl a ti z noveho jsou vsichni mrtvy. Hadam ten jeho kontrolovanej zivot bude ted depresivne pustej.. smutny.. ps: Vedeli ste, ze cesky drahy postavili zeleznicni most prez macochu? Co ty zeleny v ty vlade delaj.. ;) ()

sedm.1

Na Wanted jsem šel do kina především kvůli Timuru Bekmambetovi,který mě svými Hlídkami přesvědčil,že by nemusel v Hollywoodu narazit a naopak v něm prorazit :).Po shlednutí Wanted si dovolím říct,že nenarazil,ale o tom,jestli prorazí asi bude muset rozhodnout až snímek další.Wanted je akční jízda,plná efektních scén,cool záběrů a drsných hlásičů.Ale přesto mi tam něco vadilo.Ta coolovost je sice fajn věcička,ale musí se s ní umět i zacházet a režisér to zde prostě hodně přehnal.Vina neni u herců,McAvoye jsem si v takovéto náročné akční poloze absolutně nedokázal představit a on byl hvězdou Wanted a Angelina je fakt neskutečná nadpozemská kočka.Mě spíš vadili všechny ty zatáčející kulky,uzdravující voda a téměř až komiksové schopnosti hrdinů.Ano,já vím,Wanted je podle komiksu,ale mě zde prostě ty "spidermanovské" kousky neseděli.Reálnější podoba by mi zde vyhovovala mnohem víc.Jinak oni hrdinové jsou super,vesměs mě bavili a drsní byli fakt dost :).Bekmambetovo Wanted mě nezklamalo,já budu napjatě očekávat jeho další počin,a budu doufat že se mu povede natočit ještě větší a lepší akční jízdu. ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Matthew Vaughn v tajných službách

Matthew Vaughn v tajných službách

28.03.2013

Poté, co nečekaně přenechal režii X-Men: Days of Future Past Bryanu Singerovi, spekulovalo se o skutečných důvodech tohoto kroku. Jedna verze jej spojovala se Star Wars: Epizodou VII, ale jak už… (více)

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V

Pokračování: Wanted 2, Monsters 2, M:I:V